Dashuria dhe Ėndrrat
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Poezi malli, lot, dhimbje ......

+3
Shota
Naki
Alba
7 posters

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shko poshtė

Poezi malli, lot, dhimbje ...... - Faqe 2 Empty Re: Poezi malli, lot, dhimbje ......

Mesazh nga Alba Wed Aug 13, 2008 1:50 am

Dielli perendoi,
mė duket s’do lindė mė,
kėtu udha mbaroi,
duhet tė ulem tė pushoj.

Errėsira pėrpiu ditėn,
diku larg ėshtė shumė prane,
shtrihem e vdekur,
pėr ėndrra e etur.

Hap krahėt erės,
mbeshtillem nė ftoht,
shikoj nė mendime,
atė qė sjetoj dot.

Nė njė vėnd jam,
grimca gėzimi nė trup skam,
jam shtrir e helmuar,
vdekjen pėr tė jetuar.


Edituar pėr herė tė fundit nga Alba nė Sun Aug 24, 2008 3:52 pm, edituar 1 herė gjithsej
Alba
Alba
Moderator
Moderator

Female
Numri i postimeve : 102
Age : 37
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 17/05/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi malli, lot, dhimbje ...... - Faqe 2 Empty Re: Poezi malli, lot, dhimbje ......

Mesazh nga artani Thu Aug 14, 2008 1:47 am

Brengosem kur te shohe ne sy
Nga dhimbja zemra s'di te heshte
S'ka mbetur me per ne te dy
Vec bakri i shelgjeve ne vjeshte


Te tjera buze , une e di
Ta thithen afshin e perveluar
Tani rigon pakez shi
Nga shpirti yt gjysem shuar


Po pune e madhe!
frike s'ndjej
Diku mendimet duke tretur
Nje lloj gezimi prape e gjej
Packa ne mes batakut mbetur

Per buzeqeshje dhe qetesi
As e kam ndrydhur jeten time
Pak rruge shkelem kushedi..
Por kemi bere kaq gabime


O c'jete qesharake kjo
Plot paradokse dhe genjeshtra
Verreze kopshti ,pa shiko,
meshteknave u zbardhin eshtrat


Ashtu do mbesim edhe ne ,
As do lulojme as do zhurmojme
Kur dimri lule s'ka
Perse per to do rrime vajtojme ??
artani
artani

Numri i postimeve : 64
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 03/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi malli, lot, dhimbje ...... - Faqe 2 Empty Re: Poezi malli, lot, dhimbje ......

Mesazh nga Alba Sun Aug 24, 2008 4:12 pm

Isha betuar tė tė harroja
mes ditėve qė ecnin ngadalė,
seē mė trishtojė ky ēast
pėr ty mė solli mall.

Ca pika shiu mė ranė mbi flokė
dhe flokėt shkunda me bezdi,
ca pika shiu mė ranė mbi faqe
dhe befas mu kujtove ti ....

˛˛˛˛˛˛˛˛˛˛˛˛˛˛˛˛˛˛˛˛˛˛˛˛˛˛

Ti je shumė larg,
e unė s'tė kam pranė,
por imazhin tėnd tė bukur
ē'do ēast ndėr sy e kam.

Ē'do ditė mė kujtimet e tua jetoj,
me kujtimet e bukura tė njė kohe
mundohem veten tė mashtroj ....

˛˛˛˛˛˛˛˛˛˛˛˛˛˛˛˛˛˛˛˛˛˛˛˛˛˛˛˛˛

Dola, pėrtej vetes time
frika u thye nė vėshtrime tė mprehta
tė thella, tė pėrpirė nga malli im pėr ty
Netė tė tėra fshihem nė pritjen tėnde

Kujdesem me veten si tė kemė frikė
prej mėkatit me emrin ˛˛ ti ˛˛
Por rrėfimi im i palumtur si vlen askujt
as ty, ndaj mbeta jashtė,
jashtė vetes dhe spo gjej qetėsi ....Alba
Alba
Moderator
Moderator

Female
Numri i postimeve : 102
Age : 37
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 17/05/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi malli, lot, dhimbje ...... - Faqe 2 Empty Re: Poezi malli, lot, dhimbje ......

Mesazh nga Morena Thu Jan 15, 2009 7:27 pm

Nje nate faqija i tha lotit
lot perse gjumin mua ma prish
loti i pa fajshem ju pergjigj
pyete zemren qe ta dish.
Morena
Morena
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 621
Localisation : Andej kendej
profesioni : Studente
Reputation : 3
Points : 48
Registration date : 26/06/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi malli, lot, dhimbje ...... - Faqe 2 Empty Re: Poezi malli, lot, dhimbje ......

Mesazh nga Vizitor Fri Mar 27, 2009 8:31 pm

Fjalėt e mija ti aspak si kupton
Nuk e din qė zemra ime vetėm ty tė don
Nese me don mua tjeter mos shiko
bindu ne vetvete se vetem nje e don
edhe pse jam i ri teper xhelozoj
nuk dua qeter kush vendin tim ta zavendesoj...


Malli pėr buzėt e tua po mė kall
takimin me ty po e pres me mall
Eja mos mė le me lotė nė sy
se keto lotė po derdhėn veq pėr ty


Nė tėr trrupin shikimin ma lėshon
Mė pėlqen kur mė ngacmon
Me bisht tė syrit tė vėshtroj
Buzėn ngadal e kafshoj
Ti mendjen ta tranoj
Por qė tė mė ofrohesh, stė lejoj
Plas prej atje dhe vetėm fantazo
Se nė realitet mė tepėr sguxoj
Digjem si prush se as njé her skam tė tė provoj..
Ndoshta nė duar tė mė kesh pėr njė sekond
Gati shansėn ta dhuroj!
Por mos u mashtro mė larg me shpresa tė vazhdojsh
Se S objekt pėr njeri skam mu ba
Mor sjam i leht, jam i fshtir tė kam than!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi malli, lot, dhimbje ...... - Faqe 2 Empty Re: Poezi malli, lot, dhimbje ......

Mesazh nga Morena Thu Apr 16, 2009 8:19 pm

Mendova se isha drita jote ne erresire
Gezimi jot ne trishtim
Zjarri jot ne grice
mengova gabim e di
me the vet ti,e pash
me fal shum per bezdisjen
nese te thash se je airi im
jeta ime shpirti im
gjysma ime qe sjetoj dot paty
por un jetoj dhe pa ty mos ke frike
“q`rendesi ka nese jeta ime eshte shkretire
nese shpirti sme buzeqesh
nese dhimbja me trete
rendesi ka qe jetoj dhe pa ty
mos ne buzeqeshje ne trishtim scratch
Morena
Morena
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 621
Localisation : Andej kendej
profesioni : Studente
Reputation : 3
Points : 48
Registration date : 26/06/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi malli, lot, dhimbje ...... - Faqe 2 Empty Re: Poezi malli, lot, dhimbje ......

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi