Dashuria dhe Ėndrrat
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

POEZI HUMORISTIKE

2 posters

Shko poshtė

POEZI HUMORISTIKE Empty POEZI HUMORISTIKE

Mesazh nga Guest Sun Jan 20, 2008 12:10 am

KĖNGA E SORRĖS
Krra-krra,krra
krrokati sorra
shkoj ra nė male
mbi kurora.

Qeshi bilbili
kėngėtar i shquar
nga vjen kjo kėgė e shėmtuar?!

Sqepgjati flet prej mollės
Si se njeh,kėngen e sorrės?!
Sorrat vetėm njė gjuhė kanė
kur kėndojnė edhe kur qajnė.

Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

POEZI HUMORISTIKE Empty Re: POEZI HUMORISTIKE

Mesazh nga Guest Sun Jan 20, 2008 12:13 am

KAM NJĖ DAC
Kam njė dac
ėshtė pėrtac
i sheh minjėt
e su vėhet pas.
Pėrherė neve na trazon
vjen nėn sofėr mjaullon
-Mjau,mjau,kam uri
kėrkon bukė,nuk gjahton mi.

Ēka na vyan ky dac dembel
veq bėnė gjumė
nga porta s“del!..

Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

POEZI HUMORISTIKE Empty Re: POEZI HUMORISTIKE

Mesazh nga Guest Sun Jan 20, 2008 12:18 am

Korbi e Lepuri

Ra korbi nė dru tė thatė
e ja nisi me krrokatė
-krrok-krrok,krrak-krrak
u struk lepuri nė ēubak.

E ndjeu veten korbi i gjorė
e gjet lepurin ta vė nė lojė.

Lepur lepur frigacak
veshėt t“gjatė bishtin cubak
ē“ke qė strukesh nėn ēubak
-mos i ke ti ndokuj hak?

Druhem se jam krijesė mali
kam shumė frikė nga gjuetari
por ndihem krenarė fort
qė nuk linda si ti korb.

Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

POEZI HUMORISTIKE Empty Re: POEZI HUMORISTIKE

Mesazh nga sajmir_pasha Wed Jul 16, 2008 6:24 pm

Kreh balluket dite e nate

koken e shkrete se le rehat

perdor vajra, xhelra, llaqe

tu be koka porsi faqe.Tre pasqyra na i theve

me parfum tere lagjen ngjeve

kater pale kepuc i grise

mendjen goces dot s'ja prishe.Ty te ndiqka fati i keq

goca te qelloi e ftoht akull

i mjeri ti cke per te heq

do pendohesh qe je mashkull.Por 1 dit do dashurohesh

prandaj, mos e merr me ngut

por ta dish qe do pendohesh

nusja ne shishe ka me te fut.
________________________________

E degjuar:Ku jetojme aq te gezuar,

xhepat bosh, deren blinduar?

NE SHQIPERI!Ku ka vlere me shume gomari,

se shkencetari apo shkrimtari?

NE SHQIPERI!Ku ka ''rend'', ''paqe'', ''qetesi''

ku ujku per ujkun eshte njeri?

NE SHQIPERI!Ku s'punojne hic kombinatet,

ku hajdutet po ngrejne pallatet?

NE SHQIPERI!Ku ta vrasin deputetin,

Ku s'e pysin presidentin?

NE SHQIPERI!Ku qeveria punon me banda,

Ku na mban gjalle vec kontrabanda?

NE SHQIPERI!Ku te hedhin me shume balte

dhe ku fajdet ti ngrijne parate?

NE SHQIPERI!Ku ka baker, krom e ar

Por s'ka uje per tu lare?

NE SHQIPERI!Ku i veshin ne koke corapet

dhe kallashi i lan hesapet?

NE SHQIPERI!

Ku pelcet, kercet dyfeku,

ku pa djerse fitohet leku

NE SHQIPERI!

Ku spiuni ben transparentin,

ku vampiret perbejne parlamentin?

NE SHQIPERI!

Ku qeveria ben Nastradinin,

ku sigurimi t'vjedh persekutimin?

NE SHQIPERI!

Ku vishet gjithe populli ''me trim'' i botes

me tesha t'vdekunish te gjithe europes?

NE SHQIPERI!

Ne c'vend kemi lere,

krenare dhe te dhjere?

NE SHQIPERI!___________________________________
Rruges kur kaloje

ti serbes serbes

gomari merte vrull

si me qen mecedezKur shkonim me lope

kapur dore per dore

zemra ime shkriej

tamom si akulloreKaloj nji vit

kalun dy vjet

un po pres

e ti po pretNje dite me sdurova

afer tu afrova

turp me nuk pata

troē ta kerkovaTi embel me shikove

i trrullos e me habi

hape gojen edhe fole

-Ca osht sexi oj ti???
_________________________________

------INTERNETI-----PREJ HOTMAILIT KUR TI LSHOVA SYT

KUR TE PASH PASWORDIN NE FYT

THASH U MYT KUKU PER MU

SHPEJT WINDOWSIN E KAM STARTUJA PO QELI MESENGJERIN ME SHUM DESHIR

PER ME GJET NJE QIK TE MIRE

KAM VENDOS EDHE PIKE

U NJOFTOVA ME NJE QIKETUNG I THASH QKA PO BAN

UNE JAM BACA SHABAN

TUNG ME THA ME DASHURI

UNE JAM DADA SELVIUNE E VESE PER DASHURI

KAM DESHIR ME I PAS PES FEMI

AJO ME THA O BABALOK LARGOHU

SE TA FUTA BLOKOK I ThASH NUK TE LUS

PO TA FUTI NI VIRUS

NUK ESHTE GAJLE THA PER MU

KAM ADRES EDHE NE YAHOO

______________________________________-------

_________________
POEZI HUMORISTIKE BlueGlitterStemRoseTE DUA JETA IME
sajmir_pasha
sajmir_pasha
Moderator
Moderator

Male
Numri i postimeve : 196
Age : 39
Localisation : Rhodos_Greece
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 03/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

POEZI HUMORISTIKE Empty Re: POEZI HUMORISTIKE

Mesazh nga Naki Thu Jul 17, 2008 9:59 pm

Te mora per dore
Shkuam andej nga liqeni
Mu atehere kur ty tė puthja
Te gelltiti peshkaqeni!
(po ku ka peshkaqen nė liqe se??)
EvilEvilEvilEvilEvilEvilEvilEvilEvilEvil

Une jam Naki i parrum
se me lesh u be shkum,
me 3 gra i martum
e asnjo kerkun....

Kur e shijova puthjen e pare
mustaqet sa ja paten nis mem dale,
isha i ri e axhami tezja ne 13
i papjekur per dashuri.

_________________
**No one is perfect me,too** !!!
Naki
Naki

Male
Numri i postimeve : 117
Localisation : Kosovė
profesioni : Basketbollist
hobi : Grat e Ndara nga Burri
Reputation : 0
Points : 1
Registration date : 23/06/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

POEZI HUMORISTIKE Empty Re: POEZI HUMORISTIKE

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi