Dashuria dhe Ėndrrat
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LETER DASHURIE ?

3 posters

Shko poshtė

LETER DASHURIE ? Empty LETER DASHURIE ?

Mesazh nga ZEBRA Sun Jul 01, 2007 1:38 pm

Nji leter nga aij qe te do!!!
nuk haroj dot kur kalove ti ne rugen e lagjit time, mu duke si e njohur zemra mu gzuar nga bukurija jote, kur syri im skishte par ashtu bukuroshe kur zemera ime skishte aq knaqesi te shiqoje syri im ashtu goce qe do te kisha pas me shum guxim qe te te afrojem dhe ti them asaj nja dy fjal tja them te verteten sepse ajo e meriton at! sepse zoti i madheruar ja ka fal at bukuri dhe duhet at me ja than cdonjeri qe e takon ...

Vendosa ket leter te ta shkruj dhe te te them se me mbete ne zemer.... oj bukuroshe te shkruaj ket leter por emrin sta di !?
kjo leter do te vije ke ty se nji dit do te bej qkamos qe ket cop leter te mbrije te ty oj bukuroshja e lagjit?

Sa i lumtur jam ti ket se din! se me dhaje shpres te jetoj ne ket bot te lumtur, kur tani e di se kjo bot ka shum goca te mira dhe qe ato kalojn ruges aty ku zemra ime esht cdo dit ku aty zemra ime peret gjithmon te te takoj te te them se ti je ajo qe zemren time e meriton...
sa qef qe kam ti limoj nga afersia ato floket e tua oj kaqurellja ime :
Tė gjitha marrin rrugėn drejt vatrės e drejt pragut,si ndjenjė dėrguar ndjenjės,si gjak dėrguar gjakut.
Do marrė letra udhė si shpend ne zjarr kalitur,me dy flatra tė forta
dhe njė adresė tė ndritur,si zog qė pėr fole qiell, ajėr do tė ketė,mishin, gishtėrinjtė e tu dhe frymėmarrjen vetė.
Do mbetesh ti e zhveshur tek dridhesh me ngadalė,e gatshme ta ndiesh letrėn pas gjoksit tėnd tė valė.
Kam ardhur tė shikoj fytyrėn time nė gjithė lotėt e botės tė vė njė pikėl zhive, vajtimi, njė pikėl hequr prej lotėve tė mi mbi kėtė pasqyrė tė paskaj ku tė mund tė mė shohin e vetveten tė njohin ata qė do tė vijnė.
Kam ardhur tė dėgjoj sėrish atė sentencė tė vjetėr nė terr: me djersėn e ballit bukėn ta fitosh dhe dritėn me dhimbjen e syve tė tu.Burim lotėsh e burim drite janė sytė e tu.Cool Cool hart
ZEBRA
ZEBRA

Male
Numri i postimeve : 50
Age : 39
Localisation : wien
profesioni : pc ware
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 25/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

LETER DASHURIE ? Empty Re: LETER DASHURIE ?

Mesazh nga gazola Sun Jul 15, 2007 12:18 am

Te gjithe jemi kalimtare ne kete bote. Shijoje
jeten sa ke mundesi Dashuria eshte zemra e jetes, pa ty smund te
jetonte asnjeri.

Nese ti vertet me do ashtu si te dua me thuaj te lutem ēndien ti per
mua ? Qe dhe un te di si te veproj me shkronja te medha po te shkruaj
TE DUA PER GJITHMONE

E dua shoqerin nese edhe ajo me do ,behem mikee shoqe ne kuptimin e
plot te saj ,i fal te mirat gjithcka ,por kur tradhtin ajo praktikon i
them lamtumir ,lamtumir pergjithmon


dashuria ne fillim eshte ne nje vend u ulu edhe u mundohe me pkut nje lule me ne fund vet u ngule......

Pse pasi ndahemi nga dikush, vuajme? Pse dashuria, ajo ndjenje aq
madheshtore qe deri dje te conte ne parajse, sot te hedh ne ferr? Pse
s`mundemi kollaj te lirojme te iki cdo kujtim qe kemi kaluar me ``ate``
ashtu sic iken ai/ajo?
perse ma ben ket??????????????????


Fillova tė shkruaj se nuk kisha pėrgjigje


Fillova tė vuaj, se nuk kisha zgjidhje


Jetėn e bukur fillova me jetu


Kush ma prishi kėtė lumturi tani mu?!


Pse ma bėt kėtė tradhti?!


Pse mė dėnuat kur isha i ri?!


Pse mė larguat, nga kjo shoqėri?!


Pse kishit nė mua aq shumė xhelozi?!


Pse kėshtu veproni, kur nuk mė doni?


Pse nuk mė ofroni, gjithmonė mė refuzoni?!


Pse, ju lutem mė tregoni?


Kėto vargje qė i thuri, mė bėjn tė qaj


Pse unė pėr tė gjithė kam faj?


Pse nuk mė lėni tė qetė, jetėn time me jetu?!


Gjithmonė ndėrhyjn pėr me mė pengu.


Dua tė jem i lirė, jetėn time me jetu


Dua paqė, gjithmonė me u argėtu


Dua respekt, motra e vllazni


Dua njė jetė tė bukur pa xhelozi

Loti pikon , mbi faqe rrokulliset , esht aj loti qe dikur rrjedhte nga gezimi por kurr rrjedhte bike edhe neper faqen tende ,

por tani ka mbet i vetmuar , erresira e vdekjes e ka mbuluar ,
gjdo nat po vdes nga pak , dhimbjen e kam afer se ty te kam larg M....


Heshtija naten shpirtin ma frikson dhembja zemren ma mundon , e di qe ti me don , por edhe ti e din s e uen te dua ty ..


Por nuk e di perse ka ren nje mjegull e zez ne shpirtin tim e ne zemren tende , e nuk ja falim njeri tjetrit .


Loti ngadale duke pikuar neper faqen time e len nje shej edhe shkruan nje emer te deshta M.... edhe do te ruaj ne zemer ,


e shkruan emrin tend e dashur qe e deshti shum edhe q e asnje qast nuk ndaloj se rrjedhuri nga syri..

Por akoma nuk ka ren ne tok ky lot i vetmis, edhe toka do te qan
edhe qielli do te mabaj zi kur ta kupton se jeta ime perfundoj per ty ,


do te humbi do te tretem por ti M..... ne zemren time gjithnje do te mbetesh ....


Data: 23.08.2004


Autori: ??Une jam ajo??


NR: 792


Pse pregjdodit ne zemer me vret,pse po me ndon se ekam let,veten flen e me haron kur edi se ti nuk me dashuron,


endra qe dikur i patam tash si kemi ne si dhurat nga dashuria vetem lot mi len dhe prap me len fajtore ndoshta


faj une kam vetem se te thash e jotja jam


.Melodin kur endigjoj malli me mer per ty,e vetmuar zemra ime e shkret nji lajm po e pres para se te vdes,


nuk dua te jetoj me keto fjalet e tua sime rendon,


mallku qofsh moj dashuri endrat pse mi more nji kujtim qe male zemren time ma lendove.Nuka nate endra pa


ty,nuk paska drit pate pa me sy,nuk ka qjelli yje as hen.


Kjo jeta ime po don me bet vete.A kam faj qe dashurova ne ket bott akam faj


qe i degjova rahet e nji zemre,akam faj qe takam falur buzen e pa puthur,


akam faj qe jam munduar jeten ta bej te lumtur,po largohm ne ket nate si nji


zog me krah te thyer, ne ket rug me pikojn lotet ndoshta me skam per tu kthyer.TUNGGGG

E vetmja je ti per mua .Ndoshta une nuk di ket jet ta jetoj. Te jetoj por as nuk dua pa ty ta provoj,


Te lutem mi kthe ndienjat e jetes mos me ler mua ne prag te vdekjes. Mi kthe enderrat ,


fytyra jote enderrat mi zgjat , por ti realizoj nuk kam fat ,te lutem eja e mos u vona ,


Me asnje tejeter mos shko, Ne dashurin time ti jeton edhe askush tjeter mos u mashtro.


E vetmja je ti qe me mban gjall ne ket bot E vetmja je ti q e me sjell gezim,


Deri me sod pa ty vdekija gjendet ne dhomen time,


Te lutem e dashur eja e shpetom e vetmija je ti qe me jep shpres te jetoj e vetmja je ti qe une dashuroj ,


gjdo gje qe une shoh me duket pa vler , edhe kjo jet pa ty me esht ber tmerr ,


Labi gjithmon ne vetmi pa ty M....

Tung tung te pershendes pa te pa nuk dua te vdes .


Me respekt nder dhe dashuri shkruaj kete letere qete injoroj nje keqkuptim qe ndoshta edhe nuk ekziston


fare mes nesh .Kete letere e shkruaj ne nje moment shumte veshtire ,ne nje qast kur me se shumti


po mendoj per ty .kjo eshte nje gje e cila fle ne ndenjat e mia e jo nje deshire e thjeshte dhe e


kaluar.Mos te brengos ndonje flaje e shkruar nga une se jemi pare apo te kam pare ndojehere .


.Ndoshta jemipare por ne boten e endrrave te mia ndoshta .Edhe pse ndoshta fare nuk njihemi ne


zemer ndjej nje dashuri si te njihemi8 qysh para eres sone ,Eshte e vertete se vetem njehere ne


jete dashurohet e qe te dashurohet nje here ne jete duhet te gjindet edashuria e verteet,Ndoshta


nje dashuri te tille e ke para syve e nuk je duke e pare .Ndoshta nuk do te shohe kurre ,ndoshta


nuk do te takohemi kurre ne jete ,por ta dishe se ne zemren time do te mbetesh simbol i nje


dashurie te endrrave te mia.e ne anen tjeter do te jem krenar qe se paku nje here ne jete nje


dore e embel me ka shkruar njeleter te bukur te shkurte por per mua me nje kuptim te rendesishem


qe mes nesh mbeti prap je miqesi per te mos u shuar kurre '.E kete un e emrova me fjalet e zemres


sime ,,DASHURI E PAREALIZUAR POR MIQESI E PAMBARUAR''.Nje dite kur te mendosh per mua ,atehere


dote jete vone ,atehere nuk do te jem me ne kete bote ,nje dite te zeze e te mallkuar edhe une do


te vdes e do te me mbuloj dheu i zi ,por nuke dua vdekjen ne vetmi,vdekja do te ishta e mireseardhur


nese vdes mbi ty dhe nese dora jote mi mbyll keta sy,por syte e mi nuk do te mbyllen edhe pas vdekjes


,ata do te mbesin te hapur me mall qe nuk munden dher nuk ua dhe mundesine me te pa.Ndoshta atehere do


te pendohesh por kot, se plaget nuklahen me lot.


Do ta le nje amanet te mbetet ne histori , mbi varrin tim le te shkruaj se te kam dashur vetem TY.


e ti atehere valle qdo te besh .A do te festosh qe ja arrite te vrasesh nje zemere pa meshire ,


Edhe kur te jesh ne gjum do te degjosh nje ze duke te thene ,,E MALLKUAR'' varrose zemren qe te deshti


shume .E une ! une , une do te qaj do te vazhdoj te qaj,do te derdhi lot per jete ,derisa toka te behet


det atehere do ta kuptoje gjith bota se ta kam dashur me te vertete.Kur ta lexosh kete leter mos te beje


te ndihesh fajtore e as te ndihesh krenare .Le te beje kjo leter te kuptosh te verteten qe e tregon ,


ndoshta kam gabuardhe jam dashuruar ne nje emer i cili ka hasur rastesisht ne zemren time si nje udhetar


i rruges se humbur,nese keshtu ka qene doren per te shkruar nuk do ta ndale KURR, por te lutem me gjithe


zemer ,,ME FAL ME FAL ME FAL,, 1000 HERE ME FAL.


Pse heret ne mengjes zgjona nga gjumi ndij zerin tend te leht, ndij fjalet e tua , qe nje kohe me benin te Lumtur.


Kur tash ka kaluar nje kohe e gjate , kur ti me lajm, dhe vajton ,


Pse tash kur ti e din se eshte shume vone ,


Kur ti e din se sa shum jam munduar qe te mos vjen deri tek mbarimi.


Pse tash zmra me thot qe vetem ti je per mua , kur gjdo gje ka mbaruar


Nje dite do te dal dhe te them me sy se nuk te kam me ne mednje ,edhe pse zemra me rreh vetem kur ti me lajm.


Te lutem , kemi qen , kemi pas ate qfare kemi dashte ,


Por tash eshte shum vone , gjdo gje ka mbaru *


gjdo te mire te uroj nga Zemra ime , besoj qe ajo te bej te lumtur , por edhe pse


e shof se as ti nuk mund te behesh i lumtur .....Sad

_________________
LETER DASHURIE ? I139821082_95197_2
Me mir nje fund me dhimbje sesa...nje dhimbje pa fund

Greminat e pafundme,
Ato qė mėshirė nuk kanė,
Zemrat nė dysh na i kanė ndarė
O i dashuri Elbasan, se
Lulet mė tė bukura na i moren, e
As pyet pėr kėtė s’na kanė.
gazola
gazola
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 516
Age : 36
Localisation : e ku tjeter?
profesioni : Laborant-Dentar Stomatologji
hobi : Muzika
Reputation : 0
Points : 11
Registration date : 03/06/2007

https://riniashqiptare.forumsq.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

LETER DASHURIE ? Empty Re: LETER DASHURIE ?

Mesazh nga ZEBRA Mon Jul 30, 2007 11:02 pm

Leter te shkruaj ???

besoj kesaj radhe shkruj nga zemra ,edhe pse shkronjat i shtyp gishti po zemra shkruan e dashura ime a te kujtojet ajo dit a te kujtojet ajo nat kur me thae se ti do jesh pergjithmon ne zemer e tani ku je mi oj e humbur pse ma mbille zemren pse !!!!!
pse me harove aq shpejt cfar te largoj nga zemra ime pse veprove ashtu si ajo shtriga qe kur sdo te ket knaqesin qe sdo te ket ngrotesin e shpyrtit pse moj tradhtare me laje me gishtin ne goj cfar bene ashtu
a ves me 1001 nat mbaron dashuria jote
pse zemer pse mami im ty te kerkon kudo po me pyesinper ty a ti je humbur nga zemra ime pse moj pse ti se di se zemra ime pa ty smundet gjitha ti haroj ...
ZEBRA
ZEBRA

Male
Numri i postimeve : 50
Age : 39
Localisation : wien
profesioni : pc ware
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 25/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

LETER DASHURIE ? Empty Re: LETER DASHURIE ?

Mesazh nga Alba Mon Jun 09, 2008 5:10 pm

Njė ditė para se tė martohej, lashė njė letėr qė atij i detikohej, vrava veten qė dasma tė anullohej.
Qėllimit tim nuk ja arrita, por nė dashuri parajse mbėrrita, tė nesėrmen ora 10-tė ēastin qė aq shumė e adhuroja, si ėngjėll nga larg ē'do gjė e shikoja.
Ai i veshur si dhėndėrr nė njė makinė tė zbuluar, dhe unė veshur si nuse nė arkivol tė mbuluar.
Njerzit e tij me oriz qėllonin tė gėzuar, njerzit e mi duke qarė, dhe me njė dorė mė mbulonin.
Kurora nė kokė dhe ata ishin tė gėzua dhe varri im plot kurora ishte zbukuruar.
Nė qytet bėnin xhiro tė gjithė me buzėqeshje shkonin, se nuk e dinin se ishte vrasja e vajzės qė nė ē'do shtyllė lexonin.
Varri im nga tė tjerėt dallohej se pėr ty njė amanet shkruahej
" Nėse njė ditė do tė pendohesh eja tek varri duke mė thėrritur se mė kan veshur si nuse dhe ty jam duke tė pritur.
Nėse nuk vjen dhe shumė kohė kan kaluar, eja tė marrėsh kockat e mia qė emrin tėnd kan formuar"

Para se tė vdiste pėr tė rinjtė ajo njė amanet la
" Sa tė jetė dashuria qetėsi nuk ka "
Alba
Alba
Moderator
Moderator

Female
Numri i postimeve : 102
Age : 37
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 17/05/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

LETER DASHURIE ? Empty Re: LETER DASHURIE ?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi