Dashuria dhe Ėndrrat
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

sms dashurie...

5 posters

Shko poshtė

sms dashurie... Empty sms dashurie...

Mesazh nga T_3nt Mon Jun 25, 2007 12:31 am

sms dashurie... Th_base_news_r1_c1Dashuria esht nje humner,ku bien njerzit mbrenda,,une nuk doja te bija por me rreshqiti kembaEvil


Nese ti nuk me degjon,ne heshtjen time do te dua gjethmon...

Nuk te therras zemer,ze zemra ndonjeher pushon, por te therras shpirt,se shpirti edhe ne parajs jeton..
T_3nt
T_3nt

Numri i postimeve : 72
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 24/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

sms dashurie... Empty Re: sms dashurie...

Mesazh nga gazola Mon Jun 25, 2007 3:59 pm

ENGJĖLLI
Mesnatė e heshtur
Shikoj shiun pėrtej gjamit te lagur
Hėna e ndrojtur ėshtė strehuar
Edhe yjet janė larguar

Mė kaplon njė ndjenjė malli
Kujtimet nuk mė lėnė tė ēetė
Kujtimi I ēastit ndjenjėn e harruar ngjalli
Mundim mė tė vėshtir nuk mund tė ketė

Shiu ngadalsohet dhe pushon
Yjet e gjejn hapėsirėn pėr tu shfaqur
Hėna largon strehimin dhe ndriēon
Liqeni pėrball nė errėsirė duket I kėnaēur

Pėr njė moment
Qjelli u hap, errėsira ndriēoi
Dėgjova njė zė si engjėll foli:
Mos vuaj pėr njė ndjenjė tė shkuar
Quaje tė harruar
Do tė tė vij njė ndjenjė tjetėr
Si diēka tė shejnt
Do tė tė bėj ta duash jetėn.

_________________
sms dashurie... I139821082_95197_2
Me mir nje fund me dhimbje sesa...nje dhimbje pa fund

Greminat e pafundme,
Ato qė mėshirė nuk kanė,
Zemrat nė dysh na i kanė ndarė
O i dashuri Elbasan, se
Lulet mė tė bukura na i moren, e
As pyet pėr kėtė s’na kanė.
gazola
gazola
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 516
Age : 36
Localisation : e ku tjeter?
profesioni : Laborant-Dentar Stomatologji
hobi : Muzika
Reputation : 0
Points : 11
Registration date : 03/06/2007

https://riniashqiptare.forumsq.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

sms dashurie... Empty Re: sms dashurie...

Mesazh nga ZEBRA Sat Jun 30, 2007 9:51 pm

Lexo por mos beso se dikush do ????
Dua te jetoj nje enderr...
Ne vendin tim i lumtur... i lumtur...
E jam ne kete vend... vend... te huaj...
I humbur...

oh zot pse jam pa fat pse jeta ime shkrijet nga mbrendesia
pse sme lejon te kem fatin qe ma don zemra
.....


nese me vjen me vones aij fat i im e ajo sesht me ne zemren time ateher mos ma sjell fatin me vones sepse do hik te ajo ne boten tjeter sepse vetum ajo me gezon dhe me ben te lumtur

ah bre zot zoti i madh ....

me lejo te kem edhe une lumturi me at qe ma do zemra pergjithmon...

Po lotn syri po loton po lot sdalin me jan thar nga dhimbjet e medhaja sepse gjat koh te dashuren me se kam paaa...

RESPEKT ZEBRA
ZEBRA
ZEBRA

Male
Numri i postimeve : 50
Age : 39
Localisation : wien
profesioni : pc ware
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 25/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

sms dashurie... Empty Re: sms dashurie...

Mesazh nga gazola Sat Jun 30, 2007 9:57 pm

Mu dogje shpirti nga malli per ty,


mu than lotet s?kam me ne sy,


mu than buzet te prita kaq kohe.


ke puthe tani ne sy e ne floke?

*****


Ky qiell i prillit pa ty eshte i vjeter.


shkon nje trishtim e ja ku vjen nje tjeter.


N? mallin t?nd ky karafil i eg?r,-


Ti do te me dashurosh patjeter!

Ne syte e tu diej te vegjel


e ndezen naten dhe diten e ndezen.


Mire sot,po si durohet pa ty neser?


Ti do te me dashurosh patjeter.

Kapercej ty e kaperceva veten,


dhe pertej vetes kaperceva jeten,


dhe pertej jetes kaperceva vdekjen,


dhe pertej vetes kaperceva jeten,


dhe pertej jetes kaperceva vdekjen,


I hapa krahet te pushtoj ty vetem:

Ti do te me dashurosh patjeter!

**********

Kur...

Kur malli te me kete marre


dhe une te mos jem me ty


Hap zemren dhe me thirr


dhe mua do te me gjesh aty

Kur buzet te jene thare


dhe puthja ime te mungon


Lutju henes se puthjen time


ajo ta dergon.

Mese ndihesh ne vetmi


dhe zemra po te qan


Zhytu ne kujtime dhe mua


do te me kesh prane....!!!


__________________

HARESA

Sa te kam dashur ,dikur


Tani gjith?ka e trisht


Per shkak te hareses,ndoshta??


Ku ta dish

Sa enderoja per ty,dikur?.


Tanime jo mjerisht.


Per shkak te hareses,ndoshta?..


Te dashuris

Kur rendnim pas yjeve dikur?.


Te lojtur ne ne natyrisht?


Ne spine te Arushesh se madhe


Kometes me bisht?.


Qielli ka humbur magjine ,


Dhe hena e brisht per shkak hareses, ndosshta?.


A te marezis

Ah? sa te kam dashur,dikur


S'kthet asgje serish?..


Haresa sdo kissh


kuptim ndryshe po te ish

**************

Me fal

me fal qe te vrava ne shpirt


me fal qe te vrava ne zemer


me fal qe dashurin sta fala dot


me fal per fjalet qe te thash

me fal qe smunda te genjeja dot


me fal qe smunda ta mbaja kte dashuri ne genjeshter


me fal qe ste putha njeher


me fal qe ste pash njeher


syt tu te bukur


me fal qe sta degjova me zerin tend


me fal qe se ruajta mesazhine fundit


te lutem me fal me shpirt

********************

Rrenje e gjuhes se lire e te dlire


kapercim dashurie i mureve te larte,


qiell erotik me perla blue i ngrire


me vegime brilante qe shprishen ne te gdhire,


me nuanca emocionesh e veprash te fshehura,


me deshira utopike mendjesh te dehura,


me shikime qe treten prej shkelqimeve te forta,


le te te shihja,me pas le te permbysej bota!

kam faj pse dashurova


ne nje bote te rreme


A kam faj pse i degjova


rrahjet e nje zemre.

A kam faj pse ta dhurova


buzen e paputhur


A kam faj pse u mundova


jeten ta bej te lumtur.

Po largohem ne kete nate


si nje zog me krahe te thyer


ne kete udhe ku pikojne lotet


ndoshta me s'kam per tu kthyer...
hipokrite je- me pate thene dikure


sepse sillesha si tokesore me ty


e stolisja veten me ullinj


ndersa ti me guacka


ne i perkisnim boteve te ndryshme


une tokes


detit ti


Ne kurre smund te beheshim nje


sepse toka ndrushon shume pak ne


mivjecar


e deti, valetshpesh....jo ralle.

Reja mbane me vete shi.....

e gjeta nje shoqe ne qiell


ashtu te vetmuar si une


ishte nje re bukuroshe


qe endej kot kuturu


Por u genjeva perseri...


reja e bardhe u shendrua ne gri


s'ishte e vetme


por mbante shume shi


e vetme ngela ne toke


e vetme perseri.... :x :x :x

_________________
sms dashurie... I139821082_95197_2
Me mir nje fund me dhimbje sesa...nje dhimbje pa fund

Greminat e pafundme,
Ato qė mėshirė nuk kanė,
Zemrat nė dysh na i kanė ndarė
O i dashuri Elbasan, se
Lulet mė tė bukura na i moren, e
As pyet pėr kėtė s’na kanė.
gazola
gazola
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 516
Age : 36
Localisation : e ku tjeter?
profesioni : Laborant-Dentar Stomatologji
hobi : Muzika
Reputation : 0
Points : 11
Registration date : 03/06/2007

https://riniashqiptare.forumsq.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

sms dashurie... Empty Re: sms dashurie...

Mesazh nga ZEBRA Sat Jul 07, 2007 10:54 am

ĖNDRA
Njė ėndėrr plot ngrohtėsi dhe dashuri ,
njė ėndėrr plot emocione dhe ndjenja ,
njė ėndėrr plot vujatje dhe mendime ,
njė ėndėrr ku mundem te them TE DUA ,
dhe shpresoj se nuk do tė jet vetėm nė ėndėrr

nji fjal e then nga zemra e plagosur do te thot se shkruet me ngjir te kuqe e dashura ime.
______________
dashuria esht ajo qe del nga thelsija e zemres dhe tregon at qe kerkon zemra per ty?
ZEBRA
ZEBRA

Male
Numri i postimeve : 50
Age : 39
Localisation : wien
profesioni : pc ware
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 25/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

sms dashurie... Empty Re: sms dashurie...

Mesazh nga blerta Mon Jul 09, 2007 2:05 am

ne zemren time
esht vendos nje emer
pergjithmon ate emer
do ta mbaj ne zemer
sms dashurie... Thinkingofyou_emotional_0726_1
blerta
blerta

Female
Numri i postimeve : 24
Localisation : london
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 05/07/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

sms dashurie... Empty Re: sms dashurie...

Mesazh nga blerta Wed Jul 11, 2007 12:26 pm

nese une epra do te vdes
i fundit ti me puth ne balle
se me ke dashur me gjith shpirte
per aq kohe sa un isha gjall
e po te le si amanet
varrin e ftohte ku vet do hy
mos ma mbuloni me mermer
dua ti dal barit permbi
e kur te ket ardhur maji
tek varri eja me tako
fijet e barit mbi koken time
me mall si floket e mija mi ledhato
nga zemra ime e tretur
do te mbije nje lulekuqe
ndersa un nuk mund te ngrihem
ti merre puthe-puthe
ne qast ato do te mblidhen
petalet nga malli
dhe do te puthin buzet e tu
ashtu si ti puthja une PERSEGJALLI
blerta
blerta

Female
Numri i postimeve : 24
Localisation : london
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 05/07/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

sms dashurie... Empty Re: sms dashurie...

Mesazh nga GISHTEZA Thu Sep 20, 2007 11:17 pm

te erdha te gjeta
ti ike humbe
por te gjeta serish
e dashura ime
GISHTEZA
GISHTEZA

Numri i postimeve : 43
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 24/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

sms dashurie... Empty Re: sms dashurie...

Mesazh nga gazola Thu Oct 11, 2007 10:07 pm

Bari i gjelber

Neseprej meje mendja s'te hiqet,
Nese per mua zemra te digjet,
Ateher afrohu dhe me prit pak mua,
Se do te vij ngadal qe te them TE DUA

T'kam dasht me zemet t'kam dashut me shpirt
Qe ti prej meje do me ik kurr nuk e kam dit
Nje zemer e pata dhe ate ta fala
Ma more ma theve dhe per jet ma ktheve
Me fjal me the te dua
Me zemer me the sje per mua

Dua te shkoj
Dua te harroj
Por dije nje gje
Qe gjith te perkujtoj


Eh ta dish sa shume te dua
do te rrije veq me mua,
dua ti ndjej buzet e tua,
dhe fjalet qe vetem ti
mi thua.


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Thu Oct 11, 2007 10:22 pm, edituar 1 herė gjithsej

_________________
sms dashurie... I139821082_95197_2
Me mir nje fund me dhimbje sesa...nje dhimbje pa fund

Greminat e pafundme,
Ato qė mėshirė nuk kanė,
Zemrat nė dysh na i kanė ndarė
O i dashuri Elbasan, se
Lulet mė tė bukura na i moren, e
As pyet pėr kėtė s’na kanė.
gazola
gazola
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 516
Age : 36
Localisation : e ku tjeter?
profesioni : Laborant-Dentar Stomatologji
hobi : Muzika
Reputation : 0
Points : 11
Registration date : 03/06/2007

https://riniashqiptare.forumsq.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

sms dashurie... Empty Re: sms dashurie...

Mesazh nga gazola Thu Oct 11, 2007 10:11 pm

sms dashurie... Love-jupi-poezi

Tė dua, pėr ty vuaj!

Tė dua, pėr ty shkruaj!

Tė dua, pėr ty ėndėroj!

Deri nė vdekje ty s’tė harroj!
***
Ti fali syt, nėse ti i shikon!

Ti fali duart, nėse ti i shtėrngon!

Ta fali shpirtin, nėse ti mė pėrqafon!

Ta fali zemrėn, nėse ti mė don!
***
Si ndihesh sonte kur afer sme ke?

Si te kalon nata kur mua sme sheh?

Si te rin qeta buzet e tua?

Si te shkon kjo jetti zemer pa mua?
***
O bilbil I bukur shko ku te them un,

Nese e gjen ne gjum puthe nje her nga un,

Nese e gjen te zgjuar thuj,

Se ende nuk e kom harruar……?
***
Qme duhen syt

kur nuk shihemi?

Qme duhen kembet

kur nuk takohemi?

Qme duhen krahet

kur nuk perqafohemi?

Qme duhet zemra kur

nuk dashurohemi ???
***
Pash nje lule dhe mendova: erdhi pranvera…

Pash shiun dhe mendova: Dikush atje lart po qan…

Pash trishtimin ne syte e nje femije dhe mendova: Ndoshta ka nevoje per ngrohtesi…

Dhe me vone te pash ty dhe ne fund e kuptova se kam akoma nje arsye per te jetuar.

_________________
sms dashurie... I139821082_95197_2
Me mir nje fund me dhimbje sesa...nje dhimbje pa fund

Greminat e pafundme,
Ato qė mėshirė nuk kanė,
Zemrat nė dysh na i kanė ndarė
O i dashuri Elbasan, se
Lulet mė tė bukura na i moren, e
As pyet pėr kėtė s’na kanė.
gazola
gazola
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 516
Age : 36
Localisation : e ku tjeter?
profesioni : Laborant-Dentar Stomatologji
hobi : Muzika
Reputation : 0
Points : 11
Registration date : 03/06/2007

https://riniashqiptare.forumsq.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

sms dashurie... Empty Re: sms dashurie...

Mesazh nga gazola Thu Oct 11, 2007 10:12 pm

sms dashurie... Uneti
Nė zemer me ke hyre, me ēels te kam mbillur , ēelsi eshet tretur , ne zemėr me ke mbetur.
* * *
I ėmbėl dhe i but nė goj kur e fut ,,,
i bardh apo i zi,ngjyra ska rėndėsi,,,
kur ti fort e shtrėngon me gjuh e rrotullon,,,
aromėn e shijon ,,,
Sakėzin kur e kafshon !!!!!!!!!
* * *
O shpirt o shpirt sa te dua se ke dit , ne vendin e takimit pėrher i
pari tė kam prit mos mbaj inat pse tash nuk vi , se tash ėshet ndryshe
me mua dhe ty .
* * *
Tė deshta ma shum se vetvetėn ti sme kuptove , tani qe u largova , a u gėzove .
* * *
Mos u largo nga Zemra nėse tė largoem nga sytė , mos thuaj jeto nėse
nuk jam fati yt ! vazhdo jeto vetėm , mos harro sikur un qė te deshta
as kund mos kėrko.
* * *
Vetmin
I vetmuar pskam mbetur ty te kerkoj per ēdo nate sa edhe hėna qenka tretur nga mungsa jote e gjall
* * *
Xhelozia thot
Me duaj mua ose vdis kur nuk e mar me ty snje tjeter te te mos mar , per mua me mi te te shoh te vdekur se sa te marr nje tjeter
* * *
I shkruaj kėto kujtime me lot ne sy se dashurin e par e fitova tradheti.
* * *
Bishti i maces plot me lesh , lexoje mesazhin e mos u qesh
* * *
Me prit sonte se ne erderr do te vij , por mos u humb
* * *
Te kam then mos rri shum ne kujtime se ty te kam fal zemrėn time , te kam then mos derdh lot se tu te dua me sė shumti .
* * *
Fshima lotin mos prito te lutem mos me mundo , ta fali zemren jap jeten pasha besen nuk dua tjeter
* * *
Me harro
Mjaft me me ato veshtrime me lar te qet mos me ngacmo me ndez zjarr ne zemren time me mi fare me harro .
* * *
Syt e tu te zi jan shekuj per mua mos mendo e dashur se ste kam hharrua
* * *
Toka eshet e zez muri eshet i bardh me ty fillova dashurin e parė.

_________________
sms dashurie... I139821082_95197_2
Me mir nje fund me dhimbje sesa...nje dhimbje pa fund

Greminat e pafundme,
Ato qė mėshirė nuk kanė,
Zemrat nė dysh na i kanė ndarė
O i dashuri Elbasan, se
Lulet mė tė bukura na i moren, e
As pyet pėr kėtė s’na kanė.
gazola
gazola
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 516
Age : 36
Localisation : e ku tjeter?
profesioni : Laborant-Dentar Stomatologji
hobi : Muzika
Reputation : 0
Points : 11
Registration date : 03/06/2007

https://riniashqiptare.forumsq.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

sms dashurie... Empty Re: sms dashurie...

Mesazh nga gazola Thu Oct 11, 2007 10:13 pm

sms dashurie... Hot-tantra-sexy
Me ta dhuru nje lule ti lule je vet , me ta dhuru nje putje ti tranoesh krejt
* * *
E kam nje mednim e sa eshet i thjesht buzėt me ti puth tjeter skisha desht .
* * *
Ruaju nga zjarri ruaju nga bleta ruaju nga ato qe i bejn te verteta
* * *
Zemren ty ta dhurova gjith naten pa ty e kalova per ty un mendova
dhe krejt u tranova dashuro mos ja nxerr fundin se per ty e kalli krejt
katundin
* * *
Ne damen tende un do te vi anesh do te rri mos ma bjer goten me raki se ta mbushi me lotet e mi
* * *
Dshuria te gėzon dashuria te shkaterron si dashuria smundje nuk egziston
* * *
Mos me puth ashtu pa prituar , ndalu pak ti them dy fjal po e puthi buzėn tende me mall zemren tende vajz
* * *
Jam i ftofet si dimri ne male se ti zemres time veē dhimje i falle
plaga ime mbeti e thell sa nje det ti nuk je ajo qe harroesh leht
* * *
Ēdo gjė qe mendoj ,mendoj vetem per ty se ti me je e vetmja Dashuri
* * *
Mendoj ne tė shetitemi naten neper hėn ,diten nuk guxoj naten nuk na lajn .
* * *
Besa e vajzes si era e nates ne fillim te don me ne fund te tradhėton .
* * *
Para se te flej lutem me lot ne sy , zoti tė tė ktheft se smundem pa ty
* * *
Dashuria dam , puthja komedi , vdekja tradheti .
Toka u tha mali u shua dashurin qe kisha kurr per ty nuk u harrua
* * *
Muaji i 8 ėshet muaji ėshet muaji i 8 mos u dashurini me vajzat e qytetit
* * *
Do tė dashuroj dikur do te dashuroj dikend por askend si tash pėr tash dikend
* * *
Pas nje kohe tė shkurt ne prap u takuam po por dashurin e vertet sun e quam
* * *
Sa e gjat eshet nata kur syri loton sidomos kur vuan per ate qe e don
* * *
Dashuri dashuri mos rri kot e kot kėt e lejoi i madhi ” zot ”
* * *
Shijoje jeten se njeher jetohet perjetoje dashurin se vetem nje her dashuroet
* * *
Sa mi eshet te jesh i lir, pa brenga e ta marrish ate qe ta don zemra
* * *
Dashuria eshet e embel , rinia eshet e mi , por me mir eshet te jesh djal i lirė
* * *
Shtri duart e dashur eja deri te une mos me le te vuaj se te dua shum
* * *
Isha me shok duke u shetitur kur tė pash ty krejt isha “habitur”
* * *
Mos luaj me fat se jeta nuk eshet e gajt , por gjeje te dashurin e vertet te jesh i lumtur per jetė
* * *
Vajzen qe nuk e dua sdua tė mė flet por atė qe e dua i paraqitem vetė
* * *
Ska me e bukur se jeta ska me e veshtir se vdekja , ska me e ėmbel se dashuria , ska mė e veshtir se tradhetija
* * *
Nese nuk e din se ēėshte Jeta lexoe romanin ” Romeu e Xhulieta ”
* * *
Druri digjet e shkrumoet por e dashura nuk harroet
* * *
Me goj ha me goj pi do te vdes vetem per ty
* * *
Nese je dakort dalim ne piknik , ta dhuroj nje puthje me theks fantastik
* * *
Eja mori dashuri nga majet e larta se po tė presin dy buzėt e ” Arta ”
* * *
Lumi rrjedh bie shi te dua vetem ty
* * *
Kosova e Shqipria ngjyra kuq e zi ata dashuroen sikur une e ti
* * *
Te jesh besnik eshet mirė por ndaj shoqes tradhėtare mos kerko mėshir
* * *
Si tė pranoj e te dal me ty kur nėna te thot ende fėmi
* * *
Nėterrin e erret ne terrin e zi ora 12 - gėzuar ” vitin e ri ”
* * *
Rinia pa dashuri si nėna pa fėmi
* * *
Tė dua me zemer e jo me hajgare se jam i lindur nga nėna shqiptare
* * *
1,2,3, te dua pernime
* * *
Edhe nese vdes hyn nė dhe te zi , ket e-mail ruaje ti
* * *
Frizur moj frizur zemrėn ta kenaq qikave te reja zemrėn po ja plas
* * *
Nė maje te malit frynte stuhia roloin kriesor e luante ” dashuria ”
* * *
E preva gishtin te pragu i shtepis dul gjaku i kuq simbol i dashuris
* * *
Vajzes per hije kurr moss i beso bėhu trim fol e ” kundėrshto ”
* * *
Femrat jan si fluskat e bores qe shkrien ne shuplak te dores
* * *
Bora e par zbret nga majet e malit fjala ste dua del nga fjla e tradhėtarit
* * *
Buka piqet ne shporet , Puthja behet ne krevet .
* * *
Mos i beso vajzes se vajza te rren si ta shoh tjetrin shpinen ta kthen
* * *
1000- i njof , 100- i shof, 10- i mendoj , 1- e dashuroj
* * *
Dashuri dashuri shum zemra i shlatrrove ato qe u deshten kurr si bashkove
* * *
Dashuri moj dashuri kush ta vuri emrin ty per kėt emer te vertet shum te rinj kan dhen jetė
* * *
Ēėshte me e ėmbėl ne ket bote per ēka derdha me shum lotė pa cilen nuk munda te jetoj zemren e saj qe te dashuroj ?…
* * *
Tani shkon rrugės qetė , edhe ben sikur smė sheh por nje gje eshet e vertet ti harrove kush isha dje
* * *
Nje dit shtatori na tha profesori dashuri po ēoni msimin po e lėshoni
* * *
Mallkoj vetėn se besova jeten mua ma helmove kot nė ty u dashurova po meshir u largove

_________________
sms dashurie... I139821082_95197_2
Me mir nje fund me dhimbje sesa...nje dhimbje pa fund

Greminat e pafundme,
Ato qė mėshirė nuk kanė,
Zemrat nė dysh na i kanė ndarė
O i dashuri Elbasan, se
Lulet mė tė bukura na i moren, e
As pyet pėr kėtė s’na kanė.
gazola
gazola
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 516
Age : 36
Localisation : e ku tjeter?
profesioni : Laborant-Dentar Stomatologji
hobi : Muzika
Reputation : 0
Points : 11
Registration date : 03/06/2007

https://riniashqiptare.forumsq.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

sms dashurie... Empty Re: sms dashurie...

Mesazh nga gazola Thu Oct 11, 2007 10:15 pm

sms dashurie... Valentine
Larg meje
Ike diku larg me tėnden deshir me harrove mua , e nuk me the lamtumir .

Mė kujtoet ajo dit kur e dham besen te betuar ne te dy , zbashku ta kalojmė jeten .
Rreshti i shkruar aspak smė trazon , sepse zemra ime pergjithmon te
don , shih si shkon rinia kot vetėm nė vaj e lot vetėm nje gje e mendoj
te vdes apo te jetoj .
* * *
Dashuria ne podrum
Nė vitet shkollore nė nje dhom te erresuar ėmbel bisedonim dy te
dashuruar , i bėj pyetje vetes pergjigje me fjal ska , vall ajo qe i
bashkon dy zemra emrin si e ka . Si i thojn kesaj gjeje vall a ka emer
kur lėshoet buza mbi buzė e zemra mbi zemėr .

Dy te dashuruarit pėgjigje kėrkojnė e zmerat e tyre kthehen e thojn :
Me buzė mbi buzė ndjej nje embelsi e zemėr mbi zmėr i thojn” Dashuri ”
* * *
Vaji i bilbilit
Njė bilbil i bukur shum netė po kėndon , dashurin e humbur me lot po
e vajton , ai bilbil i bukur me ze qe po qanė ndarjen e te dashures me
lot po e lan , at bilbil tė gjor ska mė kush qe e ngroh ,plaget e tij
ne zemer ska kush ja shėron , ai bilbil nga dal po dėpsoet zemra e tij
edhe nga dal po dopsoet , vajto bilbil vajto pėr fatin tend te zi se
edhe mua mė ngjau e njejta ” Tradhėti ”
* * *
A e dini
Sum jam i merzitur malli po me mbyt , syt me jan verbuar , qe ku ti
ke shkuar , qė sa koh u ben qe mė ste kam pare , lotet po me pikojne
mali me ka marrė, ate dit ti kur shkove ti mė nuk u ktheve , nje plag
ma bere dhe diēka mė rrėmbeve , shkove dhe u trete humbe diku larg e la
nje njė djal nė vuajtje ne ket jet pa fat , ti tani jeton , mendon per
ardhmeri , se te don nje djal kėt ” a e din ”
* * *
Pranoe ket leter
Nje her gabova se te dashurva , ne duart e tua krejt sishte u leshova ,

Por tani eshet vone kaloi ēdo gje vuajtjet dhe gzimet nuk kthehen me !

Shum kam vuajtur dhe shum do te vuaj prej kur me the se ker e kam merituar ,

Ne zemren time ėsht vulosur nje emer , vetem ty e dashur te mbaj ne zemer ,

Tė kam lypur shum , ndėr uje e hėnė por nuk te gjeta se ishe e nxenė,

Nuk e di pse , smė thua mirdita apo lamtumir tė pengon dikush apo ske dėshir ,

Tani ti nuk mundesh te ecėsh krenar , sepse shumica e din se ti je tradhėtare ,

Mirpo kėto per mua nuk jan azgje teper ne qoft se je mėsuar mos tradheto dikend tjeter,
* * *
Vdekja
Pse oj vdekje askush nuk te don pse gjithkush ty te debon , eja te
unė me mall te pres , mos shko te ajo e cila sdon te vdes , nuk don te
vdes leje te jetoj eja te unėse fort te kėrkoj merrem ne gjum mos ke
mėshir eja se jam nė momentin e vėshtir , Nė ate moment oj vdekje asgje
ste adhuroj vetem ty oj vdekje ty tė kėrkoj .
* * *
Kthehu
Lumturin qe patem ende e kujtoj kthehu po te lutem se smund te
harroj , isha i lumtur ne pėrqafimet tua nuk mund te harroj por te dua
i kujtoj ēastet e jetes son kthehu po te lutem kthehu sa sėshte vonė.
* * *
Perse ne vetmi
Kur te vdes ju lutem mos me vajtoni lule mbi varrin mos ma ēoni se
do te vdes ne nostalgji duke kėnduar keng per vetmi , perse mbeta ne
vetmi asgje per mua nuk eshet kėnaqesi pse ti shkon e me le ne vetmi ,
ne ket moment te qet hėna ne qiell ndriēon mua nje breng e madhe zemren
ma copton .
* * *
Pse me pyet e dashur , se athuat tė dua
Pse nuk me beson se je thell me mua , pse nuk i shiqon keto syt e mi
qe per ty lotojnsi ndonje femi , pse ti nuk i pyet keto buzet e mia qe
jan shkrumuar nga dashuria , pse ti nuk e dgjon zerin tim te gjor qe
rrahjet e saja te shejta tingullojn si ora , pse ti nuk e pyet trupin
tim qee eshet terthar qe nga ai filim i takimit , pa ty me nuk gjej
shpetim mbi tok perveē te jem me ty .
Nuk di a me beson, dhe a me don por me thuaj te verteten pse po me
harron , thuaj te verteten sa te duash , sepse jam ne gjendje per kete
te ma thuash , mos vuaj per nje djal te mjere qe ne jeten e tij nuk
pati pranėver , por krenar vdiq dhe krenar jetoi vajzen qe e deshti
gjer ne vdekje se harroi .
* * *
Para ndarjes
Po shkoj elira ne mergim se vendi nuk me mban dhe fatin tend dhe
fatin tim i ndan nje oqean , e rend ndarja sa nje mal nje mal qe nuk ka
shok por sna ndahen zemrat mbushur kur jan shkrir ne tokė , ne vendin
tim i lumtur metesh thesari im thesar me vjen nje ze nga larg ne vesh
te kthehesh o qyqan , shtrengimi i dores vjen me mua ne udhetim
trokitja e zemres sime ngal me ty ne vendin tim .
* * *
Zjarri i dashuris
Erdh pranvera me plot gjelbrime seē mi ngjall disa kujtime i kujtoj
ditet e rinis ku e ndezem zjarrin e dashuris ate kujtoet kur u ndame
snje fjal nuk e tham tani rri dhe mednoj ndarjen ton po e mallkoj ,
pyes veten vall ku je si e harrove ate dashuri jetan ty ma permbyse
paskam pasur fat te zi .
* * *
Emrin e ke tradheti
Te quajta dashuri por ishte e kot , te endrrova si princesh e
endrrave te mia por ajo shpejt mbaroj , te fala jeten se te quajta
dashuri me thojn se emrin e ke tradheti , por me nuk i besoj askujt me
than se gaboj nese te dashuroj , e une me besnikrin tende tani veten e
mallkoj , besn nuk e mbajte e me tradhetove mendon se do te jesh e
lumtur me avanturen tende , tani ndoshta je por deri ne fund jo emrin e
ke tradheti e me von do ta kuptosh edhe ti .
* * *
Fati
Pran varrit rri , per varr pregaditem ēka me duhet jeta kur me ty
nuk shiemi ah sa te dua ti nuk e din se nga duart e tua helmin e kisha
pirė, dy rreshta shkrimi dy rreshta kujtimi kur te merr malli per mua
shiqo dhe lexo se ēte kam shkrua , ndoshta ishe e re ate dit qe pranova
pasi me ate dashurin tende aq leht u mashtrova .

_________________
sms dashurie... I139821082_95197_2
Me mir nje fund me dhimbje sesa...nje dhimbje pa fund

Greminat e pafundme,
Ato qė mėshirė nuk kanė,
Zemrat nė dysh na i kanė ndarė
O i dashuri Elbasan, se
Lulet mė tė bukura na i moren, e
As pyet pėr kėtė s’na kanė.
gazola
gazola
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 516
Age : 36
Localisation : e ku tjeter?
profesioni : Laborant-Dentar Stomatologji
hobi : Muzika
Reputation : 0
Points : 11
Registration date : 03/06/2007

https://riniashqiptare.forumsq.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

sms dashurie... Empty Re: sms dashurie...

Mesazh nga gazola Thu Oct 11, 2007 10:16 pm

sms dashurie... Love-heart
SMS Poezi & SMS Dashurie
Nese prej meje mendja s’te hiqet,

Nese per mua zemra te digjet,

Ateher afrohu dhe me prit pak mua,

Se do te vij ngadal qe te them TE DUA
———————
T’kam dasht me zemet t’kam dashut me shpirt

Qe ti prej meje do me ik kurr nuk e kam dit

Nje zemer e pata dhe ate ta fala

Ma more ma theve dhe per jet ma ktheve

Me fjal me the te dua

Me zemer me the sje per mua
Dua te shkoj

Dua te harroj

Por dije nje gje

Qe gjith te perkujtoj
———–
Ne thellsine e zemres time

eshte vendos nje emer

Pergjithmone kete emer

do ta mbaj ne zemer
——————
Lumturine kerkova por une nuk e gjeta,

Idealen ma dhurove ti vet por kurre nuk u zbeha,

Dashurine per ty e ruajta ne fshehtesi,

Por i kam treguar dikujt dhe ti mire e di,
Sa here ti me vjen prane meje,

Une bie ne mendime sepse ti je ilaqi i zemres sime
———-
Dashuria u jep mend

Ayre qė s’kanė

Ndėrsa u merr mend

Atyre qė kanė
——————
Nenaten e qete

ne gjumin e lete

kur me kujtohesh

ti nuke mundem me fjet
——————
Pse mkriove perendi qe te vuj per dashuri

Pse me lindi nena ime qe te jam me shum kujtime,

Oh kjo jete sa e shkret un pa ty vetun me ndejt.
Rruget jan te gjata

Netet jane pa fund

Qendroj larg teje e ste gjej askund,

Eja ti pran meje mos me le ne vetmi

Lejoma te puthi njeher dhe t’a largoj ket merzi.
———-
Njeriu pa dashuri si nena pa femije

Buza e pa puthur si lulja e keputur

Zemra ne vetmi si bora u shkri…
—————
E pranoj se jam fajtor qe ty zemren ta kam thy

E pranoj se kam gabuar qe ty shpinen ta kam kthy

E pranoj se zemra jote dhimbjet nuk i meriton

E pranoj se n’jeten time me mungon me mungon

Jo s’te harroj kurre s’mundem ty t’mos dashuroj
———————-
E mallkoj diten qe te pash.

E mallkoj shiqimin qe ta dhash.

E mallkoj buzqeshjen qe ta dhurova.

E mallkoj veten qe ne ty u dashurova.
———–
do te behem zog

e ti se do te me njohesh

do te vi ne dasem

kur ti te martohesh

do ti bi daulles

per lamtumiren tuaj

kurse une i mjeri vetem,

vuaj dhe vuaj
te deshiroj

fat ne jet

nje trup me shendet

ne shtepi harmoni

dhe dashuri pa kufi
——————
Ore djal ore djal

po ti tham nja dy tri fjale

sie ke nis hiq mire s eki

po veq vazhdo se vete e di
kur te lodhesh nga kjo loj

mos mendo t’kthehesh perser

s edhe une do di te jetoj

ta bej jeten sikur ti….!!
————
zemra zemres

i bon lutje

dashuria e par

fillon me Puthje

zemra e femres

esht hotel

kush don hin

e kush don del

po zemra e mashllit

esht si gur kush hin

brenda nuk del kurr
———————-
Nuk jam poet,

tė shkruaj poezi

Por fjalėn tė dua,

E shkruaj vetėm pėr ty

Bilbili nė degė

Sa bukur kėndon

Ti puthsha buzėt

Ti qė e lexon
————
Sikur lulja pa arome

sikur perla pa shkelqim

ashtu do ngelem une

n,q,s ti nuk je shpirti im
—————–
Dashuria fillon me nje shikim,

vazhdon me nje buzeqeshje,

zmadhohet me nje puthje,

dhe perfundon me dy pika lot.
——–
Zemra lengon

vajtimi shpejton

dashurinė e parė

do ta kujtoj edhe nė varrė.

Do te bėhem shkrumb e hi

do te tretem nga njė dashuri

zemra me thot tė dua

pse me ben kaq shumė tė vuaj?
Gjithmone kan thėnė

nga urrejtja e tepert

shfaqet ndjenja e dashurise

dhe shfaqet ne horizont.
————-
Eh ta dish sa shume te dua

do te rrije veq me mua,

dua ti ndjej buzet e tua,

dhe fjalet qe vetem ti mi thua.
———
Une dhe ti

ti dhe une

me nje fjal te

DUA SHUM
————–
Kujt i thua lule

kujt i thua hen

kujt i thu princeshė

si mu ke then

A te duket njejte

kur e perqafon

athu nje qast ndalohesh

mbyll syte e mė kujton..!

Athu te rren mendja

me kerkon ne shpi

po vendi im eshte bosh

une mungoj te ti..!!

_________________
sms dashurie... I139821082_95197_2
Me mir nje fund me dhimbje sesa...nje dhimbje pa fund

Greminat e pafundme,
Ato qė mėshirė nuk kanė,
Zemrat nė dysh na i kanė ndarė
O i dashuri Elbasan, se
Lulet mė tė bukura na i moren, e
As pyet pėr kėtė s’na kanė.
gazola
gazola
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 516
Age : 36
Localisation : e ku tjeter?
profesioni : Laborant-Dentar Stomatologji
hobi : Muzika
Reputation : 0
Points : 11
Registration date : 03/06/2007

https://riniashqiptare.forumsq.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

sms dashurie... Empty Re: sms dashurie...

Mesazh nga Guest Tue Nov 06, 2007 7:40 pm

Haaa,unė nuk do tė bija por mė rrėshqet kėmba,kėshtu u shpreh njė forumist.

Edhe netė gjithė kemi rrėshqitur dhe kemi rėnė nė atė humnerė,po nuk ėshtė keq jo,jemi adaptuar tani ruani humnerėn tuaj,mos rrėshqitni edhe ndokund tjetėr.

Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

sms dashurie... Empty Re: sms dashurie...

Mesazh nga Guest Thu Feb 21, 2008 12:30 pm

Vaji nga malli yt
mė mbetėt nė fyt
shiqimi yt para mė hidhet
nėpėr vise mėrgimesh
rroj me copėza kujtimesh.

Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

sms dashurie... Empty Re: sms dashurie...

Mesazh nga Guest Fri Feb 22, 2008 2:44 pm

pėr ty po digjem
mė kalli etja
mė shpėton
vetėm kur tė mė kthesh
te vetvetja.

Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

sms dashurie... Empty Re: sms dashurie...

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi