Dashuria dhe Ėndrrat
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Almeda Abazi, fituesja e "Miss Shqiperia 2008"

Shko poshtė

Almeda Abazi, fituesja e "Miss Shqiperia 2008" Empty Almeda Abazi, fituesja e "Miss Shqiperia 2008"

Mesazh nga Alba Thu Jun 26, 2008 11:09 pm

Kalaja e Prezės ka bekuar bukuroshen e radhės tė “Miss Shqipėria”. Ajo ėshtė Almeda Abazi nga Tirana, e cila ėshtė vetėm 17 vjeēe dhe pėr njė vit do tė jetė ambasadorja e bukurisė nė tė gjitha evenimentet e spektakleve tė bukurisė.
Shoqėruesja e parė e “Miss Shqipėria” u zgjodh Hyselda Lloha, ndėrsa shoqėruesja e dytė Arta Kamberi. Pėrveē “Miss Shqipėria”, Julinda Morina u vlerėsua me ēmimin “Miss Buzėqeshja”, Kristi Ziēishti fitoi dy cmime “Miss Turizmi” dhe Miss Televota, Ina Spaho me “Miss Fotozhenia 2008”, “Miss Press” Eda Backa, “Miss Interneti” Eni Peqini, ku tri vajzat e para do tė pėrfaqėsojnė vendin nė evenimentet respektive kudo nė botė.

Ndėrkohė fituesja e “Miss Shqipėria”, pritet qė tė pėrfaqėsojė vendin tonė nė kompeticionin mė tė rėndėsishėm, pikėrisht nė “Miss Globe International 2008”, ndėrkohė qė vajzat qė fituan ēmimet e tjera
do tė jenė tė pranishme nė tė tjera evenimente tė bukurisė nė botė. Autorėt e spektaklit kanė vijuar tė ndjekin tė njėjtin ritual si vitet e tjera, ceremonia e dorėzimit tė kurorės nga Irsa Demneri fituesja e Miss Shqipėria 2007, e cila i ka lėnė vendin bukuroshes qė do tė mbajė pėr njė vit resht kurorėn dhe vendin e mė tė bukurės sė Shqipėrisė.
Alba
Alba
Moderator
Moderator

Female
Numri i postimeve : 102
Age : 37
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 17/05/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Almeda Abazi, fituesja e "Miss Shqiperia 2008" Empty Re: Almeda Abazi, fituesja e "Miss Shqiperia 2008"

Mesazh nga Alba Thu Jun 26, 2008 11:13 pm

Ja dhe njė foto tė Almedės!

Almeda Abazi, fituesja e "Miss Shqiperia 2008" F_062610
Alba
Alba
Moderator
Moderator

Female
Numri i postimeve : 102
Age : 37
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 17/05/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi