Dashuria dhe Ėndrrat
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

EURO 2008

Shko poshtė

EURO 2008 Empty EURO 2008

Mesazh nga sajmir_pasha Wed Sep 05, 2007 12:05 pm

Treshe britanike do te drejtoje ndeshjen eliminatore


Informate zyrtare e FSHF-se
Takimi eliminator i 12 Shtatorit per EURO 2008 midis Shqiperise dhe Hollandes qe do te luhet ne Stadiumin Kombetar “Qemal Stafa” do te drejtohet nga nje treshe britanike:
Arbiter kryesor : Michael RILEY (Ang)
Asistent Arbiter 1: Darren Cann (Ang)
Asistent Arbiter 2: Mike Mullarkey (Ang)
Arbiter i katert : Rob Styles (Ang)

_________________
EURO 2008 BlueGlitterStemRoseTE DUA JETA IME
sajmir_pasha
sajmir_pasha
Moderator
Moderator

Male
Numri i postimeve : 196
Age : 39
Localisation : Rhodos_Greece
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 03/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

EURO 2008 Empty Re: EURO 2008

Mesazh nga sajmir_pasha Thu Sep 13, 2007 7:16 pm

Pėrsėritet historia, realizohet profecia – Bariē

Shqipėria: Arjan Beqaj, Armend Dallku, Nevil Dede, Debatik Curri, Kristi Vangjeli, Devi Muka, Altin Lala, Lorik Cana, Klodian Duro ( Altin Haxhi 70’), Erion Bogdani (Ervin Bulku 87’), Edmond Kapllani ( Alban Bushi 46’)

Shėnues: Rud Van Nisteroi 91’

Ajo qė parashikoi trajneri Bariē para ndeshjes me Holandėn ndodhi, profecia e Kroatit u bė realitet. Shqipėria zhvilloi njė ndeshje tė madhe. Kuqezinjtė e fillojnė furishėm lojėn dhe krijojnė disa raste nė portėn e mbrojtur nga Van Der Sar. Holandezėt e vejnė nė provė Beqajn me gjuajtje nga distanca, me anė tė Shnajderit dhe Van Persit. Portieri i kombėtares kuqe zi tregohet nė lartėsinė e duhur nė tė dyja rastet. Pjesa e parė u karakterizua me njė lojė tė fortė nė mesfushė, ku ra nė sy paraqitja e mirė e Lorik Canės. Shqipėrisė nė pjesėn e parė i anullohen dy gola. Nėse i pari ishte i dyshimtė, i dyti ishte krejt i rregullt, por vetem arbitri kryesor e di arsyen e anullimit tė tij. Pjesa e parė do mbyllet me rrjeta tė paprekura dhe me njė arbitėr i cili ishte shumė i dyshimtė nė vendimet e tij. Pjesa e dytė fillon me ndrim pėr kombėtaren tonė. Nė lojė futet Bushi dhe largohet Kapllani. Loku i sapo future nė fushė ka njė rast ideal pėr tė kaluar nė avantazh, por parabla e tij nuk e kap nė befasi portierin mik i cili ishte pozicional nė kėtė aksion. Oto Bariē nė minutėn e 70-tė hedh nė fushė Haxhin i cili u mundua tė shtyjė sa mė pėrpara skuadrėn. Kur duheshin e tre minuta nga pėrfundimi i 90-minutave tė rregullta kroati i pankinės tonė largon Bogdanin duke future nė lojė Bulkun, pėr tė forcuar mė shumė repartin difensiv. Njė minutė mė vonė njė faull i shkaktuar nga Holandezėt ka sjellur nė fushė gjaknxetėsin e lojtarit Cana i cili u ndėshkua me karton tė kuq nga arbitri. Pas kėsaj, dhe 5-minutave shtesė tė dhėna miqtė marrin zemėr dhe hidhen nė sulm. Minuta e 91-tė do ishte dhe minuta fatale pėr kombėtaren tonė, pasi Rud Van Nisteroi do shėnoj dhe i dhuron fitoren e gėzimin e ligjshėm pankinės sė tij dhe tifozėve Holandez tė pranishėm nė stadium. Arbitri kryesor e mbyll lojėn mė herėt pasi nė fushė hidhet njė kapsolle. Historia pėrsėritet, fiton gjithmon mė i madhi.

_________________
EURO 2008 BlueGlitterStemRoseTE DUA JETA IME
sajmir_pasha
sajmir_pasha
Moderator
Moderator

Male
Numri i postimeve : 196
Age : 39
Localisation : Rhodos_Greece
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 03/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

EURO 2008 Empty Re: EURO 2008

Mesazh nga sajmir_pasha Thu Sep 13, 2007 7:21 pm

Shqiperia-Holand 0-1: 12 futbollistet e Van Bastenit, mundin 10 te Shqiperise
54 lexime

12/9/2007 | Ishte nje ndeshje e madhe ajo e sotjma ne "Qemal Stafa" ku patjeter tifozeria Shqiptare ishte ne lartesin e duhur duke perkrahur gjate gjithe kohes skuadren e tyre te zemres. Ne fakt futbollistet Shqiptare nderuan flamurin tone kombetare me nje ndeshje fenomenale, por kishim kunder nje gjyqtare te flliqur si anglezi Rili qe trajneri i perfaqesues sone Otto Baric na e kishte paraljameruar qe do ta kishim kunder dhe ashtu doli. Te denoj nje gjyqtare nga nje vend si Izraeli, i cili nuk e ka dhe aq te zhvilluar futbollin eshte teper normale, pasi ne takimin e pare ne Amsterdam nje arbiter izrailit na mohoi 2 penallti neto, por te vij e keqja nga nje arbiter i Premier Liges, i cili vjen nga vendi qe ka shpikur dhe futbollin kjo nuk pranohet. Goli i anolluar ka qene 100% me dashje, pasi lojtaret holandez u perplasen me njeri-tjetrin dhe askush nga lojtaret shqiptare nuk i nderhyri. Gjithsesi duam te pergezojme trajnerin e perfaqesues sone Otto Baric dhe te gjithe futbollistet tane.


Tifozeria

Tifozeria kuqezi e akomoduar ne tribunen D3 dha gjithcka qe kishte ne kete takim, madje te organizuar si asnjehere tjeter Tifozatkuqezi dhe Plisat e Prishtines si dhe disa tifogrupe te tjera ishin ne lartesin e duhur duke i dhene bukuri dhe njehkosisht duke i dhene zemer lojtareve kuqezi. Falenderojme Bertin udheheqesin e Plisave, i cili nuk ka ndaluar asnjehere duke udhehequr ne maje te hekurave tifozerin shqiptare. Falenderojme dhe Tifozatkuqezi Zamon, Tosin e te tjere, te cilet s'daluan per asnje moment se perkrahuri skuadren e tyre te zemres. Falenderojme dhe ata 8 pjesetare te Tigrave te cilet ishin prezent dhe perkrahen gjate gjithe lojes sebashku me tifozerin e organizuar ne D3 skuadren kuqezi.

_________________
EURO 2008 BlueGlitterStemRoseTE DUA JETA IME
sajmir_pasha
sajmir_pasha
Moderator
Moderator

Male
Numri i postimeve : 196
Age : 39
Localisation : Rhodos_Greece
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 03/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

EURO 2008 Empty Re: EURO 2008

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi