Dashuria dhe Ėndrrat
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HOROSKOPI PER MUAJIN GUSHT 2008

2 posters

Shko poshtė

HOROSKOPI PER MUAJIN GUSHT 2008 Empty HOROSKOPI PER MUAJIN GUSHT 2008

Mesazh nga gazola Mon Aug 04, 2008 9:48 pm

HOROSKOPI PER MUAJIN GUSHT 2008 Astro_ikona1Dashi


Karriera:
Reduktojeni angazhimin tuaj nė punė nė nivelin qė kėrkohet.
Definitivisht, pėr momentin puna nuk ėshtė nė rend tė parė pėr ju.
Sidoqoftė, duhet tė keni kujdes nė punės, sidomos rreth datės 20 gusht,
sepse mund tė bėni gabime tė pafalshme. Punoni mė shumė me kolegėt tuaj
pėr ta krijuar njė atmosferė tė favorshme dhe pėr tė pėrparuar nė
karrierė. Nė financa do tė keni nevojė pėr disiplinė. Personat e lindur
nė dekadėn e dytė tė kėsaj shenje do tė kėrkojnė edhe njė punė tjetėr
pėr ta pėrmirėsuar pozitėn e tyre financiare. Suksese nė kėrkimin tuaj,
sepse do ta keni mbėshtetjen e yjeve. Dekada e tretė duhet tė ruhet nga
konkurrenca nė punė – pasi qė do tė pėrpiqen qė t’ua marrin kompetencat
nė punė. Suksesi financiar nuk do tė mundojė.
Dashuria: Nė kėtė aspekt kujdes duhet tė kenė vetėm personat e lindur
nė dekadėn e parė tė kėsaj shenje – sepse mund tė ballafaqohen me
mosmarrėveshje me partnerin. Sidoqoftė, me fjalė tė buta mund t’i
zgjidhni tė gjitha problemet. Personat e dekadės sė dytė dhe tė tretė
do ta kenė njė muaj tė favorshėm pėrpara, sidomos nė periudhėn 3 deri
mė 17 gusht, mund tė pėrjetojnė ditėt e paharruar. Personat e lirė tė
kėsaj shenje do tė kenė raste tė mira pėr ta njoftuar personin e jetės,
mirėpo vetėm atėherė kur nga mendja tė heqin njė person qė i mban peng.


HOROSKOPI PER MUAJIN GUSHT 2008 Astro_ikona2
Demi


Karriera:
Gjatė muajit gusht do ta kėrkoni qetėsinė – sidomos nė punė, ngase
tollovia dhe urdhrat janė gjėra qė ju stresojnė. Pėrpiquni tė punoni mė
shumė nė kolektiv dhe tė kėrkoni mirėkuptim pėr kėrkesat tuaja. Nė kėtė
mėnyrė mund tė arrini tė krijoni njė atmosferė tė pėrshtatshme nė punė.
Personat e lindur nė dekadėn e dytė tė kėsaj shenje do tė jenė pėrplot
kreativitet, tė cilin gjithsesi duhet ta shfrytėzojnė pėr ta
pėrmirėsuar pozitėn e tyre financiare. Personat e lindur nė dekadėn e
tretė tė kėsaj shenje do tė ndeshen me konkurrencė kolektive.
Megjithatė, yjet ju kėshillojnė qė t’i shmangeni nga punėt e dyshimta
dhe tė besoni nė aftėsitė tuaja dhe me angazhim tė arrini tė shpalosni
anėt tuaja pozitive.
Dashuria: Edhe nė dashuri do tė kėrkoni qetėsi dhe nuk do tė jeni tė
gatshėm tė ballafaqoheni me ndonjė kėrkesė tė paarsyeshme tė partnerit,
ose teket e shpeshta qė mund t’i ketė. Sidoqoftė, mė shumė rėndėsi
duhet t’i jepni bisedės dhe nė kėtė mėnyrė tė arrini tė bėni kompromis
me partnerin. Prej datės 7 deri mė 18 gusht ėshtė njė periudhė e mirė
kur ju mund tė arrini paqen me partnerin. Personat e lirė tė kėsaj
shenje duhet tė kenė mė shumė durim ngase yjet nuk i mbėshtesin pėr njė
lidhje serioze. Mė shumė fat nė kėtė drejtim mund tė kenė personat e
lindur nė dekadėn e dytė tė kėsaj shenje.


HOROSKOPI PER MUAJIN GUSHT 2008 Astro_ikona3 Binjakėt


Karriera:Personat e lindur nė dekadėn e parė tė kėsaj shenje do tė kenė
vėshtirėsi tė koncentrohen nė punė. Mirėpo ata qė ndodhen nė pushime,
pėr ta do tė jetė ēdo gjė nė rregull. Binjakėt qė gjatė kėtij muaji do
tė jenė tė angazhuar me punė, mė shumė do tė shikojnė pėrmes dritaret
duke ėndėrruar kohė romantike me partnerin. Sidoqoftė, mos i leni anash
angazhimet tuaja, sepse kjo mund tė ndikojė keq nė karrierėn tuaj.
Kujdes tė shtuar duhet tė keni me financa – ngase mund tė jepni mė
shumė sesa qė keni nė realitet.
Personat e lindur nė dekadėn e dytė dhe tė tretė tė kėsaj shenje do tė
kenė shanse tė mira qė tė zhvillojnė aktivitete tė reja, e ndoshta edhe
tė zhvillojnė ndonjė hobi. Pra, vetėm duhet tė pėrcillni intuitėn tuaj
dhe tė keni mė shumė kurajė. Nė anėn tjetėr duhet tė keni kujdes nga
personat tė cilėt ju premtojnė punė tė reja dhe pėrfitime tė “majme”.
Nė fund do tė kuptoni se mė shumė do tė keni humbje nga kėto punė sesa
fitim.
Dashuria: Romantika ėshtė njė element shumė i dashur pėr ju. I
ėndėrroni disa gjėra qė i keni nė zemėr – dhe mė shumė endje do tė
shikonit perėndimin e diellit buzė detit. Megjithatė, mos hezitoni
shumė dhe mos prisni ide nga partneri, por pėrpiquni qė kėtė muaj tė
kaloni nė harmoni dhe lumturi. Personat e lirė tė kėsaj shenje duhet tė
jenė mė aktiv, sepse dashuria e jetės mund tė ndodhė, vetėm nėse ju e
bėni hapin e parė. Ėshtė me rėndėsi qė gjatė kėtij muaji tė shoqėroheni
sa mė shumė.HOROSKOPI PER MUAJIN GUSHT 2008 Astro_ikona4
Gaforrja


Karriera:
Gjatė kėtij muaji do tė jeni nė top formė pėr tė filluar njė karrierė
tė madhe. Pra, mos humbisni kohė, por hidhuni nė aksion – ngase edhe
pse me partnerin mund tė keni vėshtirėsi, nė punė mund tė pėrparoni
shumė lehtė. Ėshtė kohė e duhur pėr t’i realizuar synimet tuaja tė
kamotshme. Suksesin mund tė vėreni qė nga data 5 gusht, kur do tė
mbusheni pėrplo vullnet dhe elan pėr punė, edhe pse herė pas herė keni
nevojė pėr pak motivim nga jashtė. Sidoqoftė, ėshtė koha qė t’iu besoni
aftėsive tuaja dhe mos tė kėrkoni mbėshtetje nga tė tjerėt pėr ēdo gjė.
Personat tė cilėt janė nė kėrkim tė ndėrrimi tė vendit tė punės duhet
tė jenė tė vetėdijshėm se ende nuk ka ardhur momenti i tyre. Suksesin
nė kėtė drejtim mund ta arrijnė prej datės 7 deri mė 12 gusht.
Dashuria: Gjatė kėtij muaji do tė jeni mė shumė tė mbyllur nė vete.
Lidhja me partnerin nuk do tė funksionojė ashtu siē do tė dėshironit
dhe madje mund tė mendoni se me njė partner tjetėr do tė ishit me tė
lumtur. Pa marrė parasysh disa fakte, kjo nuk ka tė bėjė shumė me
partnerin tuaj. Problemet qėndrojnė tė fakti se ju duhet tė jeni mė
realist dhe t’i tregoni partnerit se ēfarė dėshironi mė tė vėrtetė, dhe
nė kėtė mėnyrė t’i ktheheni jetės normale. Personat e lirė tė kėsaj
shenje sėrish do tė mendojnė pėr njė lidhje tė kaluar. Megjithatė,
duhet tė kenė tė qartė se dashuria nuk ruhet por jetohet.

HOROSKOPI PER MUAJIN GUSHT 2008 Astro_ikona5
Luani


Karriera:
Nė pjesėn e parė tė kėtij muaji do tė jeni pak tė frenuar nė
kreativitet. Pra, ėshtė kohė e mirė qė t’i pėrfundoni disa punė tė lėna
prapa dhe mos tė merreni me projekte tė reja. Mund tė ndodh qė mos t’i
shihni disa gabime tė vogla, tė cilat mė vonė mund tė rezultojnė me
pasoja. Kontrollojini faktet, faturat, numrat ka dy herė dhe nė kėtė
mėnyrė mund tė kurseni kohėn qė mė vonė mund t’ju kushtojė shumė.
Gradualisht do tė gjeni veten edhe pse nė fillim mund t’ju duket punė
monotone.
Zhvillimi i koncepteve tė reja kėrkon kohė mė tepėr sesa qė keni
llogaritur. Personat e lindur nė dekadėn e dytė ndėrkaq, duhet tė jenė
tė hapur pėr ide tė reja dhe t’i prezantojnė ato publikisht. Duhet tė
kenė besim tė vetvetja, sidomos kah mesi i muajit, kur edhe mund tė
shėnojnė suksese tė konsiderueshme nė karrierė. Megjithatė, duhet tė
punojnė me njė strategji tė qartė dhe afatgjate. Personat e dekadės sė
tretė duhet tė ruhen nga premtimet, sepse vetėm me angazhim dhe
pėrkushtim vetjak mund tė arrijnė sukses.
Dashuria: Gjatė gjithė muajit mund tė ballafaqoheni me pėrzierje tė
jetės private me atė profesionale. Kėtė gjė mund tė mos e durojė
partneri e madje edhe tė vije deri tė frustrimet e herė pas hershme. Qė
t’i shmangeni kėsaj situate pėrpiquni tė reduktoni angazhimin tuaj nė
punė, ndėrsa pas datės 20 gusht gjėrat do tė normalizohen. Personat e
lirė tė kėsaj shenje do tė kenė mundėsi tė shumta argėtimi, por jo edhe
ndonjė lidhje serioze dashurie.


HOROSKOPI PER MUAJIN GUSHT 2008 Astro_ikona6Virgjėresha
Karriera:
Falė mbėshtetjes sė yjeve, gjatė kėtij muaji mund t’i pėrkushtoheni
atyre obligimeve pėr tė cilat edhe keni lindur dhe tė dėshmoheni se
kush nė tė vėrtetė jeni. Ky muaj ėshtė tejet i favorshėm pėr biseda,
prezantimin e projekteve dhe realizimin e tyre. Merruni me projekte tė
reja dhe afrojuni bashkėpunim njerėzve tuaj tė besueshėm. Edhe personat
e lindur nė dekadėn e dytė tė kėsaj shenje kanė mundėsi tė mira
zhvillimi nė karrierė, por duhet tė jenė mė tė kujdesshėm nė kolektiv,
sepse dikush mund tė pėrpiqet qė t’ua vjedh meritat. Personat e lindur
nė dekadėn e tretė tė kėsaj shenje do tė punojnė me tempin e dikurshėm
– dhe do tė pėrpiqen qė tė krijojnė njė tė ardhme mė tė mirė.
Dashuria: Kjo periudhė do tė jetė pėrplot lumturi nė lidhjen tuaj. Do
tė ndjeheni sikur ēdo gjė keni nėn kontroll dhe do tė kėnaqeni me
mėnyrėn si funksionon lidhja juaj. Megjithatė, kah fundi i majit duhet
tė keni kujdes, sepse mund tė kaloni nė gjėra melankolike qė nuk i
takojnė realitetit. Hiquni mendimeve qė mund tė sillen nė kokėn tuaj
dhe bėhuni sa mė tė sinqertė ndaj partnerit. Personat e lirė tė kėsaj
shenje do tė kenė shumė raste pėr njoftime tė reja – megjithatė merrni
shtruar gjėrat, dhe mos nxitoni sikur e keni zakon.


Edituar pėr herė tė fundit nga gazola nė Mon Aug 04, 2008 9:57 pm, edituar 1 herė gjithsej

_________________
HOROSKOPI PER MUAJIN GUSHT 2008 I139821082_95197_2
Me mir nje fund me dhimbje sesa...nje dhimbje pa fund

Greminat e pafundme,
Ato qė mėshirė nuk kanė,
Zemrat nė dysh na i kanė ndarė
O i dashuri Elbasan, se
Lulet mė tė bukura na i moren, e
As pyet pėr kėtė s’na kanė.
gazola
gazola
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 516
Age : 36
Localisation : e ku tjeter?
profesioni : Laborant-Dentar Stomatologji
hobi : Muzika
Reputation : 0
Points : 11
Registration date : 03/06/2007

https://riniashqiptare.forumsq.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

HOROSKOPI PER MUAJIN GUSHT 2008 Empty Re: HOROSKOPI PER MUAJIN GUSHT 2008

Mesazh nga gazola Mon Aug 04, 2008 9:55 pm

HOROSKOPI PER MUAJIN GUSHT 2008 Astro_ikona7 Peshorja


Karriera:
Duke pasur njė jetė private relativisht pa probleme, keni mundėsi dhe
kapacitet edhe tė kryeni punė tė mėdha. Fuqia juaj dėshmohet sidomos
kur duhet t’i udhėhiqni tė tjerėt, gjė qė dėshmohet me suksese. Puna do
tė jetė gjėja kryesore gjatė kėtij muaji, ndėrsa njė angazhim me orar
do tė mund t’ju sjellė mjaft pėrparim nė karrierė. Mirėpo, personat e
lindur nė dekadėn e dytė tė kėsaj shenje, krahas suksesit nė karrierė
mund tė shėnojnė edhe pėrparime financiare, sepse me intuitėn e tyre do
tė jenė tė aftė t’i parashikojnė gjėrat. Personat e lindur nė dekadėn e
tretė do ta kenė po ashtu sinjalin e gjelbėr nga yjet. Madje mund tė
kenė sukses edhe nėse sprovohen nė lojėra tė fatit. Megjithatė, prej
datės 17 gusht duhet tė ruhen nga spekulimet, sepse mund tė gjenden nė
pikėn zero. Thjesht, duhet tė mbajnė disiplinėn dhe tė punojnė me
kujdes.
Dashuri: Kėnaquni me ato qė i ofron dashuria. Edhe pse nganjėherė
paraqiten problemet dashurojeni partnerin ashtu ēfarė ėshtė dhe mos
kėrkoni prej tij tė ndryshojė. Nė kėtė mėnyrė do tė kuptoni se ai ka
shumė ndjenja pėr ju – dhe do ta pėrjetoni njė periudhė tė ngrohtė pa
monotoni. Personat e lirė tė kėsaj shenje deri mė 20 gusht mund tė
llogarisin nė flirte tė shumta. Vendet ideale nė kėtė kohė pėr njoftime
tė reja, janė pishinat dhe vendet tė tjera publike. Sidoqoftė, duhet tė
jeni tė kujdesshėm gjatė pėrzgjedhjes, sepse nga ofertat e shumta mund
tė mbeteni duarthatė ose tė takoni njė person qė nuk iu pėrshtatet.


HOROSKOPI PER MUAJIN GUSHT 2008 Astro_ikona8 Akrepi


Karriera:Gjatė kėtij muaji vėshtirė do tė ballafaqoheni mė punė, sidomos ata
persona qė kanė lindur nė dekadėn e parė tė kėsaj shenje. Mendja do
t’ju qėndroj tek pushimet, sidomos gjatė dy javėve tė para tė gushtit.
Zgjidhja e duhur pėr ju ėshtė tė punoni vetėm ato qė kėrkohen nga ju
dhe tė ruani energjinė pėr kohėn e lirė. Edhe nė aspektin financiar
mund tė keni probleme, ngase do tė shpenzoni mė tepėr sesa qė ju lejon
mundėsia. Personat e lindur nė dekadėn e dytė tė kėsaj shenje prioritet
tė tyre do ta kenė komunikimin. Andaj, provoni tė bėn biseda tė mira me
kolegėt ose eprorin tuaj. Po qė se i keni gjėrat e paqarta, atėherė mė
mirė ėshtė tė pyesni dy herė, sesa tė bėni gabime pėr tė cilat mund tė
pendoheni mė vonė. Personat e lindur nė dekadėn e tretė duhet ta kenė
tė qartė se, gjėrat nė punė nuk do tė funksionojnė ashtu sikur ato nė
jetėn private. Pra, duhet tė kurseni energjinė dhe tė prisni kohėn e
duhur pėr t’u hedhur nė aksion.
Dashuria: Duhet tė mėsoheni tė shmangeni nga konfliktet e panevojshme
dhe fjalosjet me partnerin. Komunikimi zė vend kryesor te ju gjatė
kėtij muaji, prandaj bisedoni shtruar me partnerin, jepni sqarimet e
nevojshme dhe nė kėtė mėnyrė mund t’i ktheheni jetės normale me
partnerin. Personat e lirė tė kėsaj shenje nuk duhet t’i fshehin
ndjenjat e tyre – duhet tė bisedojnė tė marrin kėshilla, sepse nė fund
tė kėtij muaji do tė kenė njė takim shumė interesant.


HOROSKOPI PER MUAJIN GUSHT 2008 Astro_ikona9Shigjetari


Karriera:
Gjatė kėtij muaji do tė hapen perspektiva tė reja pėr ju. Shfrytėzojeni
energjinė qė keni pėr punė. Me angazhimin tuaj, qoftė ai edhe sporadik,
do tė merrni mirėnjohje qė mė vonė mund t’ju sjellė edhe ngritje nė
pozitė. Pėrpiquni tė bėni edhe ndonjė orė shtesė punė, ndėrsa projektet
tuaja prezantoni para kolegėve. Prej datės 20 deri mė 29 gusht do tė
spikateni nė punė. Personat e lindur nė dekadėn e dytė do tė kenė fat
nė punė dhe karrierė, sidomos kur bėhet fjalė pėr punė ekipore.
Sidoqoftė, kėta persona duhet tė kenė kujdes financiar nė periudhėn 1
deri mė 9 gusht. Personat e lindur nė dekadėn e tretė tė kėsaj shenje
mund tė ballafaqohen me probleme nė punė, tė cilat do tė vijnė si
rrjedhojė e mosmarrėveshjeve brenda kolektivit. Sigurisht se duhet tė
jeni tė qetė dhe ta mbani kokėn lartė – dhe tė pėrgatiteni qė nė njė tė
ardhme tė afėrt t’i hidhni shigjetat tuaja drejt suksesit.
Dashuria: Nė dashuri ju pret njė muaj i qetė me partnerin, pa ndryshime
tė dukshme. Do tė kaloni ēaste tė kėndshme, ndėrsa partneri do t’u bėjė
me dije se ēfarė vlere keni pėr tė. Pra kėnaquni me ato qė iu ofron
natyra gjatė kėtij muaji. Personat e lirė tė kėsaj shenje do tė jenė nė
qendėr tė vėmendjes, saqė edhe mund tė hutohen herė pas here.
Megjithatė, kjo do t’iu mundėsojė tė mendojnė mirė se kujt do t’ia
falin zemrėn e tyre dhe tė mos bėjnė gabime tė panevojshme.


HOROSKOPI PER MUAJIN GUSHT 2008 Astro_ikona10
Bricjapi


Karriera:
Me angazhim, pėrkushtim dhe disiplinė do tė arrini t’i pėrfundoni
obligimet tuaja nė punė – qė mund t’ju sjellin sukses tė
konsiderueshėm, tė cilin edhe e meritoni. Po qė se keni ndonjė synim tė
qartė pėrpara, atėherė mos hiqni dorė angazhohuni, sepse do t’i dilni
mbanė. Edhe nė aspektin financiar do tė mund tė pėrfitoni mjaft, po qė
se jeni tė pėrkushtuar. Edhe personat e dekadės sė dytė tė kėsaj shenje
do tė jenė mjaft tė angazhuar nė punė, pasi qė janė tė vetėdijshėm se
intuita nuk i mashtron kur bėhet fjalė pėr pėrfitime financiare.
Personat e lindur nė dekadėn e tretė ndėrkaq, do tė jenė tė mendimit tė
marrin njė rrugė krejt tjetėr nga kjo e tashmja. Sidoqoftė, duhet tė
jenė tė gatshėm tė bėjnė hapa nė atė drejtim, sepse rreziku ėshtė pjesė
e suksesit nė punė. Nė kėtė mėnyrė mund tė shmangen nga monotonia e
tashme.
Dashuria: Nė aspektin e dashurisė yjet ju kėshillojnė t’i plotėsoni ato
qė i keni humbur deri mė sot. Pėrpiquni qė deri mė 23 gusht tė lejoni
zemrėn t’ju udhėheq dhe jo trurin dhe do tė shihni se ēfarė momentesh
tė kėndshme do t’i kaloni me partnerin. Po ashtu kjo periudhė ėshtė
fantastike pėr t’i detajuar planet me partnerin dhe pėr t’i shqyrtuar
synimet tuaja tė ardhshme. Edhe pse herė pas herė bricjapėt janė tė
prirė tė mendojnė negativisht, gjatė kėtyre ditėve do tė binden nė tė
kundėrtėn.

HOROSKOPI PER MUAJIN GUSHT 2008 Astro_ikona11 Ujori


Karriera:Kjo ėshtė kohė ideale pėr ujorėt tė cilėt kanė planifikuar tė bėjnė
ndryshime nė karrierėn e tyre, qoftė ndryshimi i punės sė tanishme, apo
edhe fillimi i njė biznesi krejtėsisht tė ri. Po ashtu formimi i njė
ekzistence tė re do tė jetė nėn ndikim tė yjeve tė mira. Prandaj, mos
humbisni kohė, hidhuni nė aksion dhe kėrkoni perspektiva tė reja nė
jetėn tuaj. Personat e lindur nė dekadėn e dytė tė kėsaj shenje do tė
jenė tė detyruar t’i dėshmojnė aftėsitė e tyre para eprorėve. Po ashtu
mund tė ballafaqohen edhe me disa situata riskante financiare. Personat
e dekadės sė tretė do tė kenė elan tė mjaftueshėm pėr punė, madje edhe
mė shumė se qė kėrkohet, andaj do tė ishte mirė sikur ketė energji tė
tepėrt tė shpenzojnė diku gjetiu dhe jo vetėm nė punė.
Dashuria: Gjatė kėtij muaji yjet ju propozojnė t’i varrosni problemet e
vjetra qė mė kurrė tė mos dalin nė shesh. Do tė jeni nė gjendje t’i
falni gabimet, sidomos nė periudhėn 12-19 gusht, kur edhe mund t’i
forconi lidhet me partnerin. Nėse veproni nė kėtė mėnyrė do tė shihni
edhe anėn e bukur tė dashurisė. Pra, tregojeni anėn tuaj tė mirė tek
partneri dhe kėnaquni me ato qė jeta ju ofron. Personat e lirė tė kėsaj
shenje nuk duhet t’i shikojnė fotografitė e tė kaluarės por t’i kthehen
jetės sė tanishme. Ėshtė kohė ideale pėr ta takuar personin e jetės,
andaj duhet tė jeni mė aktiv, dhe kujtimet e dikurshme t’i shqyeni ose
t’i fshihni diku, ku nuk mund t’i gjeni lehtė.HOROSKOPI PER MUAJIN GUSHT 2008 Astro_ikona12 Peshqit


Karriera:Qysh nė fillim tė muajit do tė kuptoni se ju mungon energjia pėr punė,
prandaj nėse nuk i keni shfrytėzuar pushimet verore, ėshtė koha e duhur
pėr tė bėrė njė gjė tė tillė. Megjithatė, nėse patjetėr duhet tė punoni
edhe pėrkundėr faktit se jeni tė demotivuar, provoni tė bėni punė
konstante dhe do tė shihni se mundi juaj do tė shpaguhet dhe do tė
shpėrbleheni me meritė. Personat e lindur nė dekadėn e dytė gjatė kėsaj
periudhe duhet tė angazhohen shumė mė tepėr nė mėnyrė qė t’i arrijnė
qėllimet. Ndėrkaq personat e dekadės sė tretė kujdes tė veēantė duhet
t’i kushtojnė aspektit financiar dhe tė mos shpenzojnė pa nevojė. Po
ashtu, qė do t’i arrijnė qėllimet e tyre duhet tė bashkėpunojnė mė
shumė me kolegėt e punės
Dashuria: Ėshtė periudha kur do tė gjendeni nė qendėr tė vėmendjes, dhe
do tė keni mbėshtetjen e plotė tė yjeve, andaj shfrytėzojeni kėtė
periudhė qė t’ia arrini qėllimeve. Mos pritni qė dikush tjetėr t’i
kryej punėt tuaja, mirėpo mundi dhe angazhimi qė do ta tregoni nė tė
gjitha sferat e jetės do t’ju paguhet me sukses. Tė lindurit nė dekadėn
e dytė dhe tė tretė, duhet tė kenė mė shumė vetėbesim- mos i lejoni tė
tjerėt qė t’ju largojnė nga idetė dhe qėllimet tuaja, pasi qė keni
mbėshtetjen e yjeve qė t’i realizoni projektet e planifikuara mė herėt.
Shpreheni dashurinė ndaj partnerit- do tė ndiheni mė tė lumtur, ndėrsa
personat e lirė e kanė periudhėn ideale pėr ta njoftuar partnerin e
jetės.

_________________
HOROSKOPI PER MUAJIN GUSHT 2008 I139821082_95197_2
Me mir nje fund me dhimbje sesa...nje dhimbje pa fund

Greminat e pafundme,
Ato qė mėshirė nuk kanė,
Zemrat nė dysh na i kanė ndarė
O i dashuri Elbasan, se
Lulet mė tė bukura na i moren, e
As pyet pėr kėtė s’na kanė.
gazola
gazola
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 516
Age : 36
Localisation : e ku tjeter?
profesioni : Laborant-Dentar Stomatologji
hobi : Muzika
Reputation : 0
Points : 11
Registration date : 03/06/2007

https://riniashqiptare.forumsq.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

HOROSKOPI PER MUAJIN GUSHT 2008 Empty Re: HOROSKOPI PER MUAJIN GUSHT 2008

Mesazh nga Eugen Mon Aug 04, 2008 11:00 pm

ky horoskopi qenka vetem per demat e tjer jo per mua. pacim horonskop
Eugen
Eugen
V.I.P
V.I.P

Male
Numri i postimeve : 321
Age : 32
Localisation : albania
profesioni : verdhall haha
hobi : femrat
Reputation : 1
Points : 21
Registration date : 31/07/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

HOROSKOPI PER MUAJIN GUSHT 2008 Empty Re: HOROSKOPI PER MUAJIN GUSHT 2008

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi