Dashuria dhe Ėndrrat
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Miss Shqiperia 2007 ne Elbasan

2 posters

Shko poshtė

Miss Shqiperia 2007 ne Elbasan Empty Miss Shqiperia 2007 ne Elbasan

Mesazh nga sajmir_pasha Thu Jun 28, 2007 8:40 pm

Stilistja e Paris Hillton vesh misset shqiptare

Mbetet surprizė, prezantuesja e spektaklit “Miss Shqipėria 2007”


Misset
shqiptare do tė vishen nga stilistja e Paris Hillton. Janė vajzat
pjesėmarrėse nė konkursin “Miss Shqipėria 2007”, ato qė do tė kenė
mundėsinė tė provojnė shijet e stilistes sė famshme shqiptare Ema
Savahl, qė prej vitesh jeton jashtė vendit dhe tė cilės i kanė besuar
emrat e njohur tė skenės ndėrkombėtare si multimiliarderja Paris
Hillton, kėngėtarja Paula Abdyl, Tyra Banks, etj. Kėtė fakt e bėjnė tė
ditur organizatorėt e “Miss Shqipėria”, tė cilėt kanė marrė kontaktet e
para dhe miratimin e stilistes, qė nėse nuk do tė jetė e pranishme do
tė dėrgojė dizajnimin e veshjeve. Gjatė viteve tė qėndrimit nė Shqipėri
Ema Savahl (Koja) ka qenė volejbolliste dhe ndoshta asnjėherė nuk do e
kishte menduar, qė nė vitin 2000 do tė shpallej stilistja mė e mirė nė
Paris. Ndėrkohė do tė jetė qyteti i
Elbasanit, qė do tė presė vajzat konkurrente. Ashtu si nė gjashtė
edicionet e fundit tė kėtij evenimenti edhe kėtė vit ky konkurs bukurie
do tė zhvillohet nė fund tė muajit tė ardhshėm, ndėrkohė, qė nė datat
10, 11 dhe 12 qershor nė Qendrėn Ndėrkombėtare tė Kulturės do tė bėhet
seleksionimi paraprak i vajzave, qė do tė pranohen nė garė pėr kurorėn
e “Miss Shqipėria 2007”.
Sipas organizatorėve tė kėtij
evenimenti “Deliart Asociation”, deri tani janė regjistruar 140 vajza,
tė cilat do tė pėrzgjidhen jo vetėm nė bazė tė bukurisė fizike, por
edhe nė bazė tė inteligjencės sė tyre, duke u mbėshtetur mbi testet
pėrkatėse tė dėrguara nga mbajtėsit e patentave tė ndryshme tė
evenimenteve ndėrkombėtare. Natyrisht ėshtė ende herėt pėr tė dhėnė tė
detajuar gjithė skemėn e spektaklit, megjithatė organizatorėt e kėtij
aktiviteti premtojnė surpriza tė shumta, jo vetėm nė nivelin e
konkurrenteve pjesėmarrėse, por edhe pėr elementė tė tjerė tė
spektaklit. Kėtė vit, “Miss Shqipėria” do tė zgjidhet nė qytetin e
Elbasanit, ndėrsa ēmimet e tjera do tė ndahen nė spektakle mė tė vogla,
qė do tė zhvillohen nė qytete tė ndryshme tė vendit, si Durrės, Pėrmet
dhe Tiranė, duke u pėrpjekur tė pėrfshihet thuajse i gjithė vendi.
==============================
Keto jane dhe vajzat qe do marrin pjese
31 vajza nga gjithė Shqipėria dhe diaspora

• Shpresa Vitia, 19 vjeē Angli
• Kristina Neranxi, 19 vjeē Greqi
• Adela Zeza, 19 vjeē Tiranė
• Adelina Mirakaj, 19 vjeē Gjakovė
• Alba Gjanaj, 16 vjeē Kukės
• Alba Xhixha, 18 vjeē Fushė-Krujė
• Argjirula Shkėmbi, 17 vjeē Tiranė
• Arsona Vasili, 18 vjeē Pėrmet
• Bora Panajoti, 16 vjeē Tiranė
• Dajana Ndreu, 17 vjeē Tiranė
• Denisa Osmanaj, 15 vjeē Elbasan
• Diana Nuzi, 17 vjeē Tiranė
• Djola Aliaj, 17 vjeē Fier
• Elona Molgeci, 17 vjeē Tropojė
• Erisa Mancellari, 17 vjeē Tiranė
• Ermelinda Mezini, 20 vjeē Tiranė
• Erviola Mezini, 17 vjeē Vlorė
• Igena Qypi, 17 vjeē Pėrmet
• Irsa Demneri, 17 vjeē Tiranė
• Johana Bici, 18 vjeē Korēė
• Klodiana Dervishi, 19 vjeē Gramsh
• Afėrdita Dreshaj, 20 vjeē SHBA
• Efi Tatou, 17 vjeē Greqi
• Lorela Dervishi, 19 vjeē Berat
• Olta Sulejmani, 16 vjeē Durrės
• Oriada Xhuxhi, 17 vjeē Itali
• Oriola Musa, 17 vjeē Tiranė
• Reina Steva, 19 vjeē Berat
• Xhulia Elezi, 16 vjeē Tiranė
• Arita Fejzullai, 19 vjeē Norvegji
• Viola Gaxhenji, 18 vjeē Durrės_________________
Miss Shqiperia 2007 ne Elbasan BlueGlitterStemRoseTE DUA JETA IME
sajmir_pasha
sajmir_pasha
Moderator
Moderator

Male
Numri i postimeve : 196
Age : 39
Localisation : Rhodos_Greece
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 03/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Miss Shqiperia 2007 ne Elbasan Empty Re: Miss Shqiperia 2007 ne Elbasan

Mesazh nga sajmir_pasha Mon Jul 02, 2007 4:07 pm

Miss Shqipėria 2007 kurorezohet bukuroshja 17 vjeēare nga Tirana , IRSA DEMNERI Miss Shqiperia 2007 ne Elbasan Buzqeshje Miss Shqiperia 2007 ne Elbasan 6

Shoqeruese e Pare e Miss-it u shpall bukuroshja modele AFERDITA DRESHAJ, ndėrsa Shoqeruese e Dyte bukuroshja korcare DIENA NUZI.

Miss Shqiperia 2007 ne Elbasan 21Irsa Demneri nga Tirana


Miss Shqiperia 2007 ne Elbasan 31
Aferdita Dreshaj nga malesia e Malit te Zi

Miss Shqiperia 2007 ne Elbasan 28
Diena Nuzi nga korca

_________________
Miss Shqiperia 2007 ne Elbasan BlueGlitterStemRoseTE DUA JETA IME
sajmir_pasha
sajmir_pasha
Moderator
Moderator

Male
Numri i postimeve : 196
Age : 39
Localisation : Rhodos_Greece
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 03/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Miss Shqiperia 2007 ne Elbasan Empty Re: Miss Shqiperia 2007 ne Elbasan

Mesazh nga ZEBRA Mon Jul 02, 2007 9:06 pm

hmmm sa te bukura sdi si te veproj me te verte jan shum bukuroshe
por apet me terheq zemra per ket gocen ne mes se di ka diqka qka me terheq ma shum keshtu mendoj une por sdo te thot ajo se ato qerat sjan te bukura e kisha rend ti dalloj nga keto bukuroshte e bukura pra apet jam per at te mesmen me terhoqi me at buzeqeshjen ... Aferdita.. Aferdita..
Miss Shqiperia 2007 ne Elbasan 31
me terheq shiqimi isaj se di me terhoqi magjija e saj Aferdita ...Aferdita....
ZEBRA
ZEBRA

Male
Numri i postimeve : 50
Age : 39
Localisation : wien
profesioni : pc ware
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 25/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Miss Shqiperia 2007 ne Elbasan Empty Re: Miss Shqiperia 2007 ne Elbasan

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi