Dashuria dhe Ėndrrat
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Keshilla

Shko poshtė

djathtas Keshilla

Mesazh nga gazola Tue Jul 03, 2007 2:08 pm

Kėshilla


Si tė evitoni zhgėnjimin


Ja disa shėnja qė tregojnė qartė se djali/vajza me tė cilin jeni nuk ka ndonjė
qėllim tė mirė, por tė bėjė atė ē’ka dėshiron me ju.Ja se si
mund tė evitohet zhgėnjimi me tipa tė tillė.


Nuk tė thėrret kurrė


Ska gjė mė tė
keqė se tė rrish e tė presėsh se kur do tė bjerė telefoni dhe tė degjoni nė anėn
tjetėr tė telefonit zėrin e tij.saje Ndoshta ne fillim keni menduar se ju vjen keqe
por tani nuk di si tė veprosh.


Vlerėsimi 4 : Nėse djali/vajza nuk e merr seriozisht
detyrėn qė tju marrė nė tel atėherė nuk ja vlen qė tė shpenzoni kohė pėr tė .


Zhduket


A ju ka ndodhur ndonjėherė qė tė gjendeni vėtėm
pėrpara kinemas tė premteve nė mbrėmje? Por nejse, e zėmė se nuk vjen njė herė,
po kur nuk vjen shume herė a nuk shkakton njė fyerje tė pafalshme. Mesiguri heq
tė zitė e ullirit deri sa tė gje njė
arsyetim tė fortė.


Vleresimi 5


Ėshtė I/e pa kujdeshėm dhe s’brengoset shumė nėse ti je vetėm nė atė moment dhe ndjehesh i/e
braktisur.


Lidhja serioze pėr tė ėshtė
si njė “Pėrbindėsh”Disa herė ka
thėnė se nuk do tė tė njohė si djale/vajzė tė vetėn dhe se nuk I vjen aspak mirė nėse
e pyet se ē’konsideratė ka ndaj teje, sepse kėtė gjė e kupton si mėkat tė madh.
Ai ka pėr bazėkėtė moto: ēdo gjė duhet tė merret me gjakftohtėsi.


Vlerėsimi I sė keqes 6: nuk jeni ēift ai/ajo ka copėn e vetė tė ėmbėlsires
dhe e ha si ia do qejfi.


S’ka si t’ja shpjegojė
veprat e vetabėlbėzon apo
flet vėshtitė kur e pyet se ku ka qėnė tri netėt e kaluara? Po tė jetė kėshut
padyshim qė aty ka diēka. Ballafaqohet me tė vėrtetėn. po tė kisht qėnė tek
gjyshja do tė kisht treguar menjėherė.Ku te kete qen valle ?????


Vlerėsimi I sė keqes 8: kėto nuk janė punė tė pastra.


Nuk tė prezanton
me miqtė
e tij/sajeCila ėshtė
ndjesa e kėsaj jave? Kanė kaluar tani disa muaj dhe ata ste njohin ende. Gjė e
pa besueshme. Kuptohet qė po tė kishte pėrmendur diku ai/ajo do tė ishte interesuar tė dinte kush je,
por nėse nuk tė ka pėrmendur diēka nuk ėshtė nė rregull.


Vlerėsimi 7: do tė duhet tė mburrej se ėshtė me
ty dhe jo tė hiqej sikur ti nuk ekziston._________________
Keshilla I139821082_95197_2
Me mir nje fund me dhimbje sesa...nje dhimbje pa fund

Greminat e pafundme,
Ato qė mėshirė nuk kanė,
Zemrat nė dysh na i kanė ndarė
O i dashuri Elbasan, se
Lulet mė tė bukura na i moren, e
As pyet pėr kėtė s’na kanė.
gazola
gazola
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 516
Age : 36
Localisation : e ku tjeter?
profesioni : Laborant-Dentar Stomatologji
hobi : Muzika
Reputation : 0
Points : 11
Registration date : 03/06/2007

https://riniashqiptare.forumsq.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

djathtas Re: Keshilla

Mesazh nga Guest Fri Sep 07, 2007 1:34 pm

Permbahujuni ketyre keshillave,sepse keto te qojne drejt zgjedhjes.

Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi