Dashuria dhe Ėndrrat
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Avanturat e Ballboy-it

Shko poshtė

Avanturat e Ballboy-it Empty Avanturat e Ballboy-it

Mesazh nga Naki Sat Jun 30, 2007 7:01 pm

Shatorri

Raza me bellboy-in del ne piknik dhe vejne nje shatorr afer liqenit. Naten ca hajna ua vjedhin shatorrin...
ballboy: Raze kqyr tenelt shka pe sheh?
Raza: Pi shoh honen, yjet...

ballboy: Moj trrullajk a nuk pi sheh qe na kan vjedh shatorrin a?!

Mem fal ... u ngaterrova

Raza: Idiot!... Kreten!...
Njani: Idiotk!... Kretenk!...
Raza: Uhhh, m’fal menova qe je burri jem ballboy.
Njani: M'fal edhe ti edhe un menova qe je gruja jeme.


Krijesat me budallaqe

Raza: Eh, more burr pe ma merr menja se delet jan krijesat ma budallaqe ne toke.. shka tam err menja ty a?
ballboy:
Po qingji im ke te drejte.

Maratona

Dashnorja: Shpejt ik se erdh Raza vallahi kam harru met kallxu um ka than po vi me nejt!
ballboy: Kuku per mu..(ballboy nuk mrrin as mu vesh edhe qashtu cullak i bashkangjitet grumllit t’njerzve qe ngajshin n’maraton)
Maratonisti: A tonahert ngan cullak n’maraton a?
ballboy:
Po more.
Maratonisti: E, a e man edhe kondomin kur ngan a?
ballboy: Jo, viq kur t’ma merr menja qe munet me ra shi.


Testi i shtatzanise

Raza: Dje isha te mjeku per te bere testin e shtatzanise.
ballboy: A ishin pyetjet e veshtira?

E hoqem nje Pleh prej shpie

Per here te pare kur shkova te vjehrra (nona e Razes), kuku sa mir um kan prit pula speca, patligjana... Pas darkes ja nisen mem zajabat he nonen atyne….Disa mi futen voet e pules ne kepuce disa ma kepen pallton per qebe kur deshta me dal ne WC um erdh qebja permas. Por kulminacioni erdhi kur Ja nisi mem zajabat vjehrra
Vjehrra: E hoqem nje pleh prej shpie e tad ham ty o ballboy.
ballboy: Eh moj vjeherr ti nuk ja ke iden se ai plehu jot sa shume po e rritke kastravecin.


Raza dhe ballboy dashni se jo mahi

ballboy: gru vnoj thmin ne gjum e une kur te flejn thmija te dera bej si mace mjauuuu e ti dil ani?
(
del ballboy vije mbremja dhe ky te dera)
ballboy: mjauuuuuu, mjauuuuuuuu, mjauuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
Thmija: Oj nan maqorri te dera
Raza: flini o thmit e mi dhe u drejtua nga dera: Pissssss more maqorr se hala skan flejt thmija.


Une e Raza ne Pallma De Mallorca

Shkova me Razen ne Pallma De Mallorka per inati te kojshive se thojshin Raza sdin me notu edhe kur u kan ne Durres ka hi ne deti me kule. Kur shkum ne Pallma hina me Razen ne Hotel. Erdh kamarieri.
Kamarieri: qka po doni me pi ?
ballboy: nje leng.
Kamarieri: ti zonje ?
Raza: mu bima ni leng me ni spec djegs ene gjys kille buk!

Ballboy , Raza dhe Zezaku

Shkon ballboy te mjeku qe ti ankohej;
ballboy: Mjek i dashur,me ndihmo,Raza ime aspak nuk po perjeton kenaqesi kur kemi mardhenje
Mjeku: eh more ballboy,po provo qe ti besh atmosfer ,p.sh.merre nje zezak qe tja ferkoj shpinen derisa ti beje ate pune nga mbrapa he?
Ashtu edhe veproji ballboy.E mori nje zezak dhe ballboy e bente ate qe i tha mjeku ,e zezaku ja ferkonte asaj shpinen,por Raza perseri shum e ftoht .pas nje kohe ngritet ballboy dhe i thot zezakut;
ballboy: Hajde ti ne vendin tim eeee,ndersa une do ta kruaj ne shpine !
Ashtu edhe veproj...Ihyn zezaku Razes nga prapa. Raza tash e tera u qmend oh oh oh oh oh .....Dhe ballboy tash po i drejtohet zezakut;
ballboy:Apo e sheh se si duhet me e krue shpinen he zezakun e nanes ty.
Ktynehere kur u martu ballboy

Baba e marton djalin bellboy-in me shkes. U ba darsmja edhe ballboy nuk kish pas pa femer cullak kurr me sy.edhe kur hyn dhander i deshet nusja edhe kur i desh jelekat i dalin cicat e mdhaja ballboy tutet.Edhe kur qohen ne mengjes e ulen me hanger mengjes ja ban ballboy nuses:
ballboy: Nuse, nuse hajt tute baben hajt niher.

Raza ne Durres ne plazh

Raza po rrezitet n plazh dhe shkon ni njani e pyet.
Njani: Zonj a ban me ta puth Rexhep Qosjen?
Raza: Pyete burrin tem bellboy-in.
Njani: a bon me ja puth Regjep Qosjen grues tane o jaran?

ballboy: Ban vetem sparit ma puth mue Ismet Pejen me dy t'bijt.

_________________
**No one is perfect me,too** !!!
Naki
Naki

Male
Numri i postimeve : 117
Localisation : Kosovė
profesioni : Basketbollist
hobi : Grat e Ndara nga Burri
Reputation : 0
Points : 1
Registration date : 23/06/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Avanturat e Ballboy-it Empty Re: Avanturat e Ballboy-it

Mesazh nga Naki Sun Jul 06, 2008 12:21 pm

Elegji per Pleqeri… Very Happy

Pro tradhetis edhe gjyshi plak
100 euro paguan dhoma vec me pa qikat cullak,
Per sa ftyr ka fare nuk i vjen zor
I thua pse ta shan edhe nanen n’vorr.


I bertet plakes dola oj shtrig perjashta
Se qikat e reja jane vete parajsa,
Dashurija snjef moshe kur eshte interesi
Rol te madh luan BMW e Mercedesi.


E sjell ne gisht celsin e Mercedesit
Dhamt e pa lam krejt me livore te specit,
Prej nga e ke o plak ti yndyren
Bre ta marroft ty Zoti ftyren.

Kam kry thote plaku shkoll e fakulltet
Ekspert jam thot per internet,

Bytha ju ka plak e se pranon kurr
Si ka mbet per gje tjeter veq per shurr.


Kur rrin me burra bahet trim dai,
E mas shpine dilingji e dallavergji,

Pleqeria ka pas besen e besa neren
Plaku si ky ta flliq edhe deren.


100 euro hotel te shpija buka that
Plaka i ka mbet cullak ky me kravat,

O moj Shypni e mjera Shypni
Je mbushur plot me ksi dilingji.

Ku e lam e ku na mbeti
E prishi plakun interneti,
Lutet plaka andej pa u nda
Zot mos pafsha cka jam tu pa.

_________________
**No one is perfect me,too** !!!
Naki
Naki

Male
Numri i postimeve : 117
Localisation : Kosovė
profesioni : Basketbollist
hobi : Grat e Ndara nga Burri
Reputation : 0
Points : 1
Registration date : 23/06/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi