Dashuria dhe Ėndrrat
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cfare kenge po degjoni ?

+6
Erza
sajmir_pasha
Naki
T_3nt
gazola
ZEBRA
10 posters

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shko poshtė

Cfare kenge po degjoni ? Empty Cfare kenge po degjoni ?

Mesazh nga ZEBRA Fri Jun 29, 2007 12:41 am

une tani ndegjoj keng te leheta me pelqejn shum ...


_________
Eshte me e lehte te japesh nje puthje se sa ta harrosh ate.
ZEBRA
ZEBRA

Male
Numri i postimeve : 50
Age : 38
Localisation : wien
profesioni : pc ware
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 25/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Cfare kenge po degjoni ? Empty Re: Cfare kenge po degjoni ?

Mesazh nga gazola Fri Jun 29, 2007 2:18 pm

tani po degjoj kengen nga Elvana Gjata => MAMES :)

_________________
Cfare kenge po degjoni ? I139821082_95197_2
Me mir nje fund me dhimbje sesa...nje dhimbje pa fund

Greminat e pafundme,
Ato qė mėshirė nuk kanė,
Zemrat nė dysh na i kanė ndarė
O i dashuri Elbasan, se
Lulet mė tė bukura na i moren, e
As pyet pėr kėtė s’na kanė.
gazola
gazola
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 516
Age : 36
Localisation : e ku tjeter?
profesioni : Laborant-Dentar Stomatologji
hobi : Muzika
Reputation : 0
Points : 11
Registration date : 03/06/2007

https://riniashqiptare.forumsq.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Cfare kenge po degjoni ? Empty Re: Cfare kenge po degjoni ?

Mesazh nga T_3nt Fri Jun 29, 2007 2:52 pm

Crasy Girl & G bani---te dua
T_3nt
T_3nt

Numri i postimeve : 72
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 24/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Cfare kenge po degjoni ? Empty Re: Cfare kenge po degjoni ?

Mesazh nga Naki Fri Jun 29, 2007 6:28 pm

Kengen e Hikmetes... tash gati eshte gjysma e kenges kenga zgjat 2 ore e 13 minuta kenge se jo mahi... oj Hykmete oj sokoleshe do me behesh doktoresh.... met kall krejt:lol:

_________________
**No one is perfect me,too** !!!
Naki
Naki

Male
Numri i postimeve : 117
Localisation : Kosovė
profesioni : Basketbollist
hobi : Grat e Ndara nga Burri
Reputation : 0
Points : 1
Registration date : 23/06/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Cfare kenge po degjoni ? Empty Re: Cfare kenge po degjoni ?

Mesazh nga sajmir_pasha Fri Jun 29, 2007 8:54 pm

Po degjoj nje kenge po as ja kam idene se cfare kenge eshte

_________________
Cfare kenge po degjoni ? BlueGlitterStemRoseTE DUA JETA IME
sajmir_pasha
sajmir_pasha
Moderator
Moderator

Male
Numri i postimeve : 196
Age : 38
Localisation : Rhodos_Greece
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 03/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Cfare kenge po degjoni ? Empty Re: Cfare kenge po degjoni ?

Mesazh nga Naki Thu Jul 05, 2007 6:30 pm

Une sa e degjova kengen me te dashur qe me dite te tera e degjoj:

OOOOO qysh na duel ky bedat
ne shume konaqe sundojne grat,
Dikur moti kur kish burr
nuk guxojke gruaja me fol kurr...

Bani burri tash grues me i bertit
prej inatit shtriga bjen e lig,
Ja nis burreci me fjal te buta
I qohet gruja ne koke me shputa.

Se me ba me i ra shuplak
nuk ja jep ma ka me u plak
bahet burri me ja pre dashin
po kah te rash he durt mu thafshin.

Per inati gruja i del ne kojshi
kqyr e ruaj qata femije,
se me ba mem qajtur femija
mos me prit o shtrigan te shpija...

Gruaja burrit keshtu ja mbledh bete
nuk ka qare o njeri pa qeshe..
ndash me qesh e ndash me qajt
bon amin sot qysh thone grate....

nuk po e vzhdoj me shume se bahet qameti me ba vaki me lexu raza

_________________
**No one is perfect me,too** !!!
Naki
Naki

Male
Numri i postimeve : 117
Localisation : Kosovė
profesioni : Basketbollist
hobi : Grat e Ndara nga Burri
Reputation : 0
Points : 1
Registration date : 23/06/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Cfare kenge po degjoni ? Empty Re: Cfare kenge po degjoni ?

Mesazh nga gazola Thu Jul 05, 2007 6:59 pm

hahahahahahha shum e bukur kjo kenga Very Happy Very Happy Very Happy

Une ju pershendes me kengen "Gjyshes sime" e kenduar nga Eranda Libohova

_________________
Cfare kenge po degjoni ? I139821082_95197_2
Me mir nje fund me dhimbje sesa...nje dhimbje pa fund

Greminat e pafundme,
Ato qė mėshirė nuk kanė,
Zemrat nė dysh na i kanė ndarė
O i dashuri Elbasan, se
Lulet mė tė bukura na i moren, e
As pyet pėr kėtė s’na kanė.
gazola
gazola
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 516
Age : 36
Localisation : e ku tjeter?
profesioni : Laborant-Dentar Stomatologji
hobi : Muzika
Reputation : 0
Points : 11
Registration date : 03/06/2007

https://riniashqiptare.forumsq.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Cfare kenge po degjoni ? Empty Re: Cfare kenge po degjoni ?

Mesazh nga Erza Sun Jul 08, 2007 6:45 pm

Secila kenge qe tingellon mire per veshin e degjoj.
kenget e mija te preferuara qe kurr nuk me merziten jane:
Disa nga kengėt e saja janė:

  • Ēelu si mimoza,
  • Natėn Vone,
  • Djaloshi dhe shiu,
  • E dua vendin tim,
  • Ėndrra ime,
  • Lemza,
  • Nėnave Shqipėtare,
  • O diell i ri,
  • Sot mbusha 20 vjet,
  • Tė lumtur tė dua.

Me siguri publikut artedashes posa ti lexoj titujt e kengve e di se keto kenge dalin nga Zeri i jashtezakonshem qe mbushte me energji skenat shqiptare a kjo eshte e madhja Vaēe Zela.

E nderuara admin znj. Gazola me lejo te them disa fjale per kete fenomen te muzikes shqiptare

Vaēe ZelaCfare kenge po degjoni ? 180px-CD_Va%C3%A7e_Zela
Lindi me 7 prill 1939, eshte artiste e popullit dhe kengetare me fame te madhe gjate periudhes se diktatures komuniste. U zbulua rastesisht ne moshe te re ne Lushnje. Vaēe Zela ka nje ze te jashtezakoshem. Kenget e saj ne vite mbeten popullore dhe te preferuara nga publiku. Prej kohesh Vaēe Zela e ka reduktuar ne menyre dramatike aktivitetin muzikor. Sidoqofte Vaēe Zela mbetet "Zeri" i jashtezakonshem qe mbushte me energji skenat shqiptare.
Vaēe Zela eshte nje kengetare e cila ka mare pjese ne te gjithź festivalet e muzikes ne radio dhe me vone ne radio televizion qe prej organizimit te pare te tyre ne vitin 1962 dhe deri ne vitin 1981 kur u largua nga skena si fituese e ēmimit te pare me kengen Komunistet (dubluar nga Marina Grabovari).
Vaēe Zela ka nje kontribut te rendesishem edhe ne muziken e filmit ne te cilin ka interpretuar shume kenge pjese e muzikes se filmave.
Qe sa vite e sidomos keto te fundit gjindet ne sherim ne Zvicer. Ajo eshte nderuar me Urdhrin "Nderi i Kombit" nga presidenti Alfred Moisiu.

Erza
Erza

Numri i postimeve : 7
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 08/07/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Cfare kenge po degjoni ? Empty Re: Cfare kenge po degjoni ?

Mesazh nga ZEBRA Tue Sep 04, 2007 8:53 pm

tani ne PC time po shkon kenga :

Buzet me jane thare, Eranda Libohova @


me ket keng pershendes te gjith ato qe lexojn ne ket moment keta reshta .
ZEBRA
ZEBRA

Male
Numri i postimeve : 50
Age : 38
Localisation : wien
profesioni : pc ware
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 25/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Cfare kenge po degjoni ? Empty Re: Cfare kenge po degjoni ?

Mesazh nga Guest Fri Oct 26, 2007 2:44 pm

po dėgjoj kėngėn dyzen,dyzen,kėngėtari Demir Krasniqi,kėngė e vjetėr,tė cilėn ndoshta lexuesi ka dėshirė tė emėsoj,po pėrtoj,por prap po ua shkruaj tekstin.


Dyzen,dyzen,moj shumė e mirė
300 qese mė dukesh lirė
300 qese kurgja nuk janė
veq met“patue ba jerdam
ty mojēikė tė kam pas thanė
mos bajė tierqi me gajtan
se pėr verė tė vijnė tė ranė
ta blenė baca njė fustan
ky fustani shumė i lehtė
kur frynė fryma e qon pėrpjetė
tė freskon puhi e lehtė
ori gota me shėrbet
ruaju djalo,ki kujdesė
me shijue tė len lezet
me t“mbetė n“fyt
djalo tė pėlcet.

Mėsojeni,ėshtė ebukur

Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Cfare kenge po degjoni ? Empty Re: Cfare kenge po degjoni ?

Mesazh nga Guest Wed Oct 31, 2007 9:18 pm

Edhe njė kėngė tė bukur

Qeli lulja,qeli ftoni
po thonė ēikat s“po na doni
ka thanė hoxha me qitapė
mej dashtė ēikat ėshtė sevapė
duani ēikat hiq pa nda
mos me i dashtė ėshtė shumė gjynah.

Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Cfare kenge po degjoni ? Empty Re: Cfare kenge po degjoni ?

Mesazh nga Guest Thu Jan 17, 2008 12:48 pm

po dėgjoj kėngėn 3000 vjet pres pavarėsinė-MEDA

Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Cfare kenge po degjoni ? Empty Re: Cfare kenge po degjoni ?

Mesazh nga Guest Sun Jan 20, 2008 12:27 am

Mė shkoj dora nė telefon-Meda.

Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Cfare kenge po degjoni ? Empty Re: Cfare kenge po degjoni ?

Mesazh nga Guest Sat Jan 26, 2008 1:44 am

ah dashni,dashni e vjeter-Meda

Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Cfare kenge po degjoni ? Empty Re: Cfare kenge po degjoni ?

Mesazh nga Guest Mon Feb 18, 2008 10:00 pm

po dėgjoj njė kėngė pėr pavarėsinė nga Shkurte Fejza

Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Cfare kenge po degjoni ? Empty Re: Cfare kenge po degjoni ?

Mesazh nga Guest Tue Feb 19, 2008 2:41 pm

Shpirti im sa fort tė dua -Xhevahirėt

Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Cfare kenge po degjoni ? Empty Re: Cfare kenge po degjoni ?

Mesazh nga Musafir Tue Feb 19, 2008 4:42 pm

po ndegjoi kengen ah moj zemer kendon meda e mahmuti

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Cfare kenge po degjoni ? Empty Re: Cfare kenge po degjoni ?

Mesazh nga Guest Tue Feb 19, 2008 4:44 pm

Po-Jo-Mahmut Ferati-Shyhrete Behluli

Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Cfare kenge po degjoni ? Empty Re: Cfare kenge po degjoni ?

Mesazh nga Musafir Tue Feb 19, 2008 4:45 pm

kengen dy-tri her kendon meda

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Cfare kenge po degjoni ? Empty Re: Cfare kenge po degjoni ?

Mesazh nga Guest Tue Feb 19, 2008 4:50 pm

Toka e Kosoves:D.Krasniqi

Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Cfare kenge po degjoni ? Empty Re: Cfare kenge po degjoni ?

Mesazh nga Musafir Tue Feb 19, 2008 4:51 pm

kengen e pavaresis kendon mahmut ferati

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Cfare kenge po degjoni ? Empty Re: Cfare kenge po degjoni ?

Mesazh nga Guest Wed Feb 20, 2008 4:10 pm

Nuk ndahetMitrovica-Sh.Fejza

Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Cfare kenge po degjoni ? Empty Re: Cfare kenge po degjoni ?

Mesazh nga Morena Mon Aug 04, 2008 12:47 am

Morena
Morena
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 621
Localisation : Andej kendej
profesioni : Studente
Reputation : 3
Points : 48
Registration date : 26/06/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Cfare kenge po degjoni ? Empty Re: Cfare kenge po degjoni ?

Mesazh nga Eugen Mon Aug 04, 2008 1:14 am

elvana gjata-vetes
Eugen
Eugen
V.I.P
V.I.P

Male
Numri i postimeve : 321
Age : 32
Localisation : albania
profesioni : verdhall haha
hobi : femrat
Reputation : 1
Points : 21
Registration date : 31/07/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Cfare kenge po degjoni ? Empty Re: Cfare kenge po degjoni ?

Mesazh nga Morena Mon Aug 04, 2008 2:51 pm

Morena
Morena
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 621
Localisation : Andej kendej
profesioni : Studente
Reputation : 3
Points : 48
Registration date : 26/06/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Cfare kenge po degjoni ? Empty Re: Cfare kenge po degjoni ?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi