Dashuria dhe Ėndrrat
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Te huaj...

Shko poshtė

Te huaj... Empty Te huaj...

Mesazh nga Morena Thu Apr 16, 2009 9:14 pm

Te huaj
ndoshta do te kthehemi nje dite ,
me ca para ne xhep
me faqe te rrudhosura.

Atje ku lame te gjitha dashurite
s'do gjejme vecse kujtime te varrosura.

Gjithcka do jete ndryshe
dhe ne - krejt te ndryshuar,
dhe pse shqip do flasim, si gjithmone,

ne do te jemi perseri te huaj,
por kesaj here ne atdheun tone...
Morena
Morena
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 621
Localisation : Andej kendej
profesioni : Studente
Reputation : 3
Points : 48
Registration date : 26/06/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Te huaj... Empty Re: Te huaj...

Mesazh nga Morena Thu Apr 16, 2009 9:14 pm

Ndoshta ne prag dikush do te na prese,
apo ndoshta,nuk ka kush te na prese me.
Do kthehemi me zemren te copetuar,
do verejme qe sna perket me ky atdhe.
Ne ikem e dot nuk e gezuam,
tek rritej e zhvillohej se pame.
Dhe pse me mall e nostalgji e kujtuam,
nje dore te rritej nga larg nuk ja dhame.
Do kthehemi e do te shikojme,
qe gjerat teresisht kane ndryshuar.
Femijeria jone,kacavirrjet neper peme,
tashme ne sirtar kane mbetur te harruar.
E do te na dhemb ne zemer e ne shpirt,
se pse ikem e e lame te vetem.
Po aryet tona sdo kene me vlere,
tashme ne te huaj tere jeten.........
Morena
Morena
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 621
Localisation : Andej kendej
profesioni : Studente
Reputation : 3
Points : 48
Registration date : 26/06/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi