Dashuria dhe Ėndrrat
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Po sikur te mos i veshesh fare

Shko poshtė

Po sikur te mos i veshesh fare Empty Po sikur te mos i veshesh fare

Mesazh nga sajmir_pasha prej Thu Sep 06, 2007 11:03 pm

marre nga wwww.revistajeta.co m
Nėse ty nuk tė ka shkuar ndonjėherė ndėr mend tė dalėsh nga shtėpia pa
mbathje, atij i ka shkuar qė ē’ke me tė. Sepse ėshtė eksituese tė ndash
njė sekret aq intim...

Truku, flokėt, veshja e zgjedhur pėr njė
rast tė veēantė, kėpucėt detyrimisht elegante me takė tė lartė,
parfumi, aksesorėt... Tani je gati pėr tė dalė. Por ja ku vjen
partneri. Dhe ka njė kėrkesė shumė tė veēantė: njė shėtitje pa mbathje
poshtėė fundit. Sepse njė fantazi tė tillė vetėm meshkujt mund ta kenė.


Nėse filmi “Basic Instinct” bėri xhiron e botės si njė nga
prodhimet kinematografike mė tė suksesshme e mė tė arrira, sigurisht qė
merita i takon edhe asaj sekuencės sė famshme, gjatė sė cilės tunduesja
Sharon Stone vendos kėmbėn mbi kėmbė ndėrsa qėndron e ulur nė njė
karrige pėrballė policit Michael Douglas, duke lėnė tė duket
mjaftueshėm se poshtėė fustanit tė bardhė mini nuk kishte veshur tė
mbathura. Dhe qėlloi tamam nė shenjė pikėrisht aty ku duhej. Sepse
ideja qė janė duke shoqėruar njė femėr qė poshtėė rrobave nuk ka veshur
mbathje, ėshtė njė nga fantazitė erotike mė pikante tė meshkujve.
Kėshtu qė nuk ka asgjė pėr t’u ēuditur nėse befas partneri tė kėrkon qė
tė shkoni pėr tė pirė diēka, por... mbathjet (sado seksi, tunduese apo
joshėse qofshin) kėsaj radhe mos u lodh as t’i nxjerrėsh nga sirtari.
ēuditshme?
Ndoshta. E sikletshme? Ndoshta. Absurde? Aspak! Sepse edhe kjo dėshirė
e tyre, si ēdo gjė tjetėr, e ka njė shpjegim. Dhe meqė bėhet fjalė pėr
njė fenomen tė pėrhershėm, madje edhe tė zakonshėm, seksologėt e kanė
marrė mundimin t’i hyjnė e ta analizojnė mirė e mirė pėr tė ardhur nė
njė pėrfundim. “Nė njė rast tė tillė burrat imagjinojnė se kanė nė krah
njė partnere qė ėshtė menjėherė e gatshme pėr tė nisur raportin
seksual. Sepse nė fund tė fundit, pėr tė qenė realistė, mbathjet janė
njė rrip i hollė prej cope, qė pengojnė kontaktin e drejtpėrdrejtė me
organin gjenital tė femrės. Simbolikisht kjo do tė ishte e ngjashme me
tė qenit e virgjėr. Tė paktėn kėshtu mendojnė seksologėt pėr rastin nė
fjalė. Por nuk ėshtė vetėm kjo. Sepse nė fund tė fundit nė kėtė rast
meshkujt e kanė njė arsye tjetėr qė kėrkojnė me kaq ngulm qė tė mos
veshėsh mbathje. Dhe kjo arsyeja e dytė ėshtė edhe mė praktike. Qė po
t’i shtohet arsyes sė parė, del se deri diku ata kanė tė drejtė. Ėshtė
fjala pėr atė sekretin e vogėl qė e dini vetėm ju tė dy. Jeni duke ecur
fare normalisht nė mes tė rrugės nė mes tė njerėzve dhe askush nuk
kthen kokėn pėr t’ju parė. Sepse nė pamje tė parė s’ka asgjė pėr t’u
ēuditur. Sigurisht pėrderisa askush nuk e di qė ti je pa mbathje. Kėtė
e dini vetėm ju tė dy. Njė arsye e mjaftueshme qė ai tė ndihet i
eksituar. Por ky veprim edhe fare pa risk nuk ėshtė, sepse mjafton tė
fryjė njė erė e mundshme qė tė nxjerrė sekretin sheshit dhe ta bėjė njė
mashkull qė tė ndihet akoma mė i eksituar nga ideja se ėshtė duke e
ndarė partneren e tij me tė tjerėt. Sigurisht qė kėtė ai as qė e ēon
ndėr mend nė kėtė jetė, por mjafton mendimi nė kufijtė e fantazisė qė
t’ia ndezin edhe mė shumė dėshirėn.Sipas
seksologėve, meshkujve u pėlqen qė femrat tė plotėsojnė kėrkesat e tyre
erotike. Nėse kjo do tė ndodhte nė formėn e njė surprize siē ėshtė tė
marrėsh njė dhuratė vėrtet shumė speciale, akoma mė mirė. Sepse kėshtu
ata do tė ndiheshin tė zgjedhur, tė pėrkėdhelur, tė veēantė. Me pak
fjalė ta dashuruar.

Dhe aspekti i fundit eksitues qė krijohet
nė njė situatė tė tillė, ėshtė se duke qenė tė dy nė mes tė tė tjerėve
duke ndarė mes tyre njė sekret, tė dy partnerėt vazhdojnė tė mendojnė
vetėm pėr njė gjė: seks. Dhe kjo, minutė pas minute rrit edhe mė shumė
tensionin erotik jo vetėm tek mashkulli, por edhe tek femra. Ja pse
ndonjėherė t’i japėsh njė mendje tė lehtė dhe tė plotėsosh dėshirat e
ēuditshme tė partnerit, mund tė jetė vėrtet eksituese edhe pėr ty. Nė
fund tė fundit ėshtė njė eksperiencė e re, qė ia vlen tė provohet herė
pas here.Vetėm se ēėshtja ėshtė se disa femra ndihen
vėrtet nė siklet pėr shkak tė asaj “lakuriqėsie” nė publik. Nė kėtė
rast ėshtė e kotė tė sforcohesh dhe tė dalėsh mbi veten.

Por
mund tė gjendet njė zgjidhje e ndėrmjetme, qė edhe dėshira e tij tė
plotėsohet, edhe ti tė mos provosh ndjesinė e parehatshme. Mund tė
organizosh njė mbrėmje romantike nė shtėpi dhe tė “harrosh” qė poshtėė
fustanit tė ri tė veshėsh tė brendshme intime. Kur tė zbulojė
surprizėn, ai do tė ndihet vėrtet qė qiellin e shtatė, sepse tashmė e
ka marrė mesazhin dhe e di miq se si do tė vazhdojė mbrėmja.

Nėse
vazhdon tė insistojė me kėrkesėn e tij, qė ty nuk tė duket e
realizueshme? Edhe nė kėtė rast seksologėt e kanė njė kėshillė. Bėji
dhuratė njė fund skocez. Do t’i kuptojė menjėherė arsyet dhe do tė heqė
dorė shumė shpejt.

Marrė nga: wwww.revistajeta.co m

_________________
Po sikur te mos i veshesh fare BlueGlitterStemRoseTE DUA JETA IME
sajmir_pasha
sajmir_pasha
Moderator
Moderator

Male
Numri i postimeve : 196
Age : 37
Localisation : Rhodos_Greece
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 03/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi