Dashuria dhe Ėndrrat
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZEMĖR E NDARĖ

Shko poshtė

ZEMĖR E NDARĖ Empty ZEMĖR E NDARĖ

Mesazh nga Guest Mon Aug 20, 2007 5:28 pm

Cakolli
ZEMĖR E NDARĖ
O zemer e ndare
ku le nenen dhe babane?
Kule motren dhe vellane?
Ku le token e tepareve tane?
Ike shkove aq larg
kerkon porten,ku nuk gjene fat!

O zemer e gjora
ti me je sikur ora
disa kohe punon
nje dite nga jeta pushon
po te vdisje per toke shqiptare
do te ngriheshin lapidare
po qe se vdiqe ne toke Evrope
do te humbe varreza jote.

Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi