Dashuria dhe Ėndrrat
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

IN MEMORIAM: VDIQ MIKU I IM MEHMET SHAQA

Shko poshtė

IN MEMORIAM: VDIQ MIKU I IM MEHMET SHAQA Empty IN MEMORIAM: VDIQ MIKU I IM MEHMET SHAQA

Mesazh nga xhaxhi Wed Aug 08, 2007 1:27 pm

Adem Berisha:

Me dhėmbje dhe pikėllim tė thellė dua tė njoftoj shokėt, miqėt e dashamirėt si dhe vėllezėrit e motrat me tė cilėt/at pata fatin tė njoftohem pėrmes forumeve shqiptare se mė daten 28. 07. 2007. mė vdiq miku im i dashur Mehmet Shaqė Gjyliqi, 70 vjeēar nga fsh. Marali tė komunės sė Malishevės, pėrndryshe vjehrri i bijės sime – Gentianės.

Nuk mund tė heshtė e tė mos e bėjė publike kėtė vdekje sepse mė shkoi njėri prej miqėve mė tė mirė dhe mė tė dashur i cili duket se mė kėputi edhe telin e parafundit tė zemrės sime.

Duket se zemra e ime kishte qenė e ēlikėt pasiqė perballoi dhėmbje dhe humbje tė pakompenzueshme siē ishte rasti i Diellzės, nėnės sime dhe tash sė fundi mikut tim tė dashur Mehmet Shaqa.

Data 28, kurr mė mos u persėrttė dhe mos u kėtheftė. Ajo ėshtė data mė fatkeqe pėr mua sepse data 28 qershor 2006 mė mori Diellzen time tė dashur ndėrsa data 28. korrik 2007. mė mori mikun e madh i cili la vrragė tė pashlyeshme nė zemren time.

Qoftė i permotėshėm kujtimi pėr Mehmetin dhe burrėrinė e bujarinė e tij ndėrsa bijėve, bijave, familjarėve dhe gjithė miqėve e dashamirėve tė tij iu shprehu ngushllimet e mia mė tė sinēerta.

Me dhėbje e pikėllim : Adem Berisha me familje nga Rahoveci
xhaxhi
xhaxhi
V.I.P
V.I.P

Male
Numri i postimeve : 30
Age : 74
Localisation : Rahovec-Kosovė
profesioni : punėtor administrate por edhe shkruaj nga pak
hobi : shkrimet
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 25/06/2007

http://ademgjurgjeviku.faqet.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi