Dashuria dhe Ėndrrat
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

UEFA Champions League

Shko poshtė

UEFA Champions League Empty UEFA Champions League

Mesazh nga sajmir_pasha Wed Jul 18, 2007 7:04 pm

/ Domzale – Tirana
Sot ne oren 20.15 lokale ne Stadiumin Športni park – Domzale, ne prani te afro 3000 shikuesave (qe eshte kapaciteti maksimal i Stadiumit) drejtuarnga nje tresheje Angleze, me kryesor Martin Atkinson kampionia e Sllovenise NK Domzale to te presi skuadren e KF Tiranes, kampione te Shqiperise
Ndeshja pritet te zhvillohet ne nje ambient sportive dhe shume te ngrohte, ne temperature qe kapin shifrat e mbi 30 gradeve Celcius.
Per skuadren Sllovene do te mungoje mbrojtesi kroat nga Split, Ivan Knezovic I cili eshte I demtuar. Kroasti tjeter qe nuk do te luaje eshte Dario Zahora, i cili do te mungoje per shkak te kartonit te kuq qe mori ndeshjen e fundit ne Kupat e Evropes edicionin e kaluar kur luajti per Koper ne UEFA Cup. DomŽale ka edhe dy demtime te tjera, kapitenin Luka Elsner (kavilje) dhe portierin Dejan Nemec (gjuri). Te dy lojtaret jane me pikepyetje, por qe ka shume mundesi te jene ne formacion. Nese portiere nemec do te mungoje, kjo do te jete nje plus per Tiranen, sepse portiere I dyte Darko Brljak eshte shume I rid he nuk ka asnje experience, pasi nuk ka luajtur me shume se 3 ndeshje
Nga ana tjeter, Tirana do te lauje me formacionin e saj me te mire, pasi trajneri Starova do te kete te gjithe lojtaret ne dispozicion dhe te pa demtuar ose te pezulluar. Skuadra pritet te luaje me formacioni e renditur ne 1-4-4-2.
Formacioni I mundshem eshte: Hidi, Sina, E.Xhafa, Dede, Hajdari, Duro, Ēapja, Sefa, Muka, Abazaj, Fortuzi. - Trajner: Sulejman Starova
[/size]

_________________
UEFA Champions League BlueGlitterStemRoseTE DUA JETA IME
sajmir_pasha
sajmir_pasha
Moderator
Moderator

Male
Numri i postimeve : 196
Age : 39
Localisation : Rhodos_Greece
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 03/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

UEFA Champions League Empty Re: UEFA Champions League

Mesazh nga sajmir_pasha Thu Jul 19, 2007 7:21 pm

Pas humbjes minimale qe ka pesuar kampionia e Shqiperise, KF Tirana ndaj kampiones Sllovene, Domzale, trajneri Sulejman Starova flet pozitivisht per paraqitjen e skuadres se tij ne pjesen e pare dhe nuk le pa permendur pakenaqesite e tij rreth presences se gjithe lojtareve ne pjesen e dyte. “Ishte nje rezultat I dobishem. Gjate ndeshjes, ne kontrolluam mire pjesen e pare dhe prishem shume aksione te kundershtareve te cilet arriten ten a canin ne mbrojtje me nje goditje nga distance duke shenuar edhe golin e vetem te takimit i cili ktheu rrethanat e lojes permbys. Pjesa e dyte ishte shume e dobet nga ana jone dhe jam shume I pakenaqur nga menyra se si u paraqitem. Megjithate, e rendesishme eshte qe ndeshjen e ardhshme e luajme ne shtepi, ku cdo gje eshte e hapur. Na duhet te luajme shume me mire se sot dhe te shenojme, nese duam qe te kualifikohemi”, u shpreh trajneri Sulejman Starova per mediat

_________________
UEFA Champions League BlueGlitterStemRoseTE DUA JETA IME
sajmir_pasha
sajmir_pasha
Moderator
Moderator

Male
Numri i postimeve : 196
Age : 39
Localisation : Rhodos_Greece
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 03/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

UEFA Champions League Empty Re: UEFA Champions League

Mesazh nga sajmir_pasha Fri Jul 18, 2008 5:08 pm

Kampionėt e Shqipėrisė bėnė njė paraqitje tė shėmtuar nė
ballafaqimin e parė kundėr homologėve boshnjakė tė Modricės, nė turin e
parė tė Ligės sė Kampioneve, duke humbur nė shtėpi me rezultatin 2-0,
me dy gola tė realizuar nė pjesėn e dytė nga Miljkoviē (65') e Stokiē
(80'). Si pėrfundim ka qenė e pashmangshme humbja e tetė e Dinamos nė
shtėpi nėpėr kompeticionet evropiane dhe dymbėdhjeta nė Ligėn e
Kampioneve, gjatė 19 ndeshjeve tė zhvilluara. Pėr tė dhėnė edhe njė
statistikė mė shumė, kjo ishte humbja e tretė e bluve me shifrat 2-0,
pas atyre me Ajaksin (1980) dhe Beshiktashin (1986).
Formacioni
Blutė
janė prezantuar menjėherė me katėr argjentinas tė sapoardhur nė
formacionin titullar: Daniel Bortoja, Aleandro Paladinio, Agustino
Tapia, Kristian Kampozano. Por njė zgjedhje e tillė ka rezultuar e
dėshtuar pėr dinamovitėt, pėr mė tepėr nėn drejtimin e teknikut
argjentinas, Marselo Havier Zuleta. Me njė formacion, ku ishin tė
pranishėm vetėm katėr lojtarė qė u shpallėn kampionė, nė pjesėn e parė
blutė prodhuan njė mori rastesh, duke zhvilluar edhe njė lojė tė
pėlqyeshme, kurse nė tė dytėn ishin tepėr "tė varfėr".
Rastet

pjesėn e parė sulmuesi i Tiranės, i huazuar te Dinamo, Daniel Xhafaj
nuk arriti tė shfrytėzojė dy raste tė mira nė minutat e fillimit.
Mesfushori Allmuēa ishte gjithashtu protagonist i njė gjuajtjeje
therėse, por sfera kaloi ngjitur me shtyllėn pingule. Modrica ishte
shumė e zbehtė nė 15 minutat e para, madje thuajse nuk u duk nė zonėn
dinamovite. Nė minutėn e 18-tė, mesfushori i talentuar Ilirjan Ēaushaj
ishte pranė golit, kur goditi fluturimthi, ndėrsa portieri i Modricės e
grushtoi topin me vėshtirėsi. Nė tė 30', Daniel Xhafaj goditi fuqishėm,
por portieri Hadxhidulbiē priti me zgjuarsi. Dhjetė minuta mė pas,
mbrojtėsi argjentinas i Dinamos, Alehandro Paladino goditi me kokė, por
portieri boshnjak e devijoi nė goditje kėndi. Nė minutėn e 41-tė,
Kampazano goditi fuqishėm, por Hadxhidulbiē dėshmoi sėrish klasin e
tij. Pjesa e parė u mbyll me rrjeta tė paprekura. Nė fraksionin e dytė,
nė tė 62', Dinamo goditi shtyllėn, por golin e shėnoi Modrica, me anė
tė Vladimir Miljkoviē nė minutėn e 65', nė tė vetmin rast tė
boshnjakėve, tė cilėt patėn njė tjetėr mundėsi tė artė, pesė minuta mė
vonė me anė tė Zafiroviē. Modrica kontrolloi tėrėsisht lojėn, duke
shėnuar golin e dytė me anė tė Stokiē nė tė 80', duke i dhėnė fund
ėndrrės dinamovite pėr kalimin e turit tė parė, pavarėsisht se janė dhe
90 minuta tė tjera pėr t'u luajtur nė Bosnjė.

Dinamo-Modrica 0-2

Shėnues: Miljkoviē 65', Stokiē 80'
Dinamo: Bortoja, Paladinio, Pisha, Diop, Sina, Tapia, Poci, Allmuēa, Ēaushaj, Kampazano, Xhafaj.
Tr.: Marselo Zuleta.
Modrica: Hadxhidulbiē, Vasiē, Kosiē, Joloviē, Vasiljeviē, Bogiēeviē, Saviē, Zafiroviē, Miljkoviē, Ristaniē, Stokiē.
Tr.: Mitar Lukiē
Gjyqtar: Said Ennjimi (Fra). Ndihmės: Frederic Cano (FRA), Hugues Berly (FRA)


Mitar Lukiē, trajneri i Modrica

"Askush
nuk mund ta mohojė se zhvilluam njė lojė mė tė mirė nė pjesėn e dytė,
sesa nė tė parėn, ku Dinamo ishte mė dominuese me raste tė krijuara.
Natyrisht mė pas ditėm tė pėrfitojmė edhe nga gabimet e kundėrshtarėve
nė mbrojtje, ndonėse sidomos goli i dytė erdhi si rrjedhojė e presionit
tė kryer nga ana e sulmit tonė. Sigurisht, rezultati na kėnaq, por mbi
tė gjitha largohemi me njė pėrshtypje tė mirė nga loja korrekte e
zhvilluar nė fushė midis dy skuadrave dhe nga mikpritja qė na u
rezervua kėtu nė Shqipėri. Pėrsa i takon diskutimi tė kualifikimit mund
tė them se kemi njė 90 minutėsh tė dytė pėr tė luajtur nė Bosnje pas
njė jave dhe ēdo gjė ėshtė ende pėr t'u vendosur. Unė premtoj se ne si
skuadėr do tė luajmė pėrsėri me maksimumin e forcave tona, pėr tė
arritur njė tjetėr fitore, qė do tė na jepte sigurinė e avancimit pėr
mė tej nė kėtė kompeticion".

Marselo Zuleta, trajner i Dinamos


"Kishim
disa raste nė pjesėn e parė, tė cilat nuk patėm mundėsi ti shndėrronim
nė gol, ndėrsa nė pjesėn e dytė njė gabim nga ana jonė i lejoi
kundėrshtarėve tė shėnonin. Nė humbjen e sotme nuk ishte fajtor vetėm
mbrojtja. Golat e pėsuar erdhėn nga kundėrsulmet dhe nė kėto raste
mbrojtėsit nuk kanė shumė mundėsi. Rezultati nė fund tė takimit mund tė
quhet i drejtė. Kualifikimi pėr nė raundin e dytė ėshtė i vėshtirė, por
do tė punojmė pėr tė kaluar. Lojtarėt argjentinas, ashtu si e gjithė
skuadra, nuk ishin shumė mirė. Nė pjesėn e parė u paraqitėm mirė,
ndėrsa nė tė dytėm dėshtuam. Ėshtė e vėshtirė tė ndėrtosh njė skuadėr
pėr dhjetė ditė dhe tė luash mė pas nė Champions League. Nuk dua tė
justifikohem por kam punuar fare pak me kėtė skuadėr. Pėr tė kaluar
turin duhet shumė punė dhe ėshtė herėt pėr tė bėrė publike ndryshimet".

_________________
UEFA Champions League BlueGlitterStemRoseTE DUA JETA IME
sajmir_pasha
sajmir_pasha
Moderator
Moderator

Male
Numri i postimeve : 196
Age : 39
Localisation : Rhodos_Greece
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 03/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

UEFA Champions League Empty Re: UEFA Champions League

Mesazh nga sajmir_pasha Thu Jul 24, 2008 11:21 pm

Njė
tjetėr humbje pėr Dinamon, kampione tė Shqipėrisė, ndaj homologėve tė
Bosnjes, qė kanė pėrparuar nė turin e dytė tė Ligės sė Kampionėve, aty
ku do tė gjejnė danezėt e Alborgut.


Kėshtu, pėr
dinamovitėt thuajse ėshtė pėrsėritur rezultati i njė jave mė parė,
ndonėse ndryshe nga atėherė, kėtė radhė gjėrat nė njė moment u duk se
do tė shkonin shumė mė mirė. Para syve tė pak mė shumė se 300
spektatorėve tė pranishėm nė stadium "Bilinom Polje" tė Zenicės,
formacioni mė i "shqiptarizuar" i bluve nė krahasim me njė javė mė
parė, ka dominuar ndaj Modricės, qė ka patur edhe njė dozė tė mirė
fati, sidomos nė momentet e finalizimit nga ana e shqiptarėve. Lojtarėt
e Mėrgjyshit kanė krijuar raste tė shumta pėr shėnim, por edhe njė herė
tjetėr kanė gabuar nė ēastet e fundit para porte. Megjithatė, pikėrisht
kampionėt e Shqipėrsė ishin tė parėt qė kaluan nė avantazh. Daniel
Xhafaj, nė tė 73', ėshtė treguar i saktė, pas njė shėrbimi tė saktė tė
Allmuēės, duke kapur nė befasi mbrojtjen e Modriēės. Blutė kanė
vazhduar tė shpėrdorojnė raste, teksa ishin edhe mjaft pranė dyfishimit
tė rezultatit, gjė qė do tė kishte sjellė kualifikimin. Por atėherė kur
pritej goli i dytė i Dinamos, Modrica ka pėrfituar nga njė kundėrsulm
dhe moment shpėrqendrimi i miqve, pėr tė fiksuar me Zafiroviē barazimin
nė minutėn e parė shtesė tė takimit. Kjo ka qenė njė dush i ftohtė pėr
dinamovitėt, tė cilėt e kanė humbur busullėn dhe nė minutėn e katėrt
shtesė kanė pėsuar golin e "nokdaunit" me Bojiē. Sipas lajmeve qė vijnė
nga Bosnje Hercegovina, media boshnjake ka shfaqur pak interes pėr
ndeshjen e kthimit tė Ligės sė Kampioneve, Modriēa-Dinamo dhe
veēanėrisht pėr mbėrritjen e ekipit shqiptar nė Zenica. Mėsohet se
takimin nuk e ka transmetuar asnjė televizion. Modrica ka probleme
financiare.

_________________
UEFA Champions League BlueGlitterStemRoseTE DUA JETA IME
sajmir_pasha
sajmir_pasha
Moderator
Moderator

Male
Numri i postimeve : 196
Age : 39
Localisation : Rhodos_Greece
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 03/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

UEFA Champions League Empty Re: UEFA Champions League

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi