Dashuria dhe Ėndrrat
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kupa Intertoto / Vllaznia - NK Zagreb 1-0

2 posters

Shko poshtė

Kupa Intertoto / Vllaznia - NK Zagreb 1-0 Empty Kupa Intertoto / Vllaznia - NK Zagreb 1-0

Mesazh nga sajmir_pasha Sun Jul 01, 2007 11:47 am

Arlind
Nora kualifikuesi me dy gola ne dy ndeshjeVllaznia ka eliminuar skuadresn NK Zagreb te Kroacise dhe per te dyten here
brenda 3 vjeteve kualifikohet ne turin pasardhes te Kupes Intertoto. Ndeshja e
sotme ishte nje fitore e merituar nga Vllaznia, skuader e cila tregoi se e
kerkoi me shume fitoren dhe kualifikimin karshi nje skuadre kroate e cila me sa
duket priste te shikonte se cfare do ndodhte dhe dukej sikur e kishte pranuar
eliminimin. Shkodranet shenuat qe ne pjesen e pare me ane te Arlind nores,
shenuesit te golit te vetem ne kroaci i cili i dha edhe shpresat per ne
kualifikim, pasi eliminuan skuadren mysafire NK Zagreb fale atij goli te shpejte
ne fushen kundershtare. "Kuqeblute" shperdoruan edhe mjaft raste te tjera per
shenim me ane te Sukajt dhe Likes, por portieri mik i NK Zagreb ishte
shpetimtari. Lika ne pjesen e dyte, goditi edhe shtyllen, por pa rezultat. Ne
minutat e fundit te pjeses se dyte, trajneri Mirel Josa aktivizoi edhe
futbollistin Vioresin Sinani, duke elektrizuar tifozat e shumte ne Stadiumin
"Loro Borici". Sinani, idhulli i futbollit shkodran rikthehet dhe vesh fanellen
e Vllanise, per here te pare qe pas largimit tek tirana para fillimit te
edicionit te kaluar. Sinani, golashenuesi me i mire i Kampionatit u mireprit me
duartrokitje dhe brohoritje nga sportdashesit e shumte ne stadium. Me kete
fitore, Vllaznia kualifikohet per ne turin e dyte, ku do te ballafaqohet me
turqit e Trabzonspor me datat 7 dhe 14 Korrik. Vllaznia, perpara 3 edicioneve ne
Kupen Intertoto u kualifiku pas humbjes 1-2 me Hapoel te israelit dhe fitores
1-0, ku golat u shenuan nga Hamdi Salihi. Me rezultatin total 2-2, fale 2 golave
ne fushen kundershtare, kualifikohej skuadra Izraelite, por fati qe Hapoel
kishte perdorur nje lojtar te pa rregjistruar i dha kualifikimin "kuqezinjve",
pas vendimit te UEFA-s


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Wed Jul 04, 2007 8:55 pm, edituar 1 herė gjithsej

_________________
Kupa Intertoto / Vllaznia - NK Zagreb 1-0 BlueGlitterStemRoseTE DUA JETA IME
sajmir_pasha
sajmir_pasha
Moderator
Moderator

Male
Numri i postimeve : 196
Age : 39
Localisation : Rhodos_Greece
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 03/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Kupa Intertoto / Vllaznia - NK Zagreb 1-0 Empty Re: Kupa Intertoto / Vllaznia - NK Zagreb 1-0

Mesazh nga sajmir_pasha Wed Jul 04, 2007 7:26 pm

Te
rinjte shqiptare ne Trabzon, do te bejne tifo per shkodranetSkuadra e Vllaznise e cila do te luaje ne takimin e
pare ndaj Trabzonspor te vlefshem per turin e dyte te Kupes Intertoto pritet te
kete ne ndihme nje numer te konsiderueshem simpatizantesh. Me skuadren ka shume
mundesi qe te udhetojne drejt Turqise nje grup tifozash per te ndjekur skuadren
e zemres. Gjithashtu, nuk duhet te harrojme se ne Trabzon jane 100 te rinj
shqiptare ne Lojerat e Detit te Zi, qe natyrisht do te bejne tifo per Vllaznine.
Kjo per faktin se delegacioni shqiptar I perbere nga ky numer pjesemarres ne
keto lojera do te kete mundesine ta ndjeki takimin qe do te zhvillohet ne

_________________
Kupa Intertoto / Vllaznia - NK Zagreb 1-0 BlueGlitterStemRoseTE DUA JETA IME
sajmir_pasha
sajmir_pasha
Moderator
Moderator

Male
Numri i postimeve : 196
Age : 39
Localisation : Rhodos_Greece
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 03/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Kupa Intertoto / Vllaznia - NK Zagreb 1-0 Empty Re: Kupa Intertoto / Vllaznia - NK Zagreb 1-0

Mesazh nga sajmir_pasha Mon Jul 09, 2007 10:30 pm

Skuadra e Trabzonspor
ka mundur thelle Vllaznine, duke siguruar keshtu qe ne takimin e pare nje
avantazh te padiskuetueshem dhe te pamundur per tu thyer nga skuadra Shkodrane.
Vendasit shenuan 2 tripleta ne cdo pjese loje , pa harruar pese gola brenda nje
distance 45 minuteshe dhe vulosen me golin e gjashte ne minutat shtese te lojes.
Per Tranzbospor Martin shenoi dopiete ne kete takim.

Trabzonspor – Vllaznia
6-0


Stadiumi: Hüseyin Avni Aker


Gjyqtare: Hendrikus Nijhuis, Nicky Siebert, Hans Olde,
Adil Sinem

Trabzonspor: : Ahmet, Ferhat, Celaleddin,
Tayfun, Ēašdaž, Hüseyin(Dk. 62 Yusuf), Ayman(Dk. 55 Hasan), Serkan, Ceyhun(Dk.
75 Adnan), Ömer Rżza, Ersen Martin
Ne Stol:Jefferson, Umut,
Hasan, Mustafa, Yusuf, Adnan, Gökdeniz

FK Vllaznia:
Grima(Dk. 46 Bishani), Teli, Lici, Kotrri(Dk. 46 Ahi), Lika, Osja, Norra, Kaēi,
Simo, Hoti(Dk. 72 Beqiri), Suraj
Ne Stol: Bishani, Beqiri,
Tafali, Sinani, Dalipi, Ahi, Guri

Shenues: 12min, 59min
Ersen Martin, 32 min Ceyhun, 39 min Ēašdaž, 51min Serkan, 90min
Riza

_________________
Kupa Intertoto / Vllaznia - NK Zagreb 1-0 BlueGlitterStemRoseTE DUA JETA IME
sajmir_pasha
sajmir_pasha
Moderator
Moderator

Male
Numri i postimeve : 196
Age : 39
Localisation : Rhodos_Greece
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 03/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Kupa Intertoto / Vllaznia - NK Zagreb 1-0 Empty Re: Kupa Intertoto / Vllaznia - NK Zagreb 1-0

Mesazh nga sajmir_pasha Sun Jul 15, 2007 5:09 pm

Ashtu sic ishte parashikuar, Vllaznia eliminohet nga arena nderkombetare, pas humbjes edhe te takimit te dyte ne Stadiumin “Loro Borici” te Shkodres. Ndonese pjesen e pare shkodranet u munduan shume, miqte ne pjesen e dyte, shkaterruan vendasit me kater gola te shenuar, duke fituar edhe takimin e kthimit dhe duke vazhduar per me tej ne Kupen Intertoto.

FK Vllaznia 0-4 Trabzonspor

Stadiumi: Loro Boriēi / Shkodra

Gjyqtare: Alan Kelly, Marc Douglas, Damien Mcgrath

FK Vllaznia: Bishani, Teli, Lici, Kotrri, Lika, Osja (58 Ahi), Norra, Kaēi, Simo, Hoti (69 Tafili), Sinani ( 58 Dalipi)

Rezerva: Grima, Beqiri, Tafili, Suraj, Dalipi, Ahi, Guri

Trabzonspor: : Ahmet, Ferhat (49 Adnan), Celaleddin (54 Eyüp), Tayfun, Ēašdaž, Hasan, Ayman, Serkan, Yattara, Ömer Rżza (46 Yusuf), Umut

Rezerva:Jefferson, Ersen, Eyüp, Mustafa, Yusuf, Adnan, Ufukhan

Karton i verdhe: 57 Norra (FK Vllaznia) / 69 Serkan (Trabzonspor)

Golat: 47 dhe 89 Umut Bulut, 49 Yattara, 52 Yusuf (Trabzonspor)Kel Naraēi

_________________
Kupa Intertoto / Vllaznia - NK Zagreb 1-0 BlueGlitterStemRoseTE DUA JETA IME
sajmir_pasha
sajmir_pasha
Moderator
Moderator

Male
Numri i postimeve : 196
Age : 39
Localisation : Rhodos_Greece
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 03/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Kupa Intertoto / Vllaznia - NK Zagreb 1-0 Empty Re: Kupa Intertoto / Vllaznia - NK Zagreb 1-0

Mesazh nga gazola Sun Jul 06, 2008 3:49 pm

Besa
e Kavajės ėshtė mundur me rezultatin e ngushtė 2-1 nga Grasshopersi i
Zyrihut, nė ndeshjen e parė tė turit tė dytė tė Kupės Intertoto tė
luajtur dje nė Zvicėr.


Njė rezultat ky, qė i jep
mundėsi ekipit shqiptar tė shpresojė pėr kalimin nė turin e tretė, pasi
do t'i mjaftonte vetėm njė fitore minimale pėr tė fiksuar njė arritje
historike. Njė gol i shėnuar nga haitiani Herbi Fortunat nė minutėn e
83-tė, qė ka tronditur rrjetėn pas njė goditjeje me kokė ka zbehur
fitoren e zviceranėve. Sipas medias vendase, ka qenė pikėrisht sulmuesi
me pasaportė franceze ai qė ka spikatur nė fushė pėr Besėn, ndėrkohė qė
lojtarėt e tjerė kanė qenė nė nivelin mesatar.
Faktori Luliē
Ka
qenė pikėrisht boshnjaku Senad Luliē njeriu i ndeshjes, pasi me dy
golat e tij i ka siguruar fitoren Grasshopersit. Ka qenė mjaft e
vėshtirė pėr ekipin zviceran qė tė ketė hapėsira pėr tė zhvilluar njė
lojė mė tė mirė, pasi ekipi shqiptar, sipas medias zvicerane, ka
luajtur i tėrhequr nė mbrojtje dhe shumė i mbyllur, duke i ja
vėshtirėsuar jetėn kundėrshtarėve. Jo mė kot trajneri Haxhiaj kishte
zgjedhur skemėn me njė sulmues tė vetėm nė fushė. Besa ka pasur shumė
pak raste pėr shėnim nė pjesėn e parė, ashtu si edhe vendasit e
Grasshopersit. Yasin Mikari ka provuar tė rrezikojė portėn e Besės me
njė gjuajtje nga larg, nė rasti e parė tė regjistruar. Ky rast tregoi
se mėnyra mė e mirė pėr t'iu afruar golit ishte me gjuajtjet nga
distanca dhe me krosa. Nė pjesėn e dytė vendasit u futėn mė tė vendosur
nė fushė dhe ushtruan menjėherė nėn presion miqtė. Nė minutėn e 48-tė,
Valori pati njė rast tė artė, kur goditja e tij me kokė u devijua nė
momentin e fundit nė traversė nga portieri i Besės. Mė tej, pasuan disa
tentativa tė lojtarėve tė Grasshopersit me gjuajtje nga distanca. Nė
minutėn e 66-tė do tė vinte edhe avantazhi i zviceranėve, me anė tė
Luliēit, cili bėn njė veprim tė bukur e mė pas lėshon njė predhė nga 20
metra qė pėrfundon nė rrjetė.
Dopieta
Boshnjaku nuk ndalet me
kaq, kur nė minutėn e 79-tė bėn tė njėjtėn gjė, duke tentuar nga njė
distancė prej 20 metrash me njė goditje topazi dhe duke shėnuar sėrish.
Nga ky moment ekipi i Grasshopersit duket se e lėshon lojėn dhe
neglizhon shumė nė fushė. Pėrfiton Besa e Kavajės qė nė rastin e parė
tė rrezikshėm arrin tė gjejė golin e vetėm qė vlen shumė nė fushė tė
huaj. Ka qenė sulmuesi i vetėm Herbi Fortunat njeriu qė ka mbajtur
shpresat gjallė pėr kalimin nė turin e tretė. Pak sekonda mė vonė ekipi
i Besės mund tė kishte barazuar rezultatin, pas njė aksioni tė bukur,
por vendasit janė me fat. Gjithēka mbyllet kėtu pėr takimin e parė, qė
u luajt nė stadiumin e Volhlenit "Niedermatten" dhe qė u ndoq nga vetėm
620 spektatorė. Ndeshja e kthimit do tė luhet, mė 12 korrik nė
stadiumin "Niko Dovana" tė Durrėsit.

_________________
Kupa Intertoto / Vllaznia - NK Zagreb 1-0 I139821082_95197_2
Me mir nje fund me dhimbje sesa...nje dhimbje pa fund

Greminat e pafundme,
Ato qė mėshirė nuk kanė,
Zemrat nė dysh na i kanė ndarė
O i dashuri Elbasan, se
Lulet mė tė bukura na i moren, e
As pyet pėr kėtė s’na kanė.
gazola
gazola
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 516
Age : 36
Localisation : e ku tjeter?
profesioni : Laborant-Dentar Stomatologji
hobi : Muzika
Reputation : 0
Points : 11
Registration date : 03/06/2007

https://riniashqiptare.forumsq.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Kupa Intertoto / Vllaznia - NK Zagreb 1-0 Empty Re: Kupa Intertoto / Vllaznia - NK Zagreb 1-0

Mesazh nga sajmir_pasha Sun Jul 13, 2008 6:24 pm

•
"Niko Dovana", bollėk golash pėr Grasshopersin, fituesin e Kupės
Intertoto tė vitit 2006, e jo pėr Besėn nė aventurėn e saj tė parė nė
mini-kompeticionin evropian.


Kėshtu, pas kualifikimit tė
merituar kundėr qipriotėve tė Etnikos Aknas, ėndrra e kavajasve pėr tė
realizuar kualifikimin historik nė turin e tretė u shkėrmoq nė mėnyrėn
mė tė turpshme brenda 45 minutave tė pjesės sė dytė, kur pėr miqtė
realizuan Sabanoviē (55' e 69') dhe Zuber nė minutėn e 86-tė. Takimi i
shumėpritur pėr tifozerinė kavajase (numėr i kėnaqshėm nė Durrės) u
zhvillua nė kushte tė temperaturave ekstreme (37 gradė Celsius). Sipas
rregullores skuadrat bėnė edhe nga njė pushim tė detyruar dy minutėsh
nė harkun e 45 minutave (nė minutėn e 22 tė ēdo pjese). Besa prodhoi
fare pak nė fushė, duke vuajtur edhe mungesėn e njė sulmuesi me pėrvojė
si Artim Shaqiri, i cili nuk ishte i pranishėm nė kėtė takim, pasi
shqiptaro-maqedonasi ka nėnshkruar kohė mė parė njė kontratė nė njė
klub Azerbajxhan, pėr tė cilin do tė luajė edhe Ramadani. Kavajasit u
treguan shumė tė kujdesshėm, duke pasur vetėm njė sulmues tė avancuar,
Herbi Fortunat, tė mbėshtetur nga pesė mesfushorė, teksa Mancaku e
Progni gjatė manovrės luanin rolin e sulmuesve tė mirėfilltė. Si
pėrfundim ka ardhur e njėjta humbje si me bullgarėt e Liteksit tė
Loveēit, njė vit mė parė, po nė "Niko Dovana", por atėherė pėr ndeshjen
e parė tė turit tė dytė tė Kupės UEFA. Ekipi verdhezi ka dalė jashtė
nga vazhdimi i mėtejshėm i Kupės Intertoto, por gjithsesi ia doli tė
kalojė njė tur, duke i lėnė radhėn Dinamos (nė Ligėn e Kampioneve),
Vllaznisė e Partizanit (tė dyja nė Kupėn UEFA) pėr tė treguar nėse janė
tė afta tė kalojnė tė paktėn njė tur.

_________________
Kupa Intertoto / Vllaznia - NK Zagreb 1-0 BlueGlitterStemRoseTE DUA JETA IME
sajmir_pasha
sajmir_pasha
Moderator
Moderator

Male
Numri i postimeve : 196
Age : 39
Localisation : Rhodos_Greece
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 03/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Kupa Intertoto / Vllaznia - NK Zagreb 1-0 Empty Re: Kupa Intertoto / Vllaznia - NK Zagreb 1-0

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi