Dashuria dhe Ėndrrat
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

kuriozitet

Shko poshtė

kuriozitet Empty kuriozitet

Mesazh nga Guest prej Thu Jan 17, 2008 12:41 pm

GJARPėRI MĖ I MADH NĖ BOTĖ

Nė Brazil gjatė shk.XXėshtė vrarė gjarpėri mė i madh nė botėAnakonda,gjatėsia e tė cilit ishte 35 metra!Pėr tė vrarė kėtė gjigant u desh tė goditej me 500 plumba!!

Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

kuriozitet Empty Re: kuriozitet

Mesazh nga Guest prej Mon Jan 21, 2008 10:03 pm

MIKROSKOPI

Mikroskopine konstruktoj me 1590 holandezi Zaharia Jansen,icili mirrej me optikė.

Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

kuriozitet Empty Re: kuriozitet

Mesazh nga Guest prej Mon Jan 21, 2008 10:05 pm

Shpuesja e dhėmbėve
Mė vitin1790 nė Amerikeu zbulua shpuesja e dhembeve,dheatė kohė shquhej shpikje e madhe.

Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

kuriozitet Empty Re: kuriozitet

Mesazh nga Guest prej Mon Jan 21, 2008 10:08 pm

DETET DHE OQEANET
Nė tokė ka 4 oqeane dhe 56 dete.Ato formojnė detin botėror qė pėrfshinė 71%te siperfaqes se tokes(316 mil,kilometra katror)

Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

kuriozitet Empty Re: kuriozitet

Mesazh nga Guest prej Mon Jan 21, 2008 10:10 pm

sASIA E KRIPRAVE NĖ DETE
Detet nuk kanė sasi tė njejtė kripe,mė sė shumėti krip ka Deti i Kuq,ndersa me sepaku Deti Baltik.

Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

kuriozitet Empty Re: kuriozitet

Mesazh nga ENDRI18 prej Thu Jun 26, 2008 7:40 pm

3 vdekjet me te cuditshme ne bote::
- Ne vendin e pare qendron vdekja e nje veterineri, i cili, pasi vaksinoi nje lope, u ul tepine nje cigare. Mirepo lopa, ne shenje mirenjohjeje, i dha nje shkelme ne koke duke i marrejeten.- Ne vendin e dyte qendron vdekja e nje polici.Gjate kohes qe ai flinte, degjoi zilen etelefonit dhe ne vend qe te merrte receptorin, mori pistoleten poshte jastekut dhe i qelloi vetesne koke...- Vendin e trete e mban nje biznesmen amerikan, qe sapo kishte blere nje zyre neqender te qyrtetit. Ai kishte ftuar aty te dashuren e vet dhe gjate kohes qe po i tregontexhamat e forte te dritares, ata u thyen dhe biznesmeni ra nga kati i 73-te i nderteses.
ENDRI18
ENDRI18

Male
Numri i postimeve : 49
Age : 108
Localisation : -Dashuria dhe enderrat- forum
profesioni : jam beb akoma :) lol
hobi : posting on forums
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 26/06/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

kuriozitet Empty Re: kuriozitet

Mesazh nga ENDRI18 prej Thu Jun 26, 2008 7:41 pm

Gruaja mbylli ne banjo per 3 vjet burrin e saj. Kjo ka ndodhur
ne Turqi, ku nje grua, duke qene e nervozuar nga mania e te shoqit per t'u lare 5 here ne
dite, e mbylli te shoqin e saj ne banjo. Gjate te 3 vjeteve gruaja kishte frekuentuar burra te tjere !!!!
ENDRI18
ENDRI18

Male
Numri i postimeve : 49
Age : 108
Localisation : -Dashuria dhe enderrat- forum
profesioni : jam beb akoma :) lol
hobi : posting on forums
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 26/06/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

kuriozitet Empty Re: kuriozitet

Mesazh nga ENDRI18 prej Thu Jun 26, 2008 7:42 pm

Nje 47-vjecar italian ka kaluar ne koma 2 dite. Kjo, pasi ne
naten e krishtlindjeve, gjate kohes qe hante kekun tradicional, pertypi dicka te pazakonte dhe
te hidhur. Pasi e nxori ushqimin nga goja pa se kishte pertypur kemben e nje miu te ngordhur.
Kjo mjaftoi per ta cuar 47 vjecarin ne gjendje kome.
ENDRI18
ENDRI18

Male
Numri i postimeve : 49
Age : 108
Localisation : -Dashuria dhe enderrat- forum
profesioni : jam beb akoma :) lol
hobi : posting on forums
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 26/06/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

kuriozitet Empty Re: kuriozitet

Mesazh nga ENDRI18 prej Thu Jun 26, 2008 7:42 pm

Njeriu me i gjate ne bote eshte Usaid Bisad dhe jeton ne
Angli . Me 2,36 m gjatesi dhe me 210 kg peshe, ai ka thyer rekordin e gjatesise
ENDRI18
ENDRI18

Male
Numri i postimeve : 49
Age : 108
Localisation : -Dashuria dhe enderrat- forum
profesioni : jam beb akoma :) lol
hobi : posting on forums
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 26/06/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

kuriozitet Empty Re: kuriozitet

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi