Dashuria dhe Ėndrrat
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NJĖ LOJĖ ME PĖRVOJĖ

Shko poshtė

NJĖ LOJĖ ME PĖRVOJĖ Empty NJĖ LOJĖ ME PĖRVOJĖ

Mesazh nga Guest Sat Sep 08, 2007 8:53 pm

Poet te vegjel,me besoni,une ju dua shume
Kjo eshte rubrika juaj,perse nuk ngurroni te shkruani?Nuk eshte e thene
vetem Arlindi te behet poet,provoni edhe ju.
Deri sa te shkruani ju,une poju shkruaj nje poezi,shpresoj se do te u pelqejne.

NJĖ LOJĖ ME PĖRVOJĖ
Ne fshatin tone
njedite hyri sherri
kishin pa mijet ne televizor
si luajne Tomi dhe Xheri.

Tani min-minoku
beri nje pervoje
dacin te e ve ne loje.
Deri sa pertaci
flente thell ne gjume
e mori nje mi plastik
ia futi nen hunde.

Kur u zgjua ngagjumi
ky fatezi
zuri syte me i fshi
e kafshoi miun plastik

me sa pati fuqi
i mbeten dhembet ne te
te teret nje nganje.

Tani min-minoku
i del si azgan
e din se maqoku
ka mbetur pa dhembe
.Koken e mbane varur
i mjeri maqok
mijet me te tallen
aj vajton me lot!!!

Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

NJĖ LOJĖ ME PĖRVOJĖ Empty Re: NJĖ LOJĖ ME PĖRVOJĖ

Mesazh nga xhaxhi Sun Sep 09, 2007 7:01 pm

e mrekullueshme
xhaxhi
xhaxhi
V.I.P
V.I.P

Male
Numri i postimeve : 30
Age : 74
Localisation : Rahovec-Kosovė
profesioni : punėtor administrate por edhe shkruaj nga pak
hobi : shkrimet
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 25/06/2007

http://ademgjurgjeviku.faqet.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

NJĖ LOJĖ ME PĖRVOJĖ Empty Re: NJĖ LOJĖ ME PĖRVOJĖ

Mesazh nga Guest Sat Oct 20, 2007 2:03 pm

po e mrekullueshme baca Adem,flm,per vlerėsimin,por nuk mė mjafton vetėm tė mė lavdrosh:Mė gjejė fėmijė tė bėjmė lojen poetike me ta,sepse mua mė sė tepėrmi mė gėzojnė fėmijėt.Ata dua tė i shoh duke shkruar kėtu,po nuk mi gjetėt ju nga viset shqiptare,unė detyrohem tė mbushė forumin fėmijė gjerman,por fėmijėt shqiptarė mėduken mė tė ėmbėl.Tani fėmijė tė dashur,unė ju ftoj:Ejani kėtu shkruajm bashkė.

Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

NJĖ LOJĖ ME PĖRVOJĖ Empty Re: NJĖ LOJĖ ME PĖRVOJĖ

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi