Dashuria dhe Ėndrrat
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PISHTAR DRITE

Shko poshtė

PISHTAR DRITE Empty PISHTAR DRITE

Mesazh nga Guest prej Mon Aug 27, 2007 10:04 pm

PISHTAR DRITE
(Fadil Sylejmanit)
Pishtar drite
ne qiellin e shqipeve
e sjell pranveren ne stinet tona,
ngrohtesine ne kujtime,
shenon vitet e drites,
qe arrijne nga stergjysherit tane.

Meshtar i te dielave tona
kur besimtaret
bien ne gjunje
tek predikon te ardhmen.

Qiri i Naimit
qe shuhet per te bere drite
per poetine tretur
ne bardhesine e letres.

Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi