Dashuria dhe Ėndrrat
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DARDANIA

Shko poshtė

DARDANIA Empty DARDANIA

Mesazh nga Guest Tue Aug 21, 2007 3:12 pm

DARDANIA
Trupin ne vale
emrin ne flake
Dardania plake.

Ne vale-nuk mbytet
ne flake nuk kallet
jeton -nuk ndalet.

Ne gjak-ujitur
plagosur ne zemer
prap jeton-ka emer.

Erdhi neper furtune
trupin-flori
emrin-LIRI.

Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi