Dashuria dhe Ėndrrat
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DASHURIA, E BEKUAR NGA VETĖ PĖRENDIA

Shko poshtė

DASHURIA, E BEKUAR NGA VETĖ PĖRENDIA Empty DASHURIA, E BEKUAR NGA VETĖ PĖRENDIA

Mesazh nga xhaxhi Tue Aug 14, 2007 11:47 am

Mendime mbi dashurinė :

Meqenėse edhe vetė forumi ka njė emėr simbolik, ja edhe unė po jap ca mendime tė mia personale lidhur me dashurinė anipse nuk mund tė mposhtė pleqėrinė

- Dashuria nuk mund tė jetė si rruga njėdrejtimėshe

- Ti duaj veten e unė duaj ty, nuk ėshtė dashuri

- Dashuria ėshtė vrasėsi mė i fuqishėm i mėnisė dhe urrjejtės

"Tė dashurosh, por kėtė ta bėsh me zemer
ke pushtuar majen e madhėshtisė,
tė duash dikė, por jo vetėm pėr emėr
vetė je shpirti dhe zemra e mirėsisė".

(. . . Dashuro por . . . )

- Seksi nuk kushtėzon dashurinė e vėrtetė

"Duaje gruan , duaje burrin
Duaje detin, duaje lumin
Duaje malin duaje gurin
Duaj gjithėēka qe tė shton nurin".
(. . . poashtu . . . )

- Armiku mė i madh i dashurisė ėshtė hipokrizia.

Ja lidhur me kėtė temė, kėto ishin ca mendime tė mia.
Nga xhaxhi Adem
xhaxhi
xhaxhi
V.I.P
V.I.P

Male
Numri i postimeve : 30
Age : 74
Localisation : Rahovec-Kosovė
profesioni : punėtor administrate por edhe shkruaj nga pak
hobi : shkrimet
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 25/06/2007

http://ademgjurgjeviku.faqet.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi