Dashuria dhe Ėndrrat
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fjalori shpjegues Informatik

Shko poshtė

Fjalori shpjegues Informatik Empty Fjalori shpjegues Informatik

Mesazh nga Naki Wed Jul 04, 2007 2:18 pm

Duke u nisur nga mungesa e theksuar e fjalorėve nė fushėn e informatikės, Qendra pėr Edukim dhe Pėrparim nė bashkėpunim me organizatėn Alba-Soft hartuan fjalorin - softuer tė teknologjisė sė informacionit. Ky ėshtė njė fjalor shpjegues anglisht – shqip – anglisht qė pėrmban rreth 2500 terma, pėr realizimin e tė cilit ėshtė dashur puna e vyeshme e njė numri tė madh gjuhėtarėsh dhe inxhinierėsh.
SoftuerėFTI (Fjalor i termave tė informatikės)
AS 2.0
Kulla e shqipes
FESh (Fjalor elektronik shpjegues)

Lokalizim

Windows XP nė shqip
Windows Vista nė shqip
Office 2007 nė shqip

_________________
**No one is perfect me,too** !!!
Naki
Naki

Male
Numri i postimeve : 117
Localisation : Kosovė
profesioni : Basketbollist
hobi : Grat e Ndara nga Burri
Reputation : 0
Points : 1
Registration date : 23/06/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi