Dashuria dhe Ėndrrat
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DASHURIA QĖ KURR NUK SHTERRON

+2
xhaxhi
Naki
6 posters

Shko poshtė

DASHURIA QĖ KURR NUK SHTERRON Empty DASHURIA QĖ KURR NUK SHTERRON

Mesazh nga Naki Sun Jul 01, 2007 1:17 pm

Se shoh as driten e diellit
Atėherė kur nuk tė kam pranė,
Jo s’i shoh as yjet e qiellit
Mbas hėnes kur naten ndriēon.
I shijoj vetėm nė gjirin tuaj
Rinin ne mergim e kam
Po kur te kam ty nuk ndihem si i huaj,
Atehere Shpirti dhe zemra tek ti mė pushon
Shumė I fortė, vetėm pranė teje jam
Atėhere edhe kur me mungon.
hart
Gėzim apo e merzitur jam gjerė nė pafund,
Ah,rėndė largėsinė e perjetoj,
Zot i madh edhe netet kalojnė pa gjumė
Oh, nuk dua, nuk dua largė teje tė rroj.
Lejom te dua se zemra te don
Ah, Ti je lum qė s’do tė shterrojė.

_________________
**No one is perfect me,too** !!!
Naki
Naki

Male
Numri i postimeve : 117
Localisation : Kosovė
profesioni : Basketbollist
hobi : Grat e Ndara nga Burri
Reputation : 0
Points : 1
Registration date : 23/06/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

DASHURIA QĖ KURR NUK SHTERRON Empty E LUMI QĖ NUK SHTERRON . . . ?

Mesazh nga xhaxhi Sun Jul 01, 2007 5:15 pm

Oh Naki, tė lumtė sepse ky stil i tė shkruarit nuk ėshtė edhe i lehtė. Megjithate, ti ia dole por edhe dite tė pėrzgjedhėsh.
Tė pėrshendes ty dhe tė potencuarit nė poezi, xhaxhi Adem
xhaxhi
xhaxhi
V.I.P
V.I.P

Male
Numri i postimeve : 30
Age : 74
Localisation : Rahovec-Kosovė
profesioni : punėtor administrate por edhe shkruaj nga pak
hobi : shkrimet
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 25/06/2007

http://ademgjurgjeviku.faqet.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

DASHURIA QĖ KURR NUK SHTERRON Empty Re: DASHURIA QĖ KURR NUK SHTERRON

Mesazh nga sajmir_pasha Wed Jul 04, 2007 8:34 pm

Naki te falenderoj shume per poezine shume e bukur te lumte je me i miri respekte per ty miku im.

_________________
DASHURIA QĖ KURR NUK SHTERRON BlueGlitterStemRoseTE DUA JETA IME
sajmir_pasha
sajmir_pasha
Moderator
Moderator

Male
Numri i postimeve : 196
Age : 39
Localisation : Rhodos_Greece
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 03/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

DASHURIA QĖ KURR NUK SHTERRON Empty Re: DASHURIA QĖ KURR NUK SHTERRON

Mesazh nga gazola Wed Jul 04, 2007 9:17 pm

uaaaaaaa Neutral po une si nuk e kam pare kete me fal por sinqerisht nuk e kam pare  plx sorry eshte vertet shum e bukur faleminderi ciao

_________________
DASHURIA QĖ KURR NUK SHTERRON I139821082_95197_2
Me mir nje fund me dhimbje sesa...nje dhimbje pa fund

Greminat e pafundme,
Ato qė mėshirė nuk kanė,
Zemrat nė dysh na i kanė ndarė
O i dashuri Elbasan, se
Lulet mė tė bukura na i moren, e
As pyet pėr kėtė s’na kanė.
gazola
gazola
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 516
Age : 36
Localisation : e ku tjeter?
profesioni : Laborant-Dentar Stomatologji
hobi : Muzika
Reputation : 0
Points : 11
Registration date : 03/06/2007

https://riniashqiptare.forumsq.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

DASHURIA QĖ KURR NUK SHTERRON Empty Re: DASHURIA QĖ KURR NUK SHTERRON

Mesazh nga Musafir Fri Feb 29, 2008 8:51 am

Per ty vuaj,
Per ty lotoi,
Sepse
dashurin e zemres,
Nga ti kurr nuk e largoi,....


Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

DASHURIA QĖ KURR NUK SHTERRON Empty Re: DASHURIA QĖ KURR NUK SHTERRON

Mesazh nga Musafir Fri Feb 29, 2008 9:06 am

flower PERSE JEMI TE NDAR flower


Perse jemi te ndar,
Dhe s“jemi te bashkuar,
Pse zoti na ka vrar,
Kaq shum jemi larguar,


Perse syt e mi,
Po rrjedhin vetem lot,
Nga qe jemi larg,
Edhe s“te perkedheli dot,

Zemra nuk me rreh,
Sepse nuk gjen gezim,
Sepse ti mungon,
Ne krahrorin tim,

Perse zemra nuk me rreh,
Se per ty ka ndjenja,
Pse syri nuk me sheh,
Sepse ti je rrezja,....

Ta zgjedhesh nje rrug,
Sa nuk esht von,
Qe te vije tek un,
,,,ZEMRAT TI BASHKOJM,,.....


Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

DASHURIA QĖ KURR NUK SHTERRON Empty Re: DASHURIA QĖ KURR NUK SHTERRON

Mesazh nga ZEBRA Sun Mar 02, 2008 10:17 pm

ti ke lind per mua , ndersa "Une do te vdes per Ty" te fluturojm bashk ne qielline pastur te dashuris..ecila pasquron shpyrtin ton te bardh...pa ty une smundem te jetoj ti je frimarja ime te dua zemer mira te dua shum aq shum sa qe vetveten kam haruar percdoher ne zemer te kam dhe jemi nji zemer te nji dashurie te sinqert .... ne aijr te tregojm mbrendesin e paster qe e kemi dhe duam tja kushtojm njeri tjetrit .
________________
DASHURIA QĖ KURR NUK SHTERRON Gzimi_1204484505906
ZEBRA
ZEBRA

Male
Numri i postimeve : 50
Age : 39
Localisation : wien
profesioni : pc ware
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 25/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

DASHURIA QĖ KURR NUK SHTERRON Empty Re: DASHURIA QĖ KURR NUK SHTERRON

Mesazh nga xhaxhi Thu Mar 06, 2008 4:38 pm

Duani njėri tjetrin,
duani siē dashurohet,
jeta ėshtė vetėm njė -
pa dashuri nuk jetohet.


Dashuroni me shpirtė e me zemėr
kėshtu do vrisni urrejtjen,
duke dashuruar,
pėrherė tė lumtur
do e keni jeten.


"Pėrse tė dua aq shumė
gjithė bota le ta dij,
nė tokė, nė det, nė lum dhe nė gjum

kudo qe gjindem, unė jetoj me ty".
(. . . Pėrse tė dua)
xhaxhi
xhaxhi
V.I.P
V.I.P

Male
Numri i postimeve : 30
Age : 74
Localisation : Rahovec-Kosovė
profesioni : punėtor administrate por edhe shkruaj nga pak
hobi : shkrimet
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 25/06/2007

http://ademgjurgjeviku.faqet.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

DASHURIA QĖ KURR NUK SHTERRON Empty Re: DASHURIA QĖ KURR NUK SHTERRON

Mesazh nga Alba Wed Aug 13, 2008 2:04 am


Njė ditė kur njerėzit jetonin nė fise
Njė djalė pa njė vajzė dhe deshi ti fliste
Tundin kokėn leht,gishtat i lėviznin
diēka donin tė thonin po sdinin tė flisnin...

Dhe atėherė djali, ju afrua pranė
E pa nė sy thell dhe tė dy u skuqen si qielli kur lind diell
Nė mes pėrshpėritjesh thanė fjalėn TĖ DUA
Kėshtu thot legjenda, u krijua gjuha!!

Alba
Alba
Moderator
Moderator

Female
Numri i postimeve : 102
Age : 37
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 17/05/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

DASHURIA QĖ KURR NUK SHTERRON Empty Re: DASHURIA QĖ KURR NUK SHTERRON

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi