Dashuria dhe Ėndrrat
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Poema e shpirtit

3 posters

Shko poshtė

Poema e shpirtit Empty Poema e shpirtit

Mesazh nga Naki Sun Jul 01, 2007 12:50 pm

Mos Qaj per mua!

Arsyeja qe une kam jetuar ishe ti.
Arsyeja qe une vuaj tash prap je ti.
Te faleminderit per ate premtimin...por ku mbeti sot!

Te faleminderit per buzeqeshjet e tua,
per ate nate te fundit qe e kalove me mua,
per ate nate kur me the disa here “ Te Dua”
te nesermen aq lehte ike....dhe pa lamtumiren.

Por me ne fund duhet te pajtohem
me realitetin sa te hidhur aq edhe te rende.
Gjeja qka kam urryer me se shumti
dyftyresia, shpifjet, ironia, genjeshtrat, tradhtia.

Dhembja nuk ka fund
lotet nuk kan fuqi te shprehin pikellimin.
Gjithmon do te mbetesh ne zemre
ike pa thene lamtumir.

Eshte e vetrtet se ndjej mungesen
thell ne shpirtin tim,
e di se te humba tash
te lutem te pakten me le te qete.

Dua te te tregoj se kam fshire
cdo gje nga kujtimet tua,
kam harruar cdo shprehje tende. ....
cdo gje qe me rreshqet mendjen tek ti
eshte e shkateruar.
Te gjitha keto vepra jane si rezultat i fjaleve te tua.

_________________
**No one is perfect me,too** !!!
Naki
Naki

Male
Numri i postimeve : 117
Localisation : Kosovė
profesioni : Basketbollist
hobi : Grat e Ndara nga Burri
Reputation : 0
Points : 1
Registration date : 23/06/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poema e shpirtit Empty Re: Poema e shpirtit

Mesazh nga gazola Sun Jul 15, 2007 12:21 am

KUR TE TAKOJ KETU?

Kur te takoj perseri


per mua vetem ti je dashuri


kur te takoj edhe sa te pres


eja eja mos me le te vdes

Do te vazhdoj te pres akoma


dhe me zemer dua te takoj


nje dite do te them ne sy


se vetem ty te dashuroj

do te prees sa nje jete


te takoj ne realitet


se dashuria e vertetet


nuk lindet vetem ne net

do te pres me duar hapur


dhe ty do te perqafoj


me duart e mia te zjarrta


belin tend do ta shtrengoj

ndoshta kete do ta lexosh


ndoshta te gjithe do ta kuptosh


kete e shkruan zemra ime


qe nje dite ndoshta do ta dashurosh.

Mendoje se do tė pėrkulem dhe qaj pėr ty


dhe do tė bėhem tempull i dhimbjes


Por jo, mė bėre mė tė fortė se asnjėherė


sepse mė nuk tė urrej mė sepse deri sa tė urreja tė doja, e tani nuk tė dua.


Nuk tė dua sepse pas fytyrės tėnde, nė sytė e sė cilės i shihja fėmijėt e tu dhe tė mi tė palindur qe fshehur vajzė e rėndomtė


si ēdo vajzė tjetėr.Kurr nuk kam besuar se djalli mund me pamje
engjulli do tė mund tė ishe ti.Mė vie mirė qė tė zbulova dhe tani jam
shpirt i lirė, tani e di se kurrė nuk kishe qenė pėr mua kurs eunė
mendoja se un nuk jam pėr ty. Nuk pendohem fare qė me ty s'kisha asgjė
sepse vėrtetė ti gjithmonė kishe qenė "asgjė". Ti mbete dokument i
vjetėr i pluhėrosur dhe i harruar nga koha nė shkafin tim tė vjetur qė
e kam hedhur nė tavan. Nuk tė luta asnjėherė dhe edhe sikur koha tė
ktheheshte prap nuk do tė kisha lutur po sikurse tė kishe qenė edhe
Koka Kolla e fundit nė shkretėtirė, andaj ti pėr mua mbetesh vetėm
Histori, tė shfletoj kur tė dua unė.

_________________
Poema e shpirtit I139821082_95197_2
Me mir nje fund me dhimbje sesa...nje dhimbje pa fund

Greminat e pafundme,
Ato qė mėshirė nuk kanė,
Zemrat nė dysh na i kanė ndarė
O i dashuri Elbasan, se
Lulet mė tė bukura na i moren, e
As pyet pėr kėtė s’na kanė.
gazola
gazola
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 516
Age : 36
Localisation : e ku tjeter?
profesioni : Laborant-Dentar Stomatologji
hobi : Muzika
Reputation : 0
Points : 11
Registration date : 03/06/2007

https://riniashqiptare.forumsq.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poema e shpirtit Empty Re: Poema e shpirtit

Mesazh nga Alba Mon Jun 02, 2008 3:48 pm

Nė rrugė tė gabuar
gabimisht u pamė
Sa shumė u friksuam
nė grackė tė dy ramė

Ne asnjėri skemi faj
dhe pse dhimbja na mbyti
Gabimi sgjendet kollaj
ishte Zemra qė sna pyeti

Sa shumė qė u deshėm
veē njė zot e di
Perse e pamundur
ndodhi kjo dashuri...
Alba
Alba
Moderator
Moderator

Female
Numri i postimeve : 102
Age : 37
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 17/05/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poema e shpirtit Empty Re: Poema e shpirtit

Mesazh nga gazola Mon Jun 02, 2008 11:55 pm

[Poema e shpirtit AltresimPoema e shpirtit Kalpbuyuk VETEM TY Poema e shpirtit Kalpbuyuk
Askush nuk ka gjuhe me fol per ty si gjuha ime,dhe askujte nuk kishe
dite ti me i tregu me syte e tu te perlotur se heshtja eshte aq
kriminale kur zemra ndjen shume zjarre shume fjale te pa thana shume
dashurie me lane pas vdekjes.Ne syte e tu te lotume une do ta qeli
gongjen e buzqeshjes tende,dhe nuk do ta le trendafilin tende pa
ere,pa miqe,pa shoke e me zemer te dashurume!E nata me klithje e
gjama e gropone nje emere pa pergjegjje nje emere qe e therras vetem
une vetem zani ime i kallun!E une paskam dashte me ja fale vetes
kengen qe nuk e paskam dituir,sepse pikllimit fisnik i kam borgje
lotin!Kur te shkoje te heshtja e fjales sime qe do te jete e larget
sa shikimi ime une as ateher nuk deshiroj ti harroj ngjyret e
gjetheve ne pranver sepse ajo eshte deshimja me e madhja e syve te
mij e peshperitjeve te mija!Sot jam ne pikllim e neser askush ska
per te bindur ty se je kaq larg meje,bile kujtimin e ardhmeris te
mallit dhe te dhembjes qe kame,ti nuk ke me marre me vete?Nje pjese
e zemres ka me te rrahe bashke me zemren time,ne gjite e ngurte te
vetmis time,dhe kurr ndoshta nuk do te harroj se ty te takova tue
kerku veten time,duarte e mija,bredhjet,endrrimet,ne kete toke ku
lulja nuk do te qel per ne ,e dij se dhembja do te jete e madhe dhe
do tme djeg shume dhe kurr sdo te harroj!!!
Ne netet e vetmuara une me mendjen time ,
endrroj te behem zoge te fluturoj,
shtepij ne shtepij deri sa te gjej ty,
mirpo keto mendime do tme mbesin vetem deshira,
ty ndoshta nuk do te shohe kurre,
ne kujtese do tme mbeten vetem syte e tu te perlotur

_________________
Poema e shpirtit I139821082_95197_2
Me mir nje fund me dhimbje sesa...nje dhimbje pa fund

Greminat e pafundme,
Ato qė mėshirė nuk kanė,
Zemrat nė dysh na i kanė ndarė
O i dashuri Elbasan, se
Lulet mė tė bukura na i moren, e
As pyet pėr kėtė s’na kanė.
gazola
gazola
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 516
Age : 36
Localisation : e ku tjeter?
profesioni : Laborant-Dentar Stomatologji
hobi : Muzika
Reputation : 0
Points : 11
Registration date : 03/06/2007

https://riniashqiptare.forumsq.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poema e shpirtit Empty Re: Poema e shpirtit

Mesazh nga gazola Tue Jun 03, 2008 12:01 am

Poema e shpirtit Altresim2
Poema e shpirtit 1alevalevalev Edhe Kėtė vitė ne festojm tė ndarė !!! Poema e shpirtit 1alevalevalev
Poema e shpirtit Aracubukalt
Qėndroj si stuhi para njerzve tė gėzuar,i shikoj dhe buzėqeshi deri
sa nė zemėr kam njė pikėllim.Edhe disa minuta dhe tek ti do tė ndahet
viti i vjetėr nga ju e tė vijn i riu,edhe disa minuta edhe ti e
feston diku nė mesin e njerzve tė gėzuar.Si kur se tė kam para syve
,si kur se tė shikoj me shikim tė ngrohtė dhe ēoj gotėn duke ta
uruar njė vit tė bukur ,si kur se ndoshta mė lehtė do tė ishte nese kėto minuta i kalloj ne iluzjone!
Po unė nuk dua tė shikoj dhe ta dijė si jeton bota e gėzuar kur prap
sonte tė ndarė festojmė.Nuk kam dėshir ti shof tė dashuruarit duke u
pėrqafuar kur se edho sonte nuk je nė perqafimin tim.Nuk dua tju
bashkangjitem atyre qė pa kur far dhimbje ose brenge janė me tė
dashurit e vet kur unė ty stė kam pranė!Nuk dua ta shikoj qiellin plot e pėrplot vransi dhe re tė zeza,tė cilat mė kanė mbuluar,nuk dua sepse mė duket nė kėto ēaste se edhe qielli pikon lot diku larg atje tek ti,ashtu si tek unė!
Por qėndroj,qėndroj nė mesin e tyre,nė mesin e tė gėzuarve,tė
dashuruarve,nė mesin e atyre qė festojnė sė bashku,qėndroj dhe pėr
ty mendoj.Edhe sa vite tjer ,edhe sa festa tjera,edhe sa gėzime tjerė
...edhe sa?A gjindet pėrgjigje pėr kėto pyetjet e mija ndokun tjetėr
se unė pėr kėto pėrgjigje nuk kam?A gjėndet spjegim pėr kėto dhimje
dhe definicion i kėsaj dashurije?A ėshtė kjo njė fantazi a po njė
dashuri e ndaluar?Mė ndihmo ,mė udhėzo,mė trego,se vetėm sė bashku
mundemi tė qėndrojmė tė fortė!
Dhe le tė festojnė bota,tė gėzohen tė gjith,tė shkruajn fjalėt e tyre
dashurije nė rėrėn e lagur,tė cakrrojnė gotat,tė pėrqafohen!Diku larg
e di se ti je ,se ne mesin e tyre gjindesh,por ne zemrėn time tė mbajė
dhe prap njėri pa tjetrin festojmė!
Poema e shpirtit Aracubukalt
Poema e shpirtit 1ucluyildizim


Poema e shpirtit Altdesim1

_________________
Poema e shpirtit I139821082_95197_2
Me mir nje fund me dhimbje sesa...nje dhimbje pa fund

Greminat e pafundme,
Ato qė mėshirė nuk kanė,
Zemrat nė dysh na i kanė ndarė
O i dashuri Elbasan, se
Lulet mė tė bukura na i moren, e
As pyet pėr kėtė s’na kanė.
gazola
gazola
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 516
Age : 36
Localisation : e ku tjeter?
profesioni : Laborant-Dentar Stomatologji
hobi : Muzika
Reputation : 0
Points : 11
Registration date : 03/06/2007

https://riniashqiptare.forumsq.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poema e shpirtit Empty Re: Poema e shpirtit

Mesazh nga gazola Tue Jun 03, 2008 12:05 am

Poema e shpirtit Kirmizigul
E Kaluara e Ertė

Poema e shpirtit Lule
Se di ku ta gjej at forc e te kthehem ne te kaluaren e errt qe kasha qe ne ket faqe interneti ti shpreh te gjitha te cilat smund ti mbaj dot isha e re I kisha veten 16 vjet isha ende fmi smendoja gje tjetr vetem per shkoll isha nje nxance e shkelqyr te gjith ma kishin lakim nje dit nje shoqe mme ftoj tee dal me to nuk pranova sepse nuk isha mesur ti genjej prinderit por ajo kemgulu te dal me kur shkum ajo me dergoj ne nje vend te erret tha se isht kafiq shum I mir tha do hym aty qe ty mos te shohihn prinderit pranova sepse nuk I dija pasojat kur shkum atje o zot ishe aq erret sa qe nuk shija dot gje me sy se di pata nje parandjne te keq diqka me thoshte ndal …… mos hy por hyra kur hura Brenda kishte shum pak njerz po si ishin ata kisht vajza te zhveshura ti gjith thithni diqka se dija se qa sepse isha shum e re e nuk isha mesur por e kuptova se ajo esht drog te gjith ishin me flok te gjata te drogurr sdoja te ulja por shoqja me maashtroj me tha te lutem rri vetm dhe me prit mua do vi pas pak pak u ula e firkohesh shum me erdhi nje djal afer sepse shoqja ime me kishte len vet o zot kur e kujtoj at ftuyren ati djali mallokj veten skisht flok fetyren e kishte te gjithen te preme mu afrua afer me luti qe te pi diqka por jo thash aj me tha un them qe te pish u friksova dhe I thash oki ben nje lang molle e cila kisht kokain u beja kishe e pijja por aj priste qe un te drogahash dhe aj te shfyrzonte rastin por jot thash me falni un deshiroj te shkoj ne shtepi sepse prinderit dhee kam detyra per te ber qeshi dhe me shikoj tha qe sonte je musafire tek ne jo thash por aj me kapi dhe tha ti nuk guxon te me kundershtosh mua me moren me xor me dergoj ne nj dhom aty afer oooooo zot fillova te qaj ju lutja te mos me prekte aj filloj te me zhveshte oo trupi ti ishte aq I neveritshem I gjithi me tatuja me kapi me zor filloj te me puthte e tte me dhunonte qja shum bertitja per ndim por ajo shoqja me kishte degjuar hur Brenda u gezova sepse mendova se do te me shpetonte aj huri dhe tha me falni per penges i thash me ndimo u afrua dhe me tha mos qaj se tash te doket keq por me von do ndjej knaqsi te kerkosh vet sepse ske qe besh tjetr qaja shum aji pasi me dhunoj me mori rrobat dhe me la tha shko tash nese don skisha qe te beja veq te rrija aty u ben nje muaj gjdo dit vinin te njejti meshkuj vinin e benin qef me mua oooo zot drit me sy nuk shija me mbanin si kafsh me jepnin pak buk dhe keshtu u ben 1 vit qe famijla ime me kerkoni ishin qmendur nga ju mungoj shum me kerkon gjethkund por un isha e mbyllur ne ne at vend ne at banes te trishteshme ku m,beretronte vetem loti qaja e qaja por zbeja gje tjetr vetem sa mallkoj veten nje dit u pajtova me fatin skisha qet beja tjetr ateher u bera si e qmendur provova shum her te bej vedrvasje por me kujtoheshin prind e mi dhe ndaloja gjeja vetem qe me kujtohet ishin fjal e nenes te lutem ki kujdes vajza ime sugarica nenes mos ju beso askuj as shoqve por isha e re njs dit erdhi nje djal aj kishte pagur qe te flente me mua I kishte pagur shoqes time erdhi si te ghith te tjetre filloj te me zhveshte fillova te qaj I ti lusja te me leshonete I tergova te gjithen historin time filloj te qaj edhe aj me fshiu lotin me veshi nje kmish te tit ha mos qaj me do te ndimoj vetem mos qaj me premtoj se do me ndimonte por u ben 1 jav aj nuk erdh ishte dit e hen e degjova disa zhurma sdija qpo behej sepse isha e mbyllur ne dhom ishte ardh aj djali te me ndimonte mua e shum vajzave tjera qe ishin aty si un te mbyllura erdhen me polici me na muren te gjithave me dergun ne shtepi kisha turp te hyja ne

shtepi sepse isha e mbushur me mekate mu kur hyra pash vllavi e vogl fillova te qaj I e perqafoj por nuk me njihet sepse kishite kalur nje vjet askush nuk me njihet sepse kisha ndryshur isha ber si e qmendur vetem nena me njofti me perqafoj filloj te qaj ku ke qen vjza ime e vogel sugarica neses pse e le nenen e vellzirit e motrat e tua psefillova

te qaj shpirti me dhimte I tregva historin time I tregva qme kishin ber qajke bashk the keshtu shpetova por ajo me la shum pasoja tash as ne rrug nuk mund te dal sepse turprohen me veten e frigohem mos me ndodh e njejta gje nje dit erdh shoqja qe me kishte shkatrur jeten ajo erdhi te me kerkoj falje me kerkoj falje dhe filloj te qaj me tha se keshtu I kishte ndodhur edhe asejna atehere ta kisha zili dhe doja qe tit e provosh te njejtat vuajtje si un andaj po te kerkoj ndim me ndimo te dal edhe un nga kjo jo I thas nuk mund ta fal dot ato vujtjet e mija nuk mund ti harroj dot vetem kur me kujtohen te urrej me shpirt shkoj me lot ne sy mbas 1 viti degjova se kishte ber vedrvrasje u merzita shum perkundra te gjithave qe mi kishte beer dhe shkova te aty ku jetonte jetonte ne nje dhom te erret aty isht e vndi ku ata drogoheshin ma dhan ni leter qe e kishte len per mua ajo tha sdi ku te gjej fjal te pashkruj at qe po ndjej lapcin ne dorr nuk po kem fuqi ta mbaj sepse jam femra me e pavler ne bot te ce lash ket letr sepse te gjith do te pysnin pse e beri ket ti do te thoshe pse ajo nk merzitje per kerkon aj osht e pa shpiirt por jo dona nuk esht ashtu nuk po mundem me ta vazhdoj jeten me ket ndergjegje qe kam ta kam pa shpirt shpirti im ka vdekur ather kur ma ken ber ket po ashtu si ty e di se kurr nuk do me falesh andej deshiroj te shkoj ne at bot e te lutem per mekatet e mija por jo do shkoj ne ferr sepse e kam meritur por dona deshiroj qe tit e shkosh te famijla ime e tuj tregosh per mua per vajzen qe se kishin kurr per ate qe ishte gjithmon nje penges ne familjaen e ton dhe kerkoj qe te ma perqafsho motren e vogel e nje kang para gjumit ti ja kendosh thuj qe jam ne parajs e qe po kujdesem pet te dhe perqafoje shum me rrspsekt llina.. kur e lezova ket letr fillova te qaj dhe e fjasova veten pse nuk ja kam fal at gabim por aj tashme ka shkur keshtu esht jeta histori e trilluar nga un dona
Poema e shpirtit Index.1

_________________
Poema e shpirtit I139821082_95197_2
Me mir nje fund me dhimbje sesa...nje dhimbje pa fund

Greminat e pafundme,
Ato qė mėshirė nuk kanė,
Zemrat nė dysh na i kanė ndarė
O i dashuri Elbasan, se
Lulet mė tė bukura na i moren, e
As pyet pėr kėtė s’na kanė.
gazola
gazola
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 516
Age : 36
Localisation : e ku tjeter?
profesioni : Laborant-Dentar Stomatologji
hobi : Muzika
Reputation : 0
Points : 11
Registration date : 03/06/2007

https://riniashqiptare.forumsq.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poema e shpirtit Empty Re: Poema e shpirtit

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi