Dashuria dhe Ėndrrat
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rregullorja e forumit

2 posters

Shko poshtė

Rregullorja e forumit Empty Rregullorja e forumit

Mesazh nga gazola Sat Jun 23, 2007 10:34 pm

Riniashqipetare ėshtė njė forum publik nė tė njėjtėn kohė asnjėanės nė besim
fetar apo politik, ku njeh dhe rrespekton lirinė e fjalės dhe tė mendimit,
pėrjashto ofendimet vulgare dhe rraciste. Si gjuhė zyrtare njihet vetem gjuha
shqipe, me perjashtim tė disa nenforumeve ku mund te flitet dhe gjuhė tė huaj.
Cdo anėtar i rregjistruar duhet ti pėrmbahet rregullave me poshte nė mėnyrė qe
nė forum te krijohet nje atmosfere e kėndshme pėr tė gjithė
pjesėmarresit.

► Nuk duhet tė beni dallime fetare sepse ē'do antarė duhet
tė tregohet jashtėzakonisht i ndjeshėm nė mendimet apo paragjykimet qė ai mund
tė ketė pėr njė fe apo komunitet tė caktuar.I lini menjanė paragjykimet
krahinore .Ēdo antarė i forumit ėshtė i lirė qė tė ketė bindjet e veta politike,
ashtu si ēdo anėtar i forumit duhet tė respektojė bindjet e shqiptarėve tė
tjerė, pavarėsisht se mund tė jenė nė kundėrshtim me tė tyret

► Fakti qė
ju merrni pjesė nė kėtė forum duhet tė shėrbejė si njė aprovim indirekt i
mendimit tė tė tjerėve. Kjo do tė thotė se ju keni vendosur qė tė merrni pjesė
nė forum nė mėnyrė qė tė shprehni mendimin tuaj dhe tė lexoni edhe respektoni
edhe mendimet qė mund tė jenė nė kundershtim me tė tuat.
Nuk mund te shani
edhe te ofendoni anetaret te tjere, sepse nje sjellje e mire ju fisnikeron,
gjithashtu fitoni rrespektin e anėtareve tė tjerė.

► Nė forum hyjnė
anėtarė tė moshave tė ndryshme, nga krahina tė ndryshme, me besime fetare tė
ndryshme, me nivel arsimor tė ndryshėm, me tradita tė ndryshme, me botėkuptime
tė ndryshme, me eksperienca jetė tė ndryshme, me interesa dhe hobe tė ndryshme.
Fakti qė tė gjithė marrin pjesė nė forum tregon qė tė gjithė janė shqiptare.
Pavarėsisht nga dallimet dhe diversiteti nė mendim dhe botėkuptim, asnjėherė nuk
duhet tė cėnoni integritetin e anėtarėve tė forumit sepse nuk jeni duke
diskutuar me njė ekran por me shume shqiptarė nga mbarė bota. Respekti mbi
njėri-tjetrin duhet ta mbani parasysh ēdo minutė qė shpenzoni nė forum nė kėtė
menyrė cdo gjė do tė ece mė mire dhe bukur!

► Para se tė hapni nje temė
sigurohuni qe ajo temė te mos ekzistoje(per t'u siguruar qė nuk ekziston
pėrdorni butonin Search). Nuk mund tė hapni nje temė qė nuk i pėrket atit
nenforumi, gjitashtu tema e hapur mos tė jetė temė qė ofendon njė person, ose
nje grup personash.

► Mos i ktheni temat nė Chit-Chat, por do pergjigjeni
pėr atė qė kėrkon tema.Tema qė keni hapur nuk ėshtė prone e juaja,ajo do te
moderohet nga stafi nė cdo shkelje tė rregullores.

► Eshtė e ndaluar tė
bėhen reklama tė ndryshme. Tema tė hapura vetėm pėr kėtė motiv do tė fshihen
menjeherė nga moderatorėt. Ėshtė e lejueshme tė reklamoni faqet tuaja nė
nėnforumin pėrkatės [url=/]FAQET WEB SHQIPTARE[/url]. Faqa nuk
duhet tė ketė material pornografik, warez, dhe programme pėr hackime. Gjithashtu
nuk lejon rreklama nė privat cdo rreklam qė bėhet me "http" "www" ".com" etj
raportohet direkt tek administratorėt.

► Nuk lejohet tė postohen nė forum
materiale qė mund tė paraqesin rrezik pėr ekzistencėn e forumit. Dmth:
downloads, seriale, cracks, etj. etj. Lejohet tė postoni lidhje tė faqesh tė
ndryshme pėr shkarkime.

► Gjate postimit tė njė linku jasht forumit,
linku duhet tė futet brenda tag-ut Code [code] link [/ Code] dmth te jetė si mė
poshtė:
Kodi:
http://riniashqipetare.com

Firma nuk duhet tė jetė mė e gjatė sesa 3 rreshta dhe me karakter mė tė madh se
4. Nuk duhet tė pėrmbaje figura, fjalor vulgar dhe lidhje Url jasht Riniashqipetare.

► Ndalohet rreptėsisht tė shkruash me shkronja kapitale nė forum
sepse do tė thote sikur po bėrtet, prandaj i shmangni kėto gjera


Pseudonimi pėrkatės qė pėrdoret nė forum nuk duhet tė pėrmbajė fjalė banale ne
gjuhėn shqipe, ose ne gjuhė tė huaj! Kjo pikė vlen edhe pėr postimet e anėtarėve
tė forumit, si edhe firma e anėtarit. Nėsė njė gabim i tillė ndodh, atėherė
anėtari do tė kontaktohet personalisht nga stafi pėr kthimin e firmės apo
pseudonimit nė njė te arsyeshem.

► Rregulla mbi Avatarėt:avatarėt janė
imazhet qė shfaqen poshtė emrit tė antarit. Pėrmasat e tė cilit duhet tė jene
ato standart psh. 100x100 maksimumi. Ndalohet pėrdorimi i avatarve me pėrmasa mė
tė mėdha pėr tė shmangur deformimin e pėrmasave tė forumit.

► Cdo postim
qė cilėsohet jashtė teme, do tė cohet nė kosh nga stafi i forumit. Kjo ndodh pėr
shkak te dėshirės se ruajtjes se njė temė tė qartė qė nga fillimi e deri nė
fund.
Temat nė kosh do tė rrinė per 2 javė. Skaduan 2 jave temat do fshihen,
prandaj nėse keni ndonjė ankesė pėr ndonjė fshirje posti pa tė drejtė duhet ta
bėni brenda kėsaj kohe

► Tema me mbi 400 postime do tė mbyllen dhe do tė
kalojnė nė arkiv dhe nė vend tė tyre do te hapet e njejta temė. Kjo behet pėr
lehtesim dhe por mosngarkim tė serverit te Riniashqipetare.


Tė gjithė ata qė nuk
i pėrmbahen rregullores se mėsipėrme do tė ndėshkohen nė kėtė
mėnyrė:

Reklama: 1 pikė ndėshkim
Reklama nė Privat: Perjashtim nga
forumi
Fyerje ndaj anėtarėve:1 pikė ndėshkim
Vendosje nė Firmė Lidhje Url
jashtė Riniashqipetare– (ke afat 10 ditė pėr ta hequr pas sinjalizimit,
pėrkundrazi 1 pikė ndėshkim)
Dalje jashtė teme (pas sinjalizimit ke afat 1
ore tė ndreqėsh gabimin dmth tė vazhdozh tė postosh sipas rregullave nėse brenda
1 ore vazhdon perseri tė kalosh nė jashtė teme: 1 pike ndeshkim hera e dytė tek
e njejta temė sdo ketė paralajmrim)
Gjuhe jo e pershtatshme: 2 pike
ndeshkim(cdokush vjen ne forum per tu argetuar, dhe per tu shlodhur e jo per tė
lexuar fjale banale)


Gjithashtu do te ketė dhe ndėshkime me pike tė
ndryshme, prandaj gjithcka varet nga ju.


Mbasi keni marre 20 pikė
ndėshkim merrni ban tė pėrhershėm prandaj mundohuni ti pėrmbaheni kėtyre
rregullave.
Pėr secilen nga kėto ndėshkime do tė sinjalizoheni mė nje mesazh
privat duke ju shpjeguar arsyen pse e morėt ndėshkimin.
Ju uroj argetim te kendshem ne forumin tone.

_________________
Rregullorja e forumit I139821082_95197_2
Me mir nje fund me dhimbje sesa...nje dhimbje pa fund

Greminat e pafundme,
Ato qė mėshirė nuk kanė,
Zemrat nė dysh na i kanė ndarė
O i dashuri Elbasan, se
Lulet mė tė bukura na i moren, e
As pyet pėr kėtė s’na kanė.
gazola
gazola
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 516
Age : 36
Localisation : e ku tjeter?
profesioni : Laborant-Dentar Stomatologji
hobi : Muzika
Reputation : 0
Points : 11
Registration date : 03/06/2007

https://riniashqiptare.forumsq.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Rregullorja e forumit Empty Re: Rregullorja e forumit

Mesazh nga Naki Mon Jun 25, 2007 6:43 pm

Rregull shtese:
a.Si moderator i forumit ju bej te njohur se disa fjale banale nuk mund ti shtypni edhe nese ato shtypen ne shkrimin tuaj automatikisht nga sistemi do nryshohen dhe ne vendin e fjales do dali shenja ( psh:***,???,///) etj.

b. Administratorėt dhe Moderatoret e kėtij forumi nuk mbajn as njė pėrgjegjsi nėse ju bėni ndonjė dėm nga ato qė i keni mėsuar nė kėtė forum.

_________________
**No one is perfect me,too** !!!
Naki
Naki

Male
Numri i postimeve : 117
Localisation : Kosovė
profesioni : Basketbollist
hobi : Grat e Ndara nga Burri
Reputation : 0
Points : 1
Registration date : 23/06/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Rregullorja e forumit Empty Re: Rregullorja e forumit

Mesazh nga gazola Sat Sep 29, 2007 8:01 pm

Per te gjithe ju vizitore qe deshironi te lexoni temat e ketije forumi me pare duhet te rregjistroheni qe tu jepet mundesia per ti lexuar ato.
Ndersa per ju anetare te ketij forumi jeni te lutur qe me pare te indentifikoheni dhe me pas do te keni mundesi ti lexoni pergjigjet e dhena ne to.

Falemiderit per mirekuptimin "GAZOLA"

_________________
Rregullorja e forumit I139821082_95197_2
Me mir nje fund me dhimbje sesa...nje dhimbje pa fund

Greminat e pafundme,
Ato qė mėshirė nuk kanė,
Zemrat nė dysh na i kanė ndarė
O i dashuri Elbasan, se
Lulet mė tė bukura na i moren, e
As pyet pėr kėtė s’na kanė.
gazola
gazola
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 516
Age : 36
Localisation : e ku tjeter?
profesioni : Laborant-Dentar Stomatologji
hobi : Muzika
Reputation : 0
Points : 11
Registration date : 03/06/2007

https://riniashqiptare.forumsq.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Rregullorja e forumit Empty Re: Rregullorja e forumit

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi