Dashuria dhe Ėndrrat
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

YLLIT TĖ SHEKULLIT - ARLIND GASHI

Shko poshtė

YLLIT TĖ SHEKULLIT - ARLIND GASHI Empty YLLIT TĖ SHEKULLIT - ARLIND GASHI

Mesazh nga xhaxhi Sat Jun 30, 2007 9:16 pm

Adem Berisha :

YLLI 21

Kam njė djalosh tė bukur
zoti ma ka falė,
jeten ma bėn tė lumtur
nuk ka qift tė gjallė.

Si ar u lind nė kėtė botė
i dlirė e i kulluar,
dhuratė nga i Madhi Zot
shpirtėrat pėr tė qetėsuar.

Tej mase i edukuar,
prindėrit shumė i don,
kurr jo nuk iu thot
e as nuk i hidhėron.

Tashmė qė ėshtė rritur
e gati bėrė beqar,
mėsimit, kund nuk ia le vendin
nė gara, gjithėmonė ėshtė i parė.

Edhe pak sa tė rritet ,
shkollen sa tė mbarojė,
me shkrimet qė ai bėn
Kadaresė do tė ia kalojė.

Ky do tė jetė njė yll
i shekullit njėzetenjė
i tėri do t’i perkushtohet
popullit, e atdheut tė tij.

Po, po, se mėmėdhenė e ka mėmė
e atdhenė e ka babė,
ai vetė ėshtė bir i tyre
ngrihet lartė si shkabė.
xhaxhi
xhaxhi
V.I.P
V.I.P

Male
Numri i postimeve : 30
Age : 74
Localisation : Rahovec-Kosovė
profesioni : punėtor administrate por edhe shkruaj nga pak
hobi : shkrimet
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 25/06/2007

http://ademgjurgjeviku.faqet.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi