Dashuria dhe Ėndrrat
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kosova Ime

4 posters

Shko poshtė

Kosova Ime Empty Kosova Ime

Mesazh nga Arlind Gashi Tue Jun 26, 2007 12:06 pm

Neper Kosove

Sa e bukur Kosova
nuk e kisha dite
sot babi me mori
i beme nje vizite.

Rrugeve te Kosoves
vetura vraponte
n'Prekazin legjendar
neve na qonte.

Arritem te kullat
e Kompleksit Legjendar
krenaria e kombit
me te madhit Shqiptar.

Aty na priti
baca Shaban i pari
Hamza si vigan
Shqiponja Adem Jashari

Dike rreth dreke
arritem ne Gllogjan
kulla katerkateshe
frymen gjalle mban.

Ne Gjurgjevikun e bukur
ne oazen rreze
vizite i bera
motres sime Diellze.

Krenaria dhe Pikellimi
me penen e uruar
babushin Adem Berisha
e lashe duke shkruar.


Babi dhe Mushkonja

Nje nate babi
lexonte forumin
bėzzzzzzz nje mushkonje
ah ē'ja nxiu trurin

Ateroi e gjora
ndaloi ne ekran
donte dhe ajo
forum te lexon.

Babi me shpejtesi
me ate doren e gjate
i shtypi koken
mushkonjes se ngrate.

Keshtu pesoi mushkonja
bėzzzzzzz ska me
fajin vete e pati
pse lexoi me ze.

E gjora mushkonje
vdiq e trishtuar
harroi qe pran pati
policin e turbuar.

** Babi me fal por n'gjarja eshte e vertet.
Ju dua shume te gjitheve.
I juaji Arlindi


Tekanjozi Vogel

me falni forum
nese jam pak tekanjoz
po vertet sot
ndihem pak nervoz.

Babi im mbreme
u shpreh pak banal
per nje polic
aspak normal.

Qka te duhet ty me tha
o kalama forumi
duke pritur ti liroja PC
e zuri gjumi.

Kor sot u zgjova
me beri per 5 metelik
po pse hyra ne forum
nuk bere kaos kozmik.

E pranon apo jo babi
shkrimin tim dot?
forumi eshte pro
jo e jote mbetet kot.

Ju pershendes
Arlind Gashi


Tete Sihana

uaaa tash kam nje tete

qe rrezaton si hena
eshte nje mike e babit
quhet Sihana.

Akoma se kam takuar
jeton larg syve te mi
me familje ne Elbasan
ne te bukuren Shqiperi.

Sa here qe kam leje nga babi
Internetit i qasem se hobi kam
Hapi menjeher forumin
Ani pse i vogel akoma jam
Ne kendin e femive
Aty ku te vetmin lejim kam.

te faleminderit tete
per pershendetje.

Miushi i Vogel

Ku shkove miush per drek?

Ne restoranin biblotek.
Ani cka kishte ne meni?
Lektyra, romana e poezi.
Po cfar zgjodhe miush ti?
E porosita nje me poezi.
Po helm e kurth nuk te vun?
Jo shqiptari se ben ate pune.
Ndaj armik tjeter nuk pat?
Jo nuk lexojn macat per fat.


Motra ime Albina

Albina kerkonte buke
gjer sa gjeti shtepin tundi
babi nga nervoza
veshin pak ja shkundi.

Pas bukes kerkoi
qumesht me kajmak
gjyshje qeshi dhe i tha
sdua te te jap.

Albines ju rrit nervoza
ju be qumeshti posi boza
perplasi goten ne kanaqe
u ngrit babi ja skuqi njeren faqe.

e dua shume motren time Albina
Arlind Gashi
Arlind Gashi
V.I.P
V.I.P

Male
Numri i postimeve : 4
Localisation : Kosovė
profesioni : nxėnės
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 26/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Kosova Ime Empty Re: Kosova Ime

Mesazh nga gazola Tue Jun 26, 2007 3:10 pm

Per ty ARLIND


A
rlindi tha-ta shkruajmė nje
poezi
Radhėn t`ia zėnė xhaxhi Adem
Loja e basketbollit dhe
vizatimi.
Iliri tha kėngėn shumė e
dua
Naki-tha n`ditėlindje mė vjen daja
Ditelindi
tha-jemi miq te mire   
gazola
gazola
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 516
Age : 37
Localisation : e ku tjeter?
profesioni : Laborant-Dentar Stomatologji
hobi : Muzika
Reputation : 0
Points : 11
Registration date : 03/06/2007

https://riniashqiptare.forumsq.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Kosova Ime Empty YLLIT TĖ SHEKULLIT - ARLIND GASHI

Mesazh nga xhaxhi Sat Jun 30, 2007 8:43 pm

Adem Berisha:

YLLI 21

Kam njė djalosh tė bukur
zoti ma ka falė,
jeten ma bėn tė lumtur
nuk ka qift tė gjallė.

si ar u lind nė kėtė botė
i dlirė e i kulluar,
dhuratė nga i Madhi Zot
shpirtėrat pėr tė qetėsuar.

Tej mase i edukuar,
prindėrit shumė i don,
kurr jo nuk iu thot
e as nuk i hidhėron.

Tashmė qė ėshtė rritur
e gati bėrė beqar,
mėsimit, kund nuk ia le vendin
nė gara, gjithėmonė ėshtė i parė.

Edhe pak sa tė rritet ,
shkollen sa tė mbarojė,
me shkrimet qė ai bėn
Kadaresė do tė ia kalojė.

Ky do tė jetė njė yll
i shekullit njėzetenjė,
i tėri do t’i perkushtohet
popullit, e atdheut tė tij.

Po, po, se mėmėdhenė e ka mėmė
e atdhenė e ka babė,
ai vetė ėshtė bir i tyre
ngrihet lartė si shkabė.
xhaxhi
xhaxhi
V.I.P
V.I.P

Male
Numri i postimeve : 30
Age : 75
Localisation : Rahovec-Kosovė
profesioni : punėtor administrate por edhe shkruaj nga pak
hobi : shkrimet
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 25/06/2007

http://ademgjurgjeviku.faqet.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Kosova Ime Empty Re: Kosova Ime

Mesazh nga Arlind Gashi Sun Jul 01, 2007 11:20 pm

Jetimi ngelet Jetim !

Dy pika loti, me rrodhen nga syte
Mbi letren qe po shkruaj nene
Thelle me tronditen, ne shpirte
Shpejte nga letra u thane.

Mbi fjalen, ku qe shkruar "Te dua" Nena ime
Pikat e lotit tim
U treten me ngjyren e shkruar
Nga loti i syrit jetim.

Pra me ngjyre dhe me lot
Ti shkruajta ty, keto fjale
Ste kam prane ste shoh dot
E te kujtoj me shume mall.

Nena ime u bene kohe, qe je larguar
E ne zemer vazhdoj te te mbaj akoma se te dua shum
Ndoshta, edhe te kam lenduar shume
Por te lutem besome nene se s'kam faj une.

Kur letren ti ta lexosh
Lexoje nene ne vetmi
Dhe lotet qe do te derdhesh
Mos te ti shohe njeri!!!...
Arlind Gashi
Arlind Gashi
V.I.P
V.I.P

Male
Numri i postimeve : 4
Localisation : Kosovė
profesioni : nxėnės
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 26/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Kosova Ime Empty Re: Kosova Ime

Mesazh nga Arlind Gashi Sun Jul 01, 2007 11:20 pm

Deri kur keshtu

Thote nenelokja plak
Para deres se shtepise
Askush nuk me ka mbetur
Perpos varferise.

Pyet vogelushi
Ku e kam babane
A gjendet ne burg
A ne lufte ma vrane.

Deri sa jetimit babi
Nuk i kthehet ne shtepi
Le ta dije qdokush
Se kjo nuk eshte liri.
Arlind Gashi
Arlind Gashi
V.I.P
V.I.P

Male
Numri i postimeve : 4
Localisation : Kosovė
profesioni : nxėnės
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 26/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Kosova Ime Empty Re: Kosova Ime

Mesazh nga Erza Sun Jul 08, 2007 6:55 pm

Ouuuuuuu shpirti i halles zemra ime sa bukur i ke thurrur vargjet. O jeta ime per kete peozin Babi dhe Mushkonja halla qe sot do ta blej bicikleten hahahahahahaahahahaa o zemra sa bukur e ke thurrur
Erza
Erza

Numri i postimeve : 7
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 08/07/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Kosova Ime Empty Re: Kosova Ime

Mesazh nga Guest Fri Aug 24, 2007 7:38 pm

Nder poetet e vegjel me ide te medha,shquhet Arlind Gashi.
Pershendetje dhe pergezime,poeti Arlind.

Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Kosova Ime Empty Re: Kosova Ime

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi