Dashuria dhe Ėndrrat
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Humor dhe barcaleta

Shko poshtė

Humor dhe barcaleta Empty Humor dhe barcaleta

Mesazh nga sajmir_pasha prej Mon Jun 25, 2007 10:52 pm

Berberi

Nje njeri pothuajse i teri tullac shkoi te berberi per ti shkurtu floket.

"Sigurisht Zoteri berber se nuk do te me kerkoni shumen e njete te te
hollave sikurse edhe tjerve sepse edhe ti po e sheh se sa floke kam"
shtoi klienti.

"Po, ne rastin tend eshte e vertet se une nuk kam shume me shkurtu por
humbi shume kohe duke i hulumtu per me ti gjete qimet" tha berberi.
===========================================
dembelat

Ishin
ra dy dembela me fjet,fryen era dhe e hap deren kur po ja bon njani
dembel tjetrit allahile per sa koh mundesh me mbyll deren,tjetri i
pergjigjet po per nja nje jav,ai tjetri po shikon i habitur edhe po i
thote,,O KU JE RAKET BRE''
==============================shabani edhe edita

nje
dit shabani duke folur ne internet me nje vajz dhe e lojn mu taku ne
nje lokal te nesermen takohen te lokalu ku ata e kishin caktuar edhe po
e pret shabani ate vajzen hyn vajza dhe po afrohet te shabani i cili po
i prezentohet vajzes"shabani "vajza po ja kthen edita,e dite karin masi
tkallxova une
=================================
NJE HERE TRE GOCA PARFUMOSESHIN RASTESISHT NE RRUGE ATY AFER KALON NJE
XHAJE DHE I DREJTOHET GOCAVE PO MJAFT MOJ GOCA SE NA QELBET IK O XHAJE
SE NUK MER VESH TI SE KY PARFUMI KA BERE 5000 MIJE LEKE, TE NESERMEN
KONCIDON XHAJA NE AUTOBUZ KUR HYPIN DHE KETO GOCAT DHE XHAJA SA I PA I
AFROHET DHE U LE SHON NJE PORDHE DHE ATO I THONA AVASH MER XHAJE SE NA
QELBE - IKNI O GOCA SE NUK MERNI VESH JU KA SHKUAR 200 MIJE LEK KILJA E
FASULEVE
=================================
Ne klase mesuesja pyet nxenesit :
-Ne nje peme jane 5 zogj.Nje gjahtar qellon me ēifte dhe vret 3 zogj.Sa zogj mbeten ne peme?
-2 zogj mesuese ,pergjigjet nje nxenes
-Bravo e gjete thote mesuesja
Nje nxenes tjeter ngrihet dhe e kundershton :
-Ne
peme nuk mbeti asnje zog mesuese se u tremben nga zhurma Mesuesja e
vene ne pozite mendohet pak dhe i thote: bravo me pelqen llogjika qe
perdor.
Po ky nxenes thote:
-Ta them edhe une nje probleme mesuese?
-Thuaje ia kthen mesuesja
-Jane
3 femra duke ngrene akullore,e para e lepin me majen e gjuhes e dyta me
gjithe gjuhen dhe e treta e fut akullore ne goje, cila nga keto te
treja eshte e martuar?
-Ajo qe e fut te gjithe akulloren ne goje -thote mesuesja
Jo mesuese, ajo qe ka unaze te gishti, por gjithsesi me pelqen llogjika qe ndje
==============================

_________________
Humor dhe barcaleta BlueGlitterStemRoseTE DUA JETA IME
sajmir_pasha
sajmir_pasha
Moderator
Moderator

Male
Numri i postimeve : 196
Age : 37
Localisation : Rhodos_Greece
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 03/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Humor dhe barcaleta Empty Re: Humor dhe barcaleta

Mesazh nga Naki prej Fri Jun 29, 2007 6:32 pm

Une dhe Raza
Naki: Razooo e dashur a m’ki tradhtu najher allahile kallxom?
Raza: Paj ... masi qe pe ki qef pet kallxoj, tri her.
Naki: A?
Raza: Hera e par osht kur dojshe me marr kredit n’bank e s’t’jepshin u duhke me intervenu diqysh te drejtori …
Naki: Eh, d.m.th. e paske bo at pun pėr hater temin, s’ka problem. Hera e dyt?
Raza: Hera e dyt u kon kur bone karamboll e nuk kisha me shka me t’ēu n’spital. Ta pruna doktorrin n’shpi, kshtu qe u duhke mi mashtru diqysh edhe ata ...
Naki:Mir ti ma ki pshtu jeten... E hera e tret?
Raza: Hera e tret u kon kur dojshe mu bo toger e t’vyjshin 82 poena ... e Niva pėr obligim me t’dal krah ...

Fejesa Ime me Razen
Razen qysh ne djep e fejuan me mu.
Kur i boni Raza 18 vjet e martova se nuk durojsha ma ku me prit qysh tha babi i saj qy.
Babai i Razes: O miko po ta jap Razen por me kushte qe mos te flen Naki me te deri sa ti mbush 20 vjet.
Babi im: Mos ta nin o mikooo se fjalen po ta jap ashtu do mbetet.
Nejse erdhi Raza te shpija jeme me defa e tupana...
Dy muj flejti me nanen teme une flejsha vete se baba ja dha besen mikut qashtu deri 20 vjet edhe ni dite e merr Raza thalluesin e pe thollon ni pite,mirepo ni mize nuk e lejke rahat.
Raza: ik moj mize se me ba me te nxane ta shti thalluesin ne b..th.
Nana jeme: Qysh mori nuse po nuk ja nxen.
Raza: Mos u merzit ti shtriga plak se e ka si llastik i zgjanohet se ka drras qi qahet.
Nana jeme: (desh plasi dhe ne mbremje) po me thote mue Naki djali jem banu gati djali i jem se sonte ki me hi dhanderr.

_________________
**No one is perfect me,too** !!!
Naki
Naki

Male
Numri i postimeve : 117
Localisation : Kosovė
profesioni : Basketbollist
hobi : Grat e Ndara nga Burri
Reputation : 0
Points : 1
Registration date : 23/06/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Humor dhe barcaleta Empty Re: Humor dhe barcaleta

Mesazh nga Alba prej Wed Jul 16, 2008 5:01 pm

Dy tė rinjė tė martuar po luanin golf, gjatė njė gjuajtje ajo gabon komplet dhe topi shkon e thyen njė xham tek njė vilė aty pranė.
Tė shqetėsuar tė dy afrohen me frikė tek shtėpia dhe mbeten tė mahnitur kur shohin sa bukur ėshtė.
Tė turpėruar pėr dėmin qė topi mund tė ketė bėrė, vendosin gjithėsesi ti biejn ziles. Duke mos patur pėrgjigje vėnė re se porta nuk ishte e mbyllur, dhe hyjnė dalėngadalė.
Kur hyjnė nė sallonin e mrekullueshėm vėnė re njė shishe antike tė thyer pranė dritares.

Papritur njė mėsoburrė i veshur nė njė mėnyrė tė ēuditshme, prezantohet tek to duke i thėnė:
- Faliminderit qė mė lėruat. Ishin 5000 vjet qė jetoja i mbyllur nė atė shishe.
Tani mund t'iu plotesoj tre dėshira, dy ju'a lė juve, nga njė secilit, por e treta mė pėrket mua!
I shoqi pa zgjatur shumė thotė:
- Dua njė rrogė prej 100 000 euro nė muaj, pėr tė gjithė jetėn time!
E shoqa vazhdon:
- Dua nga njė shtepi nė ē'do vėnd tė botės!
Dhe divi thotė: dhe kėshtu qoftė!
- Dėshira ime nė fakt, ėshtė tė bėj dashuri me gruan tuaj ... e dini si ėshtė ... pas 5000 vjetėsh mungesė!

Burrė e grua mendojnė se me gjithė ato qė do fitojnė ia vlen barra qeranė tė sakrifikosh pak, dhe kėshtu ndodhi.

Dy orė mė vonė pasi kishin mbaruar , divi ndez cigaren pa e prishur terezinė dhe i drejtohet gruas nėn ēerēaf e i thotė:
- Ē'moshe ka yt shoq?
- 35 ... Pėrse?
- Pėrsėri ky i thotė: Po ti?
- 33, po pėrse?
Nuk ju duket se nė moshėn tuaj ėshtė momenti tė mos besoni mė nė divet e shisheve??!!

=====================================================

Dy budallenj donin me ik diku deri nė njė vėnd me taksi, dhe shkojnė tek vėndi i taksive.
Shohin njė taksi aty qė ishte e ndezur, dhe shoferin qė po rrinte brėnda.
Hapin derėn mbrapa dhe futen qė tė dy brėnda te kjo taksia.
Shoferi kur i dėgjon k'then kokėn mbrapa dhe i pyet:
- ku do ikim ēuna?

Pse edhe ti do vish me ne ? - i thonė budallenjt ...


Alba
Alba
Moderator
Moderator

Female
Numri i postimeve : 102
Age : 35
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 17/05/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Humor dhe barcaleta Empty Re: Humor dhe barcaleta

Mesazh nga Morena prej Tue Jul 22, 2008 9:09 pm

Gripi i shpendeve.

Ujku: Kure ulerij une ,trishtoj ter pyllin.
Lunani:Kure ulerij une, trishtoj ter shkretetiren,ikin gjithe egersirat nga une.
Zogu i vogel:Kur me bie gripi mua dhe teshtij,dridhet tere bota nga frika .
Morena
Morena
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 621
Localisation : Andej kendej
profesioni : Studente
Reputation : 3
Points : 48
Registration date : 26/06/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Humor dhe barcaleta Empty Re: Humor dhe barcaleta

Mesazh nga Alba prej Fri Jul 25, 2008 7:48 pm

U kthye djali i gėzuar nga shkolla ,, mami, mami sot ju afrova shumė dhjetės
- E ėma : Pse more nėntė??
Jo mami mori shoku i bangės ....
Alba
Alba
Moderator
Moderator

Female
Numri i postimeve : 102
Age : 35
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 17/05/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Humor dhe barcaleta Empty Re: Humor dhe barcaleta

Mesazh nga Eugen prej Mon Aug 04, 2008 3:07 am

Laughing Polic Petriti Laughing

Petriti ishte polic tek stacioni i trenit. Kishte nje te afermin e vet tek instituti i Folklorit. Aty mesoi dhe kompjuterin.
Nje dite futet ne loje te vertete me nje web-site pyetje pergjigjesh.
Polic Petriti i ben pyetje sistemit kompjuterik "Sa barcaleta ka me polic?". Kompjuteri i kthen pergjigje se ka vetem 2 (dy).
Petriti ja kthen me kompetencen me te madhe dhe i shkruan ne cast:
"Me vjen keq por Jeni gabim. Une jam vete polic dhe di me dhjetra barcaleta per ne..."
Kompjuteri ja kthen po ne cast:
"Vetem 2 (dy) jane barcaleta, te tjerat jane te verteta''...!

tongue
Eugen
Eugen
V.I.P
V.I.P

Male
Numri i postimeve : 321
Age : 30
Localisation : albania
profesioni : verdhall haha
hobi : femrat
Reputation : 1
Points : 21
Registration date : 31/07/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Humor dhe barcaleta Empty Re: Humor dhe barcaleta

Mesazh nga Eugen prej Mon Aug 04, 2008 3:15 am

3 Budallenje dhe doktori

Doktori therret pacientet e tij dhe i thot kush do me japi pergjigje te sakt do e liroj.

uuuuuuuuuuuuuu Surprised

doktori i thot pacientit te par do te te jap 500 lek.dhe cfar do te besh me to.
1 do blesh akullore.
2 do blesh cigare
apo do ndertosh nj pallat dhe nje makin te mire.
pacienti do ndertoi pallat dhe do blej makin.nuk e fiton i thot doktori,

doktori i thot pacientit te dyte do te te jap 500 lek.dhe cfar do te besh me to.
1 do blesh akullore.
2 do blesh cigare
apo do ndertosh nj pallat dhe nje makin te mire.
pacienti do ndertoi pallat dhe do blej makin.nuk e fiton i thot doktori,


doktori fton pacientin e tret ta mar ne pyetje dhe i thote cfar do te besh me 500 lek do blesh makin dhe do ndertosh pallat apo do blesh akullore dhe cigare.
pacienti-do blej akullore dhe cigare.
doktori-lereni te iki ky ehste ne rregull.
pacienti sa del nga spitali thot budallai un do ndertoi pallat dhe do blej makin
Eugen
Eugen
V.I.P
V.I.P

Male
Numri i postimeve : 321
Age : 30
Localisation : albania
profesioni : verdhall haha
hobi : femrat
Reputation : 1
Points : 21
Registration date : 31/07/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Humor dhe barcaleta Empty Re: Humor dhe barcaleta

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi