Dashuria dhe Ėndrrat
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dashuria ime qe me kushtoi shum. dhe qe nuk ja vlejti per ty

2 posters

Shko poshtė

Dashuria ime qe me kushtoi shum. dhe qe nuk ja vlejti per ty Empty Dashuria ime qe me kushtoi shum. dhe qe nuk ja vlejti per ty

Mesazh nga Eugen Fri Apr 17, 2009 9:35 pm

Ishte dita e pare e shkolles ne klase te 5-te.
Shum nxenes nga shkolla te tjera , erdhen ne shkollen tone.
Ne mes te shum nxenesish edhe nje vajze zeshkane .
Qe mua me ngeli ne mendje.
Gazola dhe motra e saj ishin shoqe te ngushta.Duke folur me gazolen ,megjithate qe un isha ende femije.i them qe e pelqeja dhe gazola sheh dhe qesh, dhe i thot motres se saj. qe G, do ta marr un per vellain dhe nje shok i tyre thoshte qe do e mar un per vellain, ato e marrin me shaka duke pasur parasysh qe ne ishim ende femije.
Kaluan 3 vjete duke ndejur me te dukue i then cdo dit qe e dashuroja dhe qe jepja cdo gje per te.
Ne vit te 1 te shkolles se mesme arrita qe te lidhesha me te, i lumtur si asnjeher tjeter , ndjehesha pothuajse si mbret,
Rrija me te cdo min mendoja per te cdo min. isha i fiksuar keqas fare.
Mbas shum muajsh Arrita te merrja puthjen e pare nga ajo.
Nuk arrija dot te rrija pa folur me te me sms apo ne cel.
Nuk zgjati shum dhe shkolla po mbaronte ishin dhe 2-jave e fundit kur shoku im pati nje keq kuptim me nje djal per arsyen qe i kishin ngacmuar te dashuren , duke ndejur ne bange te klases dhe duke ber muhabet me shoket dhe shoqet. vijne disa djem nga nje vite me i madh se ne dhe filluam duke u zen me fjal dhe perfundoi ne grusha dhe me pas ne doreza gushti qe gjakosem koken e njerit prej tyre,
dhe shum shpejt perfunduam ne drejtori dhe me pas nga drejtoria ne polici, Kaloi ajo dit, te nesermen shkuam ne shkolle u ulem ne bange dhe sapo filloi mesimi erdhi drejtoresha qe na tha qe ishim te perjashtuar nga shkolla dolem jasht perplasem deren sa kishim fuqi dhe ikem.
Kaluan pushimet verore dhe un u rregjistrova ne shkollen Private INKUS,ne Elbasan,
Fillova shkollena atje, por mendja me rrinte ke e dashura qe kisha ne shkollen tjeter. mendoja cdo sec per te. ne shkollen ku isha un beheshin 7 ore mesim dhe dilja nga shkolla ne oren 2:30.
nuk arrija dot ta takoja.
Detyrohesha te lija oret, ose te thoja qe isha semur qe te ikja e ta takoja.U mbush nr i mungesave dhe nga ajo shkolle ika,
Doja te ikja ne Gr por e kisha me dy mendje, smund te rrija pa te. gjithsesi mora guximin u nisa per ne Gr por nuk me heci fare.
me kapen dhe me kthyen.
cdo dit shkoja e takoja ke shkolla. Nuk u bera pishman qe humba shkollen per te.
Kaluan muaj te ter sh mire me te gjithca pyesja ate dhe ajo me pyeste mua ishim shum mire. por nje dit me tha qe do iki ne ANGLI ke motra per shkolle.gjithmon e merrja me shaka dhe qeshnim.
me thoshte spo iki ne shtepi sot a te vi nga ty, kur thoshte ashtu un fluturoja edhe pse e dija qe nuk mundje te vinte.
Me merrte ne cel naten me thoshte kap ftoht,
ose kam frik eja ke un qe te rrim bashk, ose do vish per dark , etj.
Kaloi viti i dyt i shkolles se mesme dhe ne ishim shum te lumtur qe ishim bashke.
Ne vit te tret ajo filloi te fliste shum per ikjen e saj per ne ANGLI.
Gjendja u be serioze, dhe lidhja filloi nga casti ne cast te ftohej sa e me shum.
Un i kerkoja te mos flisnim per ceshtje kohe,por skaloi shum u lidha perseri nuk me rrihej pa te akoma.
Nje dit me solli sms dhe me kishte shkruar kete,
MIRDITA ZEMRA IME, SHPRESOJ TE JESH ZGJUAR NGA GJUMI, MBAS PUSHIMIT GJAT DO I LE ORET E TJERA SE KAM NEVOJ TE FLAS ME TY,TE PRES, TE PUC FORT.
Shkoj e takoj dhe filloi te me fliste per Angline qe ajo do ikte e sigurt fare e pash me lot ne sy , silluan te me dridheshin duart.ndersa ajo filloi te me thoshte mos u merzit ne do jemi bashke gjithmon ti je jeta ime, nga ty sdo ndahem asnje her, ti do jesh i dashuri im gjithmon, nuk do mund te dashuroj tjeter vec teje etj.
Kaloi pothuajse nje muaj shum i ftoht ne lidhjen tone.
Nje nate ndeja zgjuar gjat dhe mendoja per te,
mendoja cdo gje, dhe me pas nxorra konkluzionin qe duhet te ndahesha pergjithmon.
Te nesermen e mora ne cel dhe i thash ta linte shkollen ,
doli nga shkolla dhe filluam te bisedonim .i thash qe ketu merr fund lidhja jone,
ajo me lot ne sy me pyeti se perse, i thash qe un smund ta prisja 5 vjet qe ajo do rrinte ne angli e un ne shqiperi , mendova se nuk do mundja te prisja .keshu qe u ndava, megjithate qe e doja me shum ,
Pa kaluar akoma nje muaj nga ndarja jone ajo shkembente s-m-s. me nje shokun tim, ai nuk me kishte treguar asgje nje shok i kishte lexuar sms e saj ne cel te atije. shkolla dhe klasa e saj shkuan ne eskuriosn dhe cifti i ri kishte ber namin atje ishin puthur e cdo gje,
me than shoket se ckishte ndodhur. me ato te dy, filluan te me lotojne syte.
i shkrova sms, perse nuk me kishte then qe te ndaheshim me par perse me kishte verbuar keto vite. perse kishe pritur ndarjen nga un qe te lidheshe me te perse perse perse, vazhdoja i shkruja e mallkoia e shaja por me lot ne sy, perse ma bere kete , asgje nuk ja paska vlejtur per ty asgje .te mallkoj me gjith shpirt mos qofsh e lumtur kurr. te urrej,
Humba shkollen te ardhmen time per ty qe nuk ja vlejti fare.......................Sad
Eugen
Eugen
V.I.P
V.I.P

Male
Numri i postimeve : 321
Age : 32
Localisation : albania
profesioni : verdhall haha
hobi : femrat
Reputation : 1
Points : 21
Registration date : 31/07/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Dashuria ime qe me kushtoi shum. dhe qe nuk ja vlejti per ty Empty Re: Dashuria ime qe me kushtoi shum. dhe qe nuk ja vlejti per ty

Mesazh nga Morena Sat Apr 18, 2009 8:42 pm

Neutral Vertet mo
Morena
Morena
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 621
Localisation : Andej kendej
profesioni : Studente
Reputation : 3
Points : 48
Registration date : 26/06/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi