Dashuria dhe Ėndrrat
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DIELLZA TASH NJĖ VIT NĖ PERJETĖSI, a BĖN A ?

2 posters

Shko poshtė

DIELLZA TASH NJĖ VIT NĖ PERJETĖSI, a BĖN A ? Empty DIELLZA TASH NJĖ VIT NĖ PERJETĖSI, a BĖN A ?

Mesazh nga xhaxhi Mon Jun 25, 2007 10:43 pm

Adem Berisha:
Pėr Diellzen
Nė njė vjetorin e
vdekjės, 28. 06. 2007.


Ē’DO TĖ NDODHĖ SOT ?

Shumė ditė qė kaluan
mbi treqindegjashtėdhjetė,
qė kur lulet mė nuk lulzuan
gjithėēka duket tė jetė e shkretė.

Sot, kur mbushet njė vit
qė shekullit ia kalon,
zogjėt janė mbyllur nėpėr fole
e as kėngės nuk duan tė ia thonė.

Lumenjtė sot rrjedhen kanė ndalur
dhe duket se do tė shterrojnė,
uji iu ėshtė shėndrruar nė lotė
vallė, edhe lumenjtė mund tė lotojnė?

Dhe as detet e kėsaj bote
sot nuk janė tė qeta,
nuk mund tė besojnė nė faktin
se Diellzės, i ka mbaruar jeta.

E qielli tok me gjithė yjet e tij
sot token do tė mallkojė,
dhe dielli si saē i skuqur pėrmbi
gjithėēka do tė djeg e pervėlojė.

Sot do tė errėsohet qielli
dhe dita do tė bėhet natė,
sot do tė qaj edhe vetė dielli
vallė, bota do tė ndizet flakė?!

Shumė zemra sot do tė pelcasin
si bombat kur eksplodojnė,
nė kupė tė qiellit do tė bertasin:
Zgjohu ! Zgjohu ! ooooj Diellza jonė !


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Thu Jul 19, 2007 11:12 pm, edituar 1 herė gjithsej
xhaxhi
xhaxhi
V.I.P
V.I.P

Male
Numri i postimeve : 30
Age : 74
Localisation : Rahovec-Kosovė
profesioni : punėtor administrate por edhe shkruaj nga pak
hobi : shkrimet
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 25/06/2007

http://ademgjurgjeviku.faqet.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

DIELLZA TASH NJĖ VIT NĖ PERJETĖSI, a BĖN A ? Empty Re: DIELLZA TASH NJĖ VIT NĖ PERJETĖSI, a BĖN A ?

Mesazh nga gazola Mon Jun 25, 2007 10:55 pm

Xhaxhi Adem urime per poezine shum e bukur dhe plot dhembje.ndersa Djellza ime ka 5 vite .I mbushi me 20 Qershor   SadSadSadSadSadSadSad

_________________
DIELLZA TASH NJĖ VIT NĖ PERJETĖSI, a BĖN A ? I139821082_95197_2
Me mir nje fund me dhimbje sesa...nje dhimbje pa fund

Greminat e pafundme,
Ato qė mėshirė nuk kanė,
Zemrat nė dysh na i kanė ndarė
O i dashuri Elbasan, se
Lulet mė tė bukura na i moren, e
As pyet pėr kėtė s’na kanė.
gazola
gazola
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 516
Age : 36
Localisation : e ku tjeter?
profesioni : Laborant-Dentar Stomatologji
hobi : Muzika
Reputation : 0
Points : 11
Registration date : 03/06/2007

https://riniashqiptare.forumsq.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

DIELLZA TASH NJĖ VIT NĖ PERJETĖSI, a BĖN A ? Empty Re: DIELLZA TASH NJĖ VIT NĖ PERJETĖSI, a BĖN A ?

Mesazh nga xhaxhi Fri Jun 29, 2007 8:53 pm

E nderuara gazola, kuptova se Diellzusha e juaj tash mė daten 20. 06. 2007. paska mbushur 5 vite. Unė nga zemra i uroj saj tė ketė njė fėmini tė lumtur me prinder e gjithė tė dashurit qė ka. Uroj tė mbush 105 vite nėse edhe ato nuk janė pak. Uroj qe ta percjellė shėndeti dhe fati i mirė i jetės me suksese tė njėpasnjėshme.
Ndersa ty tė uroj tė perjetosh tė gjitha kėnaqėsitė e jetės fatlume e kurr tė mos kesh hidhėrime nė jetė, bile as tė mos lexosh poezi tė dhėmbshme si kjo e imja.
I juaji xhaxhi Adem
xhaxhi
xhaxhi
V.I.P
V.I.P

Male
Numri i postimeve : 30
Age : 74
Localisation : Rahovec-Kosovė
profesioni : punėtor administrate por edhe shkruaj nga pak
hobi : shkrimet
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 25/06/2007

http://ademgjurgjeviku.faqet.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

DIELLZA TASH NJĖ VIT NĖ PERJETĖSI, a BĖN A ? Empty Re: DIELLZA TASH NJĖ VIT NĖ PERJETĖSI, a BĖN A ?

Mesazh nga gazola Fri Jun 29, 2007 9:04 pm

ka 5 vite qe eshte pran zoti xhaxhi adem nuk jeton me. Sad :cry:

_________________
DIELLZA TASH NJĖ VIT NĖ PERJETĖSI, a BĖN A ? I139821082_95197_2
Me mir nje fund me dhimbje sesa...nje dhimbje pa fund

Greminat e pafundme,
Ato qė mėshirė nuk kanė,
Zemrat nė dysh na i kanė ndarė
O i dashuri Elbasan, se
Lulet mė tė bukura na i moren, e
As pyet pėr kėtė s’na kanė.
gazola
gazola
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 516
Age : 36
Localisation : e ku tjeter?
profesioni : Laborant-Dentar Stomatologji
hobi : Muzika
Reputation : 0
Points : 11
Registration date : 03/06/2007

https://riniashqiptare.forumsq.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

DIELLZA TASH NJĖ VIT NĖ PERJETĖSI, a BĖN A ? Empty Re: DIELLZA TASH NJĖ VIT NĖ PERJETĖSI, a BĖN A ?

Mesazh nga gazola Fri Jun 29, 2007 9:07 pm

Per ty o moter qe tani sje me
edhe lulet petalet po i leshojne nje e nga nje
kan kaluar vite e ty ste kam harruar
buzeqeshja jote akoma nuk eshte shuar

Te gjithe te kujtojne
me lotet ne sy
i kujtohen momentet qe kaluan me ty
Ke len shum njerez qe te kane dashur e akoma te duan
ke hapur plag ne zemer e lotet nuk kane shteruar.

Ne perjetesi do te kujtojne gjithnje
deri sa edhe ne te mos jemi me. :cry:

_________________
DIELLZA TASH NJĖ VIT NĖ PERJETĖSI, a BĖN A ? I139821082_95197_2
Me mir nje fund me dhimbje sesa...nje dhimbje pa fund

Greminat e pafundme,
Ato qė mėshirė nuk kanė,
Zemrat nė dysh na i kanė ndarė
O i dashuri Elbasan, se
Lulet mė tė bukura na i moren, e
As pyet pėr kėtė s’na kanė.
gazola
gazola
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 516
Age : 36
Localisation : e ku tjeter?
profesioni : Laborant-Dentar Stomatologji
hobi : Muzika
Reputation : 0
Points : 11
Registration date : 03/06/2007

https://riniashqiptare.forumsq.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

DIELLZA TASH NJĖ VIT NĖ PERJETĖSI, a BĖN A ? Empty Re: DIELLZA TASH NJĖ VIT NĖ PERJETĖSI, a BĖN A ?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi