Dashuria dhe Ėndrrat
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bukuria e duarve gjendet tek thonjet

4 posters

Shko poshtė

Bukuria e duarve gjendet tek thonjet Empty Bukuria e duarve gjendet tek thonjet

Mesazh nga gazola Mon Jun 30, 2008 6:46 pm

Duke qene se jemi ne stinen e veres,duam qe tek ne te jete cdo gje perfekte, duke filluar tek thonjet.
Bukuri nė majė tė thonjve
Bukuria e duarve gjendet tek thonjet ManikyrNjė miniguidė pėr tė zgjedhur si duhet ngjyrėn e manikyrit qė i bėn mė tė bukura duart dhe kėmbėtNėse thonjtė janė tė kuruar me pamje tė
shndritshme dhe tė shėndetshme, sigurisht qė pėrbėjnė njė pikė force
dhe bukurie nė trupi1n e njė gruaje. Produktet e sotme mund t’ju vijnė
nė ndihmė pėr zgjidhur problemet e vogla tė thonjve, sidomos tė atyre
tė brishtėve qė tentojnė tė thuhen. Nė manikyr gjendjen substanca qė
forcojnė strukturėn delikate tė thonjve, si aminoacide vegjetale apo
hidrolizues vegjetalė. Prandaj thonjtė, pėrveēse duken tė bukur
estetikisht, duke u lyer me manikyr mbrohen edhe nga agjentėt e
jashtėm.

Cila ėshtė ngjyra e duhur e manikyrit pėr duart dhe kėmbėt e thua, gjithmonė duke u nisur nga forma?

Manikyr
i kuq i ndezur: kjo ngjyrė kėshillohet pėr gishta tė shkurtėr. Tė lyer
me kėtė ngjyrė duken mė tė gjatė, sidomos nėse mėson edhe tė bėni disa
truke siē ėshtė shtyrja e kutikulave drejt bazės sė thoit dhe kėta tė
fundit tė mos priten shumė shkurt.

Manikyr
rozė dhe perlė: i rekomanduar pėr gishtat e gjatė, kėto ngjyra i japin
njė dimension tjetėr formės sė thonjve. Nxjerr nė pah gjatėsinė, qė nuk
duhet tė jetė shumė e tepruar. Para se tė vendosėsh shtresėn e
manikyrit, duke qenė se ngjyrat e ēelura i nxjerrin mė nė pah
papėrsosmėritė, vendos fillimisht mbi thonj njė manikyr mbrojtės
transparent.

Manikyr
i purpurt dhe vishnje: janė tonet e pėrshtatshme pėr gishtat e shkurtėr
tė kėmbėve. Nė kėtė rast kėto ngjyra aplikohen mbi thonj paksa tė
gjatė, sepse ngjyrat e ndezura i nxjerrin edhe mė pah.

Manikyr
violė: nėse ke njė kėmbė tė gjerė, bėje qė tė duket mė e zgjatur duke i
limuar thonjtė nė mėnyrė ovale paksa tė zgjatur dhe duke aplikuar
manikyrin nė ngjyrė violė nė pjesėn qendrore tė thoit.

Edhe
ngjyra natyrale e lėkurės ėshtė shumė e rėndėsishme nė zgjedhjen e
tonalitetit tė duhur tė manikyrit. Specialistėt e kėsaj fushe, para se
tė aplikojnė manikyrin, i referohen ngjyrės sė lėkurės nė pjesėn e
brendshme tė pulsit. Nėse lėkura nė kėtė zonė anon nga e kaltra,
zgjedhja duhet tė mbėshtetet nė tonet e ftohta, ndėrsa tek ngjyrat e
ullinjta tė lėkurės shkojnė mė shumė tonet mė tė forta. Lėkura e
bronzuar kombinohet me ngjyra solare si portokalli, e kuqe dhe reflekse
sedefi. Ki parasysh qė portokallia tenton tė lėrė njė aureolė jo tė
kėndshme nė pamje tė parė, prandaj mė parė apliko manikyrin transparent
mbi thonj.

Ke
thonj tė njollosur nga duhani apo nga aplikimet e herėpashershme tė
manikyrit? Njė truk shtėpiak tė vjen menjėherė nė ndihmė. Futi gishtat
nė lėng limoni pėr dhjetė minuta. Ose vendosi nė tretėsirė kripe tė
trashė. Kjo metodė ėshtė e pėrdorshme edhe nė shfryrjen e duarve.

Kujto
qė herė pas here t’i lėsh thonjtė tė marrin frymė, edhe pse manikyri
krijon njė barrierė mbrojtėse nga agjentėt e jashtėm. Gjatė kėsaj
periudhe ushqeji thonj me vaj ulliri.Ja edhe disa modele si te zbukuroni thonjet tuaj.
Bukuria e duarve gjendet tek thonjet Nail_art
Bukuria e duarve gjendet tek thonjet B
Bukuria e duarve gjendet tek thonjet F
Bukuria e duarve gjendet tek thonjet G
Bukuria e duarve gjendet tek thonjet D
Bukuria e duarve gjendet tek thonjet Nail_art
Ja edhe disa modele super interesante per ju.
Bukuria e duarve gjendet tek thonjet NailArt1
Bukuria e duarve gjendet tek thonjet NailArt2
Bukuria e duarve gjendet tek thonjet NailArt3
Bukuria e duarve gjendet tek thonjet NailArt4
Bukuria e duarve gjendet tek thonjet NailArt5

_________________
Bukuria e duarve gjendet tek thonjet I139821082_95197_2
Me mir nje fund me dhimbje sesa...nje dhimbje pa fund

Greminat e pafundme,
Ato qė mėshirė nuk kanė,
Zemrat nė dysh na i kanė ndarė
O i dashuri Elbasan, se
Lulet mė tė bukura na i moren, e
As pyet pėr kėtė s’na kanė.
gazola
gazola
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 516
Age : 36
Localisation : e ku tjeter?
profesioni : Laborant-Dentar Stomatologji
hobi : Muzika
Reputation : 0
Points : 11
Registration date : 03/06/2007

https://riniashqiptare.forumsq.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Bukuria e duarve gjendet tek thonjet Empty Re: Bukuria e duarve gjendet tek thonjet

Mesazh nga Lsailha Tue Jul 01, 2008 2:51 pm

Aman se di shume menyra per mirembajtjen e thonjeve por tani s'kam kohe te shkruaj
Lsailha
Lsailha

Female
Numri i postimeve : 39
profesioni : Fshesaxhesh
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 20/06/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Bukuria e duarve gjendet tek thonjet Empty Re: Bukuria e duarve gjendet tek thonjet

Mesazh nga Musafir Tue Jul 01, 2008 5:57 pm

flm motrushe e nderuar Gazola shum tem e bukur dhe shum te bukura keto manikure te uroi suksese yll

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Bukuria e duarve gjendet tek thonjet Empty Re: Bukuria e duarve gjendet tek thonjet

Mesazh nga Annika Tue Jul 01, 2008 9:00 pm

Shume interesant lėndė me pelqen disa thontjė. Ne kirurgji kurre kėto thontjė mua Sad
Annika
Annika

Female
Numri i postimeve : 183
Reputation : 0
Points : 3
Registration date : 17/06/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Bukuria e duarve gjendet tek thonjet Empty Re: Bukuria e duarve gjendet tek thonjet

Mesazh nga Alba Wed Jul 02, 2008 5:42 pm

Urime Gazola .. Shumė tė bukura

Ja dhe disa te tjera

Bukuria e duarve gjendet tek thonjet 27812610

Bukuria e duarve gjendet tek thonjet 27812910

Bukuria e duarve gjendet tek thonjet 28229110

Bukuria e duarve gjendet tek thonjet 65515610
Alba
Alba
Moderator
Moderator

Female
Numri i postimeve : 102
Age : 37
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 17/05/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Bukuria e duarve gjendet tek thonjet Empty Re: Bukuria e duarve gjendet tek thonjet

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi