Dashuria dhe Ėndrrat
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Maska nga kuzhina pėr fytyrė

Shko poshtė

Maska nga kuzhina pėr fytyrė Empty Maska nga kuzhina pėr fytyrė

Mesazh nga gazola Sun Jun 29, 2008 12:04 am

Maska nga kuzhina pėr fytyrė


Pėr ta
mbrojtur lėkurėn tuaj nga efektet anėsore tė preparateve tė ndryshme
artificiale tė cilat i ofrojnė prodhuesit, ja disa kėshilla natyrale
pėr kujdesin ndaj fytyrės suaj.
Maskė pėr ngritje tė natyrshme
Rrihni mirė tė bardhėn e vesė, vendoseni nė fytyrė dhe le tė
qėndrojė 15 minuta. Pastaj lajeni fytyrėn me ujė pak tė ngrohtė, dhe
lyeni lėkurėn me krem hidratues. Efektet e kėtij trajtimi vėrehen
menjėherė dy orė pas larjes sė fytyrės, mirėpo nėse kėtė e pėrsėritni
disa javė, rezultatet do tė jenė tė pėrhershme.Maska nga kuzhina pėr fytyrė DikunmesMaskė pėr lėkurė tė thatė
Rrihni mirė njė ve tė plotė, dhe vendoseni nė fytyrė. Kur tė thahet
e leni dhjetė minuta tė shfaq efektin e vet nė lėkurėn e fytyrės suaj.
Pastaj lani fytyrėn me ujė tė ftohtė dhe e lyeni me vaj bajameje ose me
vaj ulliri.

Tretėsirė uthulle kundėr akneve
Nė njė litėr ujė tė vluar, tė ftohur, shtoni njė lugė uthulle tė
mollės. Me njė pambuk vendoseni tretėsirėn nė fytyrė ēdo natė para se
tė flini dhe skuqja do tė pakėsohet nga dita e dytė, po ashtu to tė
zvogėlohet edhe numri i akneve. Ndėrsa nėse kjo nuk ka sukses atėherė
duhet ta vizitoni dermatologun.Maska nga kuzhina pėr fytyrė AknetMajdanozi i largon mitiserat
Majdanozin e imtėsuar mirė vendoseni nė vendin ku keni mitisere.
Pastaj me ujė tė nxehtė lajeni fytyrėn, me qėllim qė lėngu i majdanozit
tė depėrtojė thellė nė lėkurė. Pastaj shumė lehtė do tė mund ta largoni
mitiserin me ndihmėn e njė pambuku.Maska nga kuzhina pėr fytyrė Nfund%282%29Maskė nga mjalti
Disa lugė mjalti i ngrohni dhe i pėrzieni me njė lugė lėngu tė
limonit. Pasi t’i keni pėrzier disa minuta, i leni qė tė ftohen.
Vendosni nė fytyrė dhe i leni tė qėndrojnė 10-15 minuta. Pas kėsaj
kohe, fytyrėn lajeni me ujė tė ftohtė

_________________
Maska nga kuzhina pėr fytyrė I139821082_95197_2
Me mir nje fund me dhimbje sesa...nje dhimbje pa fund

Greminat e pafundme,
Ato qė mėshirė nuk kanė,
Zemrat nė dysh na i kanė ndarė
O i dashuri Elbasan, se
Lulet mė tė bukura na i moren, e
As pyet pėr kėtė s’na kanė.
gazola
gazola
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 516
Age : 36
Localisation : e ku tjeter?
profesioni : Laborant-Dentar Stomatologji
hobi : Muzika
Reputation : 0
Points : 11
Registration date : 03/06/2007

https://riniashqiptare.forumsq.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Maska nga kuzhina pėr fytyrė Empty Re: Maska nga kuzhina pėr fytyrė

Mesazh nga gazola Sun Jun 29, 2008 12:06 am

Maska nga kuzhina pėr fytyrė (2)


Aknet do tė
zhduken menjėherė nga fytyra, nėse i lyeni disa herė brenda ditės me
njė pambuk tė lagur nė lėngun e limonit. Tė njėjtėn gjė pėrsėriteni
disa herė brenda ditės, derisa aknia tė tėrhiqet.
Maska nga avokado pėr lėkurė tė thatė
Pėrzieni dy lugė mjaltė me ca avokado tė shtrydhur, njė lugė uthulle
tė mollės, tri lugė vaj ulliri dhe tri lugė tė ndonjė kremi i cili ka
pH-faktorin neutral. Mbajeni kėtė maskė nė fytyrė 20 minuta dhe pastaj
lajeni me ujė tė vakėt. Nė kėtė mėnyrė lėkura fiton lagėshti tė
posaēme, bėhet e njomė, ndėrsa acidet esenciale tė avokados ndihmojnė
nė pėrtėritjen e indit lėkuror.Maska nga kuzhina pėr fytyrė Avocado-350Maskė pėr lėkurė tė yndyrshme dhe format tjera tė lėkurės
Njė lugė tharmi tė freskėt me dy lugė nga gjethet mendėr, tė zbutura
nė ujė, dhe dy lugė tė ndonjė kremi me pH-faktorin neutral, vendosini
nė fytyrė dhe i leni tė qėndrojnė 15 minuta, pastaj fytyrėn e lani me
ujė tė vakėt. Nė fund vendoseni kremin tė cilėn zakonisht e pėrdorni.Maska nga kuzhina pėr fytyrė OilyMaskė nga dredhėzat
Pėrzieni disa dredhėza dhe vendosini nė fytyrė. Pas 10 minutash
largojeni maskėn. Fytyrėn lajeni, nė fillim me ujė tė nxehtė, pastaj me
ujė tė ftohtė dhe lyejeni me vaj nga bajamja ose me vaj ulliri. Kjo
maskė rekomandohet vetėm pėr ata tė cilėt nuk janė alergjik nė dredhėza.Maska nga kuzhina pėr fytyrė FtyraMaskė pėrkėdhelėse
Pėrzieni dy lugė nga lėvozhga e grimcuar e limonit, dy lugė mielli
tė misrit, gjashtė lugė bajame tė grimcuara dhe dy deri tri lugė ujė.
Maskėn vendoseni nė fytyrė dhe bėni masazh tė butė me lėvizje rrethore
pėr disa minuta. Lajeni fytyrėn me ujė tė vakėt dhe fshijeni me peshqir
tė butė dhe nė fund vendosni krem hidratues.

_________________
Maska nga kuzhina pėr fytyrė I139821082_95197_2
Me mir nje fund me dhimbje sesa...nje dhimbje pa fund

Greminat e pafundme,
Ato qė mėshirė nuk kanė,
Zemrat nė dysh na i kanė ndarė
O i dashuri Elbasan, se
Lulet mė tė bukura na i moren, e
As pyet pėr kėtė s’na kanė.
gazola
gazola
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 516
Age : 36
Localisation : e ku tjeter?
profesioni : Laborant-Dentar Stomatologji
hobi : Muzika
Reputation : 0
Points : 11
Registration date : 03/06/2007

https://riniashqiptare.forumsq.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi