Dashuria dhe Ėndrrat
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jemi Shqiptar...kur....

Shko poshtė

Jemi Shqiptar...kur.... Empty Jemi Shqiptar...kur....

Mesazh nga ENDRI18 Thu Jun 26, 2008 7:56 pm

1. Je kusheri me gjysmen e njerezve qe njeh. 
2. Ke te pakte 10 shoke qe e kane emrin "Genti". 
3. Ne martesen tende normalisht vijne 400 te ftuar. 
4. Ne martesen tende njeh vetem 1/3 e te ftuarve. 
5. Ne martesen tende kenga e pare eshte gjithmone, "Dy dele". 
6. Ke bere nje xhiro me shkollen ne Kruje. 
7. Jeton mes vajzash qe tentojne te shfaqin 25 vjec, e jane vetem 15 
8. Do lesh bakshish dhe ne supermarket. 
9. Ke tre pale kepuce te zeza. 
10. Ke me shume alkohool ne dollapin e shtepise sesa ka bari I lagjes. 
11. Je 30 vjaec dhe ta rregullon krevatin mamaja. 
12.shef pulen e komshiut qe futet ne baēen tende dhe vete vret komshiun
13. Sa here qe del ne televizor kryetari I partise pozitare me bindjet e tij, plaku jot fillon ta shaje nga 'robt e shpise'. 
14.jemi te vetmit qe shkelim lekt ne toke neper dasma kur na del shpirti per ti fituar... 
15. Ke te pakten nje te afrem me te cilin familja jote nuk flet. 
16. Kur je jashte nuk do te kesh te besh me shqiptaret. 
17.Kur njeri punon dhe 10 te tjeret e shikojne nga afer
18. Xhaja jot ben nje vere qe eshte me e forte se rakia. 
19. Je I bindur qe gjithcka eshte nje konspiracion kunder teje dhe vendit tend. 
20. Plaku jot mendon se e ka telefonin nen pergjim. 
21. Nqs je vajze dhe nuk je martuar pas 20vjec je nje beqare e stazhionuar. 
22. Mamaja jote e ka mbeshtetur jeten mbi leximin e filxhanit te kafese. 
23. Cdo ditelindje tenden prindrit e tu te fotografojne ndersa pret torten me nje thike te madhe. 
24. Rakia kuron cdo semundje dhe perdoret dhe per masazh. 
25.jemi shqiptar kur e dim se cfar esht daja gjyshi etjj dhe i vleresojme.
26. Miqte e tet eti te japin raki qe gjashtemebedhjete vec. 
27. Prindrit e tu e kthejne cdo kopesht nje ferme frutaperimesh, ku ka aq shume domate/qepe/speca sa per ti shuar urine gjithe lagjes. 
28. Frigoriferi eshte aq plot me mish e salcice sa te mund te perballohen 10 vjet zi buke. 
29. Mamaja jote thote qe nuk merret me thashetheme mbi miqte por e di shume mire qe e ben. 
30. Je ne tavoline me dy miq dhe nderkohe keni 4 ide te ndryshme politike.


THONI DHE JU NE KETE TEME KARAKTERISTIKA TE TJERA
ENDRI18
ENDRI18

Male
Numri i postimeve : 49
Age : 110
Localisation : -Dashuria dhe enderrat- forum
profesioni : jam beb akoma :) lol
hobi : posting on forums
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 26/06/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi