Dashuria dhe Ėndrrat
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shenjat astrologjike

2 posters

Shko poshtė

djathtas Shenjat astrologjike

Mesazh nga gazola Wed Jun 25, 2008 9:18 pm

Shenjat astrologjike


DASHI

MOTOJA: UNĖ JAM
KARAKTERISTIKAT: Ndėrmarrės, i guximshėm, impulsiv,
kokėfortė, dinamik. Ka energji tė madhe, por nuk ka vullnet tė
qėndrueshėm. Ka bukurinė fizike. Bėn luftė tė pėrjetshme dhe ėshtė nė
aktivitet tė vazhdueshėm. Adhurues i sportit dhe i tė gjitha
aktiviteteve fizike.
PLANETI: Marsi.
PROFESIONI: Politikan, inxhinier, avokat, komik, ushtar, kimist, astronom, kirurg, mishshitės, floktar.
MANGĖSIA: Arrogant, i pamatur.

DEMI

MOTOJA: UNĖ KAM
KARAKTERISTIKAT: Stabil, i durueshėm, kėmbėngulės,
inert. Ka njė vullnet tė jashtėzakonshėm. Adhuron shtėpinė dhe
familjen. Ėshtė i dhėnė pas pėrfitimeve ekonomike. Nuk heq dorė lehtė.
I do gjėrat luksoze, stolitė, rrobat e bukura. Mund tė jetė tepėr i
bukur, ose i shėmtuar.
PLANETI: Venera.
PROFESIONI: Artist, kreator mode, lulishtar, ėmbėltor, tregtar, ekonomist, piktor, muzikant, skulptor, shkencėtar.
MANGĖSIA: Posesiv, i ngutshėm.

BINJAKĖT

MOTOJA: UNĖ MENDOJ
KARAKTERISTIKAT: I shpejtė, i zhdėrvjelltė, kureshtar,
komunikues, i shoqėrueshėm, i aftė. Bėn disa punė njėkohėsisht. Nė
fytyrė mban maskė. E do dijen vetėm pėr vete. Ka pamje rinore dhe
shpirt tė ri.
PLANETI: Merkuri.
PROFESIONI: Jurist, ekonomist, matematikan, shkrimtar,
shkencėtar, shahist, basketbollist, artist, spiker, mėsues, postier,
tregtar, nėpunės, zanatēi, botues.
MANGĖSIA: Sipėrfaqėsor dhe mosmirėnjohės.

GAFORRJA

MOTOJA: UNĖ NDIEJ
KARAKTERISTIKAT: Epshor, misterioz, i pėrkushtuar. Ka
imagjinatė tė bujshme. Nė aspektin amėsor ėshtė i butė. I do shtėpinė
dhe familjen. Ka vullnet tė dobėt dhe ėshtė i dhėnė pas pijes. Rėndom
personat e kėsaj shenje nėnat i pėrmbytim me ndjeshmėri tė tepruar. Kjo
ėshtė shenja astrologjike mė emocionale. Ka imagjinatė tė fortė.
PLANETI: Hėna.
PROFESIONI: Fotograf, aktor, marinar, hotelier, historian, shkrimtar, piktor, moler, tregtar, shtegtar, ekonomist, mėsues, psikoterapeut.
MANGĖSIA: Sė tepėrmi i ndjeshėm, koprrac.

LUANI

MOTOJA: UNĖ DUA
KARAKTERISTIKAT: Dėshiron tė jetė nė qendėr tė
vėmendjes, nė krye tė aksionit. I do jetėn, fėmijėt, pushtetin.
Dėshiron tė urdhėrojė, tė shtypė. Ėshtė autoritar, shpirtgjerė dhe
elegant. Bie nė komplimente. Me kalimin e viteve e humb elanin jetėsor.
Nėse niset rrugės religjioze, bėhet pėrjashtues dhe dogmat.
PLANETI: Dielli.
PROFESIONI: Organizator, shef, politikan, artist, aktor, bankier, argjendar.
MANGĖSIA: Snobizmi.

VIRGJĖRESHA

MOTOJA: UNĖ ANALIZOJ
KARAKTERISTIKAT: Preciz, i ndėrgjegjshėm, pedant,
racional, mosbesues. Bashkėpunėtor i shkėlqyeshėm, tek i cili gjithnjė
mund tė mbėshteteni. Mė shumė beson nė arsye sesa nė intuitė. Ėshtė i
dhėnė pas shėndetit, bujqėsisė, por edhe artit. Jeton nga puna e vet.
PLANETI: Merkuri.
PROFESIONI: Farmacist, tregtar, shkrimtar, gjuhėtar, pianist, piktor, aktor, sportist, jurist.
MANGĖSIA: Ėshtė vesveseli, cikėrrimtar.

PESHORJA

MOTOJA: UNĖ MAT
KARAKTERISTIKAT: I kujdesshėm, i matur, harmonik,
pajtohet mirė me tė tjerėt. Ėshtė estet i madh. Ka bukurinė,
graciozitetin, pamjen transparente. Nė punė ėshtė diplomat, nė shtėpi
nuk ėshtė taktik. E do punėn ekipore, elegancėn dhe ka shije tė mirė.
PLANETI: Venera.
PROFESIONI: Jurist, gjykatės, aktor, kėngėtar, politikan, piktor, pianist, diplomat, arkitekt, edukator, mėsues.
MANGĖSIA: Tekanjoz, harxhon shumė.

AKREPI

MOTOJA: UNĖ DĖSHIROJ
KARAKTERISTIKAT: Kanė vullnet tė fortė, janė dinamikė,
tė shpėrqendruar, kėmbėngulės dhe seriozė. I tėrheqin provokimet. Janė
enigmatikė, misterioz dhe tė errėt. Bėjnė gjithēka pėr miqtė, por
gjinisė tjetėr nuk i besojnė. Motoja e tyre ėshtė "gjithēka ose asgjė".
Janė dashnorė tė mėdhenj dhe shkencėtarė.
PLANETI: Plutoni.
PROFESIONI: Financier, psikiatėr, detektiv, avokat, spiun, speleolog, okultist, tregtar.
MANGĖSIA: Xheloz, hakmarrės.

SHIGJETARI
MOTOJA: UNĖ KUPTOJ
KARAKTERISTIKAT: E do lirinė, ėshtė entuziast, gaztor. Ėshtė tip
sportiv, ka njė energji tė jashtėzakonshme, lakmitar i madh. I do
udhėtimet, filozofinė, arsimimin. E pėrcjell fati. Kryelartė, snob, por
gati gjithnjė nė anėn e ligjit.
PLANETI: Jupiteri.
PROFESIONI: Gazetar, ambasador, jurist, filozof,
shtegtar nėpėr botė, gjykatės, mjek, person religjioz, person qė
pėrkatėsinė e tij e lidh me institucionet shtetėrore dhe publike.
MANGĖSIA: I mungon guximi.

BRICJAPI

MOTOJA: UNĖ SHFRYTĖZOJ
KARAKTERISTIKAT: Serioz, mendimtar, ambicioz, synon
suksesin nė moshėn e shtyrė. Ėshtė kėmbėngulės, ka vullnet tė madh, i
menēur, shpirtėror, i pasigurt, por materialist dhe egoist. Arrin ēdo
gjė qė i pėrkushtohet. Nuk kėrkon mirėnjohje pėr vete. Kontrollon
ndjenjat.
PLANETI: Saturni.
PROFESIONI: Murator, kopshtar, murg, eremit, polic, drejtor, menaxher, artist, kompozitor, piktor, skulptor, kontabilist.
MANGĖSIA: I turpshėm.

UJORI

MOTOJA: UNĖ DI
KARAKTERISTIKAT: Individualist, origjinal,
jokonvencional, adhurues i sė vėrtetės. Ėshtė kontrovers, i pakapshėm,
mendjelehtė, joshės, boem, kumarxhi. Shpik ide tė reja. Nuk e duron
kontrollin.
PLANETI: Urani.
PROFESIONI: Fotograf, inxhinier, kompjuterist,
regjisor, aktor, balerin, shpikės, hulumtues, fizikan, antikuar,
gazetar, okultist, profesione tė reja.
MANGĖSIA: Egoist kundruall tė afėrmve dhe human ndaj tė tjerėve.

PESHQIT

MOTOJA: UNĖ BESOJ
KARAKTERISTIKAT: Person jo i drejtpėrdrejtė,
enigmatik, romantik, hipersensitiv, selektiv. Megjithėse i kupton
gjėrat mė mirė se tė tjerėt, ka dėshirė tė bėjė dredhi. Ėshtė simbol i
njeriut universal. Tolerant, emocional, por nė punė ėshtė lider. Jeton
nė botėn e imagjinatės. Ka intuitė tė fortė. Ėshtė vizionar dhe
ndėrmjetės i shkėlqyeshėm.
PLANETI: Neptuni.
PROFESIONI: Profesionet qė lidhen me spitalin, institucionet sociale, okultizmin, artin, posaēėrisht piktura dhe aktrimi.
MANGĖSIA: Dyfytyrėsia.

_________________
Shenjat astrologjike I139821082_95197_2
Me mir nje fund me dhimbje sesa...nje dhimbje pa fund

Greminat e pafundme,
Ato qė mėshirė nuk kanė,
Zemrat nė dysh na i kanė ndarė
O i dashuri Elbasan, se
Lulet mė tė bukura na i moren, e
As pyet pėr kėtė s’na kanė.
gazola
gazola
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 516
Age : 36
Localisation : e ku tjeter?
profesioni : Laborant-Dentar Stomatologji
hobi : Muzika
Reputation : 0
Points : 11
Registration date : 03/06/2007

https://riniashqiptare.forumsq.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

djathtas Re: Shenjat astrologjike

Mesazh nga Musafir Thu Jun 26, 2008 1:05 am

pershendetje motrushe e nderuar edhe pse jam ne horoskop pershqit por disa karakteristika nuk i kam nga keto si psh,,
karakteristika i perket -binjakeve.....
dhe dredhit
dhe mangesia :roll: mos


Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

djathtas Re: Shenjat astrologjike

Mesazh nga Lsailha Thu Jun 26, 2008 3:52 pm

AKREPI

MOTOJA:
UNĖ DĖSHIROJ
KARAKTERISTIKAT: Kanė vullnet tė fortė, janė dinamikė,
tė shpėrqendruar, kėmbėngulės dhe seriozė. I tėrheqin provokimet. Janė
enigmatikė, misterioz dhe tė errėt. Bėjnė gjithēka pėr miqtė, por
gjinisė tjetėr nuk i besojnė. Motoja e tyre ėshtė "gjithēka ose asgjė".
Janė dashnorė tė mėdhenj dhe shkencėtarė.
PLANETI: Plutoni.
PROFESIONI: Financier, psikiatėr, detektiv, avokat, spiun, speleolog, okultist, tregtar.
MANGĖSIA: Xheloz, hakmarrės.
Nje gjetje e shkelqyer e saj cka jam dhe cfare dua.
Lsailha
Lsailha

Female
Numri i postimeve : 39
profesioni : Fshesaxhesh
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 20/06/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

djathtas Re: Shenjat astrologjike

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi