Dashuria dhe Ėndrrat
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zbulo natyrėn tėnde seksuale nė 36 shkronjat e alfabetit..

4 posters

Shko poshtė

hihihi Zbulo natyrėn tėnde seksuale nė 36 shkronjat e alfabetit..

Mesazh nga gazola Tue Jun 17, 2008 3:21 pm

A

Nuk je romantik nė mėnyrė tė veēantė, por je interesant nė aksion. Je gjithmonė i zėnė. Me ty ajo qė shihet, ėshtė ajo qė fitohet, je ashtu siē prezantohesh. Nuk ke durim tė flirtosh dhe nuk tė bezdis fakti kur dikush ėshtė i turpshėm, simpatik ose eksitues.


Rri gjithmonė ballė pėr ballė me personin tjetėr. Kur bėhet fjale pėr seks ajo qė ka rėndėsi ėshtė aksioni dhe jo truket sekrete. Pėr ty ėshtė shumė e rėndėsishme tėrheqja fizike e partnerit tėnd.

B

Nxjerr vibracione sensuale. Tė kėnaqin gjėrat romantike, me verė dhe darkė bashkė. Je i lumtur kur merr dhuratė si shenjė dashurie nga partneri yt. Tė pėlqen tė jesh i/e pėrkėdhelur dhe di tė pėrkėdhelėsh partnerin. Je shumė i/e rezervuar, por para se tė bėsh dashuri manifeston njė shprehi butėsie dhe dashurie veēanėrisht tė ngrohtė.

C/Ē

Je njė individ shumė i shoqėrueshėm dhe ėshtė e rėndėsishme pėr ty te krijosh shoqėri. Ke nevojė pėr afrimitet dhe tė jesh i lidhur me dikė. Je i/e gatshėm tė bisedosh me njė partner seksual para dhe pas. Do qė objekti i dashurisė tėnde te jetė mirė dhe tė jetė shoqėrisht i/e pranuar. Sheh partnerin tėnd si dashnorin/en tėnd dhe si tė dashurin e jetės.

D/DH

Kur vendos nė kokė diēka bėn ēdo gjė pėr tė arritur qėllimet e tua. Nuk jep njė pėrgjigje lehtė, por jė me edukatė dhe simpatik. Nėse dikush ka njė problem e konverton nė tėndin. Je lartėsisht seksual, pasional, i drejtė dhe i thellė, ndonjėherė je posesiv dhe xheloz. Seksi pėr ty ėshtė njė kėnaqėsi qė tė bėn tė ndihesh i/e plotėsuar.

E/Ė

Nevoja jote e madhe ėshtė ajo pėr tė folur. Nėse personi i takimit tėnd nuk ėshtė njė dėgjues i/e mirė ke probleme pėr t'u shoqėruar me tė. Njė person duhet tė tė stimulojė intelektualisht ose nuk do tė interesoj seksualisht.

F

Je idealist dhe romantik, e ngre dashnorin tėnd nė piedestal. Do gjesh partnerin mė tė mirė qė mund tė jetė. Tė pėlqen tė flirtosh, por nėse dashurohesh je shumė i/e drejtė. Je sensual, seksual dhe nė mėnyrė private je pasional. Publikisht tregohesh ekstravagant dhe galant. Ke lindur romantik. Skenat e dashurive dramatike janė fantazitė e tua tė preferuara.

G/GJ

Je i/e bezdisshėm duke kėrkuar perfekten me veten dhe me dashnorin/en tėnd. I pėrgjigjesh njė dashnori/e e cila ka njė intelekt tė njėjtė ose superior me tėndin ose dikujt qė mund tė rrisė gjendjen tėnde. Je shumė sensual dhe di si tė arrish pikėn maksimale tė stimulimit erotik, sepse kėrkon tė paarritshmen. Mund tė jesh tepėr aktiv seksualisht, kur gjen kohėn.

H

Kėrkon njė partner qė tė realizojė reputacionin tėnd. Mund tė jesh shumė bujar me dashnorin tėnd, sidomos kur arrin tė biesh nė dashuri. Dhuratat e tua pėr partnerin/en tėnd janė gjithmonė njė kėnaqėsi. Para se tė dashurohesh mendon, je disi i/e rrėshqitshėm pėr t'ju dedikuar kėtyre gjėrave dhe zakonet e tua tė takimeve janė tė njėjta, tė kujdesshme, ashtu si shkujdesia jote seksuale.

I

Ke njė nevojė tė madhe pėr tė qenė i dashuruar, i vlerėsuar edhe nė punėn tėnde. Vlerėson kėnaqėsitė ekstreme nė seks, sensualitetin dhe kėnaqėsitė e mishit. Kėrkon dashnor/e qė dinė se ēfarė bėjnė. Je jo i qetė dhe i saktė nė sadisfaksionet e dėshirave tė tua. Je i/e gatshėm pėr tė eksperimentuar forma tė reja seksuale. Mėrzitesh lehtė dhe pėr kėtė ke nevojė pėr aventura seksuale dhe ndryshime.

J

Mund tė jesh shumė romantik ose i lidhur me bukurinė e dashurisė. Tė kesh njė partner ėshtė gjeja mė e rėndėsishme pėr ty. Je i/e lirė nė tė shprehurin tėnd pėr dashurinė dhe je i gatshėm tė kapesh mundėsitė duke provuar eksperienca tė reja me partnerin tėnd duke e barazuar tė gjithė kėtė me njė shije tė mirė. Trutė tė ndezin, do tė ndjesh qė partneri yt tė jetė mendėrisht stimulues, nėse jo do e kesh tė vėshtirė tė mbash kėtė lidhje.

K

Seksualisht je i/e mrekullueshėm por duhet tė konsiderosh mė mirė vlerat e personave dhe veēanėrisht tė tuat. Nuk do ishte keq qė ky motivim tė tė frymėzojė pėr t'u kultivuar pak mė shumė, duke ndėrruar imazhin dhe pėrshtypjen qė projekton nė fillim me personat qė takon dhe me shumė me ata qė tė tėrheqin.

L

Je shumė romantik, idealist/e dhe disa herė beson sė dashuri do tė thotė vuajtje. Tė tėrheqin personat qė kanė probleme tė pazakonshme. E sheh veten si shpėtimtari i dashnorit/es tėnd. Je i sinqertė, pasional ekstrem nė seks dhe ėndėrrimtar. Nuk ke nevojė pėr ndihmė pėr tė rėnė nė dashuri.

M

Je emocional dhe i thellė. Kur e sheh veten tė rrėmbyer nga njė lidhje i dedikohesh totalisht asaj. Asgjė s'tė ndalon, nuk njeh pengesa. Ti beson krejtėsisht tek dikush qė ėshtė i njėjtė pasional dhe intens. Beson nė lirinė totale seksuale dhe kėrkon gjithmonė tė provosh gjithēka. Energjia jote seksuale ėshtė e palodhshme dhe tė pėlqen tė mbrosh partnerin.

N/NJ

Je shumė ėndėrrues dhe romantik, nuk ke momente tė mėdha pasionale. Dukesh i/e ftohtė dhe i/ largėt, kėshtu nuk e bėn shumė bashkėpunėtor/e partnerin tėnd nė ndjenja, por kjo nuk do tė thotė qė nuk ke ndjenja pėr tė, por vetėm se ke mėnyrė jo "vetore" pėr ta treguar.

O

Je interesant nė aktivitetet seksuale dhe tregon sekretet e tua mė tė turpshme dhe dėshirat e tua. Mund tė rikarikosh energjinė tėnde seksuale pėr tė bėrė lekė dhe pėr tė arritur pushtetin. Mund tė kesh lehtėsisht periudha tė qeta, por je pasional i/e pakėnaqur duke kėrkuar tė njėjtat cilėsi tek partneri. Seksi ėshtė njė marrėdhėnie serioze i cili kėrkon thellėsi mendore dhe ndryshueshmėri, ke aftėsi tė provosh ēdo gjė ose ēdo person.

P

Je shumė i/e ndėrgjegjshėm pėr gjėrat e tua primare shoqėrore. Nuk do mendoje kurrė tė bėjė diēka qė mund tė dėmtojė imazhin ose reputacionin tėnd. Aparencat kanė tė bėjnė pėr tė dhe pėr kėtė do njė partner tėrheqės. Nė tė njėjtėn kohė do njė person tė zgjuar. Ėshtė mjaft e ēuditshme qė e sheh partnerin/en tėnd si njė kundėrshtar; kujto se njė zėnkė e mirė stimulon vibracionet seksuale.

Q

Ke nevojė pėr njė aktivitet konstant dhe stimulues. Ke njė energji fizike tė llahtarshme. Ėshtė shumė e vėshtirė pėr partnerin tėnd tė tė ndjekė seksualisht, madje edhe nė gjėra tė tjera. Je njė dashnor/e entuziaste dhe ke tendencėn pėr tė qenė i/e tėrhequr nga njerėz tė grupeve tė tjera etnike.

R/RR

Nuk je rrėmujaxhi, duke iu referuar jetės nė pėrgjithėsi. Ke nevojė pėr dikė qė tė mund tė mbajė paqen me ty dhe pėr dike qė tė kėtė njė intuitė dhe zgjuarsi tė mirė. Ndizesh shpejt, ashtu si me njė qė ka mendje tė madhe, po ashtu edhe me njė qė ka njė trup tė bukur. Pra tėrheqja fizike ėshtė shumė e rėndėsishme pėr ty. Do qė te ndihesh krenar pėr partnerin tėnd.

S/SH

Ke sekrete, autokontroll dhe je i/e turpshėm.Je shumė tėrheqės, sensuale dhe pasionale, por shpesh nuk ja lejon vetes. Vetėm nė intimitetin privat del nė pah kjo anė e natyrės tėnde. Njeh tė gjitha truket pėr t'u marrė vesh. Mund tė luash ēdo rol dhe e merr jetėn tėnde dashurore seriozisht.

T/TH

Je shumė i/e ndjeshėm, i rezervuar dhe seksualisht disi pasiv; tė pėlqejnė partnerėt qė marrin iniciativėn. Muzika, dritat e errėta dhe mendimet romantike janė gjėrat qė tė ndezin. Fantazon, por nuk dashurohesh lehtėsisht. Kur je i/e dashuruar je romantik/e, idealist, sentimental dhe tepėr intens. Tė pėlqen tė pėrdorėsh senset e tua nė ndjenja.

U

Je entuziast dhe ke parime kur dashurohesh. Por kur nuk je i/e dashuruar me ndonjė person, je i/e dashuruar me dashurinė, duke kėrkuar gjithmonė dike qė ta adhurosh. I sheh gjėrat romantike si njė sfidė. Je njė vagabond dhe ke nevojė pėr aventura, eksitime dhe liri. Tė pėlqen tė besh dhurata pėr tė parė partnerin tėnd tė ndihet mirė.

V

Je individualist dhe ke nevojė pėr hapėsirėn tėnde, pėr lirinė dhe entuziazmin. Shpreson derisa dikush tė tė dojė. Ndjen nevojėn pėr tė qenė nė kokėn e personit tjetėr pėr tė parė se ē'mendon. Tė tėrheqin tipat egocentrikė. Shpesh ka njė diferencė moshe midis teje dhe atyre.

X/XH

Ke nevojė pėr stimulime konstante sepse ke lindur me kėtė dėshirė. Mund tė mbash mė shumė se njė marrėdhėnie nė te njėjtėn kohė me shumė lehtėsi. Nuk mund tė heshtėsh mendjen tėnde dhe flet kur bėn dashuri. Me kokėn dhe fantazinė tėnde mund tė kesh historitė mė tė mėdha tė gjitha pėr ty.

Y

Je seksual, sensual dhe shumė i/e pavarur. Nėse nuk mund t'i besh gjėrat nė mėnyrėn tėnde atėherė i lė fare. Do tė kontrollosh marrėdhėnien tėnde. I pėrgjigjesh stimulimeve fizike, tė pėlqen tė kalosh orė tė tėra vetėm duke prekur, duke ndjerė dhe duke eksploruar. Nė ēdo rast, nėse nuk mund tė kalosh kohėn duke bėrė punuar, i dedikohesh kėnaqėsive tė mishit. Ke nevojė t'i provosh vetes dhe partnerit tėnd se je njė dashnor i mirė.

Z/ZH

Pėr ty tė merresh vesh seksualisht me partnerin ėshtė nė vend tė parė, madje mė parė se kėnaqėsia. Je krejtėsisht i/e shqetėsuar pėr karrierėn tėnde. Nėse nuk ke njė pozitė tė mirė ekonomike bie nė dėshpėrim, por je njė tip qė nuk dorėzohesh lehtė, e heq mendjen duke kaluar me partneren tėnde njė natė tė gjatė seksi. Mund tė jesh shumė me tepėr romantik sesa personi qė keni pranė dhe ke aftėsinė tė kesh njė sensualitet shumė tė madh. Por nuk e humbet kurrė kontrollin e emocioneve tė tua.

_________________
Zbulo natyrėn tėnde seksuale nė 36 shkronjat e alfabetit.. I139821082_95197_2
Me mir nje fund me dhimbje sesa...nje dhimbje pa fund

Greminat e pafundme,
Ato qė mėshirė nuk kanė,
Zemrat nė dysh na i kanė ndarė
O i dashuri Elbasan, se
Lulet mė tė bukura na i moren, e
As pyet pėr kėtė s’na kanė.
gazola
gazola
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 516
Age : 36
Localisation : e ku tjeter?
profesioni : Laborant-Dentar Stomatologji
hobi : Muzika
Reputation : 0
Points : 11
Registration date : 03/06/2007

https://riniashqiptare.forumsq.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

hihihi Re: Zbulo natyrėn tėnde seksuale nė 36 shkronjat e alfabetit..

Mesazh nga Naki Tue Jun 17, 2008 5:35 pm

Hiq spo lexoj me shume e zgjodha A :P a njona krejt me A mu nisen veq Raza e ngrara ske me A

_________________
**No one is perfect me,too** !!!
Naki
Naki

Male
Numri i postimeve : 117
Localisation : Kosovė
profesioni : Basketbollist
hobi : Grat e Ndara nga Burri
Reputation : 0
Points : 1
Registration date : 23/06/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

hihihi Re: Zbulo natyrėn tėnde seksuale nė 36 shkronjat e alfabetit..

Mesazh nga Shota Wed Jun 18, 2008 2:35 pm

Laughing Laughing Raza te mbaron me A mo dhe si duket ta la embel ajo dicka se kurr se hoqe nga goja Laughing Laughing
Shota
Shota

Numri i postimeve : 5
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 17/06/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

hihihi Re: Zbulo natyrėn tėnde seksuale nė 36 shkronjat e alfabetit..

Mesazh nga T_3nt Wed Jun 18, 2008 2:48 pm

A

Nuk je romantik nė mėnyrė tė veēantė, por je interesant nė aksion. Je gjithmonė i zėnė. Me ty ajo qė shihet, ėshtė ajo qė fitohet, je ashtu siē prezantohesh. Nuk ke durim tė flirtosh dhe nuk tė bezdis fakti kur dikush ėshtė i turpshėm, simpatik ose eksitues.


:)
T_3nt
T_3nt

Numri i postimeve : 72
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 24/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

hihihi Re: Zbulo natyrėn tėnde seksuale nė 36 shkronjat e alfabetit..

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi