Dashuria dhe Ėndrrat
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vazhdo tekstin e poezisė

Shko poshtė

Vazhdo tekstin e poezisė Empty Vazhdo tekstin e poezisė

Mesazh nga Guest Tue Feb 19, 2008 2:38 pm

Po e fillojmė njė poezi pėr dashurinė,ku secili nga ne radhitė njė, strofė,pastaj e vazhdon tjetri,besoj se do tė krijonim poezi tė mira.Po filloj unė i pari:TĖ DASHUROVA

Nė zemrėn time
ndjejė njė mall
tė mė thuash
veq atė fjalė
ti mbyllesh bėhesh dry
e unė vuaj,pėr ty.

Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Vazhdo tekstin e poezisė Empty Re: Vazhdo tekstin e poezisė

Mesazh nga Guest Wed Feb 20, 2008 4:16 pm

Mbrėmė mora
njė letėr me tė
shkruar
mė ra njė tėrmet nė krahėror
nuk munda me pėrfundua
e tėra qka kisha shkrua
ishte fjala"TĖ DUA"

Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Vazhdo tekstin e poezisė Empty Re: Vazhdo tekstin e poezisė

Mesazh nga Guest Thu Feb 21, 2008 12:23 pm

Natėn larg teje
nuk gjejė qetėsi
e shoh fytyrėn
tėnd
nė lotėt e mi.

Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Vazhdo tekstin e poezisė Empty Re: Vazhdo tekstin e poezisė

Mesazh nga Guest Fri Feb 22, 2008 2:48 pm

as mėngjez,as muzg
as ditė,as natė
vendin tėnd se zė kush
je engjulli im i lartė.

Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Vazhdo tekstin e poezisė Empty Re: Vazhdo tekstin e poezisė

Mesazh nga shabancakolli@yahoo.de Sat Feb 23, 2008 9:38 pm

E tėrė postimet me Anonymus janė tė mijat,por kur dikuj ia mbushė kupėn,ai pastaj ta derdhė!!!

shabancakolli@yahoo.de

Numri i postimeve : 4
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 23/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Vazhdo tekstin e poezisė Empty Re: Vazhdo tekstin e poezisė

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi