Dashuria dhe Ėndrrat
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ARLINDI - YLL I SĖ ARDHMĖS

Shko poshtė

ARLINDI - YLL I SĖ ARDHMĖS Empty ARLINDI - YLL I SĖ ARDHMĖS

Mesazh nga xhaxhi Mon Jun 25, 2007 12:41 am

Adem Berisha:

DJALOSHI QĖ PREMTON

O Arlind i dashur
ty zoti tė bekoftė,
gjithė tė mirat qė ai ka
nė trupin tėnd i qoftė.

Me tėrė forcen e tij
gjithėmonė ai ty tė mbroftė,
prindėrit dhe gjithė tė dashurit
pėrherė ti gėzoftė.

Rritu porsi lulja
qė kopshtin zbukuron,
porsi njė yll drite
na ndriqofsh gjithėmonė.

Mėsimit mos iu ndaj,
tė jesh nxėnės i mirė,
tė gjithė prej teje presim
qe tė bėhesh njė YLL.

Je pak tekoanjoz i vogel
por punėt i bėn tė arta,
nė ty qė tash vėrehen
shumė virtyte tė larta.

Dashuria shpirtėrore
tė tėrin tė stolisė,
njė veti hyjnore
e engjujve tė perendisė.
xhaxhi
xhaxhi
V.I.P
V.I.P

Male
Numri i postimeve : 30
Age : 74
Localisation : Rahovec-Kosovė
profesioni : punėtor administrate por edhe shkruaj nga pak
hobi : shkrimet
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 25/06/2007

http://ademgjurgjeviku.faqet.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi