Dashuria dhe Ėndrrat
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

A DUROHET KĖSHTU?

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shko poshtė

A DUROHET KĖSHTU? - Faqe 2 Empty Re: A DUROHET KĖSHTU?

Mesazh nga Guest Wed Jan 09, 2008 3:57 pm

PORTĖ DHIMBJESH
Sa tė tmershme
janė mėrgimet
ikin vitet
sikur stinėt.

Mėrgimtarėt ndezin epshet
ditėt i palosin si gjethet
ia qanė hallet,e sotėmja
tė nesėrmes
dhembje njėra i rrėfen tjetrės
mes tyre e Atdheut
kufiri i dhembjes.
Vitet larg Atdheut
ikin stinė pas stine
njė fjalor dygjuhesh
pėrkthen dhimbjen time.

Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

A DUROHET KĖSHTU? - Faqe 2 Empty Re: A DUROHET KĖSHTU?

Mesazh nga Guest Sun Jan 13, 2008 9:34 pm

KA KOHĖ
Ka kohė
qė jam duke u ngjitur
Lugut tė Blertė
tė Gėrmisė

Ka kohė qė ujė pi
nė krojet e fėminisė.

Ka kohė
qė mė janė ngatėrruar kohėt
dhe nuk e di kur fillon e kur mbaron
Ėndrra.

Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

A DUROHET KĖSHTU? - Faqe 2 Empty Re: A DUROHET KĖSHTU?

Mesazh nga Guest Sun Jan 13, 2008 9:37 pm

DITĖ E VONUAR

Si pikė uji nga shkretėtira
bėhu oazė
dhe mbushi burimet
qė ti freskosh zemrat e djegura
nga vapa qiellore.

Dhe eja
ditė e ėndrrave tė bardha!

Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

A DUROHET KĖSHTU? - Faqe 2 Empty Re: A DUROHET KĖSHTU?

Mesazh nga Guest Sun Jan 13, 2008 9:40 pm

bota e tjetėrsuar

Shekuj me radhė
po lind
ėngjuj dhe tiran

Rruga ku takohen
shtruar me tė zeza
mbretėri e tyre
shtrihet nė varreza.

Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

A DUROHET KĖSHTU? - Faqe 2 Empty Re: A DUROHET KĖSHTU?

Mesazh nga Guest Thu Jan 17, 2008 12:19 pm

I HUMBURI
Kur deshi tė kalojė
nėpėr pragun e dy stinėve
u rrėzua nė gurin e moshės
se ende dhėmbėt e qumėshtit
si ishin ndėrruar ēunit.

Tashti ndjek gjurmėt e stinės
duke ėndėrruar mustaqet e misrit
t“i rriten nėn hundė.

Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

A DUROHET KĖSHTU? - Faqe 2 Empty Re: A DUROHET KĖSHTU?

Mesazh nga Guest Thu Jan 17, 2008 12:22 pm

NĖ BRENDI
E sotmja
qan tė nesėrmen,
tė dyja nė shpirtin tim ndeshen,
unė mes tyre pėrpiqem
tė arrij triumfin.

Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

A DUROHET KĖSHTU? - Faqe 2 Empty Re: A DUROHET KĖSHTU?

Mesazh nga Guest Thu Feb 21, 2008 12:36 pm

ATDHE
Qė ditėn kur u ndamė
gjalloj me mėmėdheun fjalė
malli i im
ka oxhak plot zjarr
mė djeg sikur hirin
mė shkrinė
pėr tyi dashur
Atdheu im.

Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

A DUROHET KĖSHTU? - Faqe 2 Empty Re: A DUROHET KĖSHTU?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi