Dashuria dhe Ėndrrat
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Horoskopi kelt

Shko poshtė

Horoskopi kelt Empty Horoskopi kelt

Mesazh nga gazola Sat Sep 22, 2007 8:49 pm

Horoskopi kelt Kelt1 HOROSKOPI KELT

Antiket
kelte I bashkangjisnin diteve te vitit nje peme, virtytet e te
cilit kane influencuar mbi te lindurit e asaj dite vecante.

Kalendari kelt eshte I ndryshem nga kalendari I perdorur
zakonisht ne pjesen me te madhe te botes dhe sipas ketij
kalendari dita e pare e vitit korrespondon me diten e pare te
nentorit.

Viti ishte I ndare ne kater tremujore: Samain (nga 1
nentori), Imbolic (nga 1 shkurti), Bealtaine (nga 1 maji) dhe
Lśnasa (nga 1 gushti).

21 pemet te percaktuar nga kultura keltike karakterizojne
personat e lindur ne periudha te ndryshme te vitit.


Horoskopi kelt Kelt2 RUNAT KELTE

Runat jane
perdorur si metoda te parashikimit qe nga antikiteti, mbi te
gjitha ne boten gotike, nga tribute nordike (veriore), teutonike
dhe kelte, per hyjnezimin dhe per rituale (kuruese).

Me vone me afirmimin dhe njohjen e kristianizmit, runat filluan
te asimilohen me nje rit pagan dhe me kalimin e kohes filluan te
shtypeshin dhe te zhdukeshin.

Fjala gotike "Runa" ka kuptimin "sekreti qe
peshperitet"
(nga gjermanishtja raunen: peshperitje) dhe nga
aty misteri, magjia, gjera secrete. Ne fakt, perdorimi I tyre ka
qene mesuar dhe trasmetuar gjithmone me goje (ne menyre orale).


Karakteret shpesh vizatoheshin mbi gure, talizmane, arme ose
letra.

Cdo perdorim I Runave si menyre parashikimi po behet gjithmone e
me popullore._________________
Horoskopi kelt I139821082_95197_2
Me mir nje fund me dhimbje sesa...nje dhimbje pa fund

Greminat e pafundme,
Ato qė mėshirė nuk kanė,
Zemrat nė dysh na i kanė ndarė
O i dashuri Elbasan, se
Lulet mė tė bukura na i moren, e
As pyet pėr kėtė s’na kanė.
gazola
gazola
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 516
Age : 36
Localisation : e ku tjeter?
profesioni : Laborant-Dentar Stomatologji
hobi : Muzika
Reputation : 0
Points : 11
Registration date : 03/06/2007

https://riniashqiptare.forumsq.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Horoskopi kelt Empty Re: Horoskopi kelt

Mesazh nga gazola Sat Sep 22, 2007 8:54 pm

Horoskopi kelt Seksi SEKSI YJOR


Do te besh per vete dike ne vecanti? Do te dish kush jane
preferencat ne fushen seksuale?

Lexo profilet e erosit per shenjen zodiakale qe te intereson me
shume dhe nuk do te kete me sekrete.

PROFILI PER MASHKULLI:


Horoskopi kelt Dashi
Dashi

Burrat Dash jane shume
"reaktive": nuk duhet pritur shume per ti ndizur seksualisht!


Deshira e tyre eshte qe te kenaqin femren: te mos e bejne te
kenaqet eshte nje humbje e tyre, nje atentat kunder egoizmit te
tyre.

Mundet qe ata ti pershtaten dhe te luajne lojra te gjata,
perkedhelje, fjale te embla vetem per te kenaqur ne menyre te
kompletuar dhe totale femren, me te cilen bejne dashuri.

Burrat e kesaj shenje duan seksin e shpejte, por nuk jane te
terhequr nga femrat qe ju jipen shume shpejt. Kerkojne rrezikun,
domethene sfiden dhe aventuren.

Femra e deshiruar nga nje mashkull I kesaj shenje, duhet te jete
e hedhur dhe sportive, por ketij trupi tonik duhet ti lere zona
te buta, keshtu qe mashkulli Dash te mund te preke dhe te puthe.


Sit ta bejme per vete: veshje seksi, fantazi dhe te jesh shume
trasgresive.

Partnere ideale: Shigjetari


Horoskopi kelt Demi
Demi

Mashkulli I kesaj
shenje I do gjerat tradicionale dhe seksi nuk ben perjashtim.
Vendi I preferuar eshte nje krevat I madh dhe I forte, me
jasteke te bute dhe nje guverte te ngrohte.

Gjate kontaktit mos e shperqendroni: ndryshe mund te terbohet si
nje . . . Dem I vertete! Per cdo ndalese duhet ne fakt te
filloje nga fillimi per te krijuar te njejten atmosfere. Ne
fantazite e tyre erotike, bashkojne kenaqesite e seksit me ate
te tavolines. Nje femer qe ne nje menyre provokuese ha
luleshtrydhe, lepin nje akullore, ose kafshon nje banane……keto
imazhe jane shume eksitues per mashkullin Dem.

Femra e deshiruar nga ky mashkull, duhet shume e zgjarrte,
konkrete dhe praktike.

Si ta bejme per vete: nje darke e shijshme qe perfundon
ne nje menyre shume te qete.

Partnere ideale: Akrepi


Horoskopi kelt Binjaket
Binjakėt
Nje karakteristike
tipike e mashkullit Binjak eshte imagjinimi I nje aventure
perfekte seksuale, si zbulimin e nje personi “misterioz” dhe
stimulus, ne nje grup njerezish te saponjohur gjate nje
mbremjeje.

Vendi I tij ideal per te bere seks mund te jete nje dhome
luksoze e nje hoteli, ne nje krevat te mbuluar me mendafsh, duke
pire shampanje, duke folur dhe duke u afruar ngadale me nje
“temperature” te duhur seksuale. Mashkulli I Binjakeve eshte I
gatshem te jetoje nje eksperience erotike me cilendo femer qe
terheq vemendjen dhe fantazine e tij.

Femra ideale e deshiruar nga mashkulli Binjak, duhet te jete
elegante, me nje prezence te mire dhe shume komunikuese.

Si ta bejme per vete: Nje shije miks fantazie, elegance e
perzier me pak luks, do ta beje lehtesisht te humbe mendjen pas
jush.

Partneri Ideal: Peshorja

Horoskopi kelt Gaforrja
Gaforrja
Eshte e ditur qe
meshkujt e Gaforres kane shume fantazi gjate aktit seksual.
Krijmtaria e tyre manifestohet ne menyre spontane kur gjejne nje
partner me nje sens te “lojes” ne seks.

Atmosfera e preferuar eshte ajo me drite te vrare. Ne qofte nuk
mund te kene nje dhome romantike kerkojne te kunderten: nje vend
te hapur, te izoluar, te shkrete dhe afer ujit. Sigurisht duan
te jene te sigurt qe askush nuk po I sheh, sepse nuk duan te
jene te ruajtur nderkohe qe bejne seks. Meshkujt Gaforre I
kundershtojne stripet (zhveshjet), por konsiderojne me eksitues
nje gjoks qe shihet nepermjet nje dekolteje, ose nje trup qe
shihet nepermjet nje veshje te lagur.

Femra ideale per mashkull Gaforre, eshte femerore dhe me gjoks
te madh, te ciles I pelqen te puthe dhe te lepije.

Si ta bejme per vete: Nje parfum I vecante I kombinuar me
nje komplet te brendshmesh seksi, qe shihet paksa nga nje
dekolte, ose nga pantallonat me bel te shkurter.

Partneri ideal: Peshqit

Horoskopi kelt Luani
Luani

Mashkulli Luan adhuron
anen misterioze te partnerit te tij. Shume prej tyre imagjinojne
nje femer me nje maske qe ju mbulon fytyren dhe qe nuk ju thote
asnje fjale, vetem puthje dhe perkedhje me pasion.

Meshkujt e kesaj shenje nuk kane problem te marrin rolin kryesor
ne raportin seksual me femren. Ne te njejten kohe nuk kane
problem te luajne rolin e "luanit tekanjoz" qe I pelqen ta
perkedhelin, ta mbulojne me perkujdesi (sigurisht nga femra qe
do), si nje mbret I vertete. Mashkull Luan enderron vazhdimisht
te beje seks me 2 femra.

Femra ideale per nje mashkull Luan, ka floke te gjate dhe pak te
eger, gjoks te forte dhe te formuar mire.

Si ta bejme per vete: menyra me e mire eshte te jesh e
gatshme per te bere eksperimente ne seks, duke e kombinuar me
embelsi dhe perkedheli ne momentin e raportit fizik.

Partneri ideal: Akrepi


Horoskopi kelt Virgjeresha

Virgjeresha

Mashkulli Virgjeresh I
pelqen te zhvishet me shpejtesi dhe te ndjeje kontaktin e trupit
tij lakuriq me ate te partnerit. Eshte mire qe ky trup te jete I
lare mire, I parfumuar, me thonj te trajtuar mire dhe keshtu ne
vazhdim deri ne pjeset me intime te trupit. Parfumet qe jane me
te preferueshme jane: naturale, ekologjike e alternative

E adhuron te ndjehet I qete per te studiuar trupin e partneres,
vecanerisht pikat me nje sensibilitet me te larte erogjen, ne
menyre qe te mund ti lepije dhe ti preke me mjeshteri, duke
arritur ti jape partneres kenaqesi te madhe. Adhuron te mbylle
syte, ne ekstaze, ndersa ajo kujdeset per organet e tij
gjenitale, me duar, gjuhe dhe goje.

Femra ideale per mashkullin Virgjeresh, ka nje fizik te gjate,
me gjinj te vegjel dhe me te ndenjura te forta. Eshte e paster
dhe e disponueshme.

Si ta bejme per vete: duke e zhytur ne nje dhome e
profumuar me essence naturale, e ndricuar nga nje drite e mbytur
dhe ne fund duke e perkedhelur me nje masazh sensual.
[color=Navy]
Partneri Ideal
[color:d775=Navy:d775] Demi
Edituar pėr herė tė fundit nga nė Sat Sep 22, 2007 8:59 pm, edituar 1 herė gjithsej

_________________
Horoskopi kelt I139821082_95197_2
Me mir nje fund me dhimbje sesa...nje dhimbje pa fund

Greminat e pafundme,
Ato qė mėshirė nuk kanė,
Zemrat nė dysh na i kanė ndarė
O i dashuri Elbasan, se
Lulet mė tė bukura na i moren, e
As pyet pėr kėtė s’na kanė.
gazola
gazola
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 516
Age : 36
Localisation : e ku tjeter?
profesioni : Laborant-Dentar Stomatologji
hobi : Muzika
Reputation : 0
Points : 11
Registration date : 03/06/2007

https://riniashqiptare.forumsq.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Horoskopi kelt Empty Re: Horoskopi kelt

Mesazh nga gazola Sat Sep 22, 2007 8:57 pm

Partneri ideal: Demi

Mashkullit tė Peshores
i pelqen shume te dale dhe te argetohet, perfshi edhe seksin.
Shpesh dashurohen me femra shume te bukura, duke perjashtuar
rastet kur gjejne nje nivel kulturor dhe intellektual me te ulet
se e tija. Ne fakt nje Peshore largohet nga injoranca dhe
budallalleku.

Vleresojne finesen dhe kujdesin mbi detajet. Adhurojne grate qe
veshin te brendeshme seksi, si per shembull kemisha. Nuk eshte e
rralle qe preferojne te jene te lidhur ne shtrat dhe te
masazhohen nga partneri, duke lene qe te jete femra ajo qe
drejton lojen sipas deshirave te saj

Femra ideale per mashkullin e Peshores: eshte e bukur, fisnike,
elegante. Jane te djegura ato qe nuk kane kujdes per veten e
tyre dhe per detajet.

Si ta bejme per vete: me nje dialog inteligjent dhe me
nje veshje te brendeshme mendafshi ngacmohet fantasia e tij.

Partneri ideal: Ujori


Horoskopi kelt AkrepiAkrepi

Mashkulli Akrep eshte I
karakterizuar nga nje sensualitet I madh. Nuk eshte e lehte te
eksitosh nje mashkull Akrep, sepse fantazia e tyre erotike dhe
zotesia e tyre, i bejne qe te kene shije shume te veshtira dhe
jo te jehte per ti cuditur.

Kjo shenje ben pjese tek ata qe e duan pak seksin oral. Nuk jane
ne kundershtim, por mendojne qe seksi oral nuk te con ne nje
kenaqesi totale, ne maksimum e konsiderojne “antipaste" e
shijshme. Akrepet kane zakonisht nje vetekontroll shume te mire,
por jo per seksin. Kur kane deshire te bejne dashuri, e duan
menjehere dhe pa ezitim, dhe ja dalin.

Femra ideale per mashkullin Akrep eshte shume pasionante,
instiktive dhe me nje vel misteri dhe sekreti

Si ta bejme per vete: nje menyre shume e mire eshte te
tregohet nje lloj mos interesimi dhe shikime te shpejte dhe me
nenkuptime do e bejne te heqe mendjen per ju.

Partneri ideal: Luani

Horoskopi kelt Shigjetari

Shigjetari


Mashkulli Shigjetar nuk
ka nevoje te demostroje teknika te vecanta per te bere per vete
nje femer, sepse sharmi I tij ben qe femrat te dashurohen pas
tij. Eshte ne kerkim te nje femre qe te hidhet ne raport me
deshire dhe gezim. E zonja ta provokoje me fjale dhe gjeste te
dukshme dhe te kuptueshme.

Zakonisht kane shume orgazma dhe nuk pretendojne qe partneri te
kete te njejtat kerkesa ne faktin e sasise, por bezdisen nga nje
femer qe ka veshtiresi te arrije ne orgazen per aresye "morali".


Femra ideale per mashkullin Shigjetar: nuk ka karekteristika te
vecanta persa I perket karakteristikave fizike, kryesorja eshte
te kene sens humori dhe ndjenjen e aventures dhe te jene te
gezueshme dhe optimiste.

Si ta bejme per vete: Nje mbremje argetuese, me disa
batuta pikante dhe jo pa shije dhe pastaj……. Papritur…15 minuta
“lufte erotike” e kurorzuar me nje orgazem.

Partneri ideal: Dashi


Horoskopi kelt Bricjapi
Bricjapi

Mashkulli Bricjap arrin
zakonisht suksesin dhe kenaqesine sentimentale me vone se
shenjat e tjera. Kane shpesh nje terheqje me te madhe me kalimin
e viteve, qe u jep atyre nje vetebesim me te madh.

Meshkujt Bricjape e duan seksin dhe mesojne shpejt te kenaqin
nje femer, por per ti eksituar ata nuk mjafton te shohin vetem
nje nudo (lakuriqesi). Domethene nuk eshte e lehte te kenaqesh
kerkesat e tyre shume "pretenduese". Per femrat qe ja arrijne,
vleresimi I duhur do ju jepet, ne format e nje perkujdesi me
shume respect.

Femra ideale per mashkullin Bricjap: ka formen e nje “dardhe” ,
me te ndenjura te medha e bust delikat, mban te brendeshme seksi
dhe trukohet shume mire.

Si ta bejme per vete: ne nje dhome te ngrohte dhe
mikepritese, te parfumuar me aroma egzotike, nje krevat I madh
dhe 2 gota me vere te bardhe te vjeter.

Partneri ideal: Shigjetari


Horoskopi kelt Ujori
Ujori

Mashkulli Ujor eshte I
dashuruar pas temperaturave te ngrohta. Edhe per te praktikuar
seksin, eshte I dhene per ta imagjinuar ne nje plash egzotik ose
ne nje dhome hoteli te ngrohur mire. Ne qofte se klima eshte e
ftohte, atehere Ujori do te jete I ftohte edhe ne raportin
seksual.

Meshkujt Ujore kane nje vleresim shume te madh te kapacitetit te
tyre seksual. Ju pelqen te flirtojne, por nuk do jene te rralle
rastet qe do hezitojne ne momentin per te treguar konkretisht
perzierjen e tyre. Jane tipa sportive dhe prandaj nje nate e
gjate me raporte te shpeshta nuk I frikeson. Por kjo ndodh vetem
kur ndizet shkendija e duhur.

Femra ideale per mashkullin Ujor duhet te vleresoje menyren e
tyre te te berit seks, ne menyre te qete dhe me veprimet e para
shume delicate. Do te vleresohen shume edhe komplimentet.
Vleresohen gjithashtu te brendeshme seksi, kurse truku eshte nje
detaj I parendesishem.

Si ti bejme per vete: bejeni per vete ne menyre graduale,
pa qene shume agresive, duhet te jepeni ne momenti e duhur dhe
perdorni komplimente te kendeshme.

Partneri ideal:Binjaket

Horoskopi kelt Peshqit
Peshqit
Asgje nuk eshte e lehte
me meshkujt e kesaj shenje, sepse kane gjithmone nje natyre te
dyfishte qe I ben te veshtire.

Peshqit jane te cmendur pas muzikes, e cila I shtyn te levizin
ne menyre shume sensuale. Adhurojne te arrijne orgazmen si nje
ritem muzikor. Ne qofte se doni nje raport pasional dhe jo
romantik, ju duhet muzika rok ose simfonike dhe jo ajo soft.
Meshkujt e kesaj shenje e kuptojne shume mire cfare do nje femer
dhe dine ta mahnitin me zotesi.

Femra ideale e mashkullit Peshk ka fantazi, eshte femerore dhe
nuk ka frike te marre inisiativen ne momentin e duhur,
faktikisht ne seks duhet te dije te drejtoje lojen.

Si ta bejme per vete: ne qofte se doni ta habisni duhet
te visheni ne menyre shume femerore dhe sensuale. Per te
kompletuar taktiken, duhet te trukoheni paksa dhe te keni shume
sharm.

Partneri ideal: Dashi


_________________
Horoskopi kelt I139821082_95197_2
Me mir nje fund me dhimbje sesa...nje dhimbje pa fund

Greminat e pafundme,
Ato qė mėshirė nuk kanė,
Zemrat nė dysh na i kanė ndarė
O i dashuri Elbasan, se
Lulet mė tė bukura na i moren, e
As pyet pėr kėtė s’na kanė.
gazola
gazola
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 516
Age : 36
Localisation : e ku tjeter?
profesioni : Laborant-Dentar Stomatologji
hobi : Muzika
Reputation : 0
Points : 11
Registration date : 03/06/2007

https://riniashqiptare.forumsq.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Horoskopi kelt Empty Re: Horoskopi kelt

Mesazh nga gazola Sat Sep 22, 2007 9:06 pm

Profili per femren
Horoskopi kelt Dashi
Dashi
Femrat e Dashit jane
shume pasionante dhe ju pelqen te lozin, preferojne te zgjasin
kohet. Jane shume te ngjashme me meshkujt e shenjes se tyre, ne
lidhje me deshiren per te kenaqur partnerin gjate raportit.

Kerkojne meshkuj, me te cilet mund te jetojne momente aventure,
nuk ka rendesi kush jane, eshte e rendesishme vetem qe ai te mos
lodhet asnjehere dhe te jete I gatshem per ta kenaqur kur ajo ka
deshire, sepse ne qofte se femra Dash ka deshire per te bere
seks, nuk ka asgje qe mund ta ndaloje.

Nuk ka rendesi ku: ne kuzhine, ne zyre, ne diskoteke. Drejtuesi
I seksit, Marsi, nuk ka durim ne lidhje me seksin, perkundrazi
sa me shpesh e bejne ne vende te rrezikshme ku mund te zbulohen,
aq me eksituese eshte per to.

Femra Dash terhiqet nga meshkuj sportive: te fuqishem fizikisht
dhe me nje karakter te forte.

Si ta bejme per vete: nje trup I bukur, karakter te
vendosur dhe fantazi erotike.

Partneri ideal: ShigjetariHoroskopi kelt Demi
Demi

Femra Dem eshte nje tip
Spartan, qe ne qofte se ka deshira nuk frenohet per tia bere te
qarte partnerit. I pelqen te eksperimentoje lojra erotike qe
perfshijne ushqimin, mundesisht duke e shperndare mbi trupi e
saj.

Takimi seksual duhet te kryet ne menyre shume intensive dhe gati
e eger, sepse femra Dem urren ritmet e ngadalta. Tensioni duhet
te ngrihet e te rritet, por jo teper shpejt, eshte e nevojshme
koha e duhur per te arritur ne orgazme. Duke pare dashurine per
ushqimin, eshte e zakonshme qe te filloje te haje dicka te
shijshme pasi ka bere seks te pelqyeshem. Ne qofte se ndjehen
mire ne ambient, femrat Dem jane te dashura shume te mira.

Mashkulli I deshiruar: duhet te jete I forte dhe sportiv dhe te
tregohet aktiv gjate raportit seksual

Si ta bejme per vete: batuta te shpejta, buzeqeshje e
shkelqyer dhe……nje rezistence e madhe fizike.

Partneri ideal: Virgjeresha

Horoskopi kelt Binjaket
Binjakėt

Femrat Binjake presin
nje ekstaze te pabesueshme nga raporti seksual, por shpesh
mbeten te zhgenjyera, per shkak te pretendimit qe u jep shenja e
tyre. E adhurojne te marrin dhurata te mrekullueshme nga
meshkujt e tyre.

Ne shtrat nuk I duan veprimet intense e pasionale, ne fakt
preferojne perkedheljet…“ne pikat e duhura” dhe pozicionet
klasike (nuk ka rendesi nese ato jane poshte apo lart). Femrat
Binjake shpesh jane biseksuale, duke qene se shpesh jane shume
kurioze per te njohur seksin me nje femer tjeter.

Mashkulli ideal I deshiruar nga femra Binjake: duhet te jete ne
mireqenie, I kujdesshem dhe I rafinuar. Duhet te dije ta beje te
argetohet dhe duhet te jete shume I komunikueshem.

Si ta bejme per vete: nje veprim origjinal dhe I kendshem,
nje week-end shume luksuoz, me shume dhurata dhe me nje shishe
shampanje ne nje atmosfere shume intime.

Partneri ideal: Peshorja

Horoskopi kelt Gaforrja
Gaforrja

Femrat Gaforre jane
disa persona qe ju pelqejne te shkojne ne shtrat me partnere te
panjohur. Jane tradicionaliste ne shume aspekte: ju pelqen te
mos shprehen, ndjekin nje menyre tradicionale te berit per vete
meshkujt dhe nuk ju pelqen tradhetia.

Per to mashkulli mbetet figura dominuese ne seks, I zoti per ti
shtrenguar dhe perqafuar ne menyre te vendosur, gati sa per ti
bere te ndjejne nje dhimbje te lehte nga shtrengimi. Femrat
Gaforre ju pelqejne puthjet pasionante, me shume tek gjoksi,
qafa e tek duart. Kane nje ritem te ngadalte per te arritur ne
orgazem, e cila mund te vazhdoje shume gjate.

Femrat Gaforre jane eksituese dhe terhiqen nga meshkujt me nje
shikim romantik dhe nje trup perfekt, adhurojne mbi te gjitha te
ndenjura te formuara mire, nje gjoks te forte dhe muskuloz.

Si ta bejme per vete: Nje ftese romantike, nje kembim
shikimesh dhe duke arritur ne piken e duhur, nje raport seksual
I fuqishem dhe I vendosur.

Partneri ideal: Peshqit

Horoskopi kelt Luani
Luani

Femrat Luan adhurojne
kercimin, ju pelqen te veshin veshje seksi, qe vene ne dukje
trupat e tyre. Gjate ketyre kercimeve, vene re prene e tyre dhe
fillojne ta provokojne. Pasi ja arrijne qellimit, seksi shprehet
me mire ne nje dhome luksoze, e kendeshme, komode dhe jo ne
ambient te hapur, ose ne situatazione te parehatshme.

Femrat Luan eksitohen shume shpejt, perpara nje penisi me
permasa te medha, te cilin e vleresojne si nje symbol te dukshem
te forces virile. Bejne seks ne menyre pasionante me nje ritem
intens e gati te dhunshem, por ne te njejten kohe ju pelqejne
dhe lojrat fillestare.

Mashkulli ideal per femren Luan: eshte I forte dhe I formuar nga
nje penis me permasa mbi mesataren.

Si ta bejme per vete: nje ftese per pushime ne Karaibe,
per te kercyer nen ritmin latino amrikan, e ndjekur nga mbremje
te zgjarrta.

Partneri ideal: Dashi

Horoskopi kelt Virgjeresha

Virgjeresha


Femra Virgjereshe
adhuron kontaktin fizik: nuk ngurrojne te kerkojne te masazhohen
me vajrat e tyre te parfumuara, te cilat i mbajne ne komodine
gati per rastin.

Mund te behen te dashura shume te vlefshme, mjafton qe mashkulli
te jete nje mesues I mire, nje mashkull I zoti te zgjoje tek ato
deshiren per te eksperimentuar te gjitha pozicionet e mundeshme.
Vihet re qe jane shume te deshiruara per te mesuar dhe per te
treguar ate qe dine te bejene. Ju pejqen, kur meshkujt hyjne ne
dhomen e gjumit akoma te lagur pas dushit, keshtu qe ato mund ta
thajne me sensualitet. Shumica e femrave Virgjeresha nuk ju
pelqejne te brendeshmet luksuoze, por preferojne lukun praktik.


Mashkulli ideal per femren Virgjereshe: eshte nje ekspert I
fillimit te raportit, I zoti ne perkedheljet dhe ne masazhet.
Eshte e domosdoshme qe mashkulli te dije te bashkebisedoje dhe
ta mbaje te zgjarrte nje diskutim.

Si ta bejme per vete: duke masazhuar trupin e saj per
shume kohe, duke filluar nga kembet dhe duke arritur ne zonat me
intime.

Partneri ideal: Bricjapi_________________
Horoskopi kelt I139821082_95197_2
Me mir nje fund me dhimbje sesa...nje dhimbje pa fund

Greminat e pafundme,
Ato qė mėshirė nuk kanė,
Zemrat nė dysh na i kanė ndarė
O i dashuri Elbasan, se
Lulet mė tė bukura na i moren, e
As pyet pėr kėtė s’na kanė.
gazola
gazola
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 516
Age : 36
Localisation : e ku tjeter?
profesioni : Laborant-Dentar Stomatologji
hobi : Muzika
Reputation : 0
Points : 11
Registration date : 03/06/2007

https://riniashqiptare.forumsq.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Horoskopi kelt Empty Re: Horoskopi kelt

Mesazh nga gazola Sat Sep 22, 2007 9:07 pm

Horoskopi kelt Peshorja
Peshorja

Femrat Peshore njohin
shume mire arti e te berit te bukura dhe terheqese. Ne vend te
praktikes se seksit preferojne admirimin. l'ammirazione.

n.q.s nje mashkull I arrin, ai duhet te tregohet aktiv dhe te
marre iniciativen, sepse sapo te aktivizohet eksitimi I tyre
seksual, pritet nje sjellje "mashkullore" nga ana e partnerit.
Sigurisht, per te terhequr vemendjen e Peshores, ai duhet edhe
te tregoje qe eshte inteligjent, sepse kjo eshte karakteristika
kryesore qe femrat e kesaj shenje vene ne vend te pare. Rralle
nje Peshore mund te kete nje raport me nje mashkull poshte
nivelit te saj intelektual

Mashkulli ideal per femren Peshore eshte: terheqes, inteligjent
dhe elegant. Eshte I zoti te mbaje diskutime te veshtira dhe te
jete "mashkull" kur arrihet ne fazen e raportit.

Si ta bejme per vete: Femrat Peshore mund te behen per
vete me artin e te folurit. Nje diskutim inteligjent ka me shume
pushtet se sa nje fizik I ndertuar mire. Adhurojne perkedhelite
dhe lojrat e gjata erotike.

Partneri ideal: Binjaket

Horoskopi kelt Akrepi
Akrepi

Femra Akrep nuk I
pelqen pavendosmeria dhe ne qofte se dergon sinjale te qarta “
pranimi" nuk duhet ezituar. Eshte ajo qe drejton lojen edhe pse
preferon rolin e prese.

Femrat Akrep jane seksualisht shume aktive. Me deshiren e mire
per te qene besnike, por nuk ngurrojne te gjejne kenaqesi tek
nje mashkull tjeter, ne qofte se partneri I tyre nuk I kenaq
kerkesat e tyre seksuale dhe ne qofte se jane te pakenaqura nga
raporti martesor. Ne nivelin e fatazise erotike, te lidhesh
partnerin ka nje pushtet te madh ne eksitimin e femres Akrep.
Nje menyre e te berit dashuri, qe shume femra Akrep e
praktikojne, eshte ajo e vrullshme dhe gati te pazhveshur, vetem
duke liruar pikat e duhura…..

Mashkulli ideal per femren Akrep eshte: tradicionalist dhe
gjithmone gati per te kenaqur fantazite e saj erotike.

Si ta bejme per vete: Bejeni te kuptoje qe e deshironi
dhe qe jeni nje mashkull besnik e me vlera tradicionale.

Partneri ideal: Gaforrja

Horoskopi kelt Shigjetari

Shigjetari

Femrat e kesaj shenje,
per zgjedhje te tyre, mrekullohen per faktin qe disa femra nuk
jane ne gjendje te arrijne orgazmen. Shigjetaret jane tipa
aventuriere, te cileve ju pelqen te udhetojne dhe shume shpesh
jetojne histori erotike gjate udhetimeve te tyre.

Sidoqofte nuk jane femra qe u pelqen te flirtojne, ndryshe nga
cmund te mendohet. Shume shpesh enderrojne qe relacioni I tyre
qe po jetojne te trasformohet ne nje relacion fiks, te gjate dhe
serioz.

Mashkulli ideal per femren Shigjetar, eshte nje person argetues,
dinamike dhe aventurier. Nuk duhet te jete nje person I
merzitshem, ndryshe nuk ka shpresa.

Si ta bejme per vete: Femrat Shigjetar jane te terhequra
nga trupa me fizik te formuar dhe sportive, jo domosdoshmerisht
muskuloz. Me e rendesishme eshte, per ti bere per vete, fakti te
te qenit pozitiv dhe te qeshur.

Partneri ideal: Ujori

Horoskopi kelt Bricjapi
Bricjapi

Femrat Bricjap behen
shume te bukura ne moshe te pjekur. Edhe raporti I tyre me
seksin permiresohet me kohen. Shume prej tyre kur jane te reja
nuk arrijne orgazmen ose e arrijne me veshtiresi. Me eksperience
behen ne fakt shume te zonjat dhe shijojne seksin shume mire.


Ju pelqejne fillimit e qeta me prekje shume konkrete te gjoksit
(perkedheli edhe tek veshet), me nje rritje graduale te ritmit
dhe te levizjeve deri ne arritjen e orgazmes.

Mashkulli ideal per femren e Bricjapit: duhet te jete diellor
dhe brilant, I zoti ta “mbaje varur” , por edhe gati per tu
dhene ne momentin e duhur.

Si ta bejme per vete: te keni fantazi! Merzitja eshte
armiku me I madh per femrat e Bricjapit. Kerkoni ti propozoni
gjithmone eksperienca te reja edhe ne seks.

Partneri ideal: Shigjetari

Horoskopi kelt Ujori
Ujori

Femrat Ujor, kane
shpesh shume endrra erotike, por jane te turpshme per te arritur
ti bejne realitet. Per shembull, mund te imagjinojne te bejne
seks ne nje ashensor, por ne realitet nuk do te kishin kurre
kurajon.

Keto femra I duan lojrat fillestare erotike me nje partner qe te
tregohet I zoti per “ti ndezur”, me prekje delicate, te duarve
dhe te gojes, mbi trupin e saj. Pa problem ato mund te zgjaten
ne keto aspekte erotike per me shume se nje ore dhe me vone ta
lene veten te rrjedhin ne nje orgazem intense.

Mashkulli ideal per femren Ujor: duhet te kete stil dhe
elegance. E rendesishme te jete I disponueshem per komunikim dhe
nje ane kulturore te mire, pastaj ne qofte se jeni te zote edhe
ne sport cdo gje eshte ne rregull, ajo eshte e juaja

Si ta bejme per vete: Femrat Ujor terhiqen nga meshkuj
sportive dhe intelektuale, qe e ben te humbi mendjen per nje
mashkull.

Partneri ideal: Binjaket

Horoskopi kelt Peshqit
Peshqit

Femrat Peshq mahnitin
meshkujt dhe flirtojne me ta, kane shpesh veshje seksi dhe
sensuale, qe nxjerrin ne pah me shume maturi bukurine e tyre.
Kane talent per te kenaqur dhe per ta ndjere partnerin.

Nuk eshte e veshtire qe meshkujt te ndjehen mire me to. Femra
Peshk ka shpesh pasione per lojra te vecante erotike: te
zhvishet nen driten e nje qiriu, ti perkedhelin gjoksin me nje
lule, ti derdhen mbi gjoks disa pika vere dhe pastaj partneri ta
lepije me passion. Ne fund te ketyre lojrave do ti pelqenin qe
ta merrnin me force dhe deshire.

Mashkulli ideal per femren Peshk eshte: nje professor ne artin e
seksit, me shume fantazi dhe I formuar mire, I zoti ta beje te
kaloje nete te zgjarrta.

Si ta bejme per vete: duke e intriguar me embelsi e
fantazi dhe duke I treguar te gjithe forcen fizike ne raportin
seksual!

Partneri ideal: Gaforrja

_________________
Horoskopi kelt I139821082_95197_2
Me mir nje fund me dhimbje sesa...nje dhimbje pa fund

Greminat e pafundme,
Ato qė mėshirė nuk kanė,
Zemrat nė dysh na i kanė ndarė
O i dashuri Elbasan, se
Lulet mė tė bukura na i moren, e
As pyet pėr kėtė s’na kanė.
gazola
gazola
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 516
Age : 36
Localisation : e ku tjeter?
profesioni : Laborant-Dentar Stomatologji
hobi : Muzika
Reputation : 0
Points : 11
Registration date : 03/06/2007

https://riniashqiptare.forumsq.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Horoskopi kelt Empty Re: Horoskopi kelt

Mesazh nga gazola Sat Sep 22, 2007 9:11 pm

Horoskopi kelt Guret GURET E ZODIAKUT
Perkatesite
specifike te gureve dhe te kristaleve dhe efektet e tyre,
nepermjet kristalterapise, u zbuluan mijera vjet me pare. Ne
qyteterimet antike, duke filluar nga Egjiptianet deri Majat,
guret perdoreshin neper ceremoni per te percaktuar te ardhmen, (runat
per shembull), si fatsjellese dhe per te sheruar semundjet.

Per cdo shenje te zodiakut jane te bashkangjitur dhe guret, te
cilat sherbejne per te larguar negativitetin e krijuara nga
situatat e ndryshme te jetes se perditshme.

Per te siguruar nje efekt te vlefshem nga nje gur, duhet te
ndiqen disa argumenta perpara perdorimt te saj. Fillimisht guri
duhet te jete “pastruar” duke e lare ne uje te rrjedhshem dhe
pastaj vendoset ne nje ene te mbushur plot me uje, te ciles do I
hidhet kripe e imet. Lihet te "pushoje" per te pakten per kater
ore (duke perjashtuar rastet kur guri eshte poroz, te cilat
eshte me mire te lihen ne argjile, per te evituar nje prishje te
tyre.).

Me tej guri shpelahet edhe nje here me uje te rrjedhshem dhe
lihet te “marre energji” per pak kohe ne ajer te paster dhe nen
driten e diellit, por jo ne menyre direkte.

Zbulo tani cilet jane guret e bashkangjitur me shenjen tuaj
zodiakale:
Horoskopi kelt Dashi
Dashi


Horoskopi kelt RubiniShenja
e Dashit, e drejtuar nga Marsi, I jane te bashkangjitur te
gjitha guret qe hapesira e ngjyrave leviz nga e kuqja e hapur
deri tek vjollca.

Ne qofte se ju duhet force dhe energji, duhet te kini besim tek
Korali I Kuq dhe tek Rubini, te cilat do te rrisin vitalitetin
tuaj.

Per te pastruar gjakun, veshkat, melcine duhet te zgjidhni
Eliotropio, qe ju ndihmon te trasformoni enegjine seksuale ne
krijmtari dhe per te luftuar stresin.Horoskopi kelt Demi
Demi


Horoskopi kelt SmeraldiShenjes
se Demit, I drejtuar nga Venusi, I jane bashkangjitur te gjithe
guret jeshil, jane pikerisht ngjyrat e Venusit.

Keshtu qe mund te zgjidhme Smeraldin, I cili do ju sjelle
dashuri, ekuiliber dhe mirekuptim, ose mund te zgjidhni Giaden
jeshile qe do ju garantoje kurajo, drejtesi, mencuri, pjekuri
dhe jetegjatesi.

Smeraldi do te behet I vlefshem edhe ne sherimin e problemeve qe
mund te keni me shikimin.

Duhet te vishni Tormalina Jeshile per te mbajtur ne forme formen
tuaj fizike, duke e pastruar trupin tuaj dhe duke ju siguruar
para dhe sukses.Horoskopi kelt Gaforrja
Gaforrja


Horoskopi kelt PerlaShenjes
se Gaforres, e drejtuar nga Hena, I bashkangjiten guret e bardhe.


Guri qe I pershtatet me shume shenjes tuaj eshte Perla, e cila
ka funksionin te embelsoje, te qetesoje dhe te ekulibroje.

Per femrat qe deshirojne nje shtatzani ose duan te shtojne
feminilitetin e tyre, zgjedhja me e mire do ishte Pietra di Luna
(Guri I Henes ose Adularia).

_________________
Horoskopi kelt I139821082_95197_2
Me mir nje fund me dhimbje sesa...nje dhimbje pa fund

Greminat e pafundme,
Ato qė mėshirė nuk kanė,
Zemrat nė dysh na i kanė ndarė
O i dashuri Elbasan, se
Lulet mė tė bukura na i moren, e
As pyet pėr kėtė s’na kanė.
gazola
gazola
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 516
Age : 36
Localisation : e ku tjeter?
profesioni : Laborant-Dentar Stomatologji
hobi : Muzika
Reputation : 0
Points : 11
Registration date : 03/06/2007

https://riniashqiptare.forumsq.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Horoskopi kelt Empty Re: Horoskopi kelt

Mesazh nga gazola Sat Sep 22, 2007 9:18 pm

Horoskopi kelt Luani
Luani


Horoskopi kelt DiamantiShenjes
se Luanit, te drejtuar nga Dielli, I bashkengjiten guret e
verdhe dhe shume ndricuese.

Guri symbol I shenjes eshte diamanti, me shkelqyesi nder te
gjithe guret e tjere, e cila perhaq energji dhe perkrahje ne
shendetin e te linderve nen kete shenje, duke e lehtesuar nga
tensionet nervore dhe duke e filtruar organizmin nga toksinat e
teperta.

Diamanti ndihmon gjithashtu ne meditim dhe per te percaktuar me
mire si mund te realizohen deshirat tona.

Per te stimuluar krijmtarine dhe per te shtuar besimin ne
vetvete eshte me e pershtatcme Ambra.Horoskopi kelt Virgjeresha

Virgjeresha


Horoskopi kelt ZafiriShenjes
se Virgjereshes, e drejtuar nga Merkuri, jane te bashkengjitura
guret gri, jo te ndricuar.

Guri I shenjes eshte konsideruar Zafiri, I cili mund te jape
energji per sherimin dhe dashuri per ata qe kane nevoje.

Per te perforcuar kujtesen dhe per ta perdorur me se miri dhe ne
menyre racionale, pevecse per te larguar pasigurine dhe friken
me I pershtatshem do ishte guri Kunzite.

Ne nivelin fizik jane te keshillueshme Kuarci rutilato, shume I
vlefshem per lodhjen, ose Agata, qe konsiderohet nje gur shume
energjik dhe shume e mire per te dhene force ne te gjitha
niveletHoroskopi kelt Peshorja
Peshorja


Horoskopi kelt TormalinaShenjes
se Peshores, e drejtuar nga Venusi, I jane bashkangjitur guret
jeshile..

Per dashurine eshte e keshillueshme Tormalina Jeshile,
mundesisht e lidhur me nje zinxhir ose e vendosur ne nje unaze,
qe ju ndikon edhe pak prakticitet. Ne momentin qe ndjeheni
poshte moralisht ju keshillohet te zgjidhni Opalin: ai do ju
ndihmoje me shtimin e energjise.

I vlefshem per profesionin eshte Malakite, mban te qarte
objektivin dhe perforcon kapacitetin kritik.

Per te permiresuar sensualitetin tuaj duhet ti drejtoheni
Krisoprazio; per te terhequr dashurine nuk ka asgje me te mire
se sa te mbash nje Kuarc te kuq te vendosur ne unaza, varese,
byzylyke.Horoskopi kelt Akrepi
Akrepi


Horoskopi kelt RubiniAkrepit,
I drejtuar nga Plutoni, I bashkangjiten guret me ngjyre te kuqe.


Guri I kesaj shenje eshte rubini, qe ju mbron nga te gjitha
negativitetet, per demtimet fizike ose semundje eshte agata, e
cila favorizon rigjenerimin dhe rritjen, rezistencen trupore.


Korniola ndihmon te dobetit per te arritur qellimet e tyre, duke
ju dhene shtytjen dhe ambicjen e duhur.

Trasmeton nje pozitivitet, nje besim ne vetevete dhe eshte
vecanerisht e vlefshme kunder shqetesime te organeve gjenitale,
dhe kunder shqetesimeve nervore.

Per te terhequr dashurine duhet te vini Rodokrozite, e cila
stimulon te qenit aktiv dhe spontan, dhe per te manifestuar
ndjenjat.
Horoskopi kelt Shigjetari

ShigjetariHoroskopi kelt TurkezeShigjetari,
I drejtuar nga Jupiteri, I bashkangjiten guret bojeqielli.

Guri tipik I shenjes eshte Turkeze, e cila ka nje funksion tipik
mbrojtes dhe garanton nje forme te mire per te gjithe trupin.


I vlefshem si ne dashuri, ashtu edhe ne profesion, per te
zhvilluar intuiten, njohjen, mirekuptimin ndaj vetes dhe te
tjereve eshte guri Axurite.
Horoskopi kelt Bricjapi
Bricjapi


Horoskopi kelt OniceShenjes
se Bricjapit, te drejtuar nga Saturni, I jane bashkangjitur
guret e zinj dhe te erret.

Guri tipik I shenjes eshte Onice, e cila ndihmon te dobetit per
te kaluar veshtiresi te ndryshme, duke I stimuluar vazhdimisht
per te realizuar vetveten, dhe per rregulluar impulset seksuale


Per tu karikuar me energji mund te zgjidhni Opalin e zi, I
vlefshem edhe si stimulant dhe kunder depresionit.

Per profesionin eshte me I mire guri Tormalin I Zi, guri I
drejtimit, qe te ben te zot per te ndikuar tek personat e tjere.


Per shendetin ne fakt mund te zgjidhni Osidianen, e cila ndihmon
kunder traumave dhe dhimbjeve.Horoskopi kelt Ujori
Ujori


Horoskopi kelt ZafiribluShenjes
se Ujorit, I drejtuar nga Urani, I bashkangjiten guret e erret,
blu, vjollce dhe te zeza.

Zakonisht guri I bashkangjitur Ujorit eshte Kuarci, e cila
ndihmon per te sjelle rregull ne mendime dhe per te
kthjelltesuar mendjen, ose Zafiro Blu eshte vecanerisht I
nevojshem per shendetin ose per dashurine.

Kristali i Rokas, nje tip I vecante kuarci, konsiderohet
pastrues dhe mbrojtes dhe te dobeteve ju jep energji dhe force
jetesore.
Horoskopi kelt Peshqit
Peshqit


Horoskopi kelt AmetistaShenjes
se Peshqeve, te drejtuar nga Neptuni, I bashkangjiten guret
bojeqielli dhe ndricues.

Peshqit jane shume te ndjeshem dhe prandaj duhet te perdorin
gure per tu mbrojtur, si per shembull, Ametista dhe Akuamarina,
te konsideruara pikerisht si guret e shenjes, te cilat mbrojne
te dobetit dhe rrisin energjine e tyre jetesore.

Ametista, ne vecanti eshte e nevojshme per te rritur vetebesimin,
vetekontrollin dhe rritjen e kujteses.

Per dashurine mund te jete I vlefshem mbajtja e nje akuamarina e
vendosur ne nje unaze ose ne nje varese, e cila ndihmon per te
shprehur lirisht mendimet dhe ndjenjat.

_________________
Horoskopi kelt I139821082_95197_2
Me mir nje fund me dhimbje sesa...nje dhimbje pa fund

Greminat e pafundme,
Ato qė mėshirė nuk kanė,
Zemrat nė dysh na i kanė ndarė
O i dashuri Elbasan, se
Lulet mė tė bukura na i moren, e
As pyet pėr kėtė s’na kanė.
gazola
gazola
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 516
Age : 36
Localisation : e ku tjeter?
profesioni : Laborant-Dentar Stomatologji
hobi : Muzika
Reputation : 0
Points : 11
Registration date : 03/06/2007

https://riniashqiptare.forumsq.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Horoskopi kelt Empty Re: Horoskopi kelt

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi