Dashuria dhe Ėndrrat
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lajme sportive

4 posters

Shko poshtė

Lajme sportive Empty Lajme sportive

Mesazh nga sajmir_pasha Fri Sep 14, 2007 9:09 pm

Trajneri i skuadres perfaqesuese
shqiptare, kroati Otto Bariē, profetsia e te cilit predominoi gjate
ndeshjes kualifikuese ndaj Hollandes ku nje anshmeria e gjyqtarit
anglez ne disa raste te kontensuara, tregoi se trajneri i skuadres
perfaqesuese e ndjente friken e gjykimit perkrahes te skuadrave me
emer. Frike e cila padyshim qe i bashkangjitej edhe dilemes dhe
tensionit qe ka perfshire lenia pezull e bisedimeve rreth kontrates dhe
rinovimit te saj midis drejtuesave te Federates shqiptare te futbollit
dhe trajnerit Baric. Pak ēaste perpara ndeshjes midis Hollandes dhe
Shqiperise te dyja palet, perfshi dhe avokatin ndermjetes Skender Fani
paten nje bisede miqesore. Midis tyre eshte shprehur interesimi per nje
bashkepunim te ardhshem qe normalisht ka qene hap pozitiv. Megjithate,
nuk eshte folur aspak per nje percaktim te sakte ose “dateline” per
rinovimin. Presidenti i FSHF-se Armando Duka ka shprehur pozitivisht
interesimin e tij per nje rinovim te ardhshem, por si gjithnje ai cdo
gje e le deri per minuten e fundit dhe te papercaktuar, duke patur
parasysh moshen relativisht te madhe te trajnerit kroat dhe gjendjen e
mundshme shendetsore ne te cilen ndodhet Baric per te perballuar punen
voluminoze qe kerkon angazhimi me kombetaren. “Une ndjehem shume mire
dhe besoj se jam ne gjendje ta drejtoj skuadren edhe per dy vjet te
tjera “ u shpreh Otto Baric per Albaniasoccer.com, nderkohe qe
presidenti Armando Duka nga ana e tij mendon se Baric eshte emri primar
per te qendruar ne krye te pankines “kuqezi”. “Padiskutim qe Otto eshte
mundesia kryesore, por ne kemi filluar bisedimet e para dhe do te
vazhdojme edhe me tej “, u shpreh Presidenti Duka per Albaniasoccer.com
pas bisedes qe paten ne Hollet e Hotel Adriatik, disa ore perpara
fillimit te takimit Shqiperi - Hollande

_________________
Lajme sportive BlueGlitterStemRoseTE DUA JETA IME
sajmir_pasha
sajmir_pasha
Moderator
Moderator

Male
Numri i postimeve : 196
Age : 39
Localisation : Rhodos_Greece
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 03/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Lajme sportive Empty Re: Lajme sportive

Mesazh nga sajmir_pasha Fri Sep 14, 2007 9:09 pm

Nė ndeshjen e ditės sė mėrkurė nė
stadiumin “Qemal Stafa” ndaj Holandės sė Van Bastenit, skuadra jonė
pėrfaqėsuese ka humbur njė takim tė dyshimtė pėrballė “tulipanėve”, por
nė kėtė takim e gjithė Shqipėria ka fituar diēka tė veēantė, e cila nuk
blihet apo shitet me para, por ėshtė e lidhur me zemrat e atyre
tifozėve, tė cilėt nuk ndalojnė sė pėrkrahuri pėr 90-minuta skuadrėn e
tyre tė zemrės. Tė ardhur nga tė gjitha trevat shqiptarėt ishin si njė
trup i vetėm ditėn e mėrkurė dhe gjatė 90 minutave kanė kėnduar,
brohoritur, duartrokitur lojėn e gladiatorėve tė tyre nė fushėn e
blertė. Sigurisht respekt tė veēantė meriton ajo pjesė e tifozerisė, e
cila ishte bashkuar nė tribunėn D3. Nė atė pjesė ishin bashkuar
tifo-grupe tė njohura, pasi kjo gjė ishte pėrcaktuar nė takimin e
organizuar prej grupit tifozerik Plisat nga Prishtina, e mbajtur nė
Prishtinė, nė 24 gusht 2007. Grupet pjesėmarrėse nė kėtė takim ishin
Ballistėt (Tetovė), Plisat (Prishtinė), Torcida (Mitrovicė), Kuq e
Zinjtė e Jakovės (Gjakovė) Skifterat (Gjilan), Tifozat Kuq e Zi ( tė
cilėt njėherazi janė edhe pėrfaqėsues tė shumė grupeve nga trojet
shqiptare). Gjithashtu duhet cekur se edhe pse munguan fizikisht (pėr
shkaqe teknike) grupet si: Arpagjikt (Prizren), Fikshat (Kaēanik) dhe
Shqiponjat (Pejė). Por atė ditė nė tribunė janė bashkuar dhe disa
pėrfaqėsues tė tifo grupeve tė tjera nė Shqipėri. Sigurisht meritė tė
veēantė ka edhe grupimi “Tifozat kuqezi” pėr organizimin perfekt dhe
rekuizitės sė tyre tė pasur me flamuj banderola e tė tjerė. Kjo
tifozeri nėn udhėheqjen e njėrit prej tifozėve mė tė zjarrtė Arianit tė
Plisave i ka dhėnė njė leksion tė gjithėve se nė Shqipėri ekziston njė
tifozeri e organizuar e cila nuk di tė ndalojė pėrkrahjen e saj.
Ndėrkohė qė mė e ēuditshme ėshtė fakti se pėrkrahja e tyre kalohet nė
heshtje nga mediat Shqiptare, pasi ėshtė bėrė e modės nė Shqipėri qė
pėrpara takimit mediat kėrkojnė me ēdo kusht pėrkrahjen e tifozerisė
dhe mė pas gjithēka shumėzohet me “0”.

_________________
Lajme sportive BlueGlitterStemRoseTE DUA JETA IME
sajmir_pasha
sajmir_pasha
Moderator
Moderator

Male
Numri i postimeve : 196
Age : 39
Localisation : Rhodos_Greece
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 03/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Lajme sportive Empty Re: Lajme sportive

Mesazh nga sajmir_pasha Fri Sep 14, 2007 9:25 pm


Alimehmeti, gati formacioni ndaj Teutes


14/9/2007 | Skuadra e Elbasanit diten e neserme do te perballet me
Teuten e trajnerit Hysen Dedja. Ne kete sfide te gjithe futbollistet e
Elbasanit kane per detyre te fitojne duke shperblyer perkrahjen e
mijera tifozeve anenmbane Shqiperise dhe botes. Ne sfiden e "Ruzhdi
Bizhutes" trajneri Alimehmeti mund te aktivizoje kwtw formacion nga
fillimi i takimit: Lika, Sheta, Karcev, Lako, Mehmetaj, Gerxho, Bulku,
Nallbani, Tetova, Bejzade, F.Xhafa. Risija e formacionit te verdhebluve
eshte aktivizimi nga minuta e pare e mesfushorit durrsak i rikthyer
tashme ne kampion elbasanas Edlir Tetova ne krahun e majte. Nderkohe qe
per here te pare do te aktivizohet edhe mbrojtesi tiranas Arian Sheta,
i cili do te mbuloj krahun e djathte te mbrojties sone. Ne qender te
prapavijes do te jene Lako dh Karcev, nderkohe qe Mehmetaj do te
mbuloje krahun e majte. Qendra e mesfushes do ti besohet S.Bulkut dhe
Nallbanit, teksa ish-lojtari i Apolonise do te mbuloje krahun e djathte
te mesfushes. Ne porte Ilion Lika e ka vendin te padiskutuar dhe si
pasoje do te jete ne formacion qe nga minuta e pare. Dyshja sulmuese
ndaj djemve te detit do ti besohet 2 futbollisteve me shume eksperience
ne kampionatin tone kombetare si Bejzade dhe F.Xhafa. Nderkohe qe disa
futbolliste te tjere si Babaj, Papuci, Plepolli, Merxha e te tjere do
te jene te gatshem per tu futur ne fushen e lojes nese trajneri
Alimehmeti do te kerkoj aktivizimin e tyre.
Ja edhe rreshtimi i mundshem taktik i verdhebluve ndaj Teutes
Lika
Sheta Lako Karcev Mehmetaj
Gerxho Nallbani S.Bulku Tetova
Bejzade F.Xhafa
Tr: Krenar Alimehmeti

_________________
Lajme sportive BlueGlitterStemRoseTE DUA JETA IME
sajmir_pasha
sajmir_pasha
Moderator
Moderator

Male
Numri i postimeve : 196
Age : 39
Localisation : Rhodos_Greece
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 03/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Lajme sportive Empty Re: Lajme sportive

Mesazh nga sajmir_pasha Sun Sep 16, 2007 12:31 pm

Hasi dhe Salihi titullar, Tare aktivizohet, Cana i papranishem ne ndeshje

•
Anorthosis ka fituar “derby” me kampionen Apoel. “Zonja e madhe” ka
marre tre pike shume te ēmuara ne fushen e vet ndaj pretendentes
kryesore, ne nje takim shume te tensionuar ku u nxorren 12 kartona te
verdhe. Portieri i kombetares shqiptare Arjan Beqaj u aktivizua gjate
gjithe takimit dhe ishte nje nga pikat me te forta te skuadres me 6
grushtime deēizive. Me kete fitore, Anorthosis ngjitet ne krye te
klasifikimit provizor me pike te plota pas 2 ndeshjesh

•

Besnik Hasi eshte aktivizuar si
titullar ne fitoren e skuadres se tij Cercle Brugge jashte fushes se
vet 2-0 ndaj skuadres Roesalare. Mesfushori shqiptar i cili ne mesjave
i dha fund ne menyre zyrtare aktivizimit te tij me skuadren
perfaqesuese te Shqiperise, zhvilloi nje ndeshje te mire. Ai u
zevendesua ne minuten e 73-te dhe skuadra e tij shenoi dy here ne 10
minutat e fundit te takimit duke shfrytezuar avantazhin numerik qe
kishte kur vendasit luajten me 10 lojtare pjesen me te madhe te pjeses
se dyte. Me kete fitore Cercle e shikon vehten ne vend te trete me 12
pike ne 6 ndeshje.


• Igli Tare u aktivizua ne pjesen e
dyte te ndeshjes Lazio-Empoli qe perfundoi ne barazim 0-0. « Bjondi »,
hyri ne loje ne minuten e 78-te per skuadren e tij

• Hamdi Salihi luajti gjate gjithe
takimit si titullar per skuadren e tij SV Ried e cila barazoi pa gola
ne fushen e vet ndaj Wacker


• Lorik Cana nuk ishte i pranishem as ne stolin e skuadres se tij Olimpik marseje e cila u mund 1-2 ne fushen e vet nga Touluse

_________________
Lajme sportive BlueGlitterStemRoseTE DUA JETA IME
sajmir_pasha
sajmir_pasha
Moderator
Moderator

Male
Numri i postimeve : 196
Age : 39
Localisation : Rhodos_Greece
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 03/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Lajme sportive Empty Re: Lajme sportive

Mesazh nga sajmir_pasha Sun Sep 16, 2007 12:40 pm

Te gjitha skuadrat vendase fitojne, Stojku dhe Bejzade protagoniste me gola vendimtare ne debutimet e tyre
Skenderbeu-SK Tirana 4:2
Shenues : Marius Ngjela 7’, 44’, 81’, Tiko 75’ / Jetmir Sefa 3’, Klodian Duro 45’
Gjyqtare : Aranit Lulaj (Vlore), Geranto Qirici (Tirane), Sonil Zeka (Shkoder)
Faruk
Sejdini arrin fitoren e pare si trajner i skuadres se Skenderbeut dhe
ekipi korcar shijon fitoren e pare kete kampionat, pas dy humbjeve 1-3.
Mario Ngjela ka shenuar triplete per skuadren « bardhekuq » duke i
shkaktuar humbjen e dyte ne tre ndeshjet e pare te ketij sezoni
skuadres kampione. Portieri Blendi Nallbani dhe mbrojtesi Nevil Dede
ishin shpetimtaret e portes ne disa okazione te veshtira te krijuara ne
zonen e skuadres se Sulejman Staroves i cili eshte shume prane
shkarkimit nga kreu i pankines tiranase, qe ndonese kaluan te paret ne
avantazh nuk arriten te ruanin epersine e fillimit. 4000 shikuesit qe
kishin ardhur per te ndjekur kete takim pane nje ndeshje mjaft te
bukur, me gola te shumte dhe me emocione te njepasnjeshme. Rezultati
mund te kishte qene akoma me i thelle sikur gjyqtari Arianit Lulaj te
mos kishte ndryshuar mendje ne akordimin e nje penalltie ne favor te
vendasve

Elbasani-Teuta 1:0
Shenues : Skerdi Bejzade 82’
Gjyqtare : Tanush Latifi (Gjirokaster), Arjan Guēe (Lushnje), Denis Koreshi (Lushnje)
Skerdi Bejzade ka qenė njeriu i ndeshjes, nė pėrballjen midis Elbasanit dhe Teutės.
Tifozėt
e shumtė qė kishin mbushur shkallėt e Ruzhdi Bizhutės prisnin nga
idhujt e tyre njė fitore tė thelle, por kjo nuk ka ndodhur. Tė dyja
skuadrat janė shfaqur mediokre nė lojėn e tyre. Nė pjesėn e parė vlen
pėr tu pėrmendur vetėm njė shtyllė e Fjodor Xhafės. Pjesa e dytė ka
qenė pak mė ndryshe se e para, ku mė kėrkues kanė qenė tė zotėt e
shtepisė. Bejzade ose ndryshe i mbiquajturi « Arusha »nga tifozėt
vendas, ka shėnuar njė gol tė bukur i cili i dha dhe fitoren e parė
Elbasanit nė kėtė sezon futbollistik.


Besa-Flamurtari 2:0
Shenues : Bledar Mancaku 10’, Elokan 82’
Gjyqtare : Sokol Jareci (Tirane), Genc Maloku (Tirane), Sokol Avdo (Tirane)
Skuadra
kavajase i ka shkaktuar humbjen e pare Flamurtarit te cilet fituan dy
ndeshjet e para ne fushen e tyre. Goli spektakolar i Bledar mancakut ne
pjesen e pare hapi serine e golave per skuadren vendase e cila dyfishoi
disa minuta para perfundimit me Elokan

Shkumbini-Beselidhja 2:1
Shenues : Gentjan Stojku 24’, 84’ / Goce Petrovski 43’
Gjyqtare : Albano Janku (Tirane), Labian Mustafaraj (Tirane), Alfred Lamēe (Patos)
Gentjan
Stojku me dygoleshin e tij, nga nje gol ne cdo pjese loje ka ndeshkuar
skuadren lezhjane dhe i ka siguruar fitoren skuadres peqinase karshi
6000 shikuesave te cilet kishin kriajur nje atmosfere te nxehte
futbollistike. Elbasanasi Stojku shenoi golin e pare ne pjesen e pare,
kurse maqedonase Petrovski barazoi pak minuta para perfundimit. Ne
pjesen e dyte, lezhjanet u munduan te mbronin shume por nuk arriten te
shkeputeshin me pike nga peqini ne takimin e pare te trajnerit te sapo
ardhur Ridvan Kulli ne pankine pas doreheqjes se Stavri Nices


Dinamo-Kastrioti 4:0
Shenues : Pero Pejic 32’, 60’, 65’, Sebino Plaku 45’
Gjyqtare : Mentor Sopjani (Durres), Rezart Zhuli (Tirane), Engjell Pjetrushi (Lezhe)
Dinamo
ka ndeshkuar rende skuadren e Kastriotit duke fituar thelle 4-0 ndaj
skuadres krutane e cila per me shume se 1 ore luajti me 10 lojtare dhe
10 minutat e funsit me 9 lojtare. Ylli Shameti u ndeshkua brenda 3
minutave me dy kartona te verdhe. Pero pejic shenoi tre gola per
skuadren Dinamovite dhe Sebino Plako vulosi fitoren e thelle per djemte
e Agim Canajt te cilet nuk e kane provuar shijen e pesimit te golit .
Elvis Kotorri e ka rrjeten te paprekur ne 3 ndeshjet e para, plot 270
minuta pa pesuar gol. Dinamo eshte ne krye te klasifikimit provizor

Partizani-Vllaznia 1:0
Shenues : Elis Bakaj 27
Gjyqtare : Sazan Velēani (Patos), Arben Pregja (Tirane), Ergin Doda (Tirane)
Partizani
ka fituar takimin me te rendesishem te javes se trete ndaj Vllaznise.
Skuadra e Mirel Joses ka humbur per te dyten here me rradhe ndaj
skuadrave kryeqytetase duke zhgenjyer perseri me lojen e saj. Bakaj
ishte ai qe beri ndryshimin me golin e shenuar ne pjesen e pare ne
minuten e 27-te duke i dhene tre piket dhe kryesimin e tabeles se
klasifikimit se bashku me Dinamon me nga 9 pike te plota

_________________
Lajme sportive BlueGlitterStemRoseTE DUA JETA IME
sajmir_pasha
sajmir_pasha
Moderator
Moderator

Male
Numri i postimeve : 196
Age : 39
Localisation : Rhodos_Greece
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 03/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Lajme sportive Empty Re: Lajme sportive

Mesazh nga sajmir_pasha Mon Sep 17, 2007 9:38 pm

Lajme sportive Arusha
16/9/2007 | Nė ndeshjen ndaj Teutės skuadra jonė e
zemrės Elbasani ka fituar falė shpirtit tė sakrificės qė ka treguar
Arusha jonė Skerdi Bejzade. “Tigrat” gjejnė rastin ta pėrshėndesin nga
zemra Bejzaden pėr atė cka ka treguar nė fushėn e lojės nė sfidėn ndaj
Teutės. Tė gjithė futbollistėt e tjerė tek Elbasani duhet tė marrin
shembull dhe tė inpenjohen tė paktėn sa 40% i Bejzades. Kishim kohė qė
nuk shikonim njė futbollist me fanellėn verdheblu tė luaj me atė shpirt
sakrifice nė njė ndeshje nė “Ruzhdi Bizhuta”. Ndeshja ndaj Teutės ishte
tepėr delikate, pasi nė rast barazimi apo humbje verdheblutė do tė
pėrballonin “tėrmetin” e fuqishėm qė do tė shkaktohej nga mungesa e
fitores. Bejzade jo vetėm qė ka shėnuar njė supergol nė minutėn e 82
duke na dhėnė fitoren, por ka dhėnė dhe disa asist pėr shokėt e tjetė
tė skuadrės si dhe ka luftuar duke ndaluar disa aksione tė
kundėrshtarėve. Dhe njėherė e falenderojmė Bejzaden pėr gjithcka qė jep
pėr fanellėn tonė dhe i premtojmė gjithnjė pėrkrahje nga ana jonė. Dhe
pas ndeshjes me Teutėn e gjithė tifozeria ka vazhduar tė therrasė nė
kor emrin e Bejzades dhe njė gjė tė tillė do ta bėjmė gjithmonė pėr
disa futbollistė qė janė gati tė sakrifikohen nė fushėn e lojės vetėm
nė saj tė fanellės verdheblu.“Tigrat Verdheblu”

_________________
Lajme sportive BlueGlitterStemRoseTE DUA JETA IME
sajmir_pasha
sajmir_pasha
Moderator
Moderator

Male
Numri i postimeve : 196
Age : 39
Localisation : Rhodos_Greece
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 03/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Lajme sportive Empty Re: Lajme sportive

Mesazh nga sajmir_pasha Mon Jul 14, 2008 4:34 pm

Superiorja, kampionati i ri nis mė 24 gusht
"Kampionati i 70-tė kombėtar i futbollit do tė nisė mė 24
gusht." Eshtė ky konfirmimi qė ka bėrė pėr "Sportin shqiptar" shefi i
sektorit tė garave nė FSHF, Ilir Shulku. Sezoni i ri futbollistik, ose
2008-2009, fillon vetėm katėr ditė pas ndeshjes miqėsore tė kombėtares,
e programuar pėr mė 20 gusht, qė ėshtė njė datė e lirė edhe nga UEFA.
Nė kėtė moment, kur gjithēka ėshtė e pėrqendruar nė emocionet e
finaleve tė Euro 2008, teksa kėto "ethe" kanė kapur edhe zyrtarėt e
FSHF-sė, shefi garave sqaroi disa nga detajet e sezonit tė ri. "Qė pas
pėrfundimit tė sezonit u kemi dėrguar 12 klubeve tė kategorisė
superiore projektkalendarin, - thotė Shulku. - Kėshtu, kemi rėnė dakord
qė kampionati tė fillojė mė 24 gusht. Klubet kishin problem periudhėn e
pushimit tė janarit, qė i shėrben kombėtares, ku kėrkonin qė ajo tė mos
ishte mė shumė se 10 ditė. Pėr kėtė pikė gjetėm njė konsensus dhe, duke
parė edhe programin e kombėtares, ku parashikohet grumbullim, caktuam
si pushim periudhėn 3-11 janar." Pėr sa i pėrket formulės sė kategorisė
superiore, ajo do tė mbetet e njėjtė me sezonin e kaluar.
"Tė jemi realistė, kjo formulė dha efekte pozitive, teksa e
mbajti garėn tė hapur deri nė fund. Nisur nga kjo, nuk kishte arsye pse
ta ndryshonim. Pra, pėr tė sqaruar edhe opinionin, formula do tė jetė
kjo: Nga kategoria superiore nė atė tė parė zbresin automatikisht dy
ekipe dhe ngjiten po kaq. Ndėrkohė, ekipet qė renditen nė vendet 9 dhe
10 tė superiores do tė luajnė ndeshje play-out-i me vendet 4 dhe 3 tė
kategorisė sė parė,"- sqaron Shulku. Tė vetmin ndryshim pėr sezonin
tjetėr do tė ketė kategoria e parė, e cila nuk do tė jetė me 18 ekipe,
por me 16. Sipas Shulkut, edhe te inferiorėt do tė jetė e njėjta
formulė, teksa katėr ekipe zbresin nga kategoria. Pėrgjegjėsi i
kampionateve bėn tė ditur gjithashtu se kėtė sezon do tė ndryshojė edhe
struktura e kampionatit tė moshave. Sipas Shulkut, kampionati i tė
rinjve U-17 dhe U-19 do tė ndahet nė dy zona: Veri-Jug, me nga 15
skuadra. Megjithatė, tė gjitha ndryshimet qė pritet tė bėhen duhet tė
marrin miratimin e komitetit ekzekutiv tė FSHF-sė. "Kemi bėrė gati edhe
ndryshimet nė rregullore pėr sezonin e ri. Dėnimet ndaj lojtarėve do tė
rriten,"- pohon Shulku, i cili nė fund flet edhe pėr ndryshimin e
mėnyrės sė ndėshkimit me kartonė. "Disa klube kanė qenė kundėr mėnyrės
sė deritanishme dhe kėrkojnė qė pas tre kartonėve tė verdhė tė ketė
vetėm njė pezullim dhe kjo tė mos vazhdojė me dy, nėse numri i tyre
shkon nė gjashtė. Do ta shqyrtojmė edhe kėtė pikė, pėr t'ia paraqitur
mė pas komitetit ekzekutiv."
Jorgis MEMO
Miqėsorja, gati zyrtarizimi me Estoninė
Pas mosarritjes sė njė akordi me Slloveninė, e cila kėrkoi tė
ishte pritėse, FSHF-ja ka marrė njė "ok" paraprak nga Estonia pėr njė
ndeshje miqėsore nė datėn e lirė tė UEFA-s, mė 20 gusht. Sipas shefit
tė sektorit tė jashtėm nė FSHF, Lysien Nurishmi, me shumė mundėsi kjo
miqėsore pritet tė zyrtarizohet nė ditėt e ardhshme. Kujtojmė qė
FSHF-ja ka ndėrmjetėsuar me disa federata, madje edhe me "big"-ėt,
Spanjė-Itali, por zyrtarisht ende nuk ėshtė arritur njė akord. Nėse kjo
gjė ndodh me Estoninė, do tė ishte miqėsorja e tretė pėr kuqezinjtė nė
pak vite, teksa nė dy ndeshjet e para janė ndarė nė barazim 3-3 dhe
1-1. Trajneri i kombėtares, Ari Han, ka kėrkuar medoemos qė miqėsorja
tė luhet brenda, pasi edhe dy ndeshjet e para eliminatore me Suedinė
dhe Maltėn do tė zhvillohen nė Shqipėri. Ky shkak ka bėrė qė disa
kombėtare ta refuzojnė kėrkesėn e Shqipėrisė.
Shqipėri-Greqi, problem akomodimi
Sezoni i verės ka vėnė nė vėshtirėsi FSHF-sė pėr tė sistemuar
nė njė vend sa mė tė pėrshtatshėm ekipin kombėtar U-21, qė do tė luajė
ndeshjen eliminatore me Greqinė mė 20 gusht nė stadiumin "Flamurtari"
tė Vlorės. Kuqezinjtė e drejtuar ng Artan Bushati pritet tė
grumbullohen disa ditė para takimit nė qytetin bregdetar, por hotelet
(mė tė mira) nė kėtė tė fundit rezultojnė tė prenotuara. Nėse nuk
gjendet njė i tillė, atėherė kombėtarja Shpresa do tė sistemohet nė
qytetin e Fiert. Ndėrkohė, njė problem mbetet edhe akomodimi i Greqisė,
qė do tė mbėrrijė njė ditė para takimit.
Ari Han, dje "vėzhgim" Portugalisė
Trajneri i Shqipėrisė, Ari Han, ka qenė i pranishėm dje nė
stadiumin e Gjenevės pėr tė ndjekur nga afėr ndeshjen e grupit A tė
Euro 20080-s, midis Ēekisė dhe Portugalisė. Me kėtė tė fundit,
Shqipėria do tė luajė pėr eliminatoret e botėrorit mė 15 tetor.
Han, bashkė me ndihmėsin e tij De Jong, pritet tė ndjekin edhe
kundėrshtarin tjetėr tė kuqezinjve, Suedinė, qė do tė luajė me Spanjėn
mė 14 qershor.
J.M.
(fotolajm)
Hidi firmos tek Alqi pėr 250 mijė euro
Eshtė zyrtare: portieri i kombėtares Isli Hidi, ka firmosur
dje pėr ekipin qipriot Alqi Laranka njė kontratė 2-vjeēare, nga ku do
tė pėrfitojė njė shumė prej 250 mijė eurosh. Pasi kaloi me sukses
ekzaminimet mjekėsore, shqiptari hodhi tė zezėn mbi tė bardhė nė prani
tė presidentit tė klubit, Mimi Fantuēi. "Kam ardhur kėtu pėr tė arritur
suksese,"- tha Hidi pėr mediat qipriote. Kėtė kalimdrejt kampionatit
qipriot e ka bėrė tė mundur menaxheri Sokol Haxhia. Ndėrkohė mėsohet se
nė vitin e parė tė aktivizimit me Alqin, pėrveē 120 mijė eurove, Hidi
do tė pėrfitojė njė bonus prej 35 mijė eurosh. Gjithashtu, edhe nė
vitin e dytė, pėrveē 130 mijė eurove, do tė pėrfitojė 35 mijė tė tjera.
Nė kontratė ėshtė edhe njė klauzolė, e cila pėrcakton qė, "nėse Hidi
arrin tė shitet nė njė ekip tjetėr, do tė marrė kesh 50 mijė euro."
Klubi qipriot ka vėnė nė shėrbim tė ish-portierit tė Tiranės dhe
Krivbasit njė makinė dhe njė apartament.
J.MEMO
Ēerēizi: E ndiej veten pjesė tė Apolonisė
Teksa pritet 16 qershori pėr grumbullimin e parė, rrjedha e
zhvillimeve nga kampi fierak vijon nė normalitetin e vet dhe brenda
etheve tė njohura tė merkatės. Kėshtu, nga Vlora janė lėshuar sinjale
tė rikthimit pranė skuadrės "mėmė" tė dy futbollistėve qė mbrojtėn
ngjyrat e Apolonisė nė kategorinė e parė, konkretisht tė Ledio Liēajt,
i adaptuar si sulmues te fierakėt, dhe tė Aldo Gunės, i cili iu bashkua
ekipit tė Haxhiut fazėn e dytė. Pėr tė ardhmen e dy futbollistėve tė
sipėrpėrmendur do tė jenė ditėt nė vijim ato qė do tė zbardhin dhe
enigmėn pėrfundimtare, por Guna si duket qė dje ėshtė bashkuar me
Flamurtarin. Ndėrkohė, krejt e qetė paraqitet situata pėr njė tjetėr
emėr tė "gardės" vlonjate qė ka zbarkuar nė Fier. Mesfushori me tipare
sulmuesi Taulant Ēerēizi ndihet komod, teksa bėn bilancin e ecurinė e
asaj qė ka dhėnė pėr Apoloninė, por edhe pėr perspektivėn e afėrt nė
superligė. "Kemi pėrballuar njė kampionat tė vėshtirė, por kemi
rezultuar tė suksesshėm. Kemi pasur kurajėn tė besojmė nė forcat tona
edhe atėherė kur gjėrat janė dukur nė pamje tė parė gati tė pamundura.
Tani duhet tė mendojmė pėr tė ardhmen e afėrt," - shprehet Ēerēizi.
Aktivizimi i vlonjatit fazėn e dytė ka qenė rezultativ, pasi me golat e
shėnuar Ēerēizi ėshtė bėrė shpesh pėrcaktues pėr skuadrėn e tij, duke e
udhėhequr drejt rezultateve pozitive. "Unė jam ndier mirė dhe duket se
mė kapi menjėherė ritmi i grupit, tė cilin e ruajta me fanatizėm.
Kontributi im ka qenė modest krahasuar me punėn e skuadrės. Gjithashtu,
golat e mi do tė zhvleftėsoheshin tėrėsisht nėse skuadra nuk do tė
siguronte suksesin," ‑ thekson mes tė tjerash mesfushori Ēerēizi, duke
u ndalur mė tej edhe nė sfidėn e vėshtirė qė e pret Apoloninė nė
superiore. "Nuk ka vend pėr dyshime. Apolonia e ka forcėn e duhur jo
vetėm pėr tė mbijetuar nė kampionat, por pėr shumė mė tepėr. Nisur nga
fakti se kam qenė pjesė e skuadrės qė siguroi suksesin, duke pasur
parasysh mjedisin dhe pėrshtatshmėrinė time me ekipin, vazhdoj ta ndiej
veten pjesė tė Apolonisė dhe nuk do tė ngurroj tė jap maksimumin tim
edhe nė sezonin e ri," - theksoi mes tė tjerash futbollisti Taulant
Ēerēizi.

_________________
Lajme sportive BlueGlitterStemRoseTE DUA JETA IME
sajmir_pasha
sajmir_pasha
Moderator
Moderator

Male
Numri i postimeve : 196
Age : 39
Localisation : Rhodos_Greece
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 03/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Lajme sportive Empty Re: Lajme sportive

Mesazh nga sajmir_pasha Fri Jul 18, 2008 5:09 pm

Dinjo"-Milan,martesa zyrtare

Mė nė fund ka
ardhur konfirmimi zyrtar, teksa ambienti kuqezi po pėrgatitet tė presė
yllin e ri, Ronaldinjo. Adriano Galiani i shoqėruar nga ndihmėsit e
tij, Arielo Braida dhe Ernesto Bronxeti kanė pasur njė takim tė gjatė
dhe frytdhėnės me presidentin e skuadrės katalanase, Joan Laporta. Nga
sa pėrflitej nė median italiane, Ronaldinjo mund tė quhet njė lojtar i
Milanit qė nga pasditja e djeshme, pas marrėveshjes qė tė dyja skuadrat
kanė arritur ndėrmjet tyre pėr njė shifėr qė pėrflitet tė jetė rreth
18.5 milionė euro, plus premios qė Barcelona do tė pėrfitonte nga njė
paraqitje e mirė e Ronaldinjos me fanellėn e "djajve". Nė mbrėmje vonė,
edhe Galiani ka zyrtarizuar marrėveshjen, ndėrkohė qė Ronaldinjo do tė
niset sot nė ora 11.00, me synimin pėr t'u bashkuar nė grumbullimin e
Milanit me shokėt e rinj nė ora 14.30.

Ēelsi, 60 milionė pėr Robinjon

Ēelsi,
edhe pse nė fakt nuk ėshtė ndjerė shumė gjatė merkatos sė kėsaj vere,
duket se do tė bėjė goditjen e parė midis shumė tė pėrfolurave. Bėhet
fjalė pėr yllin brazilian tė Realit tė Madridit, Robinjon. Ky i fundit
ėshtė kėrkuar me ngulm nga braziliani Luis Felipe Skolari dhe
presidenti Roman Abramoviē ka shprehur gatishmėrinė pėr tė sjellė nė
ekip sa mė shumė yje qė dhurojnė spektakėl. Vetėm se kėsaj here e kanė
ekzagjeruar disi me shifrėn e ofruar. Ėshtė e pėrditshmja "The
Guardian" ajo qė bėn publike ofertėn e bluve tė Londrės. Bėhet fjalė,
as mė pak e as mė shumė, pėr plot 60 milionė euro, nga tė cilat 48 do
tė shkojnė nė arkat e klubit tė Realit tė Madridit. Njė shifėr kjo, qė
do tė pranohej menjėherė nga drejtuesit madrilenė, pėr tė blerė yllin
portugez, Kristiano Ronaldo.

Spanja,Del Boske trajner

Trajneri
Visente Del Boske ėshtė prezantuar zyrtarisht si trajneri i Kombėtares
sė Spanjės. Me propozim tė Angel Vilar, kandidatura e Del Boskes u prit
mjaft mirė dhe ditėn e djeshme u bė edhe zyrtarizimi i marrėveshjes
midis trajnerit dhe Federatės Spanjolle tė Futbollit. Ish-trajneri i
Realit tė Madridit do tė jetė nė krye tė detyrės sė tij tė re deri nė
vitin 2010. Gjatė kėsaj kohe do t'i duhet tė pėrgatisė kombėtaren
iberike pėr Kupėn e Botės 2010. Njė detyrė mjaft e vėshtirė pėr tė,
duke qenė se do tė ketė nė dispozicion njė ekip qė do e nisė
kompeticion si favorit kryesor pėr tė fituar, pas triumfit tė arritur
pak javė mė parė nė kampionatin evropian tė futbollit. Sidoqoftė, vetė
trajneri nuk duket i frikėsuar nga kjo sfidė.

_________________
Lajme sportive BlueGlitterStemRoseTE DUA JETA IME
sajmir_pasha
sajmir_pasha
Moderator
Moderator

Male
Numri i postimeve : 196
Age : 39
Localisation : Rhodos_Greece
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 03/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Lajme sportive Empty Re: Lajme sportive

Mesazh nga sajmir_pasha Mon Jul 21, 2008 10:32 pm

Alban Bushi, golashėnuesi mė i mirė i kuqezinjve, megjithėse nė
miqėsoren kundėr Polonisė mė 27 maj nuk mori ftesė nga trajneri Ari
Han, vazhdon tė shpresojė se do tė jetė pjesė e pėrfaqėsueses edhe pėr
sezonin e ardhshėm. "Jam rikuperuar plotėsisht dhe kam dėshirė qė tė
jem pjesė e Kombėtares edhe edicionin e ardhshėm", ka thėnė sulmuesi
pėr "Panorama". Problemet nė kėmbėn e djathtė kanė marrė fund dhe
lojtari synon qė tė bėjė njė sezon tė mirė nė kampionatin grek, me
skuadrėn e tij Levadhiakos.
Si shkoi periudha e rikuperimit nė Gjermani?
Pėr
fatin tim tė mirė gjėrat shkuan shumė mirė. Tani kam filluar stėrvitjet
me skuadrėn e Levadhiakos dhe nuk kam pasur probleme me kėmbėn. Nė
Gjermani punova me stafin mjekėsor tė Hertės sė Berlinit pėr rreth njė
muaj e gjysmė dhe fizioterapisti i skuadrės bashkė me mjekun kanė bėrė
njė punė tė shkėlqyer. Sigurisht qė e kishin paksa dorėn tė rėndė me
ēmimin (qesh), por gjithsesi ia vlejti, sepse tani jam nė formė. Pas 25
ditėve nė terapi zhvillova njė minifazė pėrgatitore me skuadrėn e
Hertės nė Austri, ēka mė ndihmoi tė rifitoja besimin nė vetvete. Kam
punuar vėrtet shumė dhe mendoj se tani jam gati pėr njė sezon shumė tė
vėshtirė.
Gjatė kohės qė stėrviteshit te Herta, ju lindi
ndonjėherė dėshira pėr tė qenė pjesė e kėsaj skuadre, apo pėr t'u
transferuar nė ndonjė ekip tjetėr gjerman?
Sigurisht. Futbolli
gjerman ėshtė pjesė e elitės sė futbollit botėror dhe ēdonjėri do tė
kishte dėshirėn pėr tė luajtur aty. Megjithatė, unė kam familjen time
nė Greqi dhe pėrveē kėsaj oferta qė mė bėri Levadhiakos ishte vėrtet
joshėse. Pata kontakte nga disa klube gjermane, por nuk mė bindėn.
Pastaj nuk mund tė lija nė baltė presidentin e Levadhiakosit, i cili
bėri tė pamundurėn pėr tė mė marrė nė skuadėr.
A ėshtė i mjaftueshėm njė emėr si Levadhiakosi pėr tė rifituar njė vend nė Kombėtare?

pari, askush nuk ka thėnė qė unė jam jashtė Kombėtares, tė paktėn jo
zyrtarisht. Mendoj se trajneri Han jo mė kot u interesua pėr mua gjatė
kohės qė ishte nė Greqi pak muaj mė parė. Sė dyti, mos harroni se
Levadhiakos ėshtė pjesė e Superligės greke dhe mendoj se nuk ėshtė njė
ekip i rėndomtė. Sė treti, unė vendin nė Kombėtare nuk e kam fituar
falė emrit tė skuadrave ku kam luajtur, por pėr golat e shumtė qė kam
shėnuar. Edhe kėtė sezon do tė pėrpiqem tė shėnoj sa mė shumė gola,
pastaj tė shohim se si do tė shkojnė gjėrat.
Meqė jemi te Kombėtarja, sa pėr qind jeni i bindur se do tė vazhdoni tė jeni pjesė e saj edhe sezonin e ardhshėm?
Kėtė
nuk e di, sepse e vendos trajneri. Unė mund tė them se jam nė formė tė
mirė dhe do tė bėj maksimumin pėr tė bindur trajnerin tė mė
grumbullojė. Unė dėshiroj tė luaj edhe edicionin e ardhshėm me
pėrfaqėsuesen dhe jam i bindur se mund t'i shėrbej Kombėtares edhe pėr
njė vit. Do tė pėrpiqem tė shėnoj sa mė shumė qė ta vė nė pozita tė
vėshtira trajnerin, ashtu siē ndodhi dhe me Bariēin.

_________________
Lajme sportive BlueGlitterStemRoseTE DUA JETA IME
sajmir_pasha
sajmir_pasha
Moderator
Moderator

Male
Numri i postimeve : 196
Age : 39
Localisation : Rhodos_Greece
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 03/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Lajme sportive Empty Re: Lajme sportive

Mesazh nga sajmir_pasha Mon Jul 21, 2008 10:36 pm

Futbollistja kosovare, Fatmire Bajramaj, do tė jetė pjesė e Lojėrave Olimpike verore "Pekin 2008".

Bajramaj
ėshtė pėrfshirė nė listėn e pėrfaqėsueses sė Gjermanisė pėr kėtė
olimpiadė. 20-vjeēarja ėshtė njėra prej 18 futbollisteve tė ftuara pėr
nė Pekin. "Vendimi nuk ka qenė i lehtė. Tė gjitha futbollistet kanė
dhėnė maksimumin, por aty ka vend vetėm pėr 18 lojtare. Olimpiada ėshtė
shumė e vėshtirė, ndėrsa orari i ndeshjeve shumė i ngjeshur. Fatmire
Bajramaj po bėhet gjithmonė mė e vlefshme pėr ne. Ajo ėshtė njė
futbolliste shumė teknike dhe qė di tė rrezikojė portėn kundėrshtare",
ka thėnė trajnerja e Gjermanisė, Silvia Neid. Gjermania gjendet nė njė
grup nė Olimpiadė me Brazilin dhe Nigerinė. "Jam shumė e lumtur qė do
tė jem pjesė e skuadrės nė Olimpiadė dhe mezi po pres tė fillojė
aktiviteti. Nė Pekin do tė na presin ndeshje tė vėshtira, por si
kampione tė botės qė jemi, natyrisht qė vlerėsohemi si favorite pėr tė
fituar titullin. Kemi njė skuadėr shumė tė mirė. Jam shumė e bindur se
nuk do tė kthehemi duarbosh nė shtėpi. Kemi shumė shanse pėr tė fituar
edhe medaljen e artė", ka shkruar Bajramaj nė faqen e saj zyrtare.
Bajramaj vitin e kaluar u shpall kampione e botės me Gjermaninė, ndėrsa
nė finale mposhti Brazilin 2-0.

_________________
Lajme sportive BlueGlitterStemRoseTE DUA JETA IME
sajmir_pasha
sajmir_pasha
Moderator
Moderator

Male
Numri i postimeve : 196
Age : 39
Localisation : Rhodos_Greece
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 03/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Lajme sportive Empty Re: Lajme sportive

Mesazh nga sajmir_pasha Thu Jul 24, 2008 11:25 pm

ampionati ukrainas ėshtė shndėrruar nė njė thikė me dy presa pėr futbollistėt shqiptarė.

JETMIR HALILAJ

Ata
arrijnė tė pėrshtaten mjaft mirė aty, madje spikatin nė skuadrat kur
luajnė, por kur kanė oferta nga klube perėndimore, gjuha e
bashkėpunimit me drejtuesit e skuadrave ėshtė zero. Ervin Bulku,
mesfushori i Kombėtares shqiptare qė luan te Krivbasi ka pasur disa
oferta nga klube gjermane dhe ruse, por krerėt e klubit tė tij kanė
kėrkuar 1.5 milionė euro pėr kartonin e futbollistit, ēka e ka bėrė
tejet tė vėshtirė kalimin e futbollistit tiranas nė njė klub tjetėr.
Bulku megjithatė, tregohet profesionist, duke thėnė se ėshtė i gatshėm
qė tė respektojė kontratėn me Krivbasin, e cila skadon nė janar tė
vitit 2009. "Kam pasur shumė oferta, sidomos pas ndeshjes me Kombėtaren
kundėr Polonisė nė fund tė majit, por klubi ka vėnė njė ēmim shumė tė
lartė pėr kartonin tim (1.5 milionė euro), ēka i ka vėshtirėsuar shumė
gjėrat", pohon Bulku pėr "Panorama Sport". Lojtari ka shkėlqyer nė
kampionatin ukrainas sezonin qė shkoi, madje edhe javėn e parė tė
sezonit tė ri u tregua vendimtar, duke dhėnė asistin e golit tė vetėm
qė shėnoi Krivbasi nė fitoren minimale 1-0 kundėr Metalurg Zaporozhias.
"Dėshira ime ėshtė qė tė luaj nė njė skuadėr tė nivelit tė lartė dhe
ofertat nuk kanė munguar, por menaxherėt e mi nuk kanė arritur tė
gjejnė gjuhėn e pėrbashkėt me drejtuesit e klubit. Unė nuk kam dashur
qė t'iu lutem kėtyre tė klubit qė tė mė lėnė tė lirė, sepse kam njė
kontratė me Krivbasin dhe jam i detyruar ta respektoj atė, ndonėse
ofertat nga klubet gjermane kanė qenė tepėr joshėse", ka thėnė Bulku.
Skuadra
Situata
nuk ėshtė shumė e qartė te Krivbasi, sepse kjo skuadėr ėshtė duke
kaluar nė pronėsi tė disa pronarėve tė rinj. Njė pjesė e mirė e
lojtarėve ende nuk janė tė sigurt pėr tė ardhmen e tyre, madje as Ervin
Bulku. "Pritet qė tė ndryshojnė drejtuesit e klubit, pasi ekipin janė
duke e blerė disa biznesmenė tė tjerė. Jemi paksa tė paqartė pėr tė
ardhmen. Pak ditė mė parė kontaktova me krerėt e skuadrės dhe gjėja e
vetme qė mė thanė, ishte se disa klube ishin interesuar pėr mua, por
nuk kishin ofruar shumėn qė kėrkohej. Nuk di ēfarė tė them, - ka thėnė
Bulku. - Unė jam gati tė qėndroj kėtu deri nė janar, nėse klubi nuk
dėshiron tė mė largojė. Shpresoj qė tė kem tė njėjtat kėrkesa edhe nė
merkaton e janarit, sepse qėllimi im ėshtė qė tė luaj nė njė skuadėr
perėndimore".

_________________
Lajme sportive BlueGlitterStemRoseTE DUA JETA IME
sajmir_pasha
sajmir_pasha
Moderator
Moderator

Male
Numri i postimeve : 196
Age : 39
Localisation : Rhodos_Greece
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 03/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Lajme sportive Empty Re: Lajme sportive

Mesazh nga Alba Fri Aug 01, 2008 6:07 pm

Erion Bogdani kėrkohet nga Ipsuiē Taun


Sulmuesi shqiptar mund tė largohet nga Kievo. Pėr tėinteresohen disa skuadra italiane, por edhe angleze

Vazhdon stėrvitjen te Kievo, por ėshtė pranė largimit nga kjo skuadėr. "Ethet" e merkatos kanė pėrfshirė edhe Erion Bogdanin, i cili me shumė mundėsi do tė jetė pjesė e njė klubi tjetėr nė sezonin e ri. Mediat italiane kanė kohė qė flasin mbi tė ardhmen e sulmuesit tė kombėtares shqiptare, por ky i fundit ėshtė treguar i qetė, duke kėrkuar tė respektojė kontratėn me klubin veronez.

"Pėr Bogdanin interesohet klubi anglez, Ipsuiē Taun,"- shkruante dje gazeta veroneze "L'arena", sė cilės i referoheshin edhe disa media tė shtetit "ishullor". Megjithatė,nėpėrmjet linjės telefonike, Erion Bogdani sqaroi:

"Deri mė tani edhe unė nuk di asgjė mbi atė ēfarė po flitet. Ajo qė mund tė them ėshtė se po vazhdoj tė stėrvitem me Kievon."Mė tej, i pyetur nėse do ta dėshironte njė eksperiencė nė Angli, tek Ipsuiē Tauni, 30-vjeēari u tregua i rezervuar. "Ipsuiēi? Duhet tė presim edhe pak. Nuk ėshtė momenti tė flasim pėr kėtė gjė, pasi mė parė unė duhet tė bisedoj me drejtuesit e klubit. Nga kėta tė fundit nuk kam ende asnjė sinjal." Sulmuesi kuqezi ka edhe dy vite kontratė me Kievon, e cila kėtė sezon u ngjit nė Serinė A.

"Natyrisht, dėshira ime ėshtė tė vazhdoj tė luaj nė kampionatin italian. Tani mezi pres tė luaj, pėr tė nisur njė kampionat tė mbarė dhe pa dyshim me shumė gola. Po jap shumė nė stėrvitje, pėr tė arritur formėn e duhur. Jam nėn kontratė me Kievon dhe zgjidhja e kėsaj tė fundit nuk ėshtė aq e lehtė. Gjithsesi, mė mirė e dinė drejtuesit. Nėse ata kėrkojnė tė mė shesin, edhe unė do tė shikoj interesat e mia. E kam thėnė edhe mė parė, qė nuk lėviz mė si i huazuar. Ose prish pėrfundimisht kontratėn me Kievon, ose qėndroj,"- thotė Bogdani, qė sezonin e fundit luajti te Livorno si i huazuar. Dje, ekipi verdheblu i Kievos shpėrndau numrat pėr futbollistėt, teksa Bogdani do tė mbajė mbi shpinė fanellėn me numėr 23, ndryshe nga dy vite mė parė, kur kishte 88-n.
Alba
Alba
Moderator
Moderator

Female
Numri i postimeve : 102
Age : 37
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 17/05/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Lajme sportive Empty Re: Lajme sportive

Mesazh nga gazola Sun Aug 03, 2008 12:53 am

Njė
short i vėshtirė, pothuajse i pamundur pėr t’u kapėrcyer, e megjithatė
ka ngjallur njė kėnaqėsi dhe entuziazėm tė kuptueshėm nė radhėt e
Vllaznisė.


Admir Uruēi
Fituesja e Kupės sė Shqipėrisė
do tė ndeshet me Napolin nė turin e dytė eliminator tė Kupės UEFA, pas
shortit tė hedhur dje pasdite nė selinė e UEFA-s, nė Nion tė Zvicrės.
Shanset e pėrparimit janė vetėm teorike, por pėrballja me italianėt
ėshtė pritur shumė mirė nga drejtuesit e kuqebluve. Vetė presidenti
Valter Fushaj e ka cilėsuar atė si “shortin e ėndėrruar e qė ėshtė bėrė
realitet”.
Endrra
“Tė pėrballesh me njė ekip tė tillė ėshtė me tė
vėrtet njė realitet i bukur. Dikur ka qenė ėndėrr pėr secilin prej nesh
qė tė pėrballej me njė skuadėr tė tillė, aq mė tepėr qė me skuadrat
italiane skuadrat tona janė ndeshur shumė rrallė”, thotė Fushaj.
Presidenti garanton se klubi i tij do t’i marrė tė gjitha masat qė kjo
ndeshje tė kthehet nė njė festė tė vėrtetė sportive.
Shpėrblimi
Vllaznia
kaloi nė turin e parė Koperin e Sllovenisė, njė kualifikim i merituar
dhe, sipas Fushajt, pėrballja me Napolin ėshtė njė shpėrblim i merituar
pėr skuadrėn shkodrane. Kalimi apo jo i turit nė kėtė rast duket se nuk
ka mė rėndėsi, duke u nisur nga vlerat e kundėrshtarit. Fushaj ėshtė i
vetėdijshėm pėr njė fakt tė tillė. “Dėshira jonė ėshtė qė skuadra tė
tregojė mė tė mirėn nė fushėn e lojės. Kualifikimi nuk vendoset me
fjalė, por nė fushė, megjithatė ne e dimė mirė se cilat janė shanset
tona”, thotė presidenti.
Urimi
Fushaj tregon edhe atė ēka pret
nga kjo pėrballje: “Dėshirojmė tė luajmė futboll tė bukur, ndoshta
ndeshjen tonė mė tė mirė nė arenėn ndėrkombėtare. Napoli ėshtė favorit,
por sigurisht qė nuk kemi ndėrmend tė bėjmė sehir. Do tė japim
maksimumin pėr tė nderuar veten dhe gjithė futbollin shqiptar, tė cilin
mendoj se sivjet e kemi pėrfaqėsuar denjėsisht nė Evropė. Kemi bėrė
maksimumin, duke qenė emblema e futbollit tonė nė Evropė”.
Biletat
Drejtuesit
e Vllaznisė kanė menduar menjėherė pėr tė pėrfituar sa mė shumė
ekonomikisht nga shorti luksoz. Pritet qė stadiumi “Loro Boriēi” tė
mbushet plot dhe menjėherė ka lindur ideja e ēmimit njė mijė lekė pėr
biletat. Nė ndeshjen e kthimit kundėr Koperit, ēmimi ishte vetėm 400
lekė, nė tė gjitha tribunat. Pėrveē kėnaqėsisė sė pėrballjes me
italianėt, shorti iu ofron edhe mundėsi tė tjera pėrfitimi kuqebluve.

Reagimet e Napolit

Reja: Kujdes nga Vllaznia!
Shorti
ėshtė pritur mirė nga skuadra e Napolit. Trajneri Edi Reja pėrpiqet tė
ulė tonet e entuziazmit. “Futbolli shqiptar ėshtė rritur shumė vitet e
fundit, prandaj duhet tė jemi shumė tė vėmendshėm. Sigurisht nuk e
mohojmė qė Vllaznia ėshtė plotėsisht e kalueshme, por nuk ka pse tė
jemi tepėr optimistė. Ka eliminuar njė ekip slloven, ēka tregon se
ėshtė skuadėr me cilėsi teknike. Avantazhi ynė ėshtė se luajmė ndeshjen
e kthimit nė shtėpi”.

De Laurentis, me kėmbė nė tokė
Pėr
presidentin e Napolit, Aurelio De Laurentis, shorti me Vllazninė ėshtė
“i mirė nė letėr”. “Kujdes, tė mos e ulim vigjilencėn”, paralajmėron
presidenti. “Nė arenėn evropiane nuk ka kurrė asnjė gjė tė sigurt dhe
nėse shorti ėshtė i mirė apo i keq, kjo verifikohet vetėm nė fushė. Ata
kanė njė stadium me 15 mijė vende, qė me siguri do tė jetė plot dhe nuk
do tė jetė e lehtė tė luash atje, edhe si atmosferė”.

Precedentėt italo-shqiptarė
Falė
shortit qė ka vėnė Vllazninė pėrballė Napolit ėshtė hera e tretė qė njė
skuadėr italiane vjen nė Shqipėri. Mė 1968, Partizani fitoi 1-0 e humbi
1-3 me Torinon, pėr Kupėn e Kupave. Pėr tė njėjtėn kupė, mė 1995, Teuta
u mund dy herė 0-2 nga Parma. Mbi nivelin e klubeve, U-21 ka luajtur me
italianėt mė 1983, nė ēerekfinalet evropiane dhe nė eliminatoret e
fundit, duke pėsuar tri humbje 0-1 dhe njė 0-4.

_________________
Lajme sportive I139821082_95197_2
Me mir nje fund me dhimbje sesa...nje dhimbje pa fund

Greminat e pafundme,
Ato qė mėshirė nuk kanė,
Zemrat nė dysh na i kanė ndarė
O i dashuri Elbasan, se
Lulet mė tė bukura na i moren, e
As pyet pėr kėtė s’na kanė.
gazola
gazola
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 516
Age : 36
Localisation : e ku tjeter?
profesioni : Laborant-Dentar Stomatologji
hobi : Muzika
Reputation : 0
Points : 11
Registration date : 03/06/2007

https://riniashqiptare.forumsq.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Lajme sportive Empty Re: Lajme sportive

Mesazh nga Eugen Mon Aug 04, 2008 2:46 am

Cila duhet tė jetė skuadra e Milanit

Drejtori i pėrgjithshėm i skuadrės kuqezi, Adriano Galliani, ka konfirmuar se shpenzimet e Milanit pėr kėtė verė kanė pėrfunduar.
Cilėt lojtarė duhet tė pėrfaqėsohen nė njėmbėdhjetėshin e parė tė skuadrės nga qyteti i modės.

Mė poshtė ėshtė e shėnuar lista e lojtarėve tė Milanit, ndėrsa juve u mbetet ta zgjidhni njėmbėdhjetėshin e preferuar.

Portierėt: Nelson Dida, Christian Abbiati, Zeljko Kalac

Mbrojtėsit: Massimo Oddo, Paolo Maldini, Kakha Kaladze, Alessandro Nesta, Luca Antonini, Dario Simic, Giuseppe Favalli, Daniele Bonera, Digao, Matteo Darmian, Gianluca Zambrotta, Marek Jankulovski

Mesfushorėt:
Emerson, Rino Gattuso, Clarence Seedorf, Andrea Pirlo, Kaka, Massimo Ambrosini, Mathieu Flamini, Cristian Brocchi

Sulmuesit: Alexandre Pato, Pippo Inzaghi, Alberto Paloschi, Ronaldinho, Marco BorrielloVery Happy Surprised Cool hart


We are the best
Eugen
Eugen
V.I.P
V.I.P

Male
Numri i postimeve : 321
Age : 32
Localisation : albania
profesioni : verdhall haha
hobi : femrat
Reputation : 1
Points : 21
Registration date : 31/07/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Lajme sportive Empty Re: Lajme sportive

Mesazh nga Eugen Mon Aug 04, 2008 2:49 am

Ronaldinho nė prag tė rilindjes italiane?!

Kur Barcelona e mposhti klubin anglez Manchester United, nė garė pėr tė nėnshkruar me Ronaldinhon nga Paris Saint Germain nė vitin 2003, pėrjetoi njė rikthim tė menjėhershėm tė investimit.
Braziliani shėnoi qė nė debutimin e tij kundėr Milanit, ekip tė cilit tash i bashkohet pėr 10 milionė euro mė pak.

Nė sezonin e parė tė Ronaldinhos nė La Liga, Barcelona pėrfundoi e dyta nė tabelė, prapa Valencias, por njė vit mė vonė, me brazilianin fitues tė Kupės Botėrore, qė ishte nė njė formė tė shkėlqyeshme, dhe po ashtu i ndihmuar nga Deco, Samuel Eto'o dhe Ludovic Giuly, ekipi fitoi titullin e ligės pėr tė parėn herė qė nga viti 1999.

Ronaldinho vazhdoi formėn e tij edhe nė sezonin e ardhshėm dhe i pėrkrahur nga Lionel Messi, dyshja ndihmuan Barcelonėn tė mbrojė titullin nė Spanjė. Pėr mė shumė, braziliani po ashtu fitoi titullin Lojtari Botėror i Vitit, nė vitet 2004 dhe 2005.

Spanjollėt po ashtu u bėnė kampionė evropian pėr tė parėn herė qė nga viti 1992, e dyta herė nė historinė klubit. Megjithėse Ronaldinho ishte gjunjėzuar nė finalen, tė cilėn Barcelona e fitoi me rezultat 2-1 ndaj Arsenalit, ai u dėshmua nė rundet e mėhershme, duke shėnuar dy herė nė ēerekfinale kundėr Chelseat dhe duke asistuar pėr Giulyn pėr tė vetmin gol nė gjysmėfinale, kundėr Milanit.

Qė atėherė, braziliani ka dėshtuar tė shkėlqejė nė mėnyrė ėt vazhdueshme. Ai ishte zhgėnjimi i Kupės Botėrore 2006, pjesė e ekipit brazilian qė herė nxehej, herė ftohej para se tė eliminohej nga Franca nė ēerekfinale.

Nė nivel tė klubit, 28-vjeēari ka dėshtuar tė shkėlqejė, me arsyetimin e vazhdueshėm tė Rijkaard se Ronaldinho ishte i lėnduar.

Kur Josep Guardiola zėvendėsoi Rijkaardin nė fund tė sezonit qė lamė prapa, kishte spekulime se Ronaldinho mund tė ristabilizohet nė Nou Camp. Por, ish-kapiteni i klubit shumė shpejt deklaroi se braziliani ishte nė shitje sė bashku me Eto'o dhe Deco.

Ka shumė qė do tė presin me padurim tė shohin se si do tė gjendet Ronaldinho me trajnerin e Milanit, Carlo Ancelotti.

Ish-trajnerėt e tij, ai i PSG, Luis Fernandez, dhe i Barcelonės, Frank Rijkaard, qė tė dy e kishin akuzuar brazilianin se po kalon mė shumė kohė nė klubet e natės se sa nė fushėn e stėrvitjeve.

Nė nivel ndėrkombėtar, ai ende pritet tė rikuperohet nga paraqitja larg formės sė tij nė Gjermania 2006 dhe ka humbur pozitėn e tij tė yllit nė kombėtare, krahasuar me shokun e skuadrės tek Milani, Kaka.

Ai po ashtu kishte vėnė nė pyetje formėn e tij fizike, me njė varg fotografish tė pahijshme tė publikuara nė vitet e fundit.

Sidoqoftė, kalimi nė Itali i jep atij shans tė rindezė karrierėn e tij dhe nė moshėn 28-vjeēare ai do tė tentojė tė jetė bindės pėr sė paku edhe pesė vite nė top formė.

Nė San Siro ai duhet tė mos ketė shumė probleme tė pėrshtatet, pasi qė aty do tė gjejė edhe shumė brazilianė tjerė krahas Kakas dhe Patos. Aty ėshtė edhe Dida, Emerson, ndėrsa mund tė pritet edhe njė rikthim i Ronaldos.

Na e thoni mendimin tuaj! Cila mendoni se ishte arsyeja e rėnies sė tij? A do t’i rikthehet Ronaldinho formės sė tij tė dikurshme?
Eugen
Eugen
V.I.P
V.I.P

Male
Numri i postimeve : 321
Age : 32
Localisation : albania
profesioni : verdhall haha
hobi : femrat
Reputation : 1
Points : 21
Registration date : 31/07/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Lajme sportive Empty Re: Lajme sportive

Mesazh nga sajmir_pasha Wed Aug 06, 2008 11:00 pm

• Presidenti
i Ēeēenisė (Republikės ēeēene), Ramzan Kadirov, i cili ėshtė
njėkohėsisht edhe presidenti i klubit FC Terek Groznei i ka dhuruar
Ilion Likės njė makinė tip “Land Cruiser” tė vitit 2008 e cila kushton
rreth 110 mijė dollarė.

Jetmir Halilaj

Portieri
i pėrfaqėsueses shqiptare ka shkėlqyer nė gjashtė ndeshjet e fundit qė
ka zhvilluar nė kampionatin rus dhe ka ndihmuar ekipin e tij qė tė
marrė 11 pikė dhe tė ngjitet nė mesin e tabelės sė klasifikimit.
Presidenti i klubit ėshtė mahnitur nga cilėsitė e portierit shqiptar
dhe ka vendosur t’i bėjė atij njė dhuratė tepėr tė kushtueshme.
Gardiani i Kombėtares shqiptare ka mbetur i befasuar nga surpriza e
presidentit tė klubit dhe i ka premtuar kėtij tė fundit se do tė bėjė
maksimumin dhe pėr ta ndihmuar ekipin qė sigurojė qėndresėn nė Premier
Ligėn ruse edhe pėr sezonin e ardhshėm. Duke marrė shkas nga rezultatet
qė ka arritur skuadra e tyre gjatė javėve tė fundit, tifozėt e FC Terek
Grozneit, por edhe stafi drejtues tani kanė filluar tė pretendojnė njė
vend nė Kupat e Evropės, ēka do tė ishte njė arritje e jashtėzakonshme
pėr ekipin nėse do tė realizohej vėrtetė. Ilion Lika, ish-portieri i
Dinamos dhe i Elbasanit arriti tė siguronte njė vend titullari qė nė
fillim tė sezonit dhe tani trajneri i skuadrės, Viaēeslav Groznei, e
cilėson portierin shqiptar si njė nga shtyllat e ekipit. Lika ėshtė
padyshim njė ndėr lojtarėt mė tė spikatur nė rolin e tij nė kampionatin
rus dhe njė nga kandidatėt mė seriozė pėr tė siguruar njė vend
titullari nė radhėt e Kombėtares shqiptare pėr edicionin e ardhshėm.
28-vjeēari nga Shkodra ėshtė futbollisti i dytė qė merr dhuratė njė
makinė kaq tė shtrenjtė nga presidenti i klubit Kadirov, pas
mesfushorit bjellorus Vladimir Koritko, i cili gjithashtu ka marrė njė
dhuratė tė tillė dy vjet mė parė nga kreu i klubit ēeēen.
Ecuria
Deri
tani janė luajtur 16 javė nė kampionatin rus dhe skuadra ēeēene e FC
Terek Grozneit renditet nė vendin e dhjetė me 21 pikė tė grumbulluara.
Ekipi ku aktivizohet Lika ka arritur tė grumbullojė 11 pikė vetėm nė
gjashtė ndeshjeve tė fundit, ku ka marrė 3 fitore, 2 barazime dhe njė
humbje. Nė kėto ndeshje skuadra ka pėsuar vetėm 3 gola dhe Ilion Lika
nė pesė prej ndeshjeve ėshtė cilėsuar si heroi i FC Terek Grozneit. Njė
ndeshje e paharrueshme e shqiptarit ishte padyshim fitorja 3-1 kundėr
Spartakut tė Moskės, ku ai u tregua vendimtar dhe u vlerėsua me
superlativa pėr paraqitjen qė bėri.


Kush ėshtė Ramzan Kadirov?
Ramzan
Akhmadoviē Kadirov ėshtė presidenti i Ēeēenisė dhe njėkohėsisht edhe
presidenti i klubit FC Terek Groznei, ku luan Ilion Lika. Ai ka lindur
mė 5 tetor tė vitit 1976 dhe aktualisht ėshtė i martuar dhe ka pesė
fėmijė. Ai ėshtė ish-shefi i shėrbimit tė sigurisė ēeēene dhe gjatė
kėsaj kohe qė ai ka ushtruar kėtė post, por edhe mė pas ėshtė akuzuar
pėr shkelje tė tė drejtave tė njeriut. Kadirov dyshohet pėr njė sėrė
torturash dhe vrasjesh, pėr presione ndaj shtypit tė lirė dhe pėr
tendenca anti-demokratike, megjithatė kjo nuk e ka penguar atė qė tė
zgjidhej president i Ēeēenisė mė 17 dhjetor tė vitit 2007. Pėr emėrimin
nė kėtė post ai ka marrė edhe miratimin e ish-presidentit tė Rusisė,
Vladimir Putin. Ramzan ėshtė djali i Akhmad Kadirov, ish-presidenti i
Ēeēenisė qė u vra mė 9 maj tė vitit 2004 gjatė njė atentati nė njė nga
lagjet e Grozneit. Menjėherė pas vdekjes sė tė atit ai mori nė dorė
frenat e pushtetit duke i detyruar rivalėt e tij politikė qė t’i linin
rrugė tė lirė.


Ilion Lika

Ilion
Lika ka lindur mė 17 maj tė vitit 1980 nė Shkodėr. Karrierėn e ka nisur
me skuadrėn e Dinamos ku ka luajtur pėr shumė sezone, madje ka qenė
edhe pėr disa vite kapiten i bluve tė kryeqytetit. Lika ėshtė 190 cm i
gjatė dhe peshon 83 kilogramė. Aktualisht ėshtė pjesė e pėrfaqėsueses
shqiptare dhe ėshtė njė nga kandidatėt potencialė pėr njė vend
titullari nė ekipin kuqezi pėr edicionin e ardhshėm. Lika luajti pėr
gjysmė sezoni (2007-2008) me skuadrėn e Elbasanit, por nė janar tė
vitit 2008 u transferua te skuadra ēeēene e FC Terek Grozneit.

_________________
Lajme sportive BlueGlitterStemRoseTE DUA JETA IME
sajmir_pasha
sajmir_pasha
Moderator
Moderator

Male
Numri i postimeve : 196
Age : 39
Localisation : Rhodos_Greece
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 03/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Lajme sportive Empty Re: Lajme sportive

Mesazh nga sajmir_pasha Wed Aug 27, 2008 10:03 pm

Bindet “gjeli” Han, kthehen Bogdani e BerishaLajme sportive 20080827105916ErjonBogdaniNervozizmi i shfaqur nga trajneri Han, sidomos gjatė pjesės sė dytė nė
ndeshjes miqėsore nė fitoren 2-0 kundėr Lihteshtejnit (gola tė Hykės e
Kapllanit), sidomos pėr atė “sorollatje” nė ndėrtimin e lojės, por dhe
me mungesės sė efikasitetit, padyshim qė do tė sillte “pėrmendjen” e
“tulipanit holandez”, se eksperimenti i mosthirrjes sė Erjon Bogdanit
rezultoi njė dėshtim i plotė.

Njėzet e katėr orė pas kolegut
tė tij suedez, Lars Lagerbak, edhe trajneri i Kombėtares shqiptare,
holandezi Ari Han, shpalli listėn prej 21 lojtarėsh, tė cilėt janė
grumbulluar pėr dy ndeshjet e para kualifikuese pėr Botėrorin 2010:
kundėr Suedisė (6 shtator) dhe Maltės (10 shtator), dy takime qė do tė
luhen nė stadiumin kombėtar “Qemal Stafa”.

Fitorja 2-1 nė
miqėsoren kundėr Suedisė katėr vjet mė parė (18 shkurt 2004)
konsiderohet si njė nga tė ēmuarat e futbollit shqiptar, por
ballafaqimi i tretė zyrtar kundėr nordikėve, ai i 6 shtatorit ka tjetėr
shkallė vėshtirėsie.

Suedia e Zlatan Ibrahimoviēit ėshtė
kundėrshtari i parė dhe i fundit i Shqipėrisė (14 tetor 2009) nė
ndeshjet eliminatore tė Grupit 1, ku bėjnė pjesė edhe Portugalia,
Danimarka, Hungaria e Malta.

Tė gjithė e konsiderojnė grupin
tonė si “grupin e hekurt” midis nėntė grupeve tė zonės europiane pėr
eliminatoret e Kampionatit Botėror, pasi nė Grupin 1 takohen tre
gjigantė: Portugalia, Suedia, Danimarka, qė do tė luftojnė midis tyre
pėr dy vendet e para. Hungaria, Shqipėria e Malta, qė do tė synojnė nga
ana e tyre pėr njė performancė sa mė tė mirė.

Nė ndryshim nga
lista e 18 lojtarėve tė thirrur pėr ndeshjen miqėsore kundėr
Lihteshtejnit, ajo qė spikat nė listėn e “madhe” prej 21 lojtarėsh
kundėr Suedisė sė fortė e Maltės modeste, ėshtė prania emrave tė Erion
Bogdanit (krijoi shumė polemika mungesa e tij nė miqėsoren me
Lihteshtejnin), rikthimi pas njė viti mungesė i Besart Berishės (pėr
shkak tė dėmtimit nė miqėsoren me Maltėn, gusht 2007) dhe rithirrja e
Ilion Likės (i thirrur pėr herė tė fundit nga Oto Bariē pėr ndeshjet me
Bjellorusinė e Rumaninė nė eliminatoret e Euro 2008).

Vetėm
katėr lojtarė qė luajnė nė kampionatin shqiptar bėjnė pjesė nė listėn e
21 lojtarėve tė thirrur: Ansi Agolli e Andi Lila (tė dy nga Tirana),
Elis Bakaj (Partizani) e Endri Vrapi (Elbasani).

Gjeografikisht
ėshtė Gjermania qė sundon te 17 legjionarėt e thirrur: Lala (Hanover
96), Skela (Energi Kotbus), Kapllani (Karlsruhe), Hyka (Mainc 05).
Gjithsesi, harta e vendndodhjeve tė legjionarėve kuqezi na ēon nė Itali
(Bogdani), mė pas nė Francė (Cana), nė Norvegji (Berisha), Austri
(Salihi), pėr tė kaluar e gjitha mė pas nė Lindje: Dallku, Curri, Bulku
(tė tre nė Ukrainė), Lika nė Ēeēeni, Beqaj, Hidi, Duro (tė tre nė
Qipro), Vangjeli nė Greqi e Teli nė Turqi.

Po tė shohim lojtarėt
e thirrur nga holandezi Ari Han pėr eliminatoret dy ndeshjet e parė tė
Botėrorit 2010 nuk mund tė mos vėsh re se mungojnė golashėnuesi mė i
mirė historik i Shqipėrisė Alban Bushi (14 gola), Altin Haxhi (luan
ende nė nivel tė pėlqyeshėm nė Qipro) e Nevil Dede (i transferuar nė
Kinė). Mesa duket Kombėtarja pėr kėta ėshtė njė kapitull i mbyllur.

LISTA

Lojtari Ndeshje Gola Klubi

Portierė

Arjan Beqaj 31 0 Anorthosis (Qipro)

Isli Hidi 4 0 Alki Larnaka (Qipro)

Ilion Lika 14 0 Terek Grozny (Rusi)

Mbrojtės

Armend Dallku 21 0 Vorskla Poltava (Ukrainė)

Kristi Vangjeli 9 0 Aris Selanik (Greqi)

Debatik Curri 11 1 Vorskla Poltava (Ukrainė)

Endri Vrapi 2 0 Elbasani (Shqipėri)

Andi Lila 1 0 Tirana (Shqipėri)

Mesfushorė

Lorik Cana 25 1 Olimpik Marsejė (Francė)

Altin Lala 63 3 Hanover 96 (Gjermani)

Klodian Duro 41 2 Omonia Nik. (Qipro)

Ervin Skela 45 9 Energi Kotbus (Gjermani)

Admir Teli 2 0 Hacettepe (Turqi)

Ansi Agolli 1 0 Tirana (Shqipėri)

Elis Bakaj 2 0 Partizani (Shqipėri)

Jahmir Hyka 6 1 Mainc 05 (Gjermani)

Ervin Bulku 8 0 Krivbas Krivi (Ukrainė)

Sulmues

Edmond Kapllani 21 6 Karlsruhe (Gjermani)

Hamdi Salihi 5 1 Ried (Austri)

Besart Berisha 7 2 Rozenborg (Norvegji)

Erjon Bogdani 44 8 Kievo (Itali)Suedia

Portierė: Andreas Isaksson (PSV Eindhoven), Johan Wiland (Elfsborg)

Mbrojtės:
Andreas Granqvist (FC Groningen), Petter Hansson (Stade Rennes), Daniel
Majstorovic (AEK Athens), Olof Mellberg (Juventus), Mikael Nilsson
(Panathinaikos), Max von Schlebrugge (Brondby), Fredrik Stoor (Fulham),
Oscar Wendt (FC Copenhagen)

Mesfushorė: Daniel Andersson
(Malmo), Viktor Elm (Kalmar), Samuel Holmen (Brondby), Kim Kallstrom
(Lyon), Sebastian Larsson (Birmingham), Tobias Linderoth (Galatasaray),
Anders Svensson (Elfsborg), Christian Ėilhelmsson (Al-Hilal)

Sulmues:
Marcus Berg (FC Groningen), Zlatan Ibrahimovic (Inter Milan), Henrik
Larsson (Helsingborg), Markus Rosenberg (Werder Bremen)Botėrori 2010: Kalendari i Grupit 1

06.09.2008: Shqipėri–Suedi

10.09.2008: Shqipėri-Maltė

11.10.2008: Hungari-Shqipėri

15.10.2008: Portugali-Shqipėri

11.02.2009: Maltė-Shqipėri

28.03.2009: Shqipėri- Hungari

01.04.2009: Danimarkė-Shqipėri

06.06.2009: Shqipėri-Portugali

09.09.2008: Shqipėri-Danimarkė

14.10.2009: Suedi–Shqipėri

_________________
Lajme sportive BlueGlitterStemRoseTE DUA JETA IME
sajmir_pasha
sajmir_pasha
Moderator
Moderator

Male
Numri i postimeve : 196
Age : 39
Localisation : Rhodos_Greece
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 03/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Lajme sportive Empty Re: Lajme sportive

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi