Dashuria dhe Ėndrrat
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DIELLZA I MUNGON SHKOLLĖS

2 posters

Shko poshtė

DIELLZA I MUNGON SHKOLLĖS Empty DIELLZA I MUNGON SHKOLLĖS

Mesazh nga xhaxhi Fri Sep 07, 2007 2:57 pm

IKA PA PARDON

Tė gjata mė janė netet
e ditėt mė shkojnė kot,
dhėmbja sa vie e shtohet
humbjen, nuk e imagjinoja dot.

Pse dallgėt e jetės mi shove,
pse driten e jetės ma fike,
rrugėve tė jetės kahet ua ndėrrove
nė drejtim tė kundėrt, pėrse mė ike.

Dy trupa e njė shpirtė ishim,DIELLZA I MUNGON SHKOLLĖS 20233
njėri pa tjetrin nuk rronim,
shumė tė veēanta ne kishim
tė gjithė pėr rreth na lakmonin.

Se mund tė vinte kjo ditė
e tė ikje pa pardon,
unė kurrė kėtė s’e kam pritė
kėsaj, vėrtetė nuk dij ēka i tham.

Tash shpirtin e kam tė vrarė
e DIELLZA I MUNGON SHKOLLĖS 872939 tė bėrė shkrumė,
qė kur e kur nuk tė kam parė
pėr mua, nuk dije ē’tė bėje mė shumė.
xhaxhi
xhaxhi
V.I.P
V.I.P

Male
Numri i postimeve : 30
Age : 74
Localisation : Rahovec-Kosovė
profesioni : punėtor administrate por edhe shkruaj nga pak
hobi : shkrimet
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 25/06/2007

http://ademgjurgjeviku.faqet.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

DIELLZA I MUNGON SHKOLLĖS Empty Re: DIELLZA I MUNGON SHKOLLĖS

Mesazh nga gazola Fri Sep 07, 2007 8:44 pm


KA VITE

Ka vite qe nė bangen tėnde janė vendosur lule
e ēanta jote mė librat nuk i ndėrron,
ka vite qe nė karrigen tuaj mė nuk u ule

ate, me lot nė sy mėsuesja e shikon.

Ka vite, ditari emėrin tėnd nuk e mbanė,
mėsuesės mė nuk i pėrgjigjesh nė mėsim,

shoqeve pėr rreth pėrherė ti iu mungon
vrragė tė pashlyer ke lėnė, thellė nė shpirtin tim.

Ka vite, lotėt nė fytyrė nuk na janė tharė
pėr dy engjuj qė tashmė nuk janė,
oj Diellzė, oj Erė, ishe vajzė e mbarė
jeta pa juve, na ėshtė bėrė e rėndė.

Kaluan vite, por kujtimin pėr ju tė freskėt e mbaj
anipse pa ju, tė rėndė jeten e kam,
e tash, unė sė shkruari kurr nuk do tė pushoj
pėr Diellzen dhe Eren qė gjithėmonė do i ndiej pranė.

_________________
DIELLZA I MUNGON SHKOLLĖS I139821082_95197_2
Me mir nje fund me dhimbje sesa...nje dhimbje pa fund

Greminat e pafundme,
Ato qė mėshirė nuk kanė,
Zemrat nė dysh na i kanė ndarė
O i dashuri Elbasan, se
Lulet mė tė bukura na i moren, e
As pyet pėr kėtė s’na kanė.
gazola
gazola
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 516
Age : 36
Localisation : e ku tjeter?
profesioni : Laborant-Dentar Stomatologji
hobi : Muzika
Reputation : 0
Points : 11
Registration date : 03/06/2007

https://riniashqiptare.forumsq.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi