Dashuria dhe Ėndrrat
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

GĖZUAR VITIN E RI SHKOLLOR

Shko poshtė

GĖZUAR VITIN E RI SHKOLLOR Empty GĖZUAR VITIN E RI SHKOLLOR

Mesazh nga xhaxhi Mon Sep 03, 2007 1:00 pm

TĖ PRIFTĖ E MBARA
SHKOLLA IME

Sot mė daten njė shtator
gjithėēka ndryshe po frymon,
fėmijėt tė qeshur dorė pėr dorė
mirė se tė gjejmė shkollės i thonė.

Kaloi vera, shkuan pushimet
shkollė e dashur bėhu gati,
kalamajve ua shto gėzimet
tė priftė e mbara, tė priftė fati.

Hapi dyert e diturisė
bijt e tu merri nė gji,
kėta janė engjuj tė pėrendisė
pa kėta bota s’ka gjallėri.

Janė si lulet nė blerim tė prillit
gjithė natyren qė hijeshojnė,
me njė at zė porsi tė bylbylit
jetės sė re kėta i kėndojnė.

Mėsues tė dashur o fanar drite
dituritė ju qė shpėrndani,
gėzonju e kėnaqnju ju kėsaj rrite
kurr nga vetja mos e ndani.

Puna e mbarė juve ju qoftė
kurr suksesi mos tė mungojė,
bashkė me fėmijėt zoti ‘u bekoftė
gjithė tė mirat unė ju uroj.
xhaxhi
xhaxhi
V.I.P
V.I.P

Male
Numri i postimeve : 30
Age : 74
Localisation : Rahovec-Kosovė
profesioni : punėtor administrate por edhe shkruaj nga pak
hobi : shkrimet
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 25/06/2007

http://ademgjurgjeviku.faqet.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi