Dashuria dhe Ėndrrat
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MĖ E SHTRENJTA PĖR MĖ TĖ SHTRENJTEN

Shko poshtė

MĖ E SHTRENJTA PĖR MĖ TĖ SHTRENJTEN Empty MĖ E SHTRENJTA PĖR MĖ TĖ SHTRENJTEN

Mesazh nga xhaxhi Wed Aug 29, 2007 8:11 pm

PĖRSE QANĖ KOSOVA

Ti Kosovė dardane
pse qanė pa pushuar?
Pėr bijtė qe nė luftė tė ranė
apo ata qė kanė emigruar?.

Kėta qė i ke nė mergim
shpejt do t'i kesh nė gji,
ata qė pėr ty dhanė jeten
janė yje nė pėrjetėsi.

Gjaku qė ėshtė derdhur
ty tė mbanė tė gjallė,
gjithė bijtė e bijat e tuaja
ty tė qofshin falė.

Tė lutem nėnė Kosovė
kurr mė mos derdh lot
se gjaku i deshmorėve
nuk ėshtė derdhur kot.

Po pate prap nevojė
qe tė biem pėr ty,
po tė kishim edhe njėqind jetė
tė gjitha do i flijonim, si tė ishin njė.

P.S. pėr shkrimin e kėtyre vargjeve u inspirova nga leximi i poezisė sė Shaban Cakollit
"Sa tė dua Kosovė"
xhaxhi
xhaxhi
V.I.P
V.I.P

Male
Numri i postimeve : 30
Age : 74
Localisation : Rahovec-Kosovė
profesioni : punėtor administrate por edhe shkruaj nga pak
hobi : shkrimet
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 25/06/2007

http://ademgjurgjeviku.faqet.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MĖ E SHTRENJTA PĖR MĖ TĖ SHTRENJTEN Empty Re: MĖ E SHTRENJTA PĖR MĖ TĖ SHTRENJTEN

Mesazh nga Musafir Mon Feb 25, 2008 10:24 am

pershendetje te perzemerta baca Adem dhe te lumt dora kurr mos pushofsh se shkruari me shum respekt nga gurbetqarja nderoj


Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi