TĖ DASHUROSH, KE VRARĖ URREJTJEN

Shko poshtė

TĖ DASHUROSH, KE VRARĖ URREJTJEN

Mesazh nga xhaxhi prej Sat Aug 11, 2007 7:45 pm

Adem Berisha:
DASHURO, POR KĖTĖ
TA BĖSH ME ZEMER

Forca qė mund tė pushtojė boten
e bekuar nga pėrendia,
ajo qė mbizotėron tė sotmen
e vetmja ėshtė dashuria.

Tė dashurosh, por kėtė ta bėsh me zemer
ke pushtuar majen e madhėshtisė,
tė duash dikė, por jo vetėm pėr emėr
vetė je shpirti dhe zemra e mirėsisė.

Tė mposhtėsh mėninė dhe urrejtjen
e tė kultivosh dashurinė,
prore tė lumtur do ta kesh jeten
nė anen tuaj, do keshė dhe pėrendinė.
avatar
xhaxhi
V.I.P
V.I.P

Male
Numri i postimeve : 30
Age : 70
Localisation : Rahovec-Kosovė
profesioni : punėtor administrate por edhe shkruaj nga pak
hobi : shkrimet
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 25/06/2007

Shiko profilin e anėtarit http://ademgjurgjeviku.faqet.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi