POEZI - DHURATĖ PĖR SYNETINĖ E ARLINDIT

Shko poshtė

POEZI - DHURATĖ PĖR SYNETINĖ E ARLINDIT

Mesazh nga xhaxhi prej Wed Jul 11, 2007 10:47 pm

Adem Berisha :

RRITU RRITA JONĖ

Atė ditė kur erdhe nė kėtė botė,
Retė iken nga qielli.
Linde si diē qė shumė do tė thot,
I ngjaje njė rrezeje dielli.
Nder yjet qė shkėlqejnė si ari
Dallohesh pėr shumė veēanti,
Ndonse je njė zog shqiptari
A thua, kush ty tė rri karshi?.
Serafin je i perendisė,
Erdhe nė kėtė botė si mrekulli.
Rave nga froni i vetė madhėrisė
Gėzimi i jonė nuk kishte kufi.
Andaj o engjėll, rritu nė lumturi e
Shembull pėr tė mirė tė jeshė,
I dashur dhe ėmbel si mjalti
Ty gjithėnjė fytyra le tė qeshė.


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Sat Jul 14, 2007 7:34 pm, edituar 1 herė gjithsej
avatar
xhaxhi
V.I.P
V.I.P

Male
Numri i postimeve : 30
Age : 70
Localisation : Rahovec-Kosovė
profesioni : punėtor administrate por edhe shkruaj nga pak
hobi : shkrimet
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 25/06/2007

Shiko profilin e anėtarit http://ademgjurgjeviku.faqet.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POEZI - DHURATĖ PĖR SYNETINĖ E ARLINDIT

Mesazh nga Naki prej Fri Jul 13, 2007 12:42 am

Bac te falenderoj perzemersisht nuk kashprehje e as fjale te pershkruaj gezimin tim kur sonte ishe musafir i imi me nenen Qerime dhe nenen e Diellzes sone te dashur....

_________________
**No one is perfect me,too** !!!
avatar
Naki

Male
Numri i postimeve : 117
Localisation : Kosovė
profesioni : Basketbollist
hobi : Grat e Ndara nga Burri
Reputation : 0
Points : 1
Registration date : 23/06/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POEZI - DHURATĖ PĖR SYNETINĖ E ARLINDIT

Mesazh nga xhaxhi prej Sat Jul 14, 2007 7:42 pm

Naki, tė falem nderit pėr mikpritjen,
poashtu ishte knaqėsi e imja e veēantė tė perqafoj Arlindin pėr sė afermi.
Pritja e juaj ishte tradicionale vllazėrore por ate e rėnduan lotet qė bashkarisht derdhem pėr Diellzen tonė tė dashur.
Uroj qe ne tė ardhmen tė derdhim vetem lot gėzimi e hareje.
avatar
xhaxhi
V.I.P
V.I.P

Male
Numri i postimeve : 30
Age : 70
Localisation : Rahovec-Kosovė
profesioni : punėtor administrate por edhe shkruaj nga pak
hobi : shkrimet
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 25/06/2007

Shiko profilin e anėtarit http://ademgjurgjeviku.faqet.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POEZI - DHURATĖ PĖR SYNETINĖ E ARLINDIT

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi