KUJTOJMĖ SĖ BASHKU

Shko poshtė

KUJTOJMĖ SĖ BASHKU

Mesazh nga xhaxhi prej Mon Jul 02, 2007 2:01 pm

xhaxhi Adem:

ZEMRA NĖ DYSH

Greminat e pafundme,
Ato qė mėshirė nuk kanė,
Zemrat nė dysh na i kanė ndarė
O i dashuri Elbasan, se
Lulet mė tė bukura na i moren, e
As pyet pėr kėtė s’na kanė.
avatar
xhaxhi
V.I.P
V.I.P

Male
Numri i postimeve : 30
Age : 70
Localisation : Rahovec-Kosovė
profesioni : punėtor administrate por edhe shkruaj nga pak
hobi : shkrimet
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 25/06/2007

Shiko profilin e anėtarit http://ademgjurgjeviku.faqet.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: KUJTOJMĖ SĖ BASHKU

Mesazh nga gazola prej Mon Jul 02, 2007 2:11 pm

Te falenderoj nga zemra per vargjet e mrekullueshme qe ke shkruar per mua. edhe nje here te falenderoj dhe shum respekt nga une Gazola hart ciao

_________________

Me mir nje fund me dhimbje sesa...nje dhimbje pa fund

Greminat e pafundme,
Ato qė mėshirė nuk kanė,
Zemrat nė dysh na i kanė ndarė
O i dashuri Elbasan, se
Lulet mė tė bukura na i moren, e
As pyet pėr kėtė s’na kanė.
avatar
gazola
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 516
Age : 32
Localisation : e ku tjeter?
profesioni : Laborant-Dentar Stomatologji
hobi : Muzika
Reputation : 0
Points : 11
Registration date : 03/06/2007

Shiko profilin e anėtarit http://riniashqiptare.forumsq.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shumė lule vetem njė herė qelin

Mesazh nga xhaxhi prej Tue Jul 03, 2007 3:13 pm

Pershendetje gazola, edhe ti je gjithėsesi e rrspektuar nga unė. Ja se njerėzit sado largė qė janė, shpeshherė kanė shumė gjėra tė pėrbashkėta tė cilat ata edhe i afrojnė. Por unė do tė lutesha qė njerėzit tė afrohen me njėri tjetrin duke evokuar kujtime tė ėmbla e kurrsesi kujtime tė hidhura. Fatkeqėsisht, shumė gjėra nuk janė nė doren tonė e ne doemos duhet t'i pranojmė ashtu siē na servohen. Megjithate, jeten duhet jetuar sepse ajo ėshtė vetėm njė dhe vetem njėherė jetohet.
"Jeta ėshtė si diamanti,
me asgjė nuk zėvendėsohet,
mė e ėmbel ėshtė se mjalti –
veē njėherė ajo jetohet.

Nga "Duani jeten" . "Punen duhet bėrė vetem ashtu siē bėhet. Pėr siē nuk bėn, mbytesh dhe mė kot". xhaxhi Adem
avatar
xhaxhi
V.I.P
V.I.P

Male
Numri i postimeve : 30
Age : 70
Localisation : Rahovec-Kosovė
profesioni : punėtor administrate por edhe shkruaj nga pak
hobi : shkrimet
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 25/06/2007

Shiko profilin e anėtarit http://ademgjurgjeviku.faqet.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

SHKARKIMI I NDJENJAVE NUK MUND TĖ FRENOHET

Mesazh nga xhaxhi prej Thu Aug 02, 2007 8:13 pmAdem Berisha:


URA MAGJIKE

Anipse fati kėshtu e deshti
tė mos na ofrosh mė kėnaqėsi,
unė as tash nuk mund qe tė heshti
por prap do tė shkruaj pėr ty.

Tash qė je njė serafinė
nė fronin e perendisė,
tė gjithė pėr hyjneshė tė dijnė
dhe lulen mė tė bukur tė pėrjetėsisė.

Shpirtėrat zemerbardhė
pėrherė qe tė mbajnė nė kujtesė,
jeten e paqin tė lumtur e tė bardhė
e fati pėrherė le tė iu buzėqeshė.

Diellzė, tash je e gjithė shqiptarėve,
qė shkruajnė e kėndojnė pėr ty,
ti u bėre e para e tė parėve
nga tė erdhi gjithė kjo madhėshti ?!

Ti u bėre edhe urė magjike
e miqėsive tė reja,
diē qė kurr nuk kishte ndodhur
nga tė erdhi ideja?.

Shumė vėllezėr e motra
pėr ty kanė shumė simpati,
ti u bėre njė forcė magjike
tė gjithė i bashkove, si tė ishin njė.

Ti bashkove shpirtėrat
qė kanė zemra tė mėdha,
ti ndriqove gjithė hapsirat
gjithandej, ku drita s’kishte ra.

Po, po, kėshtu e ka mirėsia
e gjithė rinisė shqiptare,
qė ėshtė mė briljantja
dhe ka zemer tė madhe.

Ti Diellzushė e dashur sot
qė gjallon nė pėrjetėsi,
lutu tek i Madhi Zot
pėr gjithė vajzat e gjithė djemtė e ri.
avatar
xhaxhi
V.I.P
V.I.P

Male
Numri i postimeve : 30
Age : 70
Localisation : Rahovec-Kosovė
profesioni : punėtor administrate por edhe shkruaj nga pak
hobi : shkrimet
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 25/06/2007

Shiko profilin e anėtarit http://ademgjurgjeviku.faqet.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: KUJTOJMĖ SĖ BASHKU

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi