Ndryshime ne te drejten familjare

Shko poshtė

Ndryshime ne te drejten familjare

Mesazh nga Morena prej Fri Jul 04, 2008 9:20 pm

1.Marveshja e bashkejeteses se lire(vetem per cfte me seks te kundert )

Ka per qellim te rregullojne edhe nga ana ligjore nje ralitet ,nje fenomen socjal,domethen bashkejetesen jasht martese dhe pasojat socjale qe rrjedhin prej saj dhe statusin e femijeve te lindur nga kjo bashkejetese.Tashme rreth 5% e femijeve sot vijene nga bashkjetesa e lire,pa asnje lloj martese,civile ose kishe.Femijet e lindur jashte martese vitet e fundit llogariten te tejkalojne te 120.000, ndersa problemi lind edhe me grate e pambrojtura,pas pushimit te bashkejeteses dhe ne pergjithesi familjet me nje prind,te cilat arrine ne disa mije dhe vazhdimisht shtohet numri i tyre .perqindja e femrave qe zgjedhin bashkejetesen ,qofte dhe nje here,ne grup moshat 18-24 vjec,eshte trefishuar ne tridhjete vitet e fundit.Gjithnje e me teper martesa perben perfundimin e nje lidhje shumevjecare,me shpeshtimin e fenomenit te bashkejeteses se lire.
avatar
Morena
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 621
Localisation : Andej kendej
profesioni : Studente
Reputation : 3
Points : 48
Registration date : 26/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndryshime ne te drejten familjare

Mesazh nga Naki prej Sat Jul 05, 2008 3:43 pm

Morena shkruajti:1.Marveshja e bashkejeteses se lire(vetem per cfte me seks te kundert )

Ka per qellim te rregullojne edhe nga ana ligjore nje ralitet ,nje fenomen socjal,domethen bashkejetesen jasht martese dhe pasojat socjale qe rrjedhin prej saj dhe statusin e femijeve te lindur nga kjo bashkejetese.Tashme rreth 5% e femijeve sot vijene nga bashkjetesa e lire,pa asnje lloj martese,civile ose kishe.Femijet e lindur jashte martese vitet e fundit llogariten te tejkalojne te 120.000, ndersa problemi lind edhe me grate e pambrojtura,pas pushimit te bashkejeteses dhe ne pergjithesi familjet me nje prind,te cilat arrine ne disa mije dhe vazhdimisht shtohet numri i tyre .perqindja e femrave qe zgjedhin bashkejetesen ,qofte dhe nje here,ne grup moshat 18-24 vjec,eshte trefishuar ne tridhjete vitet e fundit.Gjithnje e me teper martesa perben perfundimin e nje lidhje shumevjecare,me shpeshtimin e fenomenit te bashkejeteses se lire.
Une jam per bashkjetes po ti?

_________________
**No one is perfect me,too** !!!
avatar
Naki

Male
Numri i postimeve : 117
Localisation : Kosovė
profesioni : Basketbollist
hobi : Grat e Ndara nga Burri
Reputation : 0
Points : 1
Registration date : 23/06/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndryshime ne te drejten familjare

Mesazh nga Morena prej Sat Jul 05, 2008 8:24 pm

Do mendohem pastaj do te them scratch ciga
avatar
Morena
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 621
Localisation : Andej kendej
profesioni : Studente
Reputation : 3
Points : 48
Registration date : 26/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndryshime ne te drejten familjare

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi